Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
KEA - Copenhagen School of Design and Technology

Daniškas dizainas pagarsėjęs visame pasaulyje savo paprastumu, medžiagų kokybe ir funkcionalumu, todėl dizaino studijos Danijoje – puikus sprendimas. O jei studijų metu taip pat nori ir visu pajėgumu įsilieti į danišką gyvenimo ritmą, galimas daiktas, kad KEA (Copenhagen School of Design and Technology) yra vieta būtent tau. Įsikūrusi Kopenhagoje ši mokykla turi net 12 jai priklausančių pastatų mieste. Paprastai studentų patogumui viena programa vyksta tik vienoje vietoje (arba keliose, kurios nėra per toli viena nuo kitos), tačiau universiteto studentas gali naudotis bet kokiomis paslaugomis (biblioteka, valgykla, baras, salė) bet kuriame pastate, kur tik jam patogu.

Universitetas siūlo tris pagrindines studijų sritis:

 • Building/production;
 • Media/IT;
 • Design/Business.

Visos šioje aukštojoje siūlomos programos yra glaudžiai susietos su verslu ir orientuotos ne į teorinį žinojimą, o į sugebėjimą tą žinojimą pritaikyti praktiškai. Orientacija į verslą paremta tikslu išmokyti studentą ne tik sukurti produktą, tačiau ir pritaikyti savo produkto realizacijai tinkantį veiksmingą verslo modelį. Teorinėse paskaitose neretai sprendžiamos vadinamosios „atvejo studijos“, kuriose studentams pristatoma realiame verslo pasaulyje egzistavusi problema ir prašoma rasti jai tinkamą sprendimą. Universiteto tikslas – ugdyti kvalifikuotus specialistus, kurie yra reikalingi šiuolaikinėje globalioje rinkoje. To siekiama visų pirma glaudžiai bendradarbiaujant su verslo bendruomene ir aiškinantis, kokie yra naujausi poreikiai ir tendencijos bei prie jų priderinant studijų programas. Todėl studentai, besimokydami KEA visada gali būti tikri, kad gauna tik aktualiausias žinias ir moderniausią išsilavinimą. Universitetas dirbdamas su studentais siekia juos išmokyti ne tik teorinių žinių ar praktinių gebėjimu reikalingų jų pasirinktai specialybei, bet taip pat ir kūrybiškumo, inovatyvumo ir sugebėjimo greitai ir efektyviai spręsti iškilusias problemas. Baigęs KEA studentas yra ne tik savo srities specialistas, tačiau ir kūrybinga bei lanksti asmenybė, gebanti prisitaikyti prie kintančių poreikių ir situacijų, bei nepasimetanti situacijose, kuriose reikia mąstyti kūrybiškai ar greitai spręsti problemas.

KEA sukuria nevaržančią neformalią studijų aplinką – ne visos auditorijos turi sienas, dėstytojai niekada neateis į paskaitą dėvėdami kostiumus, visi rengiasi neformaliai ir universiteto patalpose jaučiasi kaip namie. Dėstytojai su studentais bendrauja draugiškai, vienas į kitą kreipiasi vardais. Dėstytojas niekada nėra tironas ar diktatorius, jis tik suteikia žinias ir patarimus, tačiau studentas yra pats atsakingas už savo mokymąsi ir pasiektus rezultatus.

Bet kurios programos studentas mažiausiai dešimt savaičių privalo atlikti praktiką pasirinktoje įmonėje, kurios metu jie taip pat pelno 15-30 ECTS kreditų. Praktikos metu studentai išbando savo jėgas pasirinktoje profesijoje, įgyja neįkainojamos patirties, o tuo tarpu įmonės, kuriose studentai praktikuojasi, neretai džiaugiasi galimybe pasinaudoti kūrybišku ir drąsiu jų protu. Taip pat studentai gali vykti ir į mainų programas pasimokyti kelis mėnesius kitoje šalyje.

Lygiai tokia pat cirkuliacija vyksta ir tarp dėstytojų, neretai trumpam laikui atvyksta dėstytojas iš kitos šalies, o KEA dėstytojai iškeliauja dėstyti kur nors kitur. Taip ne tik plečiamas dėstytojų akiratis ir kvalifikacija tačiau ir studentams suteikiama galimybė patirti įvairių formų ir stilių mokymą bei susipažinti su pačiais įvairiausiais žmonėmis ne tik tarp kursiokų, tačiau ir tarp dėstytojų.

 

Universiteto teikiamos paslaugos ir galimybės:
 • Universitetas stengiasi, kad studentams čia būtų gera, todėl jis siūlo daugybę įvairių paslaugų, pagalbos ir galimybių visiems studentams, kad studijos būtų ir naudingos ir malonios ir suteiktų progą išnaudoti visas egzistuojančias galimybes.
 • Ieškantiems vietos praktikai KEA siūlo pagalbą ir patarimus rašant CV ir motyvacinį laišką, bei stengiasi pagelbėti praktikos paieškose apskritai.
 • Norint pasinaudoti tarptautinėmis galimybėmis studijų mainams ar praktikai, reikėtų kreiptis šiais kontaktais.
 • Apie galimybes mainams daugiau čia.
 • Neseniai KEA įkūrė centralizuotą studentų paslaugų centrą, kuriame galima gauti pagalbos kilus keblumams su universiteto online sistema, kreiptis į studijų reikalų administratorius ar pakalbėti su studijų ir karjeros konsultantais.
 • Universitete veikia kavinės, valgyklos ir studentų barai.
 • Taip pat universitetas turi turtingą biblioteką. Didelę dalį jos išteklių galima pasiekti elektroniniu būdu, o negana to yra galimybė „užsisakyti bibliotekininką“ – užsiregistravus konsultacijai bibliotekos darbuotojas pagelbės tau ieškant medžiagos studijoms. Visą naujausią informaciją apie bibliotekos teikiamas paslaugas ir vykdomą veiklą galite rasti jos facebook puslapyje.
 • Vykdomi verslo forumai ir įvairiausi kiti renginiai padedantys kurti ryšius tiek su tarptautinėmis bendruomenėmis, tiek su verslo sektoriumi.
 • Neseniai pradėtas projektas – KEA TV, kurio metu visų programų studentai gali išbandyti jėgas televizijoje.
 • Sporto mylėtojams KEA siūlo prisijungti prie universiteto futbolo komandos arba pasinaudoti universiteto parūpintomis nuolaidomis sportuojant viename iš dviejų fitneso klubų Kopenhagoje.
 • Taip pat KEA bendradarbiauja su Kopenhagos kalbų centru ir gali pasiūlyti studentams nemokamus danų kalbos kursus. Kursai vyksta universiteto patalpose o jų laikas paskiriamas priderinus jį prie paskaitų grafiko.
 • Universitetas gali pasiūlyti ir galimybę pasinaudoti naujausiomis technologijomis – jis turi 3D spausdintuvą bei lazerį, gali suteikti prieigą prie kai kurių reikalingų programų, o architektūros studentams taip pat siūlo išsimokėtinai įsigyti kompiuterį su visomis reikalingomis programomis ir parametrais. 

O taip pat:
Čia gali apžiūrėti universiteto patalpas.
O šiame studijų gide rasi visą naudingą informaciją būsimam studentui.

 

 

Būsto paieškos tokiame mieste kaip Kopenhaga gali užtrukti tikrai ilgai, todėl rekomenduojame pradėti kuo anksčiau. Pateikiame keletą naudingų svetainių nuo kurių būtų galima pradėti savo paieškas:

Anglų kalba:

Danų kalba:

Galite ieškoti ne tik buto ar kambario, bet ir kambarioko. Tam tinkama vieta gali būti Kastu forumas, universiteto ar viso miesto studentų sukurtos grupės facebook svetainėje, kur žmonės ieško kambariokų arba ši svetainė: www.findroommate.dk

Jei vis tik atėjus laikui išvykti nuolatinio būsto dar neturite, geriausias sprendimas yra kliautis trumpalaikės nuomos sprendimais. Turėkite omenyje, kad jau būnant Kopenhagoje ir turint galimybę apžiūrėti būstus ir susitikti su šeimininkais, paieškos eisis greičiau. Keletas nebrangių hostelių, kuriuose galima apsistoti ieškant būsto:

Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į KEA labai svarbu atitikti keliamus valandų reikalavimus, pasirašyti stiprų motyvacinį laišką bei gerai išsilaikyti Kastu anglų kalbos testą!

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

 • Kastu anglų kalbos testas (jei turi gerą įvertinimą iš IELTS/TOEFL, tau nereikia laikyti Kastu anglų kalbos testo).
Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (tęstinės studijas) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top-up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.
 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

 • Kastu anglų kalbos testas (jei turi gerą įvertinimą iš IELTS/TOEFL, tau nereikia laikyti Kastu anglų kalbos testo).