Neatitinki Anglijos stojimo reikalavimų?

Ar įstoti gali tik patys gabiausi?

Puikiai žinai, kad aukštasis mokslas yra labai svarbus sėkmingai karjerai! Dažnas galvoja, kad įstoti į užsienio universitetus gali tik tie, kurie gerai mokosi. Patikėk – tai tik dar vienas mitas, kurį tuoj pat sugriausime!

 

Kastu tikslas – padėti tau įstoti ten, kur gautum ne tik begalę naudingų žinių, bet ir galėtum iš naujo atrasti save ir įtvirtinti savo pranašumą. Mes nuolat stengiamės atrasti būdų padėti kuo platesniam žmonių ratui. Net jei tavo rezultatai mokykloje nėra patys geriausi ar anglų kalbos žinios netobulos – tai dar nereiškia, kad neturi šansų įstoti į užsienio universitetus, tobulėti ir sėkmingai baigti studijas.

Bendradarbiaudami su organizacijomis Navitas bei organizacija Oxford International, galime padėti tau įstoti į Anglijos universitetus, net jei neatitinki aukštų stojimo reikalavimų!

 

Kas yra Navitas ir Oxford International?

Navitas – yra organizacija, kurios tikslas yra padėti įstoti į aukštąsias mokyklas kiekvienam norinčiam studijuoti, nepaisant ankstesnių pažymių ar pasiekimų moksle. Organizacija tiki aukštojo išsilavinimo nauda ir teigia, jog aukštasis mokslas keičia žmonių gyvenimus. Navitas kuria novatorišką universitetų partnerystės modelį – šiuo metu turi net 120 partnerių aukštųjų mokyklų (koledžų bei universitetų) tinklą visame pasaulyje, tarp jų – universitetai, kuriuos atstovaujame mes.


Oxford International – yra organizacija, įkurta dar 1991 metais, kurios veikla iš edukacinių kelionių mokiniams ir studentams peraugo į partnerystę su aukštosiosmis mokyklomis, siekiant padėti įstoti tiems, kurių balai nėra aukšti.  Pagrindinis organizacijos tikslas – padėti žmonėms tobulėti kaip asmenybėms ir kaip profesionalams.

Įstoti gali visi!

Abi šios organizacijos suteikia išskirtinę galimybę studijuoti tiems, kurie neturi pačių geriausių mokslo rezultatų ir negali patenkinti universitetų akademinių ar anglų kalbos stojimo reikalavimų.

Koks šių organizacijų vaidmuo?

Organizacijos yra lyg tarpininkai tarp tavęs ir aukštosios mokyklos, į kurią ketini stoti. Jos bendradarbiauja su universitetais pagal novatorišką partnerystės modelį, kuris leidžia neturintiems pačių geriausių rezultatų įsilieti į akademinę aplinką universitetuose. Šios organizacijos yra įsteigusios padalinius - koledžus, kurie veikia partneriuose universitetuose ir suteikia papildomą pagalbą studijuojantiems, pavyzdžiui, anglų kalbos pamokas.

Koks yra universitetų pasirinkimas?

Net jeigu neatitinki stojimo reikalavimų, gali įstoti net į 7 universitetus. Lentelę su universitetų pavadinimais rasi žemiau.

 

Stojant turi du pasirinkimus:

Stoti iš karto į pirmuosius bakalauro studijų metus.

Studijos vyks kartu su studentais, kurie išpildė pagrindinius stojimo reikalavimus ir įstojo į tą pačią studijų programą.

Stojant su Navitas ir Oxford International – greta pagrindinių programai priklausančių disciplinų tau dar vyks kelios papildomos paskaitos, kurias rengs šių organizacijų koledžai, įsteigti universitetuose. Tu būsi toks pat studentas kaip ir kiti kursiokai, galėsi naudotis tokiomis pačiomis universiteto suteikiamomis galimybėmis ir resursais, bet pirmaisiais metais turėsi kelias papildomas disciplinas.

Nenusimink – tai puiki galimybė „pasivyti“ ir galbūt pralenkti bendrakursius, kurie stodami turėjo šiek tiek didesnį žinių ir įgūdžių bagažą.

Stoti į „nulinius“ studijų metus – Foundation year.

Kas yra foundation year? Paprastai tariant, tai paruošiamieji metai prieš studijas. Jų tikslas – suteikti studentams pasirinktai programai reikiamas, paprastai trūkstamas žinias bei įgūdžius. Dažnu atveju – patobulinti anglų kalbos įgūdžius, kad studentas galėtų sėkmingai įsitvirtinti bendruomenėje ir baigti studijas.

Stojimo reikalavimai į „nulinius“ metus paprastai būna dar mažesni. O svarbiausia –  galima gauti paskolą visai „nulinių“ metų studijų kainai padengti! Sėkmingai pabaigęs foundation metus, įgijęs reikiamas žinias ir įgūdžius, galėsi tęsti studijas pasirinktoje programoje.

Patikėk, viskas yra gana paprasta! Jei turi motyvacijos tobulėti – prastesni pažymiai mokykloje tau neuždaro durų. Kartu su Navitas ir Oxford International siūlome unikalią galimybę baigti studijas geruose Anglijos universitetuose ir nušluostyti nosis tiems, kurie tavimi netikėjo! O svarbiausia – padėti tvirtą pamatą ateities karjerai.

 

UniversitetasFoundation year reikalavimaiFoundation year anglų kalbos reikalavimaiBakalauro studijų reikalavimaiBakalauro studijų anglų kalbos reikalavimaiĮprasti stojimo reikalavimai stojant tiesiogiai į universitetąĮprasti anglų kalbos reikalavimai stojant tiesiogiai į universitetą
Anglia Ruskin University

Pagrindinio išsilavinimo pažymėjimo (10 klasės) vidurkis ne mažesnis nei 5

Anglų kalbos vidurkis 9 B2 lygiu.Brandos atestato vidurkis ne mažesnis nei 5Anglų kalbos vidurkis 9 B2 lygiu.Brandos atestato vidurkis ne mažesnis nei 7

- 75% ir daugiau iš anglų kalbos brandos egzamino;

- IELTS-6.0

- TOEFL-80

Hertfordshire UniversityPagrindinio išsilavinimo pažymėjimo (10 klasės) vidurkis ne mažesnis nei 5Anglų kalbos valstybinis egzaminas išlaikytas ne mažiau nei 60%Brandos atestato vidurkis ne mažesnis nei 5Anglų kalbos valstybinis egzaminas išlaikytas ne mažiau nei 60%Brandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis kaip 7. Kai kurioms programos papildomai gali reikalauti ir 2 valstybinių egzaminų rezultatų.

- 75% ir daugiau iš anglų kalbos brandos egzamino;

- IELTS-6.0

- TOEFL-80

Brunel University LondonPagrindinio išsilavinimo pažymėjimo (10 klasės) vidurkis ne mažesnis nei 5Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu.Brandos atestato vidurkis ne mažesnis nei 5Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiuBrandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis kaip 9 + laikytų egzaminų vidurkis ne mažesnis kaip 90%.

- 75% ir daugiau iš anglų kalbos brandos egzamino (gali reikalauti ir didesnio balo priklausomai nuo pasirinktos programos anglų kalbos reikalavimų);

- IELTS-6.0

- TOEFL-80

Birmingham City UniversityBrandos atestato vidurkis ne mažesnis nei 4Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiuBrandos atestato vidurkis ne mažesnis nei 5.5Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiuBrandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis kaip 7 ir 2 valstybiniai egzaminai išlaikyti ne mažiau 60%.

- Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu;

- IELTS-6.0;

- TOEFL–80

De Montfort UniversityBrandos atestato vidurkis ne mažesnis nei 5

- Anglų kalbos vidurkis 4 B2 lygiu

- De Montfort University online testas (jei nori laikyti šį testą kreipkis į Kastu koordinatorius).

Brandos atestato vidurkis ne mažesnis nei5.5 ir iš kiekvienos disciplinos ne mažesnis kaip 5.5 pažymys.

- Anglų kalbos vidurkis 4 B2 lygiu

- De Montfort University online testas (jei nori laikyti šį testą kreipkis į Kastu koordinatorius).

Brandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis kaip 7.

- Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu + valstybinis anglų kalbos egzaminas išlaikyti 70 % ir daugiau (jei IELTS 6.0) arba anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu + valstybinis anglų kalbos egzaminas išlaikyti 80 % ir daugiau (jei IELTS 6.5)

- De Montfort University online testas (jei nori laikyti šį testą kreipkis į Kastu koordinatorius).

- IELTS - 6.0 arba 6.5

- TOEFL – 80 arba 90

Greenwich UniversityBrandos atestato vidurkis ne mažesnis nei 4IELTS 5.5 ir iš kiekvienos dalies ne mažiau nei 5.5Brandos atestato vidurkis ne mažesnis nei 5.5IELTS 5.5 ir iš kiekvienos dalies ne mažiau nei 5.5Brandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis kaip 8.

- Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu.

- IELTS - 6.0

- TOEFL – 80

Tik primename, kad Foundation metai – pasirengimas studijoms. O įstojęs į pirmuosius bakalauro studijų metus per Navitas ar Oxford international, šalia įprastų paskaitų turėsi kelias papildomas savaitines paskaitas.

 

! Jeigu manai kad, patenkinsi įprastus universiteto stojimo reikalavimus (kuriuos matai lentelės paskutiniuose dviejuose stulpeliuose), tikrai gali stoti iškart į pirmą kursą! Tačiau jei vėliau pamatysi, jog įprastų stojimo reikalavimų patenkinti vis tik nepavyksta - gali susisiekti su Kastu konsultantais, kurie peradresuos tavo stojimą per NAVITAS arba Oxford International ir tau bus pasiūlytos studijos viename iš šių universitetų su žemesniais įstojimo reikalavimais!

 

Kaip stoti į aukščiau minėtus universitetus?

Nepatikėsi, bet stojimo procesas beveik toks pat!

Pirmas tavo žingsnis - savo Kastu stojimo anketoje pasirink studijų programas viename (ar keliuose) iš  šių universitetų:

Antrasis žingsnis (SVARBU!)- stojimo anketoje, skiltyje "Other", būtinai turi parašyti DU svarbius komentarus:

  1. kad į šiuos universitetus nori stoti būtent per Navitas arba Oxford International.
  2. ar nori stoti į Foundation year, ar į pirmuosius bakalauro studijų metus.

Trečias žingsnis - išsiųsti anketą! O čia jau baigiasi tavo darbas ir prasideda mūsų :) Nuodugniai patikrinsime tavo anketą ir pateiksime ją pasirinktiems universitetams.

 

Kaip ir skaitei pradžioje, tai, kad įstoti į užsienio universitetus gali tik patys gabiausi yra tik dar vienas mitas, nes universitetai tiki studentų motyvacija mokytis ir tobulėti bei tokią galimybę sudaro visiems. Reikia tik nesnausti ir ja pasinaudoti!