Kinija

Tarptautiniams studentams mokslas Kinijos aukštojo mokslo institucijose yra mokamas

Kainos svyruoja nuo:

  • 2 000 Eur iki 10 000 Eur už mokslo metus bakalauro studijoms
  • 2 500 Eur iki 10 000 Eur už mokslo metus magistro studijoms.

Stojimo anketos mokestis

Stojimo anketos mokestis vienam Kinijos universitetetui (galima rinktis iki 3 studijų programų) - 90 Eur.

 

Stipendija

Nuo ko priklauso ar stipendija bus suteikta? Kokio dydžio ji gali būti?

Yra daugybė aspektų, kurie lemia, ar gausi stipendiją, kokią ir kokio dydžio (pilną ar dalinę). Tai priklauso nuo pasirinkto universiteto, studijų pakopos ir programos. Ne mažiau svarbūs tavo mokymosi rezultatai, motyvacinis ir rekomendacinis laiškas, studijų plano aprašymas, anglų kalbos lygį įrodančių testų rezutatai, sveikatos būklė ir kiti stipendijos paraiškoje nurodyti punktai. Svarbiausia, kad visi privalomi dokumentai būtų pateikti tvarkingai bei išversti į anglų kalbą.

University Scholarship

Sparčiai didėjant tarptautinių studentų skaičiui, daugelis Kinijos universitetų parengė savo stipendijų schemas, siekdami pritraukti pažangiausius studentus. Kandidatams skiriamos stipendijos, pagal kiekvieno universiteto nustatytas taisykles.

Kas gali gauti stipendiją?

Bendri reikalavimai:

  • Kandidatai (ne Kinijos piliečiai) turi būti geros sveikatos būklės;
  • Stipendiją bakalauro studijoms gali gauti asmenys, turintys vidurinės mokyklos baigimo diplomą su gerais mokymosi pasiekimais;
  • Stipendiją magistro studijoms gali gauti asmenys, turintys bakalauro diplomą;
  • Kandidatai privalo laikytis Kinijos vyriausybės ir universitetų nustatytų įstatymų ir taisyklių.
Kokio dydžio stipendiją galima gauti? Kaip gauti stipendiją? Iki kada pateikti paraišką?

Stipendijos dydis, paraiškos teikimas ir terminai priklauso nuo kiekvieno universiteto. Daugiau informacijos apie kiekvieno universiteto skiriamą stipendijos dydį, paraiškos formą ir pateikimo terminus ieškok oficialime universiteto tinklalapyje arba susisiek su atsakingu asmeniu iš International Office.

Daugiau informcijos apie stipendijas rasi šiame puslapyje.

 

Bendros išlaidos

Čia pateikiame keletą lentelių, kurios turėtų padėti Tau suprasti, kiek maždaug atsieis pragyvenimas Kinijoje. Prisimink, kad nurodytos sumos yra tik apytikslės, todėl tavo išlaidos gali būti kiek kitokios, nei pateikta. Tai priklauso nuo asmeninių poreikių, miesto, kuriame gyvensi, to, kokį būstą pavyks susirasti, kur pirksi maistą ir t. t. Taip pat gali būti naudinga apsilankyti šioje svetainėje , kur rasi daugiau informacijos apie pragyvenimo kainas Kinijoje.

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kinijos juaniais
Būsto nuoma120 – 500900 – 4000
Maistas, gėrimai1503001200 – 2400
Telefonas10 – 20100 – 150
Transportas15 –3080 – 250

Kitos išlaidos

(laisvalaikis, rūbai,

nenumatytos išlaidos)

60 – 250470 – 2000
Iš viso per mėnesį350 – 110028009400
Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona500 g1.11
Kiaušiniai12 vnt.1.2
Miltai2 kg0.6
Makaronai500 g0.6
Ryžiai1 kg0.8
Bulvės1.5 kg0.4
Sūris540 g11
Sviestas250 g2.5
Vištienos filė400 g3
Kiaulienos faršas500 g3
Jogurtas1 kg1
Sausi pusryčiai500 g2.5
Kava400 g6
Pienas1 l1.6
Sultys1 l1.4
Cukrus1 kg0.5
Druska1 kg0.5

Atkreipk dėmesį į tai, kad Kinija yra Azijos žemyne, tad maisto kultūra visiškai skiriasi. Tai, kas populiaru ir dažnai valgoma Europoje – Kinijoje gali būti neįprasta.

Pateikiamos maisto kainos – vidutinės, priklausomai nuo parduotuvės, kurioje pasirinksi apsipirkti, kai kurių produktų kainos gali būti didesnės ar mažesnės. Daugelis studentų apsiperka per įvairias akcijas arba skirtingas prekes perka vis kitose parduotuvėse, palyginę, kur pigiau, ir taip sutaupo.

 

Papildomos išlaidos

Sveikatos draudimas – kiekvienas studijuoti atvykęs studentas privalo apsidrausti. Metams sveikatos draudimas kainuoja 60–100 Eur (kai kurie universitetai šią sumą įtraukia į bendrą studijų kainą). Dažniausiai registracijos į universitetą metu yra suteikiama daugiau informacijos, jei ne – klausk ir drąsiai domėkis pats.

Registracijos mokestis į universitetą – kai kurie universitetai taiko registracijos į universitetą mokestį, kuris svyruoja nuo 50 iki 70 €.

Sveikatos apžiūra – atvykęs į universitetą, privalėsi pasitikrinti sveikatą ir gauti sveikatos patikrinimo pažymą. Apžiūros kaina apie 50 €.

Leidimas gyventi šalyje – atvykęs į Kiniją, per 30d. nuo atvykimo turėsi gauti leidimą gyventi šalyje, kurio kaina 60 €. Daugiau informacijos rasi skiltyje Kinijos viza.