Kinija

Tarptautiniams studentams mokslas Kinijos aukštojo mokslo institucijose yra mokamas

Kainos svyruoja nuo:

 • 2 000 Eur iki 10 000 Eur už mokslo metus bakalauro studijoms
 • 2 500 Eur iki 10 000 Eur už mokslo metus magistro studijoms.

Stojimo anketos mokestis

Stojimo anketos mokestis vienam Kinijos universitetetui (galima rinktis iki 3 studijų programų) - 90 Eur.

 

Stipendija

Šiuo metu Kinija į švietimą investuoja vidutiniškai 250 milijardų dolerių per metus. Dėl to tarptautiniams studentams šalyje yra suteikiamos vis palankesnės galimybės ir sąlygos studijuoti. Kinijos vyriausybė teikia net keleto rūšių stipendijas, skirtas skatinti tarptautinius studentus studijuoti ir atlikti mokslinius tyrimus Kinijos aukštojo mokslo institucijose.

Visų pirma, turi išsiaiškinti, kur ir ką nori studijuoti. Pateikdamas dokumentus stipendijai, jau turi būti išsirinkęs universitetą ir studijų programą, tad rinkis atsakingai – viena stipendijos paraiška yra skirta vienai studijų programai. Kastu tinklalapyje prie kiekvienos aukštosios mokyklos aprašymo yra pateikta informacija apie joje galimas stipendijų rūšis.

Pagrindinės stipendijų rūšys:

Nuo ko priklauso, ar stipendija bus suteikta? Kokios rūšies ir kokio dydžio ji gali būti?

Yra daugybė aspektų, kurie lemia, ar gausi stipendiją, kokią ir kokio dydžio (pilną ar dalinę). Tai priklauso nuo pasirinkto universiteto, studijų pakopos ir programos. Ne mažiau svarbūs tavo mokymosi rezultatai, motyvacinis ir rekomendacinis laiškas, studijų plano aprašymas, anglų kalbos lygį įrodančių testų rezutatai, sveikatos būklė ir kiti stipendijos paraiškoje nurodyti punktai. Svarbiausia, kad visi privalomi dokumentai būtų pateikti tvarkingai bei išversti į anglų kalbą.

Chinese Government Scholarship (CGC)

Chinese Government Scholarship, remiama Chinese Scholarship Council, dar yra vadinama CSC Scholarship. Programą sudaro daugiau nei 10 Kinijos vyriausybės reguliuojamų stipendijų.

Kas gali gauti stipendiją?
 • Kandidatai (ne Kinijos piliečiai) turi būti geros sveikatos būklės;
 • Stipendiją bakalauro studijoms gali gauti asmenys, jaunesni nei 25 m. ir turintys vidurinės mokyklos baigimo diplomą su gerais mokymosi pasiekimais;
 • Stipendiją magistro studijoms gali gauti asmenys, jaunesni nei 35 m. ir turintys bakalauro diplomą.
Kokio dydžio stipendiją galima gauti?

A. Visą stipendiją

1. Apmoka:

 • Registraciją į universitetą;
 • studijų kainą;
 • stažuočių mokestį;
 • pagrindinių mokymosi medžiagų mokestį;
 • apgyvendinimą universiteto bendrabutyje.

2. Skiria mėnesinę pašalpą pragyventi. Mėnesinės išmokos yra teikiamos per mokymosi įstaigą, pagal jos nustatytą tvarką.

 • Bakalauro studijų pakopos studentams: apie 150–300 Eur
 • Magistro studijų pakopos studentams: apie 200–300 Eur

3. Suteikia sveikatos draudimą

B. Dalinę stipendiją - Vienas ar keletas A dalyje išvardintų punktų.

 

Kaip gauti stipendiją?
 • Norėdamas įsitikinti, ar pasirinktai studijų programai gali būti skiriama ši stipendija, užeik čia ir patikrink studijų programą (raudona žvaigždute pažymėtoms studijų programoms yra taikoma Chinese Government Scholarship) arba čia (puslapio apačioje – sąrašas universitetų, kuriuose besimokant gali būti suteikta stipendija).
 • Įsitikinęs, kad gali pretenduoti į šią stipendiją, užpildyk paraiškos formą šiame tinklapyje.
 • Daugiau informacijos apie formos pildymą rasi čia.
Iki kada pateikti paraišką?

Paraiškos teikimo terminas yra nuo sausio iki balandžio mėnesio. Vėliausiai paraišką pateikti galima iki balandžio 1 d.

Local Government Scholarship

Chinese Local Government Scholarship yra skiriamos užsienio studentams, norintiems studijuoti šiuose Kinijos regionuose: Beijing, Guangxi, Jiangsu, Jiangxi, Liaoning, Shanghai, Yunan, Chongqing, Dalian, Hubei, Zhejiang.

Programa buvo įkurta siekiant tobulinti mokslinių tyrimų vykdymą, socialinių paslaugų augimą ir kultūrinius mainus tam tikrose Kinijos provincijose ir regionuose.

Svarbu: priklausomai nuo studijų vietos, stipendijoms yra keliami skirtingi reikalavimai. Žemiau pateikiama bendra informacija apie Chinese Local Government Scholarship. Tiksli informacija gali skirtis priklausomai nuo kiekvienos stipendijos.

Daugiau apie stipendijas gali sužinoti čia.

 

Kas gali gauti stipendiją?
 • Kandidatai (ne Kinijos piliečiai) turi būti geros sveikatos būklės;
 • Stipendiją bakalauro studijoms gali gauti asmenys, jaunesni nei 25 m. ir turintys vidurinės mokyklos baigimo diplomą su gerais mokymosi pasiekimais;
 • Stipendiją magistro studijoms gali gauti asmenys, jaunesni nei 35 m. ir turintys bakalauro diplomą;
 • Kandidatai privalo laikytis Kinijos vyriausybės ir universitetų nustatytų įstatymų bei taisyklių (pagarba šaliai ir kultūrai, tinkamas elgesys).
Kokio dydžio stipendiją galima gauti?

Skirtingų provincijų ir regionų vyriausybės nustato skirtingą stipendijų vertę pagal savo vidaus taisykles. Dažniausiai stipendija skirta kompensuoti šiuos mokesčius: registracijos, studijų, stažuočių, mokslo reikmenų, apgyvendinimo, draudimo. Taip pat skiriama parama pragyvenimui. Priklausomai nuo situacijos, yra skiriami visi arba keletas iš išvardintų punktų.

Kaip gauti stipendiją?

Svarbu atkreipti dėmesį į paraiškų teikimo tvarką ir privalomus dokumentus. Ne visi universitetai reikalauja tų pačių dokumentų.

Jei nori sužinoti daugiau informacijos apie stipendijas, kurias teikia kiekviena savivaldybė, informacijos ieškok čia.

Instrukciją, kaip aplikuoti, rasi čia.

 

Iki kada pateikti paraišką?

Kandidatai paraišką turėtų pateikti nuo sausio iki balandžio mėnesio. Kiekvieno regiono stipendijų terminai gali skirtis, todėl prieš prasidedant paraiškų teikimo sezonui rekomenduotina pasitikrinti datas.

 

University Scholarship

Sparčiai didėjant tarptautinių studentų skaičiui, daugelis Kinijos universitetų parengė savo stipendijų schemas, siekdami pritraukti pažangiausius studentus. Kandidatams skiriamos stipendijos, pagal kiekvieno universiteto nustatytas taisykles.

Kas gali gauti stipendiją?

Bendri reikalavimai:

 • Kandidatai (ne Kinijos piliečiai) turi būti geros sveikatos būklės;
 • Stipendiją bakalauro studijoms gali gauti asmenys, turintys vidurinės mokyklos baigimo diplomą su gerais mokymosi pasiekimais;
 • Stipendiją magistro studijoms gali gauti asmenys, turintys bakalauro diplomą;
 • Kandidatai privalo laikytis Kinijos vyriausybės ir universitetų nustatytų įstatymų ir taisyklių.
Kokio dydžio stipendiją galima gauti? Kaip gauti stipendiją? Iki kada pateikti paraišką?

Stipendijos dydis, paraiškos teikimas ir terminai priklauso nuo kiekvieno universiteto. Daugiau informacijos apie kiekvieno universiteto skiriamą stipendijos dydį, paraiškos formą ir pateikimo terminus ieškok oficialime universiteto tinklalapyje arba susisiek su atsakingu asmeniu iš International Office.

Daugiau informcijos apie stipendijas rasi šiame puslapyje.

 

Bendros išlaidos

Čia pateikiame keletą lentelių, kurios turėtų padėti Tau suprasti, kiek maždaug atsieis pragyvenimas Kinijoje. Prisimink, kad nurodytos sumos yra tik apytikslės, todėl tavo išlaidos gali būti kiek kitokios, nei pateikta. Tai priklauso nuo asmeninių poreikių, miesto, kuriame gyvensi, to, kokį būstą pavyks susirasti, kur pirksi maistą ir t. t. Taip pat gali būti naudinga apsilankyti šioje svetainėje , kur rasi daugiau informacijos apie pragyvenimo kainas Kinijoje.

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kinijos juaniais
Būsto nuoma120 – 500900 – 4000
Maistas, gėrimai1503001200 – 2400
Telefonas10 – 20100 – 150
Transportas15 –3080 – 250

Kitos išlaidos

(laisvalaikis, rūbai,

nenumatytos išlaidos)

60 – 250470 – 2000
Iš viso per mėnesį350 – 110028009400
Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona500 g1.11
Kiaušiniai12 vnt.1.2
Miltai2 kg0.6
Makaronai500 g0.6
Ryžiai1 kg0.8
Bulvės1.5 kg0.4
Sūris540 g11
Sviestas250 g2.5
Vištienos filė400 g3
Kiaulienos faršas500 g3
Jogurtas1 kg1
Sausi pusryčiai500 g2.5
Kava400 g6
Pienas1 l1.6
Sultys1 l1.4
Cukrus1 kg0.5
Druska1 kg0.5

Atkreipk dėmesį į tai, kad Kinija yra Azijos žemyne, tad maisto kultūra visiškai skiriasi. Tai, kas populiaru ir dažnai valgoma Europoje – Kinijoje gali būti neįprasta.

Pateikiamos maisto kainos – vidutinės, priklausomai nuo parduotuvės, kurioje pasirinksi apsipirkti, kai kurių produktų kainos gali būti didesnės ar mažesnės. Daugelis studentų apsiperka per įvairias akcijas arba skirtingas prekes perka vis kitose parduotuvėse, palyginę, kur pigiau, ir taip sutaupo.

 

Papildomos išlaidos

Sveikatos draudimas – kiekvienas studijuoti atvykęs studentas privalo apsidrausti. Metams sveikatos draudimas kainuoja 60–100 Eur (kai kurie universitetai šią sumą įtraukia į bendrą studijų kainą). Dažniausiai registracijos į universitetą metu yra suteikiama daugiau informacijos, jei ne – klausk ir drąsiai domėkis pats.

Registracijos mokestis į universitetą – kai kurie universitetai taiko registracijos į universitetą mokestį, kuris svyruoja nuo 50 iki 70 €.

Sveikatos apžiūra – atvykęs į universitetą, privalėsi pasitikrinti sveikatą ir gauti sveikatos patikrinimo pažymą. Apžiūros kaina apie 50 €.

Leidimas gyventi šalyje – atvykęs į Kiniją, per 30d. nuo atvykimo turėsi gauti leidimą gyventi šalyje, kurio kaina 60 €. Daugiau informacijos rasi skiltyje Kinijos viza.