Kinijos viza

Prieš vykdamas studijuoti, privalai gauti Kinijos vizą.
Tau, kaip studentui, vykstančiam studijuoti bakalauro arba magistro, reikalinga X1 viza. Ši viza suteikiama asmenims, kurių studijų periodas yra ilgesnis nei 180 dienų.
Pateikti paraišką vizos gavimui rekomenduojama artimiausioje Kinijos ambasadoje.

 

Privalomi pagrindiniai dokumentai:

  • Pasas, kuris galioja ne mažiau nei pusę metų po vizos galiojimo laiko pabaigos ir turi ne mažiau nei du tuščius puslapius vizoms; paso kopija.
  • Užpildyta vizos anketa su spalvota, neseniai daryta nuotrauka. Vizos formą rasi oficialiame Kinijos ambasados tinklapyje, o reikalavimai nuotraukai – čia.

 

Privalomi papildomi dokumentai X1 vizai:

  • Originalas ir kopija: priėmimo laiško iš Kinijos universiteto.
  • Originalas ir kopija: paraiškos formos studijuoti Kinijoje  forma JW201  arba JW202. Formą JW201 gai rasti čia, o JW202 - čia.

Svarbu:

Pildydamas anketą, atidžiai perskaityk visus punktus ir būtinai pažymėk, jog nori vizos, su multiply entrance. Turėdamas tokią vizą, galėsi laisvai išvykti ir vėl grįžti į Kiniją be jokių papildomų dokumentų.

Per 30 dienų nuo atvykimo, privalai gauti leidimą gyventi šalyje iš vietinės Viešojo saugumo tarnybos arba policijos. Su savimi turėk pasą, universiteto priėmimo laišką, JW201 arba JW202 formą, sveikatos apžiūros patvirtinimą (Physical Examination Record), gyvenamosios vietos registracijos patvirtinimą ir juodai baltą dokumentinę nuotrauką. Nuvykęs į vieną iš šių vietų, gausi leidimą gyventi ir tavo viza oficialiai pradės galioti.

Kiek kainuoja ir kiek laiko užtrunka?

Lietuvos piliečiams X1 vizos kaina:
  • 60 € (padaroma per 7 darbo dienas);

  • 85 € (skubos tvarka, padaroma per 2 – 3 darbo dienas).

 

Papildoma  SVARBI informacija:
  • Rekomenduotina paraišką vizai gauti pateikti mėnesį prieš išvykimą.  
  • Visi dokumentai turi būti pristatyti popieriniu variantu, elektroninės versijos nepriimamos. Prieš atvykstant į ambasadą, privaloma pasidaryti susitikimo rezervaciją internetu.
  • Mokestis už vizas pervedamas per banką, grynaisiais ambasadoje atsiskaityti negalima. Už vizas galima mokėti tik JAV doleriais per banką. Ambasada naudojasi SEB banku, todėl norint išvengti didelių mokesčių, rekomenduojama mokėti per jį.

Kinijos ambasada Lietuvoje

Adresas: Algirdo g. 36 Vilnius

Pašto kodas: 03218

Darbo laikas:

Pirmadienį - penktadienį 09:00-12:00, 14:00-17:00

Tel. Nr.: +37052162861

Tinklapis: lt.china-embassy.org