Tęstinės studijos

Į testinių studijų programas (Top-up) gali stoti visi, baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose universiteto kursuose ir norintys perstoti.
 • Stojant į tęstines studijas reikalaujama turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad turi jų pakankamai.
 • Studijos kurias baigei (ar tebesimokai) turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas daugiausia paremtas kreditų suderinamumu.
 • Baigęs tęstinių studijų programą, gausi bakalauro diplomą.

Pirmasis etapas: studijų programos pasirinkimas

Programos pasirinkimas tęstinėms studijoms, jau yra labiau ribotas nei bakalauro, kadangi gali stoti tik į tas programas, kurios yra panašios į tavo dabartines.

Antrasis etapas: elektroninės stojimo anketos pildymas

Išsirinkus norimas programas reikia užsiregistruoti Kastu puslapyje. Užsiregistravus galėsi pildyti ir saugoti stojimo anketa.

Prisijungus prie anketos, tau reikės:

 1. Pridėti visas norimas studijų programas ir jas išdėlioti prioritetiškai.
 2. Suvesti pagrindinę informaciją apie save: išsilavinimą, papildomą patirtį, informaciją apie kalbas, kurias moki ir anglų kalbos testą, kurį ketini laikyti
 3. Įkelti dokumentus:
 • Asmens dokumento kopiją – pasą arba ID kortelę. Iki dokumento galiojimo pabaigos turėtų būti likę bent 2 metai
 • ECTS kreditų išrašą/Aukštosios mokyklos baigimo diplomą – jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prie papildomų dokumentų prisegti savo aukštosios mokyklos baigimo diplomą (kiekvieną lapą reikia prisegti atskirai). Jei siunti anketą besimokydamas paskutiniame kurse, diplomą reikės prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Motyvacinį laišką – stojant į užsienio universitetus, motyvacinis laiškas ne ką mažiau svarbus nei pažymiai, todėl rekomenduojame jam skirti laiko ir dėmesio. Patarimų, kaip rašyti motyvacinį laišką, rasi čia.
 • Rekomendacinį laišką – bent vienas rekomendacinis laiškas turėtų būti parašytas žmogaus, kuris pažįsta tave iš akademinės pusės t.y. dėstytojo. Taip pat gali prisegti darbdavio rekomendaciją. Šalia rekomendacijos turėtų būti pateikti rekomenduojančio žmogaus kontaktiniai duomenys. Gali segti iki trijų rekomendacijų, tačiau dažniausiai pakanka ir vienos. Patarimų, kas turėtų būti į ją įtraukta, rasi čia.
 • Dokumentus, rodančius tavo pasiekimus – jei turi dokumentų (apdovanojimų, padėkų, sertifikatų) liudijančių su pasirinkta programa susijusius pasiekimus ar tavo aktyvumą (pavyzdžiui, savanorsytę), rekomenduojame prisegti ir juos.

 

Svarbu!

 • Anketą užpildyti ir išsiųsti reikia iki stojimo termino pabaigos, todėl svarbu iš anksto pasitikrinti stojimo kalendoriuje iki kada tau reikia tai padaryti.
 • Jeigu pildant anketą kyla kokių nors klausimų ar sunkumų – kreipkis į Kastu konsultantus.

Trečias etapas: Anglų kalbos žinių patvirtinimas

Yra trys būdai tai padaryti:

 1. Išlaikyti nemokamą Kastu anglų kalbos testą.
 2. Išlaikyti anglų kalbos Brandos egzaminą ir/arba mokytis anglų kalbos B2 lygiu mokykloje bei turėti reikiamą vidurkį.
 3. Išlaikyti IELTS/TOEFL/Duolingo testą

Kokio anglų kalbos žinių patvirtinimo reikalauja būtent tave sudominęs universitetas rasi čia.

Gera žinia: Didžioji dauguma Kastu universitetų pripažįsta daugiau nei vieną kalbos žinių patvirtinimo būdą. Stojant į Nyderlandus užtenka mokytis anglų kalbą mokykloje ir išlaikyti anglų kalbos brandos egzaminą.

Anglų kalbos žinių lygį galima patvirtinti ir po stojimo anketos išsiuntimo.

Kaip sužinosiu, kad įstojau?

Po anketos išsiuntimo – pavasario pabaigoje-vasaros antroje pusėje sulauksi laiško iš aukštosios mokyklos. Tikslus laikas, kada ateis laiškas, priklauso nuo universiteto bei nuo stojančiųjų srauto – jei yra itin daug stojančiųjų, laiškas gali ateiti vėliau nei žadėta. Nesulaukiant laiško panikuoti neverta – atsakymo sulaukia visi stojantieji (net tie kurie neįstojo).

Kokie gali būti laiškai?

 • Sąlyginis priėmimo laiškas – kuriame bus nustatytos sąlygos, kurias įvykdžius tu būsi priimtas. Paprastai sąlyginis laiškas siunčiamas tiems, kurie dar neturi reikiamo ECTS kreditų skaičių – dažniausiai keliama sąlyga surinkti reikalaujamą ECTS kreditų skaičių. Taip pat, jei atsakymą gauni anksčiau, nei išlaikai anglų kalbos testą, vieną iš sąlygų gali būti, kad tu išlaikytum testą. Jei tu išpildai visas nurodytas sąlygas, tavo priėmimas yra užtikrintas, savo vietą tu prarastum tik tuo atveju, jei neišpildytum sąlygų.
 • Galutinis priėmimo laiškas – jei tu atsiuntei visus dokumentus, turi reikiamą ECTS kreditų skaičių ir turi anglų kalbos žinių patvirtinimą, gausi galutinio priėmimo laišką, kuris reiškia, kad tavo priėmimas jau yra galutinis ir tu gali ruoštis išvykimui.
 • Atmetimo laiškas – šiuo laišku informuojama, kad tu nebuvai priimtas. Gavus šį laišką labai nusiminti neverta, kadangi tavo anketa bus siunčiama sekančiam prioritetui. Paprastai studentai, kuriuos atmeta pirmas prioritetas yra priimami į vieną iš žemesnių prioritetų.

Jei gausi priėmimo laišką (kad ir sąlyginį), jau verta pradėti ruoštis studijoms, naujiems iššūkiams bei pradėti būsto paieškas.