Stojimo proceso pavyzdys

Pateikiame stojimo proceso pavyzdį, kuris tau padės įsivaizduoti, kaip viskas eilės tvarka vyksta realioje situacijoje:

 

Martynas yra dvyliktokas ir nusprendė, kad nori studijuoti užsienio aukštojoje mokykloje.

 1. Pirmiausia jis išsirenka ir apsvarsto norimas programas, naudodamasis studijų paieškos sistema ar Kastu konsultantų patarimais. Labiausiai Martyną domina Avans University of Applied Sciences  (Nyderlandai) ir Tilburg University (Nyderlandai) siūlomos programos.

 2. Patikrinęs stojimo kalendorių Martynas mato, kad norėdamas stoti į Nyderlandus, anketą turi atsiųsti iki balandžio 1 dienos (yra keletas išimčių).
 3. Tuomet jis užsiregistruoja Kastu tinklapyje ir, gavęs patvirtinimą apie sėkmingą registraciją, prisijungia prie savo Kastu stojimo anketos.
 4. Pildydamas anketą, Martynas naudojasi instrukcijomis pateiktomis "informacinėse burbuliukuose" (kurie yra prie kiekvieno anketos klausimo) ir sėkmingai užpildo anketą.
 5. Gavę anketą Kastu konsultantai ją atidžiai patikrina ir, įsitikinę, kad joje nėra jokių klaidų ar netikslumų, siunčia ją Martyno pasirinktoms aukštosioms.
 6. Dar kiek pagalvojęs, Martynas nusprendžia, kad taip pat nori pamėginti stoti ir į Belgijos aukštąsias mokyklas – Howest University of Applied Sciences
  ir VIVES University of Applied Sciences.
 7. Sužinojęs, kad anketą į Belgiją jis irgi turi išsiųsti iki balandžio 1 dienos, Martynas prisijungia prie savo anketos ir paspaudžia mygtuką Pridėti studijų programą. Jį paspaudus atsiveria langas, kuriame Martynas pasirenka norimas studijų programas ir įkelia motyvacinius laiškus reikalingus jo naujom pasirinktom studijų programom.
 8. Martynas žino, kad Belgijoje stojimas vyksta prioritetų tvarka, todėl eilėje aukščiau įrašo tą Belgijos programą į kurią nori labiau.
 9. Paspaudęs mygtuką „Siųsti“ jis pateikia savo prašymą anketos siuntimui į Belgijos aukštąsias mokyklas.
 10. Kastu konsultantai peržiūri naują Martyno motyvacinį laišką, prideda jo pageidaujamus prioritetus ir iki termino pabaigos išsiunčia jo anketą į Belgijos aukštąsias mokyklas.
 11. Tuomet Martynas susirūpina paskutiniu savo stojimo etapu – anglų kalbos testo laikymu. Martynas mato:
  1. Avans University of Applied Sciences reikalauja išlaikyti anglų k. brandos egzaminas (užtenka išlaikyti anglų kalbos brandos egzaminą (kiek procentų neturi įtakos)).
  2. Tilburg University būtina laikyti IELTS arba TOEFL testą.
  3. jo pasirinktiems prioritetams Belgijoje pakanka IELTS arba TOEFL arba Duolingo English testo.
 12. Martynas užsiregistruoja IELTS testui, tačiau nusprendžia, kad atsargumo dėlei nori laikyti ir Duolingo testą.
 13. Jis išlaiko IELTS testą reikiamu balu, todėl Duolingo testo laikyti jam nebereikia. Jis informuoja apie tai Kastu konsultantus ir įkelia savo IELTS testo sertifikatą į savo anketos skiltį „Užduotys“.
 14. Pavasario pabaigoje-vasaros pradžioje pasirodo sąlyginio priėmimo laiškai. Žinodamas atsakymus iš visų aukštųjų Martynas nusprendžia, kad labiausiai nori studijuoti Avans University of Applied Sciences. Tada kitus savo pasirinkimus atšaukia anketoje, taip pranešdamas apie savo apsisprendimą.
 15. Gavęs sąlyginio priėmimo laišką Martynas į savo Kastu el. pašto dėžutę gauna sąskaitą įstojimo mokesčiui apmokėti - pervedęs 49 eurus jis jaučiasi užtikrintas, nes gali atlikti sekančius svarbius žingsnius svajonių studijų programos link.
 16. Išsirinkęs aukštąją ir apmokėjęs įstojimo mokestį Martynas pradeda ieškoti gyvenamosios vietos, kadangi supranta, jog vėliau būsto pradės ieškoti daugybė atvykstančių studentų ir jį susirasti pasidarys labai sunku.
 17. Vasaros viduryje Martynas gauna brandos atestatą. Nieko nelaukdamas kitą dieną po diplomų įteikimo Martynas pasidaro oficialų diplomo vertimą. Tuomet įkelia savo atestato, jo priedėlio bei vertimo kopijas į savo anketos skiltį „Užduotys“.
 18. Gavusi Martyno atestatą aukštoji atsiunčia galutinį priėmimo laišką – stojimo procesas baigtas! Martynas su džiaugsmu ruošiasi rugsėjo mėnesį prasidėsiančioms studijoms savo pasirinktoje aukštojoje.

 

Pastaba: Pavyzdis pateikiamas sudėtingesnio proceso atvejui, kai:

 • Vienu metu stojama į skirtingas šalis, turinčias skirtingus stojimo reikalavimus.
 • Aukštosios į kurias stoji reikalauja IELTS arba TOEFL testo
 • Stojantysis dar nėra baigęs mokyklos ir neturi brandos atestato.

 

Jeigu tu pasirinksi stoti tik į vieną šalį ar tik į tas aukštąsias, kuriose nereikia IELTS arba TOEFL testo, tavo stojimo procesas automatiškai taps dar trumpesnis ir paprastesnis nei pavyzdyje.