Bakalauro studijos

 

 

Į 3-4 metus trunkančias bakalauro studijas gali stoti visi, kurie:

 • baigė mokyklą
 • besimokantys 12-oje klasėje

Pirmasis etapas: studijų programos pasirinkimas

Tai – kone svarbiausias etapas iš visų. Tavo pasirinkimas ne tik nulems, ką tu veiksi ateinančius 3–4 metus, tačiau taip pat padarys didelę įtaką tavo ateities karjerai, todėl savo pasirinkimą tikrai verta labai nuodugniai apgalvoti. Kastu Karjeros centre gali rasti naudingus patarimus, kaip išsirinkti tau tinkamą studijų programą, profesinio orientavimo testus, taip pat gali registruotis į karjeros konsultacijas bei rasti kitas naudingas nuorodas.

Antrasis etapas: elektroninės stojimo anketos pildymas

Išsirinkus norimas programas reikia užsiregistruoti Kastu puslapyje. Užsiregistravus galėsi pildyti ir saugoti stojimo anketą.

Prisijungus prie anketos, tau reikės:

 1. Pridėti visas norimas studijų programas ir jas išdėlioti prioritetiškai (stojimas į Didžiosios Britanijos universitetus vyksta ne prioritetine tvarka).
 2. Suvesti pagrindinę informaciją apie save: išsilavinimą, papildomą patirtį, informaciją apie kalbas, kurias moki ir anglų kalbos testą, kurį ketini laikyti.
 3. Įkelti dokumentus:
 • Asmens dokumento kopiją – pasą arba ID kortelę. Iki dokumento galiojimo pabaigos turėtų būti likę bent 2 metai.
 • Pažymių išrašą – jei dar nesi baigęs mokyklos ir neturi brandos atestato, būtina prisegti pažymių išrašą (brandos atestatą vis tiek turėsi prisegti, kai tik jį gausi). Smulkesnę informaciją kaip pildyti pažymių išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatą – jei jau esi baigęs mokyklą,  pažymių išrašo nereikia, užtenka prie papildomų dokumentų prisegti savo brandos atestato kopiją.
 • Motyvacinį laišką – stojant į užsienio universitetus, motyvacinis laiškas ne ką mažiau svarbus nei pažymiai, todėl rekomenduojame jam skirti laiko ir dėmesio. Patarimų, kaip rašyti motyvacinį laišką, rasi čia.
 • Rekomendacinį laišką – bent vienas rekomendacinis laiškas turėtų būti parašytas žmogaus, kuris pažįsta tave iš akademinės pusės t.y. mokytojo. Taip pat gali prisegti darbdavio ar papildomos veiklos, kurią lankai, vadovo rekomendaciją (ypač, jei ši veikla susijusi su tavo ateities profesija!). Šalia rekomendacijos turėtų būti pateikti rekomenduojančio žmogaus kontaktiniai duomenys. Gali segti iki trijų rekomendacijų, tačiau dažniausiai pakanka ir vienos. Patarimų, kas turėtų būti į ją įtraukta, rasi čia (rekomendacijos nereikalauja Nyderlandų universitetai). 

 • Dokumentus, rodančius tavo pasiekimus – jei turi dokumentų (apdovanojimų, padėkų, sertifikatų) liudijančių su pasirinkta programa susijusius pasiekimus ar tavo aktyvumą (pavyzdžiui, savanorsytę), rekomenduojame prisegti ir juos.

 • Darbų pavyzdžius – stojantiems į menų programas gali reikėti atsiųsti savo darbų pavyzdžius arba atlikti specialią stojimo užduotį, apie kurią būsi informuotas stojimo proceso metu.

 

Svarbu!

 • Anketą užpildyti ir išsiųsti reikia iki stojimo termino pabaigos, todėl svarbu iš anksto pasitikrinti stojimo kalendoriuje iki kada tau reikia tai padaryti.
 • Jeigu pildant anketą kyla kokių nors klausimų ar sunkumų – kreipkis į Kastu konsultantus.

 

Ką daryti, jei jau išsiunčiau anketą, bet pasikeitė mano sprendimas?

Stojimo proceso metu visada turi galimybę papildyti savo programų sąrašą naujais prioritetais:

 • Jeigu išsiunti anketą iki sausio 10 dienos į Anglijos aukštąsias mokyklas ir vėliau nusprendi, kad nori pamėginti stoti ir į kitą šalį, gali pridėti papildomas studijų programas ir tuomet tavo anketa iškeliaus ir ten.
 • Jei jau sausio mėnesį esi apsisprendęs stoti į kelias šalis, gali siųsti anketą su visomis norimomis studijų programomis iki sausio 10 dienos ir tavo anketa laiku pasieks visas aukštąsias visose tavo pasirinktose šalyse.

Trečias etapas: Anglų kalbos žinių patvirtinimas

Yra trys būdai kaip gali patvirtinti anglų kalbos žinias:

 1. Išlaikyti nemokamą Kastu anglų kalbos testą.
 2. Išlaikyti anglų kalbos Brandos egzaminą ir/arba mokytis anglų kalbą B2 lygiu mokykloje bei turėk reikiamą vidurkį.
 3. Išlaikyti IELTS/TOEFL/Duolingo testą.

Kokio anglų kalbos žinių patvirtinimo reikalauja būtent tave sudominęs universitetas rasi čia.

*Gera žinia: Didžioji dauguma Kastu universitetų pripažįsta daugiau nei vieną kalbos žinių patvirtinimo būdą. Stojant į Nyderlandus ir Belgiją užtenka mokytis anglų kalbą mokykloje ir išlaikyti anglų kalbos brandos egzaminą.

Anglų kalbos žinių lygį dažniausiai galima patvirtinti ir po stojimo anketos išsiuntimo.

Kaip sužinosiu, kad įstojau?

Po anketos išsiuntimo, pavasario pabaigoje–vasaros pradžioje sulauksi laiško iš aukštosios mokyklos. Tikslus laikas, kada ateis laiškas, priklauso nuo universiteto bei nuo stojančiųjų srauto: jei yra itin daug stojančiųjų, laiškas gali ateiti vėliau nei žadėta. Nesulaukiant laiško panikuoti neverta – atsakymo sulaukia visi stojantieji (net tie, kurie neįstojo).

Kokie gali būti laiškai?

 • Sąlyginis priėmimo laiškas – jame būna nustatytos sąlygos, kurias įvykdžius tu būsi priimta(s) į savo pasirinktą studijų programą. Paprastai sąlyginis priėmimo laiškas siunčiamas tiems, kurie stoja dvyliktos klasės pabaigoje ir dar nėra baigę mokyklos – taigi dažniausiai keliama sąlyga įgyti brandos atestatą (aukštoji negali galutinai tavęs priimti, kol esi nebaigęs mokyklos).  Taip pat, jei atsakymą gauni anksčiau, nei išlaikai anglų kalbos testą, viena iš sąlygų gali būti išlaikyti anglų kalbos testą. Išpildžius visas nurodytas sąlygas, tavo priėmimas yra užtikrintas, vietą galima prarasti tik tuo atveju, jei laiku neišpildai duotų sąlygų.
 • Galutinis priėmimo laiškas – jis gaunamas atsiuntus visus dokumentus (kai jau esi pabaigęs mokyklą, pateikęs brandos atestatą, bei patvirtinęs anglų kalbos žinias). Šis laiškas reiškia, kad tavo priėmimas yra galutinis ir tu gali ruoštis išvykimui bei naujai gyvenimo pradžiai.
 • Atmetimo laiškas – šiuo laišku informuojama, kad tu nebuvai priimtas. Gavus šį laišką labai nusiminti neverta, kadangi tavo anketa bus siunčiama sekančiam prioritetui. Paprastai studentai, kuriuos atmeta pirmas prioritetas yra priimami į vieną iš žemesnių prioritetų, o galutinė tikimybė įstoti su KASTU yra net 96%.

Jei gausi priėmimo laišką (kad ir sąlyginį), jau verta pradėti ruoštis studijoms, naujiems iššūkiams bei pradėti būsto paieškas.