Aarhus University

Aarhus/Herning
 • Top 100 ranked University in the world!
 • many international Top researches teach best study programmes;
 • the biggest University in Denmark with green forests, parks and beaches within a 15-minute bike ride;
 • international experience with 80+ nationalities on camp;
 • great student life with inspiring professors and surrounding student facilities ;
 • Aarhus BSS Career provides you with useful advice when applying for your first job or searching for an internship.
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis
Virš 42500 studentų ir 11550 darbuotojų turintis universitetas yra ne tik vienas „stipriausių“ Danijoje, bet ir vienas geriausių visame pasaulyje. Į TOP 100 Aarhus University patenka daugelyje pagrindinių tarptautinių reitingų:
 • „Shanghai ranking“ – 78 vieta (2023);

 • „National Taiwan University ranking“ – 107 vieta (2022);

 • „Times Higher Education World University ranking“ – 117 vieta (2022).

 • "US News Best Global Universities Ranking" - 109 (2022).

Du Nobelio premijos laureatai

Tokie geri rezultatai adekvačiai duoda ir puikius vaisius: Aarhus University „užaugino“ net du Nobelio premijos laureatus chemijos bei ekonomikos srityse! Kiekvienais metais sulaukiama ir kitų garbingų apdovanojimų – juk vienu metu čia dirba net 6000 mokslininkų ir 2000 doktorantų! Turbūt gali įsivaizduoti, kokioje įkvepiančioje aplinkoje gyvena ir mokosi Aarhus University studentai bei kokios sąlygos yra sukurtos tiems, kurie nori čia pradėti mokslininko karjerą.
 

Viena didžiausių į verslą orientuotų aukštųjų mokyklų Danijoje

Viena iš daugiausiai galimybių užsienio studentams siūlančių krypčių yra verslo bei ekonomikos kryptis. Čia gimsta daugelis Danijos verslo inovacijų, čia jas atvyksta įvertinti ir stipriausios pasaulio įmonės. Kad būtų galima nuosekliai plėtoti projektus „čia ir dabar“, universitete veikia modernus verslo bei inovacijų centras, kuriame susilieja visos disciplinos: verslas, ekonomika, technologijos ir daugelis kitų. Čia studentai gali ne tik dalyvauti tikrame projekte, bet ir mokytis bei pažinti verslo niuansus iš praktinės pusės.

Visą parą veikianti biblioteka

Savaime suprantama: tūkstančiai mokslininkų bei būsimi Nobelio premijos laureatai privalo turėti puikias sąlygas mokytis ir galimybę semtis žinias 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Būtent todėl biblioteka Aarhus University  dirba visada! Žinoma, nepamiršti ir kiti poreikiai: universitete rasi ir virtuvėlę, kurioje galėsi pasišildyti valgyti ar tiesiog išgerti arbatos ir net masažo kėdę poilsiui!

Pirtis, sporto salės ir kiti privalumai

Danijoje taip jau priimta – visi ne tik važinėja dviračiais, bet daug sportuoja ir nuo jų nulipę. Ne kitaip yra ir Aarhus University: universitetas turi visą nuosavą sporto salių tinklą bei suteikia galimybę sportuoti daugybę sporto šakų, na, o po treniruotės atsipalaiduoti pirtyje!

 

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

SVARBU!  Brandos atestato pateikimas stojant į šį universitetą privalomas iki liepos 5d. Dvyliktokams gauti brandos atestatą laiku yra beveik neįmanoma, todėl rekomenduojame stoti tik tiem, kurie jau yra pabaigę mokyklą ir turi brandos atestatą.

 • Brandos atestatas

 • Pažymių išrašas - jeigu esi 12-oje klasėje ir žinai, kad galėsi pateikti brandos atestatą iki liepos 5d. tada gali stoti. Šiuo atveju prie anketos reikės pateikti pažymių išrašą.

 

 

Pastaba! Motyvacinis laiškas yra NEprivalomas dokumentas stojant į šio universiteto programas.

 

 

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:
 • IELTS – 6.5
 • TOEFL - 83. Aarhus universiteto TOEFL kodas yra 8935.

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 6.5
 • TOEFL – 83 . Aarhus universiteto TOEFL kodas yra 8935.

Herning

Priimtiems į universitetą studentams garantuojamas apgyvendinimas. Visą informaciją AU Herning atsiųs Tau paštu prieš atvykstant į Herningą. Daugiau informacijos apie apgyvendinimą rasite čia.

 • AU Herning užsienio studentus gali apgyvendinti turimuose kambariuose arba padėti jiems susirasti nuomojamą būstą.
 • Jei norite, kad AU Herning padėtų susirasti gyvenamąją vietą Herninge, parašykite elektroninį laišką adresu housing@au.dk.
 • Gali gyvenamąją vietą rinktis Birk koledže studentų miestelyje, esančiame kelios minutės kelio nuo AU Herning. Čia yra apie 250 kokybiškų kambarių, kurie skiriasi dydžiais bei kainomis. Gyvenamąją vietą gali rasti ir Tietgensgade, Herningo centre. Čia jaunimui siūlomi 84 kambariai, kurie labai kokybiškai įrengti, yra skirtingo dydžio bei kainos. Šie du rajonai yra labai patrauklūs. Jei nori gauti daugiau informacijos arba užsiregistruoti į laukiančiųjų eilę, apsilankyk internetiniame puslapyje adresu www.lejehuset.dk. Čia gali rasti daugiau informacijos apie gerą bei pigų būstą Herninge bei jo apylinkėse. Universitetas siūlo apsigyventi ir Vibeke ar Egelundene, Mads Eg Damgaards koledžuose, kurie yra Birk centriniame parke, visai netoli AU Herning. Studentams siūloma 40 kambarių, kurių kiekvienas yra 45 kvadratinių metrų ploto. AU Herning studentams teikiama pirmenybė. Mėnesinė nuomos kaina yra apie 380 EUR. Už elektrą, vandenį, internetą bei kabelinę televiziją reikia mokėti atskirai.

Aarhus 

Rasti gyvenamą vietą Aarhus mieste nėra lengva, todėl pradėti ieškoti apgyvendinimo reikia kuo anksčiau. Geriausia pradėti apie tai galvoti iškart po to, kai išsiunčiate anketą. Daugiau informacijos apie apgyvendinimą Aarhus mieste rasite čia.

Didžioji dalis studentų dėl būsto kreipiasi į Student Housing in Aarhus (www.studenthousingaarhus.com). Ši įstaiga nėra universiteto dalis, tačiau būtent ji yra atsakinga už būstų paskirstymą studentams.

 • Būsto, siūlomo Student Housing in Aarhus sąlygos:
  • būstai yra išsidėstę visame mieste, o kartais ir už miesto, tačiau šalia visuomet yra viešojo transporto stotelės;
  • dauguma būstų yra be baldų, jais pasirūpinti reikia patiems (nebrangiai baldus galima įsigyti padėvėtų daiktų parduotuvėse arba tokiose parduotuvėse kaip IKEA);
 • Prieš kreipdamiesi dėl būsto atidžiai perskaitykite Student Housing in Aarhus svetainėje pateiktas sąlygas (skiltyje „For Applicants“). Susipažinę su taisyklėmis užpildykite prašymo formą. Patariama kreiptis dėl keleto būstų vienu metu, ne tik dėl tų, kurie yra centre, tačiau ir dėl toliau esančių, kadangi kiekvienas būstas turi waiting list – sąrašą žmonių, kurie jo nori. Būstai centre turi ilgesnį sąrašą taigi mažiau šansų jį gauti, todėl palanku turėti atsarginių variantų.

Jei nenorite gyventi studentiškuose būstuose yra keletas kitų variantų:

Butų nuoma:

Ieškoti pradėti galite vienoje iš šių svetainių:

Paprastai nuomojantis visą butą, baldai jame jau yra.
Universitetas perspėja, kad studentai ieškodami būsto tokiose svetainėse saugotųsi apgavikų ir visada reikalautų raštiškos nuomos sutarties bei prieš mokėdami pinigus patys apžiūrėtų būstą.
Taip pat siūloma apsilankyti tarptautinės bendruomenės Aarhuse Facebook svetainėje (https://www.facebook.com/InternationalCommunityAarhus). Joje galite rasti studentų, ieškančių kambariokų, skelbimus.

Trumpalaikė nuoma:

Kartais nutinka, kad būsto prieš išvykstant rasti nepavyksta. Tokiu atveju galima nuomotis laikinus būstus, kurie taps sprendimu kol susirasite ilgalaikį būstą. Turėkite omenyje, kad būnant Danijoje būstą susirasti bus kur kas lengviau nei ieškant per atstumą.

Ieškant laikino būsto gali pagelbėti šios svetainės:

 

Studentų kontaktai
Studentų, kurie šiuo metu studijuoja arba studijavo šioje aukštojoje mokykloje, kontaktai. Gali su jais susisiekti ir sužinoti daugiau apie jų studijas ir gyvenimą  :)
Aistė Gatelytė
Economics and Business Administration (Bachelor)
2017-09
Aiste Gatelyte
Algirdas Jokūbas Kursevičius
Engineering (Technology Based Business Development) (Master)
2017-09
Algirdas Jokūbas Kursevičius
algirdas.kursevicius
Austė Augustytė
Engineering (Technology Based Business Development) (Master)
2017-02
auste.augustyte
Dovydas Dzekunskas
Economics and Business Administration (Bachelor)
2021-09
https://www.facebook.com/dzekunskasdovydas/
Fausta Bukontaitė
Economics and Business Administration (Bachelor)
2017-09
Fausta Bukontaitė
Gabrielė Rajauskaitė
Global Management and Manufacturing (Bachelor)
2015-09
gabriele.rajauskaite
gabrii.232
Gerda Staškevič
Economics and Business Administration (Bachelor)
2017-09
Gerda Staškevič
Ignas Labanauskas
Engineering (Technology Based Business Development) (Master)
2015-09
ignas.labanauskas
ignas24.
Karolina Šeputytė
Economics and Business Administration (Bachelor)
2017-09
Karolina Šeputytė
Linas Venckūnas
International Business (Master)
2016-09
Linas Venckūnas
Rugilė Valatkaitė
Economics and Business Administration (Bachelor)
2021-09
https://www.facebook.com/rugile.valatkaite.7
Vytautas Ksikvas
Engineering (Technology Based Business Development) (Master)
Studijas baigė
luckutis
luckutis1