Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Škotijos švietimo sistema

Škotija jau nuo pat XV a. užima stiprias pozicijas aukštojo mokslo sferoje. Škotijos aukštojo mokslo sistemos siekis yra ne vien išmokyti studentus, ką galvoti, bet ir parodyti, kaip galima galvoti. Mokantys įkvėpti profesoriai suteikia pasitikėjimo savimi ir padeda įgyvendinti idėjas praktiškai. Škotijos aukštojo mokslo sistemoje pagrindinis dėmesys skiriamas individualiems studento mokymosi tikslams pasiekti ir jo talentams atskleisti. Nuolat skatinamas studentų tobulėjimas, todėl mokymosi laikas praleidžiamas daug naudingiau. Norintys studijuoti Škotijoje gali rinktis kokybiškas studijas, pripažintas visame pasaulyje. Kiekvienais metais daugiau kaip 30 000 tarptautinių studentų iš daugiau kaip 180 šalių pasirenka studijas Škotijos universitetuose! Šiame puslapyje rasi daug naudingos informacijos, bei nuomonių apie studijas iš įvairių studentų.

 

Aukštojo mokslo institucijos Škotijoje:
UNIVERSITETAI
Švietimo ir mokslo kokybė, paremta pasaulinės klasės mokslinių tyrimų rezultatais, didžiulė aukštojo mokslo pasiūla (Škotijoje yra daugiausiai pasaulinės klasės universitetų) bei dėmesys studentų įdarbinimui po studijų - tai pagrindiniai išskirtinumai, kalbant apie Škotijos universitetus. Universitetai siekia išugdyti aukščiausio lygio, savo srities specialistus, dėmesį skiriant tiek teorinėms žinioms, tiek profesiniam orientavimui.
Studijų rūšys:

Bakalauro studijos:

  • Trukmė 4 metai (240 ECTS kreditų);
  • Didelis dėmesys teorinėms žinioms ir jų pritaikymui praktiniuose tyrimuose;
  • Siekiama studijų programų turinį pritaikyti prie naujausių tendencijų, jog universitete įgytos žinios būtų lengvai pritaikomos ir naudingos baigus studijas;
  • Žinių diegimas orientuojamas į tai, jog baigęs studijas studentas gautų darbą pagal specialybę;
  • Baigus Bakalauro studijas galima stoti toliau į Magistro studijas arba įsitraukti į darbo rinką.

Magistro studijos:

  • 1 - 1½ metų (90 ECTS kreditų);
  • Gilina žinias, įgytas studijuojant bakalauro studijose;
  • Suteikia bendrus aukštojo mokslo teikiamus gebėjimus, kurie pritaikomi ir ne akademinėje karjeroje (tokius, kaip akademinis rašymas, darbas grupėse ir individualiai, analitinio mąstymo gebėjimai);
  • Apsigynus magistro baigiamąjį darbą, gavus magistro laipsnį studijos baigiamos. Jas baigus toliau galima siekti PhD laipsnio Škotijos ir kitų šalių universitetuose arba įsitraukti į darbo rinką.

 

Studijų rūšys Škotijos universitetuose

Bakalauro studijos

Bakalauro studijos Škotijos universitetuose dažniausiai trunka ketverius metus. Lankstus įvairių dalykų pasirinkimas studijų metų suteikia galimybę studentams gauti įvairiapusiškų žinių, neprisirišant prie vienos ir tos pačios studijų srities - jie gali rinktis dalykus, kurie juos domina (pvz. studijuoji Literatūrą, tačiau gali rinktis ir Psichologijos srities dalykus). Studentams suteikiama galimybė bręsti kaip akademikui, ugdyti savo intelektą, prieš įsipareigojant vienai specialybei. Pirmieji ir antrieji studijų metai yra skirti pagrindiniams pasirinktos programos moduliams. Trečiaisiais studijų metais studentai ne tik mokosi pagrindinius programos dalykus, bet ir turi galimybę išvažiuoti studijuoti į užsienio universitetus arba atlikti praktiką pasirinktoje Škotijos įmonėje. Ketvirtųjų metų antrasis pusmetis skirtas bakalauro baigiamajam darbui. Bene svarbiausias Bakalauro studijų Škotijos universitetuose bruožas yra tas, jog didelis dėmesys skiriamas į tai, jog žmogus baigęs studijas taptų profesiškai sėkmingu, savo srities specialistu - jiems svarbu, kad jis rastų įgytą išsilavinimą atitinkantį darbą. Universitetuose vykdomi tyrimai skiriami aktualioms problemoms spręsti. Taip, teorija Škotijos universitetams yra labai svarbi, tačiau dažniausiai ji pritaikoma praktikoje, nebūtinai darbinėje, bet taip pat ir darant mokslinius tyrimus. Baigus Bakalauro studijas Škotijos universitetuose galima toliau stoti į Magistro studijas.

Tęstinės studijos

Specialių Tęstinių studijų programų nėra, tačiau studentai, aukštojoje mokykloje baigę tris panašios specialybės kursus Lietuvoje ar kitoje šalyje, Škotijoje yra priimami į paskutinius bakalauro studijų kursus. Prieš stojant būtina įsitikinti, jog turi sukaupęs pakankamai ECTS kreditų, kadangi stojimai į Tęstines studijas yra pagrįsti ECTS kreditų skaičiavimu bei atitikimu. Baigus tęstines studijas gaunamas Bakalauro diplomas.

Magistro studijos

Magistro studijos Škotijos universitetuose dažniausiai trunka 1,5 metų. Magistro studijos dažniausiai skirtos specializuotis jau turimos specialybės, įgytos studijuojant bakalaurą, srityje.  Studijų metai suskirstomi į įprastus semestrus. Pirmasis ir antrasis studijų semestrai skiriami pagrindiniams ir pasirenkamiesiems moduliams, trečiasis - magistro baigiamojo darbo rašymui. Magistro studijų kursai sudaryti iš privalomų ir pasirenkamų dalykų (kaip ir daugelyje Europos šalių). Keli privalomi kursai yra įtraukti tam, jog supažindintų studentą su metodologine medžiaga, o šiaip, suteikiama laisvė rinktis dalykus pagal domėjimosi sritį - interdisciplinarumas vyrauja daugelyje studijų programų. Apsigynus magistro darbą baigiamos studijos, po jų yra galimybė toliau tęsti studijas ir siekti PhD laipsnio arba įsitraukti į darbo rinką ir siekti karjeros.

Vertinimo sistema

Vieningos vertinimo sistemos Škotijoje nėra. Dauguma universitetų savo svetainėse pateikia nusistatytus vertinimus kiekvienai studijų sričiai.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius