Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
University of Sunderland

University of Sunderland, įkurtas 1901 metais, turi jau daugiau nei šimto metų akademinę tradiciją, bei daugiau nei 50 metų darbo su tarptautiniais studentais patirties. Įsikūręs Sunderland mieste, North East regione, universitetas studentams gali pasiūlyti tiek įkvepiančią akademinę aplinką, tiek ir įvairų bei įdomų gyvenimą po paskaitų.
Universitetas didžiuojasi savo inovatyvumu ir gebėjimu savo veiklą orientuoti į ateities problemas bei iššūkius. Tam itin padeda universiteto vykdomi aukšto lygio tyrimai, kurių rezultatai pirmiausia pasitarnauja kuriant aktualias, įdomias ir realaus pasaulio iššūkius atspindinčias programas. Tyrimų rezultatais universitetas taip pat dalijasi su vietinėmis kompanijomis, taip užtikrinant, kad regiono plėtra būtų kuo sėkmingesnė ir vietinės įmonės galėtų pasiūlyti perspektyvias ir patikimas vietas studentams atlikti praktiką bei dirbti.
University of Sunderland vykdomi tyrimai Health Sience, Digital Innovation, Education and Learning Pedagogy it kitose srityse, sulaukė aukšto įvertinimo iš Research Assessment Excercise agentūros, besispecializuojančios tyrimų įvertinimo srityje. 
Todėl nenuostabu, kad tyrimai ir žinių kūrimas yra universiteto veiklos pagrindas. Greta to, ši aukštoji mokykla koncentruojasi ir į studentų įdarbinamumą – universitetas palaiko ryšius su regione įsikūrusiomis įmonėmis ir įstaigomis, kurios gali pasiūlyti studentams aukščiausius standartus atitinkančią praktiką, kuri padėtų įgyti darbo rinkoje aktualios ir naudingos patirties ir pasiruošti būsimai karjerai. 
Universitetas paskaitas stengiasi organizuoti kaip galima kryptingiau – visi dalykai yra skirstomi į modulius, o moduliuose gilinamasi į vieną konkrečią temą: visos paskaitos vienaip ar kitaip yra susijusios su tema, dėstytojai yra savo srities profesionalai, galintys suteikti daug aktualios ir praktiškai pasitarnausiančios informacijos. Taip pat studentas turi galimybę dalį modulių pasirinkti iš siūlomo sąrašo ir taip susiaurinti savo interesų lauką bei tapti tam tikros srities specialistu. Visos studijų programos sudėliotos taip, kad kasmet studentai turėtų šansą progresuoti. Antrų metų medžiagai suprasti ir įsisavinti reikalingos žinios ir įgūdžiai iš pirmų metų ir t.t. Taip užtikrinama, kad įgytos žinos nepasimirštų ir būtų panaudojamos bei gilinamos.
Universitetas turi keturis fakultetus, atspindinčius keturias pagrindines akademines sritis, į kurias koncentruojasi universitetas: Faculty of Applied Sciences; Faculty of Arts, Design and Media, Faculty of Business and Law bei Faculty of Education and Society.
Be abejo universitetas gali pasiūlyti ne tik akademinius privalumus. Savo patalpų ir mokymo priemonių atnaujinimui universitetas išleido apie 130 milijonų svarų sterlingų, todėl studentai gauna ne tik aukšto lygio išsilavinimą, tačiau ir gali naudotis pačia naujausia įranga bei priemonėmis. Taip pat universitetas stengiasi užtikrinti savo studentų saugumą ir ramybę – dedamos visos priemonės universiteto bei bendrabučių apsaugai. Universitety of Sunderland jau yra pelnęs vieno saugiausių visoje Jungtinėje Karalystėje ir saugiausio regione universiteto vardą.
Universitetas taip pat siūlo įvairias paslaugas ir pagalbą, kurios studento gyvenimą padaro lengvesnį ir patogesnį:

Taigi nesvarbu ar studentui kilo asmeninių problemų, ar klausimų apie karjerą ar sušlubavo sveikata, universitetas yra pasiruošęs suteikti informaciją ir pagalbą.
Taip pat teikiamos puikios galimybės socialinei veiklai ir aktyviam gyvenimui. Universitetas turi studentų sąjungą, narystė joje yra nemokama. Studentų sąjunga yra atsakinga už studentų poreikių reprezentavimą, rūpinasi parama ir pagalba studentams bei organizuoja įvairius studentiškus renginius. The North Shore – studentų sąjungos patalpos, kur vyksta įvairūs renginiai, įsikūręs studentų baras, repeticijų salė, susirinkimų kambarys. Visos patalpos yra atviros studentams.
Greta studentų sąjungos universitete veikia įvairiausi klubai ir bendrijos, kurie gali pasiūlyti pačios įvairiausios veiklos atitinkančios kiekvieno interesus ir pomėgius. 
Univeristetas siūlo itin puikias sąlygas norintiems užsiimti sportine veikla, kadangi galima sportuoti ne tik universitete, tačiau puikiomis sąlygomis naudotis ir mieste esančiomis aukščiausio lygio sporto salėmis ir priemonėmis.
Sunderland miestas apskritai yra puiki vieta studijuoti. Vertėtų paminėti jau vien tai, kad jis yra vienas iš pigiausių miestų šalyje – pigiausia nuoma, transporto išlaidos ir t.t., taigi daugiau pinigų liks malonumams ir linksmybėms. Nors miestas nėra didelis, tačiau turi ką pasiūlyti visiems, jame galima žavėtis puikia architektūra, lankyti kultūrinius renginius, stebėti sporto varžybas, linksmintis baruose ir klubuose. Daugiau apie miestą ir jo siūlomas galimybes galite sužinoti svetinėje See It Do It Sunderland.
Jei sumanysite apsidairyti po apylinkes, pamatyti taip pat turėsite ką. North East regionas, kuriame yra Sunderland miestas, turi daug vaizdingų vietovių, miškų, nacionalinį parką, taip pat šis regionas turi daugiausiai pilių visoje Jungtinėje Karalystėje. O greta viso šito regionas taip pat gali pasigirti tuo, jog jame įsikūrė nemažai pasaulinio garso įmonių, kurios suteikia absolventams puikią aplinką karjerai kurti.
Siūlome pasidomėti ir Sunderland Futures programa, leisiančia kiekvienam atrasti savo kelią.
Įdomu, kaip gyvena studentai šiame universitete? Siūlome aplankyti svetainę Lives online.

Čia rasi įdomius faktus apie Sunderlando miestą.

 

 

Universitetas turi 5 apgyvendinimo vietoves, kuriose visiems savo studentams siūlo modernius ir patogius būstus, įsikūrusius netoli universiteto ir miesto centro.

Apie University of Sunderland būstą:

 • Visi būstai turi modernias virtuves bei skalbyklas.
 • Pirmakursiams vieta universiteto bendrabutyje – garantuota.
 • Į nuomos kainą įskaičiuotas asmeninių daiktų draudimas bei internetas.
 • Nuomos kaina svyruoja nuo £68 iki £88 per savaitę, priklausomai nuo būsto tipo.
 • Galima gyventi vienviečiam kambaryje arba bute (butas skirtas tik tos pačios lyties asmenims gyventi).
 • Tarp apgyvendinimo vietovių ir universiteto pastatų kursuoja nemokamas autobusas, o studentams su automobiliais suteikiama nemokama automobilių stovėjimo vieta.

Čia rasite informacinį bukletą apie apgyvenimą universitete.

Apžiūrėti būstus galima virtualiame ture.
Visus klausimus dėl apgyvendinimo galima siųsti šiuo adresu: residentialservices(eta)sunderlans.ac.uk

 

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir Brandos atestato vidurkį, kuris turi būti ne žemesnis kaip 8.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu.
 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80
Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5
 • TOEFL - 90
Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.
 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu.
 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80