Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
HAN University of Applied Sciences

HAN University of Applied Sciences, įsikūręs Nyderlandų rytinėje dalyje – Arnhem ir Nijmegen miestuose – jau turi daugiau nei  30000 studentų, besimokančių keturiuose universiteto fakultetuose.

                           

Atliekant reviziją universitete, komisija HAN siūlomas programas įvertino labai gerai – universitetas pagal siūlomų programų kokybės vertinimą patenka į Olandijos taikomųjų mokslų universitetų top 10.

Tarptautiniai studentai atvykę į HAN ras ne tik aukštos kokybės išsilavinimą, bet ir kūrybingą, inovatyvią studijų aplinką, kurioje galės dirbti kartu su studijų draugais iš viso pasaulio.
Universitetas puikiai suvokia, kad šiuo metu vykstanti globalizacija teikia naujus iššūkius ne tik verslui, bet ir visoms kitoms sritims, todėl pagrindiniai jo siekiai yra parengti studentus šiems iššūkiams bei suteikti jiems tarptautinės krypties mąstymą, kuris padės pasirinkusiam bet kurią specialybę lengviau prisitaikyti prie kintančių ir globalėjančių sąlygų.
Gerinti tarptautinę studentų orientaciją padeda ne tik studijų aplinka HAN universitete, kur mokomasi su žmonėmis iš daugelio skirtingų šalių, tačiau taip pat ir teikiamos galimybės išvykti į mainų programas arba atlikti darbinę praktiką kitoje šalyje.
 
HAN universiteto tikslai:

•    Suteikti praktišką ir aktualų pasirinktai sričiai išsilavinimą;
•    Prisidėti prie visuomenės vystymosi;
•    Pasiūlyti studentams verslią, inovatyvią ir įkvepiančią mokymosi aplinką;
•    Padaryti siūlomus kursus lanksčius ir pritaikomus prie kiekvieno studento individualių poreikių;
•    Suteikti išsilavinimą, tinkamą tiek jauniems žmonės, tiek patyrusiems specialistams, plečiantiems kvalifikaciją;
•    Suteikti studentams pagalbą ir priežiūrą studijų metu;
•    Ugdyti studentuose atsakomybę vykdant profesinę praktiką;
•    Užtikrinti, kad darbuotojai visada veiktų remdamiesi socialine atsakomybe ir sąžiningumu;
•    Dirbti skaidriai ir patikimai.

Bakalauro programose universitetas siūlo dinamišką išsilavinimą, kuriame kūrybiškai ir išradingai derinama praktika ir teorija. Kursas sudarytas iš dviejų dalių – pagrindinių dalykų, kurie yra kertiniai pasirinktai programai, bei papildomų dalykų, kuriuos studentai renkasi patys taip suteikiant galimybę praplėsti savo žinias ir pasirinkti dominančias sritis, kuriose norima įgyti papildomų žinių. Bakalauro studentai taip pat atlieka darbinę praktiką, kuri yra nepamainoma įgyjant patirties.

Magistro kursai paprastai yra sudaromi mažomis grupėmis, kurioms dėsto aukštos kvalifikacijos patyrę dėstytojai. Magistro programose svarbu motyvacija ir šiuolaikiniai poreikiai, todėl dėstytojai į tai atsižvelgia labiausiai ir padeda studentams praplėsti žinias ir kvalifikaciją – tai daroma sprendžiant problemas ir naudojant mokslinę informaciją, įgytą vykdant tyrimus universitete.

Universitetas stengiasi studentams suteikti ne tik kuo geresnį išsilavinimą, bet ir kuo geresnes sąlygas jį įgyti, todėl jame siūlomos tokios paslaugos kaip: geros kokybės ICT paslaugos; valgyklos, kuriose galima nebrangiai papietauti; poilsio kampeliai; sporto įranga. Universitetas ypač didžiuojasi savo multimedijos ir mokymosi centrais, kuriuose suteikiamos puikios galimybės studentams naudotis visa universiteto turima medžiaga – tiek popieriniais tiek elektroniniais ištekliais, taip pat galima naudotis nemokamu internetu, informacijos ieškoti ne tik tekstiniuose šaltiniuose, bet ir video medžiagoje, o jeigu iškils kokių nors sunkumų – centro darbuotojai visada pasiruošę padėti. HAN universitetas turi penkis multimedijos ir mokymosi centrus – du Arnhem mieste ir tris Nijmegen.

Kaip tarptautiniai studentai jūs taip pat galėsite naudotis International Office paslaugomis – ten jums padės išspręsti visas iškilusias problemas nuo būsto paieškų iki reikalingų dokumentų pildymo. Norėdami susisiekti su International Office galite kreiptis vienu iš šių adresų (priklausomai nuo miesto, kuriame dėstoma jūsų pasirinkta programa):

  • Internationaloffice.Arnhem(eta)han.nl
  • Internationaloffice.Nijmegen(eta)han.nl

Universiteto mokymo kokybę įrodo ir tai, kad jau antrus metus iš eilės Olandijos aukštųjų mokyklo reitingavimo žurnalas Elsevier jį nominavo geriausiu didžiuoju taikomųjų mokslų universitetu šalyje. Platesnę informaciją ir išsamias reitingų lenteles rasite šioje naujienoje.

Jei norite iš arčiau susipažinti su aukštąja ir studentų gyvenimu joje galite apsilankyti jos:
 
 
Taip pat galite pasinaudoti universiteto siūlomu virtualiu turu ir apžiūrėti universiteto teritoriją.


                             

HAN universitetas nesiūlo bendrabučių, tačiau abiejuose miestuose, kuriuose jis yra įsikūręs, dirba apgyvendinimo agentūros, kurios parūpina būstus studentams.
 
Campus Arnhem

Universitetas studijuosiantiems Arnhem mieste siūlo keletą skirtingų vietų, kuriose galima apsigyventi, tačiau dėl bet 
kurios iš jų kreiptis reikia ne į agentūras, tačiau tiesiai į universiteto apgyvendinimo biurą adresu HAN.Housingoffice(eta)han.nl.

Stojant pagrindiniu stojimu dėl būsto reikėtų kreiptis iki birželio pirmosios.

Nuomos kaina svyruoja nuo €1800 iki €3500 per semestrą. Tiksli kaina priklauso nuo kambario dydžio, apstatymo, vietos, kurioje yra būstas, bei komunalinių mokesčių dydžio (kadangi nuomos kaina pateikiama jau įskaičiavus visus pagrindinius komunalinius mokesčius). Visi kambariai yra apstatyti baldais. Už būstą galima mokėti arba visą sumą iškart, arba kasmėnesinėmis įmokomis.

Daugiau informacijos rasite čia.
Campus Nijmegen

Šiame mieste yra dvi agentūros, kurios padeda susirasti būstą studentams.:
SSHN (Stichting Studenten Huisvesting Nijmegen) – jei norite šios agentūros pagalbos ieškant būsto turite užsiregistruoti jų svetainėje. Registracija mokama ir kainuoja € 20.

The Room Centre Foundation Nijmegen – galite apsilankyti jų svetainėje, tačiau svetainė yra tik olandų kalba. Norėdami gauti daugiau informacijos galite kreiptis adresu info(eta)kamercentrum.nl. Norėdami susirasti būstą per šią agentūrą turite užsiregistruoti. Registracijos kaina - € 25.

Jei ketinate Nijmegene studijuoti Life Sciences programą taip pat dėl apgyvendinimo galima kreiptis adresu: s.vanhelmond(eta)han.nl.


Savarankiškos būsto paieškos:

Jei nenorite naudotis šių agentūrų paslaugomis galite ieškoti būsto savarankiškai. Pateikiame keletą svetainių, kurios gali praversti būsto paieškose:


Viešbučiai:

Kartais nutinka, kad prieš išvykstant studentai dar neturi kur gyventi. Tokiu atveju galima pasiieškoti laikinų sprendimų – hostelių, viešbučių ir t.t. Laikini sprendimai padės jums laimėti laiko kol susirasite nuolatinę gyvenamąją vietą. Turėkite omenyje, kad nuvykus į Nyderlandus būsto paieškos eisis greičiau negu ieškant per atstumą.

Pateikiame keletą naudingų nuorodų:

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

  • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
  • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

  • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum).
  • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

Patarimas! Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Kastu testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

  • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
  • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs universitetą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų (kokio balo reikalauja tavo pasirinkta programa rasi prie programos stojimo reikalavimų):

  • IELTS
  • TOEFL