Lancaster University

Bailrigg
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Lancaster University – tavo vieta po saule

Būti Lancaster University studentu reiškia ne tik mokytis šioje įstaigoje, tačiau ir priklausyti čia esančiai bendruomenei. Pagrindinė universiteto bendruomenės misija – padėti vieni kitiems augti ir siekti savo tikslų. Sakoma, jog kiekvienas turi vietą po saule, galbūt šis universitetas – tavoji?

 

Vieta, kuri padeda augti

Kai kalbame apie Lancaster University, pirmasis į galvą atėjęs žodis turėtų būti „bendruomenė“. Šis universitetas žino, kaip svarbu jaunam žmogui yra gauti artimą palaikymą, ypač – jei šis tik pradeda žengti pirmuosius savo karjeros žingsnius. Juk žmonės kartu buriasi tam, kad padėtų vienas kitam kopti į aukštumas! Lancaster University teikia paramą studentams mokymosi proceso metu, atliekant mokslinius tyrimus ar net baigus universitetą ir pradėjus karjerą.

Geriausiųjų 10-uke

Lancaster University neginčytinai yra vienas geriausių universitetų visoje Jungtinėje Karalystėje. Būdamas universitetų-lyderių 10-uke, universitetas taip pat pasižymi aukščiausiai (auksu) įvertinta aukštojo mokslo kokybe (TEF). Lancaster University užima aukštas pozicijas ir tarptautiniuose reitinguose, tokiuose kaip „QS World Rankings“. Paskutinis šio universiteto laimėjimas – prestižiniuose leidiniuose „The Times“ ir „The Sunday Times Good University Guide 2020“ jis buvo paskelbtas Tarptautiniu metų universitetu.

Čia atrasi savo vietą

Atvykęs į Lankasterį, tikrai atrasi vietą, kurioje jausies saugus – ir universiteto miestelyje, ir pačiame mieste bei bendruomenėje. Universiteto miestelis suprojektuotas taip, kad visi patogumai būtų vietoje, o visai šalia jo yra istorinis Lankasterio miestas, siūlantis dar daugiau pramogų.

9 koledžai, 1 universitetas

Devyni Lancaster University koledžai yra pagrindinė priežastis, kodėl verta atvykti studijuoti būtent čia („koledžais“ vadinami atskiri universiteto bendrabučiai). Juose rasi ne tik namus, bet ir plėtosi socialinius ryšius bei rasi nuoširdų palaikymą. Tai daugiau nei namai ir daugiau nei universitetas – jame rasi visus kasdienio gyvenimo patogumus ir glaudžią bendruomenę.

Sveika, ateitie!

Lancaster University užima trečią poziciją Jungtinėje Karalystėje pagal absolventų užimtumą („The Times“, „The Sunday Times Good University Guide 2020“). Net 89 % universitetą baigusių absolventų įsidarbina ar tęsia studijas per artimiausius mėnesius po studijų baigimo. Nežinai, ką nori veikti po studijų? Nesijaudink! Universiteto personalas dirba tam, kad padėtų tau tai išsiaiškinti!

Tarptautinė patirtis

Pirmiausia, tarptautinės patirties įgysi gyvendamas universiteto miestelyje kartu su gausia tarptautine bendruomene. Čia yra nuolat tarpusavyje bendraujama ir keičiamasi įvairiomis idėjomis. Taip pat gali pasinaudoti studijų mainų užsienyje bei kitomis tarptautinėmis galimybėmis. Lancaster University yra apstu galimybių geriau pažinti save ir pasaulį.

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir egzaminų rezultatus. Brandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis nei 8-9 ir 3 valstybiniai egzaminai išlaikyti ne mažiau 75-90%. Kai kuriose programose reikalingo dalyko egzamino rezultatas ne žemesnis nei 75-80%.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. *

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai uiversitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL – 90

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL - 90

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL – 90

Gyvenimas Lancaster University

Lancaster University studentų apgyvendinimas nuo 2010 m. prestižiniuose nacionaliniuose studentų būsto apdovanojimuose buvo paskelbtas geriausiu universiteto siūlomu būstu. Universitetas siūlo beveik 7000 apgyvendinimo vietų bendrabučiuose bakalauro bei magistro studentams.

Kas geriau: bendrabutis ar privatus būstas?

Daugelis naujai atvykusių studentų pirmaisiais studijų metais nusprendžia gyventi universiteto miestelyje, kadangi tai yra puikus būdas susipažinti su žmonėmis. Iš viso yra net aštuoti bendrabučiai, skirti bakaluro studijų pakopos studentams, kurių gyventojai yra suskirstyti į mažesnes bendruomenes.

Ar turėsi savo nuosavą vonios kambarį?

Du trečdaliai kambarių yra su privačiu vonios kambariu, tačiau taip pat yra siūlomas „standartinis“ variantas, kuriame studentai dalijasi bendru tualetu bei dušo kabina.

Ar gali būti tikras, kad gausi kambarį bendrabutyje?

Visi pirmo kurso bakalauro studentai, patvirtinę apsisprendimą studijuoti Lankasteryje, užtikrintai gauna vietą bendrabutyje.