Central Lancashire University

Preston
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

University of Central Lancashire – pasaulinio lygio universitetas

University of Central Lancashire (sutrumpintai - UCLan) – puikus pasirinkimas, jei ieškai pasaulinio lygio studijų kokybės bei išskirtinės aplinkos. UCLan studentams suteikia visą būtiną mokymosi infrastruktūrą ir dar daugiau – galėsi naudotis tokiais privalumais, kaip nemokami užsienio kalbų mokymosi centrai, sporto salės ar erdvės, skirtos dvasinei veiklai. Universitetas pasirūpins visapusiška tavo gerove bei saugumu: bet kuriuo paros metu čia gausi visą būtiną paramą.

Būk paklausus darbo rinkoje!

UCLan palaiko glaudžius ryšius su daugiau nei 1000 geidžiamiausių darbdavių. Studijuodamas šiame universitete, galėsi įgyti neįkainojamos darbo patirties geriausiose šalies įmonėse. UCLan absolventai baigę studijas yra visapusiškai pasiruošę karjerai ir yra itin paklausūs darbo rinkoje – net 95 % jų įsidarbina arba tęsia studijas per artimiausius šešis mėnesius po studijų baigimo.

Nebrangus gyvenimas studentiškame mieste                                   

Prestonas – vienas „įperkamiausių“ Jungtinės Karalystės miestų studentams. Jis taip pat įvardintas kaip geriausia vieta gyventi ir dirbti Šiaurės Vakaruose. Prestone rasi draugišką atmosferą bei gausią, iš daugiau nei 30 000 studentų sudarytą, bendruomenę. Nesvarbu, ar ieškai kultūros, vietų apsipirkimui, šurmuliuojančio naktinio gyvenimo ar gražių žaliųjų erdvių – Prestonas turi ką pasiūlyti visiems.

Išskirtinė parama studentams

Studentiškas gyvenimas gali atnešti ne tik teigiamų patirčių, bet ir iššūkių. Gera naujiena yra ta, kad tau nebūtina jų spręsti vienam – universitete veikiantis studentų paramos biuras yra pasiruošęs padėti visais su studentišku gyvenimu susijusiais klausimais: pradedant studijomis ir egzaminų laikymu, baigiant karjeros planavimu. Universitete taip pat gali gauti konsultacijas bei paramą finansiniais, sveikatos bei gerovės klausimais, kreiptis dėl kelionių vizų ir kitų kasdienių rūpesčių.

Jauskis saugus bet kuriuo paros metu

Prestonas laikomas vienu saugiausių miestų studentams, negana to, UCLan papildomai prisideda prie studentų saugumo. Jei kartais užsibūtum visą parą veikiančioje bibliotekoje iki išnaktų, universiteto UCLan Safety Bus parveš tave namo. Universiteto miestelyje taip pat dirba už studentų saugumą atsakinga komanda, su kuria gali susisiekti bet kuriuo paros metu.

200 mln. svarų vertės investicijos

Universiteto miestelis Prestone išgyvena radikalią transformaciją: šiuo metu įgyvendinamas net 200 mln. svarų sterlingų vertės „Campus Masterplan“ projektas. Projekto metu bandoma sujungti senąsias patalpas su naujais pastatais, socialinėmis erdvėmis bei žaliosiomis zonomis. UCLan vizija yra sukurti pasaulinės klasės universiteto miestelį, kuris galėtų tarnauti visos benduomenės labui.

Tikėjimo oazė ir Dvasingumo centras

Naujasis „Oasis Centre“ – ryšių kūrimo vieta, šiltai priimanti bet kurio (arba jokio) tikėjimo žmones. Centras skatina pagarbą bei supratimą tarp skirtingų tikėjimų ir įsitikinimų žmonių. Čia organizuojami reguliarūs renginiai, taip pat meditacijos, jogos užsiėmimai ir kita su žmogaus dvasingumu susijusi veikla.

Nemokama narystė sporto centre

Pasinaudok nemokama naryste universiteto sporto bazėse, kuri suteikia prieigą prie šiuolaikinio Sir Tom Finney sporto centro ir UCLan sporto arenos. UCLan suteikia išskirtinę galimybę visiems studentams naudotis pilnai įrengta treniruoklių sale ir lauko sporto aikštelėmis.

Mokykis užsienio kalbų nemokamai!

Užsienio kalbų mokėjimas gali atverti nuostabias karjeros galimybes visame pasaulyje. UCLan savo studentams siūlo išskirtinę galimybę nemokamai mokytis užsienio kalbos „Worldwise“ mokymosi centre. Galėsi rinktis iš daugybės kalbų, įskaitant arabų, prancūzų, vokiečių, korėjiečių, japonų ir daugelio kitų.

Puikus susisiekimas

Pasiekti universiteto miestelį pėsčiomis? Anoks čia iššūkis, kai gyveni vos kelios minutės nuo miesto centro! Klausydamas savo mėgstamiausios dainos, Prestono miesto centrą, taip pat geležinkelio ar autobusų stotį, pasieksi dar jai nepasibaigus! Studentai, gyvenantys atokesnėsne Lankašyro vietose, gali pasinaudoti puikiomis universiteto iniciatyvomis: SU autobusas atveža studentus į pageidaujamą vietą vos už 1 svarą!

 

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir egzaminų rezultatus. Brandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis nei 8.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. *

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai uiversitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Anglų kalbos vidurkis 9 B2 lygiu.

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL - 90

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Anglų kalbos vidurkis 9 B2 lygiu.

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Garantuotas apgyvendinimas

Visiems naujai įstojusiems dieninių studijų studentams garantuojamas apgyvendinimas viename iš universiteto bendrabučių. Nuo to laiko, kai atvyksi į universitetą, už studentų apgyvendinimą atsakinga komanda padės tau įsikurti ir pasijusti kaip namie. Ji teikia konsultacijas bei paramą studentams, taip pat organizuoja socialinę veiklą, kurios metu galėsi smagiai praleisti laiką bei susipažinti su naujais žmonėmis. Visi bendrabučiai yra įsikūrę vos už kelių minučių kelio nuo universiteto, todėl tau neteks nerimauti dėl vėlavimo į paskaitas!

  Studentai gyvena būstuose, kuriuose yra bendra virtuvė, kartais – bendra laisvalaikio erdvė su sofomis bei televizoriais. Kambarių tipai, pagal atitinkamą kainą, gali būti: ekonominiai, standartiniai, aukščiausios klasės arba privatūs būstai su nuosavu vonios kambariu. Studentams su negalia taip pat siūlomi pritaikyti kambarių variantai.

   Visi UCLan bendrabučių kambariai yra siūlomi be papildomo aptarnavimo (valymo, maisto tiekimo paslaugų), į nuomos kainą įtraukti komunaliniai mokesčiai, interneto prieiga bei visą parą dirbanti apsauga.