Chichester University

Chichester
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

University of Chichester – universitetas, turintis daugybę veidų

University of Chichester – tai universitetas, gebantis nuolat keisti savo pavidalą. Jis jau yra tapęs karinių operacijų štabu ir olimpinių treniruočių stovykla. Negana to, jame telpa ir įvairiapusis studentų gyvenimas, kupinas smagių renginių, ir modernus technologijų parkas, kuriame kuriami inžineriniai stebuklai bei gimsta šiuolaikinė medija. Ar gali viena institucija sutalpinti savyje tiek visko? Tikrai gali – įsitikink tuo pats!

Universiteto istorija: auditorijos, tapusios kariniais štabais

University of Chichester ištakomis laikomas dar 1839 m. įsikūręs Bishop Otther College – įstaiga, rengianti mokyklų vadovus. Institucija taip pat suvaidino svarbų vaidmenį Antrojo pasaulinio karo išvakarėse, kada jo auditorijos tapo operacijų kambariais, iš kurių kariškiai kontroliavo naikintuvų eskadrilę. 1946 m., Antrajam pasauliniam karui pasibaigus, duris atvėrė Bognor Regis College. 1977 m. abi įstaigos susijungė, suformuodamos West Sussex Institute of Higher Education, vėliau tapusį Chichester Institute of Higher Education. Nepaisant ilgos istorijos, galutinę formą University of Chinchester įgavo tik 2005 m.

Universiteto stadionas - olimpinių treniruočių stovykla

Ar domiesi Olimpinėmis žaidynėmis? Jei taip – turėsi išskirtinę progą pamatyti jų užkulisius iš arčiau! University of Chichester turi ne tik didžiausią šalyje fizinio lavinimo programą, bet ir glaudžiai bendradarbiauja su olimpiečiais, rengdamas treniruočių stovyklas. Čia sportininkai rengėsi 2016 m. Rio de Žaneiro bei 2012 m. Londono olimpinėms žaidynėms!

Spalvingas studentiškas gyvenimas

Žinoma, studijų metai atneša ne tik naujų žinių, bet ir neįkainojamų patirčių! Studijuojant Činčesteryje tavęs lauks itin spalvingas studentiškas gyvenimas: ieškosi lobių romėniškoje turgavietėje, grožėsiesi aukščiausios kokybės pasirodymais Festival Theatre, apsipirksi moderniuose prekybos centruose ar atgausi jėgas netoliese esančiuose gamtos rezervatuose. Pasirinkimų laisvalaikiui čia – apstu! O kur dar universiteto studentų organizuojama veikla - The University of Chichester Students' Union (UCSU) rengia visų studentų kasmet laukiamus renginius, tokius kaip Summer Ball ar Freshers Fair.

 

Modernus technologijų parkas

Universitetas Bognor Regis miestelyje įkūrė 30 mln. svarų sterlingų vertės Inžinerijos ir Skaitmeninių technologijų parką, kuriame vyksta mokslo, matematikos bei modernios žiniasklaidos kursai, atliekami naujausi moksliniai tyrimai. Technologijų parko įkūrimą parėmė didieji verslai: „Rolls Royce Motor Cars“, „Sony“ bei „Toshiba“ – jų dėka centras gali rengti praktinius inžinerijos seminarus, naudojant gamybos laboratoriją bei specialius 3D spausdintuvus. Specializuotose patalpose taip pat veikia televizijos produkcijos centras su specialiųjų efektų kambariu ir žiniasklaidos operacijų kambarys.

Akimirkos iš Inžinerijos ir Skaitmeninių technologijų parko atidarymo, kuriame dalyvavo ir Susekso kunikaikščiai – princas Harry ir Meghan Markle:

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir egzaminų rezultatus. Brandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis nei 8 ir 2 valstybiniai egzaminai išlaikyti ne mažiau nei 75%.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. *

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai uiversitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu.

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL - 90

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Anglų kalbos vidurkis 8 B2 lygiu.

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

University of Chichester – pulsuojantis gyvybe

University of Chichester siūlo apgyvendinimą Chichester ir Bognor universiteto miesteliuose. Gali būti užtikrintas, kad atvykęs galėsi apsistoti universiteto bendrabutyje, jeigu:
 • Esi pirmakursis dieninių bakalauro studijų programos studentas;
 • Laiku užregistruoji prašymą apgyvendinimui;
 • Tau pateikiamas apgyvendinimo pasiūlymas.

Dviejuose Chichester ir Bognor universiteto miesteliuose iš viso yra daugiau nei 1100 kambarių. Čičesterio mieste išvystytos dvi studentų rezidencijos: Stockbridge Student Village bei Fishbourne Road East Halls.

Stockbridge Student Village yra įkurtas 20 minučių pėsčiomis nuo Bishop Otter universiteto miestelio ir visai šalia pagrindinio miesto pramogų centro. Fishbourne Road East Halls yra nutolęs 40 minučių kelio pėsčiomis (arba 15 minučių dviračiu) nuo Bishop Otter miestelio.

Universitete veikia „Residence Life“ programa, aktyviai vykdanti renginius ištisus metus, ypatingai – pirmąsias naujų mokslo metų savaites. Studentų bendrabučiai, pulsuojantys gyvenimu, neabejotinai yra viena geriausių vietų įsilieti į universiteto aplinką.