Glasgow Caledonian University (Scotland)

Glasgow
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Glasgow Caledonian University – tavo karjera prasideda jau čia

Studijos, darbas, laikas sau, o galbūt... savanorystė? Dauguma jaunų žmonių turi apsispręsti, kuriame kelyje save realizuoti. Neretai tenka kažką paaukoti – dėl mokslų pamiršti savanorystę arba kuriam laikui atidėti mokslus tam, kad galėtum save išbandyti karjeros kelyje. Studijuojant Glasgow Caledonian University (GCU) tau nebereikės rinktis, nes studijos čia – daug daugiau nei paskaitos bei atsiskaitymai.

Studijos GCU praturtins ne tik galvą žiniomis, bet ir papildys tavo CV!

 • Užėmė vietą 150 geriausių pasaulio universitetų sąraše „Times Higher Education 200“ (2017 m.);
 • Daugiau kaip 20 000 studentų ir 1600 personalo narių iš 100 pasaulio šalių;
 • 90% įvertintas studentų pasitenkinimas studijomis (International Student Barometer 2016);
 • 95% GCU absolventų baigę studijas randa darbą arba tęsia studijas per artimiausius 6 mėnesius (HESA, Destination of Leavers from Higher Education, 2018);
 • 2016 m. baigtas renovuoti 32 mln. GBP vertės universiteto miestelis Glazge.

Padaliniai Glazge, Londone bei Niujorke

GCU universiteto miestelių tinklas išsidėstęs Glazge, Londone ir netgi tolimajame Niujorke (!). Baigęs bakalauro studijas turėsi galimybę tęsti magistrantūros studijas mados arba lyderystės bei vadybos srityse Londone įsikūrusiose mokyklose. O galbūt norėsi tęsti studijas viename iš didžiųjų pasaulio centrų – Niujorke? Niujorke kartu su GCU padaliniu veikiantis „Fair Trade Centre“ skatina pasaulinius prekės ženklus rodyti tvaraus verslo pavyzdį, taigi prie didelių pokyčių šiuolaikinio verslo pasaulyje galėsi prisidėti ir tu!

Moderniausia IT infrastruktūra – išbandyk virtualų mokymąsi!

Daugybę apdovanojimų pelnęs „Satire Centre“ pasižymi itin modernia mokymosi aplinka. Universiteto informacinių technologijų ištekliai:

 • Bibliotekoje, mokymosi erdvėse bei universiteto bendrabučiuose yra išsidėsčiusios net 2135 darbui su kompiuteriu pritaikytos vietos;
 • Visą parą veikianti kompiuterių laboratorija;
 • Moderniausios virtualaus mokymosi erdvės;
 • Wi-Fi ryšys.

Derink darbą su studijomis!

Norėtum išbandyti save darbinėje veikloje dar nebaigus studijų? GCU studentams siūlo daugybę papildomo darbo universiteto miestelyje galimybių, įskaitant darbą su naujų studentų priėmimu bei veiklą studentų atstovybėje. Galėsi prisidėti prie įvairių universitete vykstančių kasmetinių renginių organizavimo, tokių kaip Atviros durų dienos. Šia patirtimi ne tik praturtinsi savo studentišką kasdienybę bei sutiksi daugybę žmonių, bet ir įgysi organizacinių, laiko planavimo bei kitų svarbių įgūdžių! Norintiems įsidarbinti yra sukurta speciali platforma CareersHub@GCU, kurioje rasi įvairių pasiūlymų:

 • Šimtus darbo pasiūlymų studijas pabaigusiems absolventams;
 • Vasaros praktikos pasiūlymus;
 • Laikino darbo (pvz, atostogų metu) pasiūlymus;
 • Darbo nepilnu etatu (part-time) pasiūlymus;
 • Savanoriško darbo pasiūlymus;
 • Pasiūlymus pasiėmusiems akademines atostogas (gap year’ą).

„Dėl bendro gėrio“

Pagrindinis moto „Dėl bendro gėrio“ (angl. For the common good) įpareigoja universitetą imtis įvairių socialinių iniciatyvų. Socialinės idėjos gimsta ir vėliau yra strategiškai įgyvendinamos universitete veikiančiame „The Caledonian Club“. Klubas yra pelnęs daugybę apdovanojimų už bendruomenių integracijos iniciatyvų įgyvendinimą, bendradarbiaujant su vietinėmis bendruomenėmis Glazge, Londone bei Niujorke. O ar tu esi pasiruošęs prisidėti prie bendro gėrio?

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir egzaminų rezultatus. Brandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis nei 9 ir valstybinių egzaminų vidurkis ne mažesnis nei 70%.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. *

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai uiversitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL – 90

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai uiversitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL – 90

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai uiversitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL – 90

Studijuojantiems GCU egzistuoja du apgyvendinimo variantai: universiteto teritorijoje esantis studentų bendrabutis arba privačiai nuomojami būstai Glazgo mieste. Dėl visų su apgyvendinimu susijusių klausimų konsultuoja Student Accommodation Office.

Universiteto bendrabučiai

Gyvenimui pritaikyta universiteto teritorija vadinama „Caledonian Court“. Galimybė įsikurti universiteto bendrabutyje suteikiama visiems bakalauro studijų programose studijuojantiems studentams, taigi tai puiki proga ne tik atrasti naujus namus, bet ir artimiau susipažinti su tarptautine studentų bendruomene.

Faktai apie „Caledonian Court“:

 • Įsikūręs universiteto miestelyje, pačiame Glazgo centre;
 • 100 bendrabučio butų talpina 660 studentų;
 • Draugiška, multikultūrinė aplinka;
 • Pilnai įrengti bendrabučiai, talpinantys nuo 6 iki 8 žmonių viename bute (dauguma kambarių - vienviečiai);
 • Į nuomos kainą įtraukti mokesčiai už šildymą, elektrą bei internetą.

Paraiška bendrabučiui gauti

Paraišką bendrabučiui gauti gali užpildyti studentų apgyvendinimo ofise arba užpildydamas paraiškos formą internetu. Teikti paraišką gali bet kuriuo metu, gavęs kvietimo studijuoti laišką.

Apgyvendinimo kaina

Apgyvendinimo universiteto bendrabutyje kaina svyruoja nuo 99 iki 113 svarų sterlingų per savaitę (pasirašius 39 savaičių trukmės kontraktą). Į kainą įtraukti mokesčiai už šildymą, elektrą bei internetą.

Apgyvendinimas privačiame sektoriuje

Jei tau labiau prie širdies savarankiškas gyvenimas ir norėtum gyventi už miestelio ribų, tačiau netoliese universiteto, Glazge yra didžiulė privataus apgyvendinimo studentams pasiūla. Gali rasti įvairaus tipo apgyvendinimą: nuo kambario bute iki individualaus namo. Apačioje plačiau apžvelgiame skirtingus nuomos variantus:

 • Kambarys nuomojamame bute arba name. Šis variantas yra bene populiariausias tarp studentų. Dažniausiai nuomojamas atskiras kambarys, o kitomis patalpomis (virtuve, valgomuoju ar svetaine, vonios kambariu) dalijamasi su kitais gyventojais. Šis variantas yra vienas iš pigiausių kainos prasme ir labiausiai praturtinantis kasdienybę, kadangi  bendram gyvenimui sujungia skirtingus žmones!
 • Nuosavi butai. Šis apgyvendinimo variantas tinkamas mažoms šeimoms ar poroms arba tiems, kas mėgsta gyvenimą vienumoje. Šiuo atveju gyvensi vienas bei nesidalysi mokesčiais su kitais žmonėmis, kas gerokai padidins mokesčių už būstą dydį.
 • Nuoma privačiame būste. Šiuo atveju dažniausiai gyvenama privačiame bute arba name, kartu su šeimininku. Gali tikėtis, jog čia vyraus tam tikros bendro gyvenimo taisyklės, nustatytos būsto savininko. Valymo bei maisto tiekimo paslaugos dažniausiai nėra suteikiamos kaip būsto nuomos dalis.

Privataus apgyvendinimo kaina

Kaina priklauso nuo apgyvendinimo tipo bei vietos. Glazgo mieste kaina už nuomą prasideda nuo maždaug 250 svarų stentingų per mėnesį (už kambarį). Šalia nuomos kainos turėtum pridėti biudžetą mokesčiams už komunalines paslaugas.

Naudingos nuorodos: