Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
VIA University College

Kodėl universitetas pasirinko pavadinimą VIA? Tiek danų, tiek anglų kalba šis žodis turi tą pačią reikšmę – laikiną stotelę ilgoje kelionėje („a temporary stay on journey“). Būtent taip VIA ir regi mokymąsį – kaip jūsų gyvenimo kelionės atkarpą, kurioje įgyjama žinių ir patirties tam, kad galima būtų tęsti tolimesnę kelionę per gyvenimą. Su VIA jūs būsite pakeliui į tikslą, taigi mėgaukitės:)
VIA yra didžiausias universitetinis koledžas Danijoje įsikūręs šalies Šiaurės vakaruose. Keli svarbiausi faktai apie VIA University College:

  • Čia mokosi 18,000 studentų iš kurių apie 2500 yra atvykę iš kitų šalių;
  • VIA turi apie 2000 darbuotojų;
  • Universitetą sudaro 8 padaliniai;
  • Dėstoma daugiau nei 50 bakalauro studijų programų16 iš jų angliškai;
  • 7 tyrimų centrai

Ši aukštoji nuolatos pabrėžia savo tarptautiškumą. Kiekvienais metais universiteto darbuotojai vyksta į įvairias pasaulio šalis, kad susitiktų ir pabendrautų su stojančiaisiais. Pagal VIA filosofiją, internacionalizacija – svarbiausias elementas formuojant išsilavinusią asmenybę. Todėl mokymo procese į tai kreipiamas didelis dėmesys – universiteto studentai, absolventai ir darbuotojai paruošiami globalizacijos sukurtiems iššūkiams ir galimybėms profesinėje aplinkoje – tam, kad gebėtų prisitaikyti tiek Danijos darbo rinkoje, tiek kitose šalyse.

Universitetas nuo 2013 – 2014 metų ėmėsi iniciatyvos internacionalizacijos strategijos įgyvendinimui: suintensyvino bendradarbiavimą su visuomene ir privačiais partneriais (tiek lokaliai, tiek ir kitose šalyse). Svarbu, jog aukštoji palaiko glaudžius ryšius su įmonėmis, kurios įdarbina VIA absolventus. Aukštojoje labai vertinamas ir tarpdiscipliniškumasstudentą stengiamasi įtraukti į įvairias jo specializacijos sritis.

Aukštoji labiausiai vertina atvirumą, originalumą ir įvairovę – tiek mokymo, tiek mokymosi, tiek studijų programų sudarymo procese. VIA studijų programose teorines žinias visuomet lydi praktika profesinėje srityje, o paskaitose naudojami skandinaviško mokymo metodai: projektinis darbas, problem-based mokymasis, teorija ir galiausiai praktika. VIA paruošia savo studentus darbui tiek Danijos įmonėse, tiek tarptautiniu mastu. Į daugumą studijų programų yra įtraukta galimybė atlikti praktiką užsienio įmonėse.

Studentus iš viso pasaulio šis koledžas traukia ne tik dėl aukštos mokslo kokybės ir karjerai naudingo įgyjamo išsilavinimo, bet ir dėl aktyvaus studentų gyvenimo koledžo teritorijoje, įvairių studentams teikiamų paslaugų. VIA Tarptautiniai studentai sudaro didelę socialinę bendruomenę - jie susitinka bei bendrauja su žmonėmis iš viso pasaulio. Ir užsienio, ir Danijos studentams per akademinius metus suorganizuojama gausybė susitikimų.

Čia rasi daug įdomių ir vaizdingų video apie VIA universitetą bei galėsi pamatyti kaip atrodo pats universitetas.

 

                      

Apgyvendinimas Campus Horsens

Pasirinkusiems studijas VIA Campus Horsens jums bus suteikta pagalba gyvenamosios vietos paieškose. Studentų miesteliai, kuriuose ir galima nuomotis kambarį yra administruojami įmonės "Drosselbo", taigi kambarį rezervuoti turite būtent www.drosselbo.com puslapyje. Ten taip pat rasite daugiau informacijos apie butus ir kainas.

Patariame dėl apgyvendinimo aplikuoti kuo anksčiau – tai padidins galimybes gauti kambarį studentų miestelyje. Studentų miesteliai yra du: Kamtjatka ir Campus Student Village. Abiejuose miesteliuose esantys pastatai yra modernūs, patogiai ir jaukiai įrengti, aplikuojant administracija stengiasi kuo labiau atsižvelgti į studento pageidavimus. Daugiau informacijos apie gyvenamosios vietos paiešką Horsens mieste bei minėtųjų studentų miestelių aprašymą rasi čia ir čia.

LABAI atidžiai perskaitykite čia pateiktą informaciją, rasite tikrai naudingų patarimų, kaip susirasti saugų ir nebrangų būstą.


Nori savo akimis pamatyti, kaip atrodo Campus Horsens aplinka? Pažiūrėk video filmukų :)

Apgyvendinimas Campus Aarhus

Aarhus miestas yra antras pagal dydį Danijoje, įsikūręs prie jūros. Miestas siūlo daug galimybių mėgstantiems socializuotis ir dalyvauti įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Kadangi mieste apsigyvena tūkstančiai studentų – jame visada yra ką veikti. Daugiau informacijos apie gyvenimą Aarhus mieste rasi visitaarhus puslapyje.

Pasirinkusiems studijas Campus Aarhus garantuoti gyvenamosios vietos aukštoji negali. Tačiau jūs privalote susisiekti su Kollegiekontoret in Aarhus arba aarhus.housing(eta)viauc.dk.

 

Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

  • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
  • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

  • Kastu anglų kalbos testas (jei turi gerą įvertinimą iš IELTS/TOEFL, tau nereikia laikyti Kastu anglų kalbos testo).