Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
HU University of Applied Sciences Utrecht

HU University of Applied Sciences Utrecht yra viena didžiausių valstybės finansuojamų aukštojo mokslo institucijų Olandijoje, kurioje kasmet mokosi apie 38000 studentų iš daugiau nei šimto šalių. Tačiau neleiskite dydžiui jūsų išgąsdinti – universitetas turi patogų campus‘ą, kuriame kiekvienas fakultetas turi savo kampelį, todėl studentai tikrai turi galimybę mokymo patirtį įgyti asmeniškai. Mokymas vyksta nedidelėmis grupėmis, todėl kiekvienam studentui patyrę dėstytojai gali skirti pakankamai laiko ir dėmesio. Taip pat kiekvienas studentas turi galimybę pasikalbėti su Study Coach, kuris pagelbės tiek su studijų tiek ir su asmeninėmis bėdomis, suteiks informacijos apie praktikos galimybes ir padės susidaryti efektyvų studijų planą. Pirmakursiams taip pat jų pageidavimu gali būti paskirtas asmenini buddy, kuris padės susigaudyti mieste, universitete ir fakultete ir bus tas žmogus į kurį visada galima kreiptis iškilus klausimui. Tiek Study Coaches tiek Buddies yra specialiai apmokyti, todėl galite būti tikri, kad gausite efektyvią ir profesionalią pagalbą.

Be abejo dėstytojai taip pat yra savo srities profesionalai. Kadangi universitetas labai daug dėmesio skiria praktika paremtam išsilavinimui, visi jame dirbantys dėstytojai yra tiesiogiai susiję su dėstomos srities profesiniu pasauliu ir dažnai naudoja savo praktinę profesinę patirtį paskaitose. Taip pat svarbi paskaitų dalis yra darbas su realiais tarptautinių kompanijų projektais, kuris suteikia ne tik praktinės patirties, bet ir gilesnių žinių. Tarptautinė patirtis jaučiama ne tik dirbant su tarptautinių kompanijų bėdomis, bet ir todėl, kad sudaromos grupės visada yra mišrios ir studijų metu dirbsite ir bendrausite su žmonėmis iš įvairių šalių ir žemynų. Taip pat ir dėstytojai yra ne vien olandai, todėl turėsite progos patirti įvairių kultūrų specifiką. Dėl šių priežasčių universitetas yra puiki vieta kurti ir palaikyti ryšius, kurie jums tarnaus visą gyvenimą.

Universitetas taip pat labai rimtai žiūri į studijų metu atliekamą praktiką. Per ketverius metus kiekvienas studentas privalo atlikti dvi darbines praktikas ir viena iš jų privalo būti įmonėje, įsikūrusioje užsienio šalyje. Pirmoji praktika vysta antrais studijų metais ir trunka 10 savaičių, antroji – ketvirtais studijų metais ir trunka 20 savaičių. Neretai gerai suplanuota antroji praktika gal tapti svarbiu atsparos tašku kelyje į pirmąją nuolatinę darbovietę po studijų baigimo. Į visus klausimus, susijusius su praktika, jos galimybėms, planavimo būdais ir t.t. studentams yra pasiruošę atsakyti Internship Coordinators.
Jei esate ypatingai motyvuotas ir talentingas studentas, universitetas siūlo įvairiausius būdus ir programas, kurios jūsų studijų metu jums iškels papildomų iššūkių ir suteiks papildomų žinių. 

Universiteto campus‘as yra modernus, patogus ir siūlo daugybę veiklos variantų ir galimybių. Įkurtos meda bibliotekos, yra audiovizualinė įranga, kurią galima pasiskolinti savo poreikiams, veikia studentams nuolatos prieinamos kompiuterių klasės. Taip pat universitetas savo intraneto tinkle turi Digital notice board duomenų bazę, kurioje kiekvienas studentas gali matyti visą svarbiausią su studijomis susijusią informaciją.
Visus alkanus studentus pamaitina universiteto valgykla, kuri už prieinamą kainą siūlo platų užkandžių, gėrimų ir karštų patiekalų pasirinkimą įvairiems skoniams ir įvairių mitybos tipų šalininkams.

Taip pat studentai turi puikias galimybes užsiimti sportine veikla netoli universiteto įsikūrusiame sporto centre, kuris siūlo ne tik sąlygas, patalpas ir įrangą užsiimti beveik 70 skirtingų sporto rūšių, bet ir 50% nuolaidą visiems HU studentams.
Teikiama galimybė tobulinti kalbų įgūdžius. Galite lankyti arba bendrus anglų kalbos kursus arba koncentruotis tik į akademinio rašymo gebėjimų ugdymą. Taip pat turėsite galimybę ir išmokti olandų kalbos.
Taip pat universitetas teikia pagalbą, galimybes ir specialias sąlygas ir studentams, turintiems specialių poreikių. Student Counselors yra apmokyti suteikti informaciją visais su studijomis susijusiais klausimais, o taip pat ir klausimais apie galimybes, teikiamas specialių poreikių turintiems žmonėms.

Kadangi Utrechte yra daugiau nei vienas universitetas, tai yra jaunatviškas miestas, teikiantis puikias sąlygas studentams. Jame veikia ESN Utrecht studentų bendrija, valdoma išskirtinai vien studentų ir orientuota į pagalbos tarptautiniams studentams teikimą. Jie teikia informaciją, rengia renginius ir organizuoja tarptautiniams studentams skirtą Introduction week.
Utrechtas turi labai ilgą ir įdomią istoriją todėl kultūros mylėtojai tikrai turės ką pamatyti ir kur apsilankyti, o pamačius viską šiame mieste, kitus Olandijos miestus galima pasiekti vos per keliasdešimt minučių. Jei jums patinka ne tik lankytis kultūriniuose renginiuose, bet ir užsiimti kūryba patiems, tam puikias galimybes siūlo Parnassos kultūrinis centras, už prieinamą kainą rengiantis įvairiausius užsiėmimus visų kūrybos rūšių gerbėjams.


Susidomėjote?
Pavartykite universiteto brošiūras.

 

Universitetas neturi savo bendrabučio, bet turi sutartį su bendrove SSH Short Stay. Universitetas jos tinklalapyje rezervuoja dalį kambarių Erasmus, Magistro ir ne-ES pilietybės studentams. Tačiau ES piliečiai gali kreiptis į SSH Short Stay dėl nerezervuotų kambarių.
Norint psinaudoti SSH Short Stay paslaugomis reikėtų apsilankyti jų puslapyje, pasirinkti „regular accomodation“ ir užsiregistruoti. Įmonė, kaip ir daugelis, taiko administracinį mokestį. Kai gaunate kambario pasiūlymą j reikia rezervuoti, o rezervavus būtina sumokėti primąją įmoką, kurios dydi paprastai yra lygu 3 mėnesių nuomos dydžiui. Sumokėjus būstas yra patvirtinamas ir jau galite būti tikri, kad turėsite kur gyventi. 
Kambariai SSH yra apstatyti baldais, virtuvėje ir vonioje yra visa reikalinga įranga ir priemonės, o nuomos kaina, priklausomai nuo kambario, svyruoja tarp €375 ir €655 per mėnesį (vanduo, šildymas ir elektra įskaičiuoti).
Dėl būsto reikia kreiptis kaip galima anksčiau, tačiau jei ketinate naudotis SSH paslaugomis, tai padaryti reikėtų ne vėliau nei iki birželio 1 dienos.

Savarankiškos būsto paieškos

Būsto galite ieškoti patys ir kitose svetainėse nei universiteto siūloma SSH, tačiau turėkite omenyje, kad būsto paieškos yra jūsų darbas ir universitetas už ją ir už jos rezultatus neprisiima jokios atsakomybės. Kai kurie puslapiai, kaip ir SSH, taiko registracijos mokestį. Ieškant būsto kituose puslapiuose taip pat svarbu turėti omenyje, kad būsto nuomos srityje pasitaiko apgaulingų skelbimų ir sukčiavimo atvejų. Jei būsto pasiūlymas atrodo „per geras kad būtų tiesa“, į jį reikėtų žiūrėti labai atsargiai ir iš karto nepasitikėti. Taip pat visada bendradarbiaukite tik su tais žmonėmis, kurie pinigus prašo pervesti į jų banko sąskaitą, jei prašoma pinigus perduoti kitais būdais pvz per Western Union ar panašias bendroves, kurių paslaugomis naudojantis yra sunkiau nustatyti gavėjo tapatybę, geriau to nedaryti arba labai konkrečiai išsiaiškinti,kodėl asmuo jums nenori pateikti savo sąskaitos duomenų, nes tai taip pat gali būti apgaulė.
Puslapiai, kuriuose galite ieškoti būsto:

Laikinas apgyvendinimas

Jei būsto rasti nepavyko, arba jūsų nuomos sutartis prasideda rugsėjį ir jūsų kambarys dar nėra paruoštas jums atvykus rugpjūčio pabaigoje, galima trumpam laikui apsistoti viešbutyje arba hostelyje. 
Universiteto siūlomi viešbučių variantai:

 

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

  • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
  • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

  • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum).
  • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

Patarimas! Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Kastu testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.