Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Aalborg University

Aalborg universitetas buvo įkurtas 1974 metais Aalborge, Danijoje, Šiaurės Europoje.
Nuo pat įsikūrimo universitetas tapo gerai žinomas savo išskirtiniu mokymo modeliu – Problem Based Learning, bei intensyviu bendradarbiavimu su jį supančia visuomene. Vėliau Aalborgo universitetas įsitraukė į aukšto lygio mokslinių tyrimų lauką, ne tik lokaliai, bet ir tarptautiniame lygmenyje. Šiandien jaunas ir modernus universitetas atlieka kokybiškus mokslinius tyrimus bei siūlo platų humanitarinių, socialinių, gamtos mokslų ir inžinerinių studijų pasirinkimą.


Universitetą sudaro keturi fakultetai trijuose miestuose: Aalborge, Esbjerge ir Kopenhagoje. Nuo pirmųjų metų universiteto studentų skaičius išaugo nuo 3000 iki 15,000. Universitete mokosi daugiau nei 10% tarptautinių studentų iš įvairių pasaulio šalių, todėl jame siūloma daugiau nei 40 studijų programų anglų kalba. Aalborgo universitetas studijų programas siūlo keturiuose fakultetuose: Humanitarinių mokslų, Socialinių mokslų, Inžinerijos bei Medicinos. Kiekvienam užsienio studentui paskiriamas asmuo, supažindinsiantis jį su Danija bei jos gyvenimu.
Aalborg universiteto Youtube paskyroje arba ČIA rasite daug informatyvių video apie studijas, fakultetus, bibliotekas bei kasdieninį universiteto gyvenimą.

Aalborg Universiteto misija – prisidėti prie Danijos visuomenės klestėjimo, gerovės ir kultūros plėtros bei viso pasaulio sukauptų žinių bazės plėtimo. Ši misija įgyvendinama remiantis moksliniais tyrimais grįsta mokymo sistema bei įgytų žinių pasikeitimu su supančia visuomene.

 • Problem-based learning modelis: Aalborgo universitetas užtikrina sklandų teorijos ir praktikos derinimą, taip audžiant tvirtas gijas tarp universiteto ir jį supančios bendruomenės. Geriausių šio mokymo metodo rezultatų bandoma pasiekti įgyvendinant ir plėtojant problema paremtą projektinio darbo modelį.
 • Unikalus problem-based mokymasis remiasi požiūriu:
  • Pasakyk man, ir aš pamiršiu.
  • Parodyk man, ir galbūt aš prisiminsiu.
  • Įtrauk mane, ir aš suprasiu.

Aalborgo universitetas turi tradiciją naujus studentus įtraukti į įvairią veiklą po paskaitų – taip palengvindamas adaptaciją prie naujos aplinkos. Galima įsitraukti į universiteto miestelio veiklą, AAU kavinės veiklą ar kino klubą. Taip pat galima įsijungti ir į studentų organizacijų veiklą.


Atkreipkite dėmesį, kad visi trys miestai, kuriuose įsikūrę AAU padaliniai, taip pat turi pasiūlyti įvairios veiklos atvykstantiems studentams.

Studijos AAU, Aalborg mieste

Aalborg‘as yra ketvirtas pagal dydį Danijos miestas, kuriame gyvena apie 125,000 žmonių. Studentams  šis miestas siūlo daug galimybių, atsižvelgiant į dominančias kultūrines patirtis: sportą, įvairius laisvalaikio užsiėmimus nuo teatro iki muzikinių pasirodymų. Per paskutinius metus Aalborg‘as transformavosi iš industrinio miesto į žinių ir kultūros miestą. Pokytis ypač akivaizdus uosto promenadoje, kur verda miesto kultūrinis gyvenimas: kavinės, kultūros renginiai ir sporto įrenginiai pakeitė gamyklas ir rūkstančius kaminus.
Studentams, norintiems geriau pažinti vieniems kitus, universitetas siūlo užsukti į tarptautinių studentų vakarus trečiadieniais, miesto centre esančioje kavinėje Studenterhuset. Čia vyksta įvairūs renginiai ir susirenka gausus būrys studentų – tai pati tinkamiausia vieta susirasti bendraminčių.
Besidomintys sporto užsiėmimais taip pat turės ką veikti - Aalborgo miestas vadinamas sporto meka. Daugiau informacijos apie siūlomas sporto šakas (jų pasiūla – nuo tradicinių iki itin egzotiškų!), sporto renginius ir klubus rasi čia.

Studijos AAU, Kopenhagoje

Kopenhagoje – Danijos sostinėje – gyvena beveik 2 milijonai gyventojų, taigi miestas pasižymi sparčiu gyvenimo tempu ir konkurencinga aplinka, tačiau taip pat - tai žavus istorinis miestas su turtingais kultūros istorijos klodais. Studentai, pasirinkę studijas AAU padalinyje Kopenhagoje galės mėgautis jaukia, spalvinga modernaus miesto aplinka ir siūlomomis galimybėmis. Kaip sakoma, „Copenhagen has it all“. Muzika, teatrai, muziejai, senos pilys, kulinarija, klubai, sportas – šis miestas talpina viską.
Kadangi Aalborgo universitetas yra įsikūręs pietvakarinėje centrinės Kopenhagos dalyje (žinomoje „Sydhavnen“ pavadinimu), studentai gali lengvai pasiekti visas svarbiausias ir įdomiausias šio miesto centro vietas dviračiu, traukiniu ar autobusu. Daugiau info apie tai čia.
Studentai AAU-Cph gali naudotis moderniai įrengtomis laboratorijomis, konferencijų salėmis, jaukiomis auditorijomis. Universiteto miestelio aplinkoje rasite daug mažų poilsio oazių ir lounge‘ų, kuriose galima susitikti su bendrakursiais ar ramiai pasiruošti sekančiai paskaitai. Universiteto miestelyje taip yra ir bibliotekos filialas bei sveiko maisto valgykla.

Studijos AAU, Esbjerg mieste

Esbjerg miestas yra penktas pagal dydį Danijos miestas (115,000 gyventojų). Nuo miesto centro iki Aalborgo universiteto – tik trys kilometrai. Susisiekimas šiame mieste yra labai patogus ir nusigauti į universiteto miestelį iš miesto centro yra itin paprasta naudojantis viešuoju transportu. Esbjerge esantis Aalborgo universiteto padalinys nėra didelis, tačiau būtent tai įtakoja laisvesnę ir jaukesnę atmosferą bei glaudesnį bendravimą su visa akademine bendruomene – tiek dėstytojais, tiek studentais.  
Kiekvieną penktadienį kavinėje „Smuthullet“ vyksta įvairūs renginiai skirti Aalborgo universiteto bendruomenei – tai puiki galimybė įsijungti į kultūrinę veiklą ar tiesiog smagiai praleisti laiką. Daugiau informacijos apie universiteto siūlomas laisvalaikio praleidimo galimybės, apie Esbjerg mieste vykstančius renginius, darbo galimybes, lankomas vietas, būsto paieškas čia.

                                             

Būsto paieška Aalborge

Pagrindinis Aalborg universiteto bendrabutis yra įsikūręs Aalborg miesto pietryčiuose. Paties universiteto teritorijoje nėra bendrabučių. Dalis jų yra Aalborg miesto centre, 5-6 km nuo universiteto, kiti - pusiaukelėje tarp universiteto ir miesto centro ar už miesto, 20 minučių kelio iki universiteto.

Kai gausite patvirtinimą iš universiteto, jog esate priimtas, Jums bus atsiųstas paketas su paraiškos dėl apgyvendinimo forma. Jei paraiška siunčiama per Tarptautinį Apgyvendinimo Biurą (International Accommodation Office), studentai, pradedantys studijas pavasario semestro metu (vasario-birželio mėnesiais), formą privalo užpildyti iki gruodžio 1 dienos, o rudenį (rugsėjo-sausio mėnesiais) pradedantieji studijas - iki birželio 1 dienos.

Pateikę paraiškos formą privalote sumokėti 2000 DKK depozitą. Aalborg universiteto Tarptautinio Apgyvendinimo Biuras išrašo šią sąskaitą. Jei dėl kokių nors priežasčių Jūs negalite atvykti į universitetą, šie pinigai nėra grąžinami. Šis depozitas yra grąžinamas tik po studijų Danijoje. Magistro programų studentai atvykę privalo sumokėti  nuomą už pusę metų į priekį, o po pirmojo semestro - sumokėti nuomą už antrąjį pusmetį. Jei pratęsiate savo studijų laiką (po 2 metus trunkančios magistro studijų programos), už nuomą mokate mėnesį į priekį. Nuomos kaina svyruoja nuo 1800 iki 3000 DKK per mėnesį.

International Accomondation Office taip pat padės jums susirasti būstą Aalborge. Čia rasite visą reikiamą informaciją, kur ir kada turėtumėte kreiptis norėdami prašyti pagalbos ieškant gyvenamosios vietos Aalborge, taip pat – įvairių būstų skelbimus ir sąrašus, taigi itin gerai išnagrinėkite internetinį puslapį.
Informaciją ir video filmuką apie gyvenamąsias vietas Aalborge galite rasti oficialiame aukštosios puslapyje.

Būsto paieška Kopenhagoje

Kopenhagoje būstą susirasti yra itin sudėtinga, todėl jo paieškas reikia pradėti kuo anksčiau. Gyvenamosios vietos paieškos šiame mieste užtrunka nuo 1 iki 3 mėnesių. Kad susirastum būstą pagal savo poreikius (kainą ir vietą) tikrai reikės pavargti:) Būtinai perskaitykite šiuos patarimus, kad kuo aiškiau suprastumėte, kokie turėtų būtų jūsų pirmieji žingsniai pradedant paieškas.
Čia rasi svarbiausią informaciją, kaip užsiregistruoti, kad atsistotum į eilę bendrabučio kambariui gauti, kaip ieškotis privataus būsto nuomos ar kur susirasti bendraminčių gyvenimui kartu. Taip pat būtinai užsukite ir ČIA.

Taip pat pateikiame keletą nuorodų, kurios gali būti naudingos ieškant būsto savarankiškai:

Anglų kalba:

Danų kalba:

Būsto paieška Esbjerge

Susirasti gyvenamąją vietą Esbjerge yra tikrai paprasčiau nei Kopenhagoje ar Aalborge, be to – kainos čia daug mažesnės nei didesniuose miestuose. Čia taip pat gali prašyti Accomondation Office‘o pagalbos (international@esbjerg.aau.dk) – jie tau padės susitarti dėl būsto nuomos, padės jo paieškose ir pasirašant sutartį – taigi patariame palaikyti ryšius su tarptautinių studentų ofisu.
Čia rasi visą pagrindinę informaciją, kokio tipo būstus gali rinktis Esbjerge, o čia kur ir kada kreiptis norint pradėti paiešką (atkreipk dėmesį, kad yra išskirta adresai ir nuorodos, kuriomis gali kreiptis Esbjerge, Kopenhagoje ar Aalborgo mieste).

 

Neužmirškite, kad daug gerų patarimų taip pat rasite ir skiltyje „Apgyvendinimas“.

Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

                      
Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į Aalborgo universitetą labai svarbu atitikti keliamus valandų reikalavimus, turėti gerus pažymius bei stiprų motyvacinį laišką.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. *
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Brandos atestatą. Atkreipkite dėmesį, kad brandos atestate valandos yra surašytos akademinėmis valandomis, ir tik 11, 12 klasės. Todėl Jūs turite brandos atestate esančias valandas paversti į tikras valandas (tam naudokitės Kastu pažymių išraše esančia formule valandoms perskaičiuoti) ir įsitikinti, jog turite pakankamai valandų.

*DĖMESIO! Jei siunti anketą besimokydamas dvyliktoje klasėje, Brandos atestatą privalai pateikti iki LIEPOS 5 d. Jeigu Brandos atestatą atsiųsi po Liepos 5 d. turėsi galimybę įstoti tik tuo atveju, jeigu liks laisvų vietų.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Jeigu Brandos atestate prie Anglų kalbos balo yra nurodytas B2 lygis, tokiu atveju laikyti IELTS/TOEFL testo nereikia.
 • IELTS – 6.5
 • TOEFL – 88
Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos testą galite laikyti iki liepos 31 d., tačiau registracijos patvirtinimą su nurodyta data kada tiksliai laikysite testą, privalote atsiųsti mums iki kovo 31 d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 6.5
 • TOEFL – 80