Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Aarhus University

Aarhus universitetas yra viena aukščiausiai įvertintų aukštojo mokslo įstaigų Danijoje ir patenka į daugelio universitetų reitingų top šimtuką. Universitete vystomos keturios pagrindinės akademinės sritys: menai, mokslas ir technologija, sveikatos mokslai, bei verslas ir socialiniai mokslai.

Naujausiame viešai paskelbtame universitetų reitinge "2009 Times Higher Education-QS World University Rankings" Aarhus universitetas yra 63 tarp geriausių pasaulio universitetų. Europoje  jis iš 35 vietos pakilo į 20, Skandinavijoje - į 2. Daugiau informacijos apie universitetų reitingus galite rasti čia. Apie universitetą naujausią informaciją gali rasti lankstinuke, jame rasi ir visus įdomiausius faktus, istoriją, siūlomas studijų programas, nuotraukų bei kitą reikiamą informaciją apie universiteto padalinius.

Kastu International bendradarbiauja su dviem šio universiteto padaliniais. Informaciją apie juos rasi žemiau pateiktuose tekstuose.

                          
Aarhus University Herning

Aarhus University, AU Herning (anksčiau AU-IBT) buvo įkurtas 1995 metais kaip Herningo Verslo Administravimo ir Technologijos Institutas (trumpiau HIBAT). 2006 metų rugpjūčio 1 dieną HIBAT buvo pervadintas  ir tapo AU Herning. Šiandien ši aukštoji yra Aarhus universiteto socialinių mokslų fakulteto centras. 

AU Herning yra įsikūręs vakarinėje Danijos dalyje. Šis universitetas siūlo inžinerijos, verslo, ekonomikos, vadybos ir verslo kalbos bakalauro ir magistro laipsnių studijas. Visa tai dėstoma tame pačiame institute. 

Studijų programos pagrįstos bendradarbiavimu su profesionalais ir studentais iš kitų verslo bendruomenių. Be to, visos siūlomos studijų programos turi pažangias tarptautines perspektyvas. AU Herning mokosi apie 2000 studentų (maždaug pusė jų yra dieninių, kita pusė – dalinių studijų studentai).

AU Herning vertybės:
Artimas bendravimas su studentais
Neoficiali, tačiau profesionali aplinka, artimi universiteto dėstytojų bei studentų santykiai leidžia studentams pasijusti pilnaverte bendruomenės dalimi. 
 
Artimas bendravimas su verslininkais
AU Herning ir verslininkų bendradarbiavimas užtikrina tai, kad studijų programos šiame universitete yra orientuotos į šiandieninius verslo bendruomenės lūkesčius bei reikalavimus.
 
Bendravimas už universiteto ribų
AU Herning yra vienintelis Danijos mokymo institutas, siūlantis  aukštąjį išsilavinimą besidomintiems tokiomis sritimis kaip verslo ekonomika, tarptautiniai verslo santykiai, inžinerija. Universitetas skatina studentų bendravimą ir už universiteto ribų. 
 
Pažangumas
Studijų programos orientuotos į mokslo naujoves, pavyzdžiui, vėjo energijos panaudojimą, vystymą bei subrangovų industriją.

Tarptautiniai ryšiai
Bendradarbiavimas su užsienio mokymo įstaigomis pabrėžia tarptautinių ryšių svarbą.
 
                     
Aarhus University School of Business and Social Sciences

Aarhus University School of Business and Social Sciences yra Aarhus universiteto Danijoje padalinys. Aarhus universitetas yra viena aukščiausiai įvertintų aukštojo mokslo įstaigų Danijoje ir patenka į daugelio universitetų reitingų top šimtuką. Universitete vystomos keturios pagrindinės akademinės sritys: menai, mokslas ir technologija, sveikatos mokslai, bei verslas ir socialiniai mokslai. Būtent pastarąją sritį ir reprezentuoja AU School of Business and Social Sciences.

School of Business and Social Sciences gali pasigirti gana įspūdingais laimėjimais – ji yra akredituota dviejų tarptautinių akreditacijos sistemų: EQUIS (European Quality Improvement System) ir AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business), bei siekia trečios įstaigos – AMBA (Association of MBA‘s) akreditacijos. Tai yra asociacijos, kurios akredituoja būtent verslo ir vadybos srities aukštąsias mokyklas. Norint gauti akreditaciją iš bet kurios iš šių institucijų aukštoji turi pademonstruoti gebėjimą suteikti aukščiausios kokybės išsilavinimą, tarptautinę veiklos orientaciją, ir ambiciją išlikti svarbia, naudinga ir perspektyvia savo srityje. Akreditacijos nėra suteikiamos neribotam laikui – kas 3-5 metus jos yra atnaujinamos taip garantuojant, kad šį įvertinimą įgijusios mokyklos ir toliau išlaikytų tokus pat aukštus standartus.

         

Tokia sėkmė ko gero prisidėjo prie School of Business and Social Sciences tapimo viena didžiausių į verslą orientuotų aukštųjų mokyklų Europoje ir didžiausiu verslo ir socialinių mokslų padaliniu Danijoje universitetiniame lygmenyje. Šiuo metu ten mokosi daugiau nei 16000 studentų.

       

Pasiekusi tokius aukštus standartus ši aukštoji mokykla ketina ir toliau juos išlaikyti, o kur įmanoma ir pagerinti.

School of Business and Social Sciences siekia studentams suteikti tokias savybes kaip:

 • Aukšta kvalifikacija;
 • Tyrimais paremtas išsilavinimas;
 • Patirtis bendradarbiaujant su kitų sričių specialistais ir gebėjimas prisitaikyti prie skirtingų poreikių;
 • Atviras ir platus požiūris į pasaulį ir sugebėjimas keistis pagal kintančius rinkos poreikius;
 • Sugebėjimas mąstyti inovatyviai ir rasti sprendimus įvairioms problemoms;
 • Gebėjimas gautą informaciją ištirti ir suvokti iš skirtingų perspektyvų.

Norint įsitikinti ar jų taikoma strategija yra veiksminga ir suteikia būtent tai, ko reikia studentams, universitetas kasmet vykdo tyrimą, kurio metu yra tikrinamas absolventų užimtumas. Tyrimai rodo, kad baigę School of Business and Social Sciences žmonės sėkmingai dirba tiek vietinėse, tiek tarptautinėse įmonėse, o jų įgytos žinios ir gebėjimai yra aukštai vertinami ir pageidaujami darbdavių. Norint išlaikyti šią tendenciją, studijų programos yra kuriamos bendradarbiaujant su verslo bendruomene ir viešuoju sektoriumi, o didžioji dalis suteikiamų žinių ir informacijos yra paremta tyrimais, taip užtikrinant, kad studentai įgytų tik aktualiausias žinias, naudingas šiuolaikiniame pasaulyje. Taip pat vertinant studijų programas atsižvelgiama į su programa susijusių įmonių vadovų atsiliepimus. Aukštoji siūlo net dvylika tokiu būdu sudarytų perspektyvių magistro programų, kurias baigę studentai gales sėkmingai konkuruoti darbo rinkoje. School of Business and Social Sciences – puiki vieta atskleisti savo talentus ir duoti postūmį savo karjeros ambicijoms.

Aarhus universitetas siūlo didžiulį bibliotekų kompleksą, kurio keturi skyriai yra skirti School of Business and Social Sciences programoms. Taip pat universitete yra Verslo ir inovacijų centras, kurio pagrindinė paskirtis – kurti jungtis tarp teorinių tyrimų ir ju pritaikymo praktikoje.

Čia galite rasti studentų atsiliepimus apie studijas Aarhus universitete.

Čia rasite gidą, kuriame pateikta visa svarbiausia praktinė informacija atvykstantiems studijuoti į Aarhus miestą.

 

Apgyvendinimas Aarhus University Herning

Kai būsite priimti į universitetą, aukštoji garantuoja Jums gyvenamąją vietą. Visą informaciją AU Herning atsiųs Jums paštu prieš atvykstant į Herningą.

AU Herning užsienio studentus gali apgyvendinti turimuose kambariuose arba padėti jiems susirasti nuomojamą būstą.

Daugiau informacijos apie apgyvendinimą rasite čia.

Jei norite, kad AU Herning padėtų susirasti gyvenamąją vietą Herninge, parašykite elektroninį laišką adresu ingrid@hih.au.dk.

Jūs galite gyvenamąją vietą rinktis Birk koledže studentų miestelyje, esančiame kelios minutės kelio nuo AU Herning. Čia yra apie 250 kokybiškų kambarių, kurie skiriasi dydžiais bei kainomis. Gyvenamąją vietą galite rasti ir Tietgensgade, Herningo centre. Čia jaunimui siūlomi 84 kambariai, kurie labai kokybiškai įrengti, yra skirtingo dydžio bei kainos. Šie du rajonai yra labai patrauklūs. Jei norite gauti daugiau informacijos arba užsiregistruoti į laukiančiųjų eilę, apsilankykite internetiniame puslapyje adresu www.lejehuset.dk. Čia galite rasti daugiau informacijos apie gerą bei pigų būstą Herninge bei jo apylinkėse. Universitetas siūlo apsigyventi ir Vibeke ar Egelundene, Mads Eg Damgaards koledžuose, kurie yra Birk centriniame parke, visai netoli AU Herning. Studentams siūloma 40 kambarių, kurių kiekvienas yra 45 kvadratinių metrų ploto. AU Herning studentams teikiama pirmenybė. Mėnesinė nuomos kaina yra apie 2900 DKK. Už elektrą, vandenį, internetą bei kabelinę televiziją reikia mokėti atskirai.

Apgyvendinimas Aarhus University School of Business and Social sciences

Rasti gyvenamą vietą Aarhus mieste nėra lengva, todėl pradėti ieškoti apgyvendinimo reikia kuo anksčiau. Geriausia pradėti apie tai galvoti iškart po to, kai išsiunčiate anketą.

Didžioji dalis studentų dėl būsto kreipiasi į Student Housing in Aarhus (www.studenthousingaarhus.dk). Ši įstaiga nėra universiteto dalis, tačiau būtent ji yra atsakinga už būstų paskirstymą studentams.

Būsto, siūlomo Student Housing in Aarhus sąlygos:

 • būstai yra išsidėstę visame mieste, o kartais ir už miesto, tačiau šalia visuomet yra viešojo transporto stotelės;
 • dauguma būstų yra be baldų, jais pasirūpinti reikia patiems (nebrangiai baldus galima įsigyti padėvėtų daiktų parduotuvėse arba tokiose parduotuvėse kaip IKEA);

Prieš kreipdamiesi dėl būsto atidžiai perskaitykite Student Housing in Aarhus svetainėje pateiktas sąlygas (skiltyje „For Applicants“). Susipažinę su taisyklėmis užpildykite prašymo formą. Patariama kreiptis dėl keleto būstų vienu metu, ne tik dėl tų, kurie yra centre, tačiau ir dėl toliau esančių, kadangi kiekvienas būstas turi waiting list – sąrašą žmonių, kurie jo nori. Būstai centre turi ilgesnį sąrašą taigi mažiau šansų jį gauti, todėl palanku turėti atsarginių variantų.

Jei nenorite gyventi studentiškuose būstuose yra keletas kitų variantų:

            

Butų nuoma:

Ieškoti pradėti galite vienoje iš šių svetainių:
•    www.boligportal.dk (mokama registracija)
•    www.lejebolig.dk (mokama registracija)
•    http://www.stayinaarhus.dk/

Paprastai nuomojantis visą butą, baldai jame jau yra.
Universitetas perspėja, kad studentai ieškodami būsto tokiose svetainėse saugotųsi apgavikų ir visada reikalautų raštiškos nuomos sutarties bei prieš mokėdami pinigus patys apžiūrėtų būstą.
Taip pat siūloma apsilankyti tarptautinės bendruomenės Aarhuse Facebook svetainėje (https://www.facebook.com/InternationalCommunityAarhus). Joje galite rasti studentų, ieškančių kambariokų, skelbimus.

Trumpalaikė nuoma:

Kartais nutinka, kad būsto prieš išvykstant rasti nepavyksta. Tokiu atveju galima nuomotis laikinus būstus, kurie taps sprendimu kol susirasite ilgalaikį būstą. Turėkite omenyje, kad būnant Danijoje būstą susirasti bus kur kas lengviau nei ieškant per atstumą.

Ieškant laikino būsto gali pagelbėti šios svetainės:
www.imf.au.dk/gaesteetage/ (svečių namai)
www.au.dk/en/tilknyt/gaesthus (svečių namai)
www.airbnb.com (trumpalaikės nuomos skelbimai)
http://www.visitaarhus.com (hostelių sąrašas)

Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Brandos atestatą. Atkreipkite dėmesį, kad brandos atestate valandos yra surašytos akademinėmis valandomis, ir tik 11, 12 klasės. Todėl Jūs turite brandos atestate esančias valandas paversti į tikras valandas (tam naudokitės Kastu pažymių išraše esančia formule valandoms perskaičiuoti) ir įsitikinti, jog turite pakankamai valandų.

*DĖMESIO! Jei siunti anketą besimokydamas dvyliktoje klasėje, privalai savo Brandos atestatą į Kastu stojimo anketą įkelti ne vėliau nei iki Liepos 12 d.! Jeigu Brandos atestatą atsiųsi po Liepos 12 d. turėsi galimybę įstoti tik tuo atveju, jeigu liks laisvų vietų.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS –6.5
 • TOEFL - 83. Aarhus universiteto TOEFL kodas yra 8935.
Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS – 6.5
 • TOEFL – 83 . Aarhus universiteto TOEFL kodas yra 8935.