Portsmouth University

Portsmouth
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

University of Portsmouth – garantuota karjeros sėkmė

University of Portsmouth – vieta, kuri tave visapusiškai paruoš ateities karjerai. Šiame universitete ne tik įgysi naudingos praktinės patirties, bet ir turėsi galimybę ugdyti papildomas kompetencijas: mokytis užsienio kalbų, atrasti savyje verslumo gyslelę, savanoriškai įsitraukti į svarbias iniciatyvas. Po studijų baigimo turėsi daugiau šansų gauti trokštamą darbo vietą, nes studijos University of Portsmouth tau suteiks nepralenkiamą pranašumą darbo rinkoje!

Kodėl verta rinktis University of Portsmouth?

 • 21-as universitetas Jungtinėje Karalystėje pagal studijų kokybę;
 • 97 % absolventų įsidarbina iš karto po studijų baigimo;
 • Aukščiausiai įvertinta studijų kokybė šalyje;
 • 1-oje vietoje Jungtinėje Karalystėje pagal absolventų darbo užmokestį.

Ak, tie saldūs mokslo vaisiai!

Kiekvienas University of Portsmouth studentas gali pasigirti įgūdžiais bei žiniomis, kuriančiomis pranašumą darbo rinkoje. Mokydamasis šiame universitete, tu galėsi:

 • Įgyti realios praktinės patirties, susijusios su būsimu darbu;
 • Nemokamai mokytis užsienio kalbas;
 • Įsitaukti į vietines, nacionalines ar tarptautines savanoriavimo veiklas;
 • Įgyti naudingos darbo patirties dalyvaujant studentų atstovybės veikloje, organizuojant universiteto renginius ar atstovaujant universiteto žiniasklaidą;
 • Ugdyti verslumą studijų metu arba gauti universiteto Verslo centro palaikymą įgyvendinant verslo idėją.

Sakoma, jog mokslo šaknys karčios, o vaisiai saldūs. University of Portsmouth mokslo šaknys yra inovatyvios bei įkvepiančios, o vaisiai – tai praktiniai įgūdžiai, praversiantys darbo rinkoje!

Garantuota karjera

Kadangi University of Portsmouth ruošia tave tikram pasauliui, nuo pat pirmosios studijų dienos iki kelerių metų po studijų baigimo, gausi visą reikiamą paramą karjeros klausimais. Geriausias būdas užtikrinti sau vietą darbo rinkoje – įgyti darbo patirties dar studijų metais. Universitetas siūlo daugybę galimybių:

 • Su darbu susijusios užduotys simuliacinėse erdvėse (pavyzdžiui, universitete „veikianti“ teismo posėdžių salė);
 • Įmonės vadovų ir kompanijų atstovų vizitai universitete;
 • Savanoriška praktika.

Baigus studijas, universitetas gali padėti rasti pastovią darbo vietą:

 • Universitete veikia vidinė studentų bei absolventų įdarbinimo agentūra;
 • University of Portsmouth bendradarbiauja su daugiau nei 2500 verslų visoje Jungtinėje Karalystėje, įskaitant tokias dideles kompanijas, kaip „Amazon“, „Microsoft“ ir „IBM“;
 • Universitetas gali nukreipti į daugiau nei 1200 darbo vietų nepilnu etatu (tinkamų dar studijuojantiems) bei apie 1900 darbo vietų universiteto absolventams.

Su studento paskola čia gali nuveikti daugiau

Nenori visos studento paskolos išleisti būsto nuomai? Turime gerų žinių – Portsmutas yra 5-oji vieta Jungtinėje Karalystėje pagal studentų pragyvenimo lygį (2018 NatWest Student Living Index)! Ką tai reiškia? Ogi tai, jog su ta pačia pinigų suma čia galėsi nuveikti daugiau – sutaupysi ne tik būtinosioms išlaidoms, bet ir galėsi už savo pinigus įpirkti daugiau pramogų, drabužių! Portsmutas šiuo atveju tikrai turi ką pasiūlyti: be įspūdingo naktinio gyvenimo, įvairių kultūrinių veiklų, čia rasi ir daugybę restoranų, kavinių, muziejų ir vietų apsipirkimui.

Daugiau saulės nei visoje Jungtinėje Karalystėje

Tikriausiai tau ne naujiena, jog lietingas ir vėjuotas oras laikomas Jungtinės Karalystės vizitine kortele. Šis įvaizdis daugumoje šalies vietų iš tiesų pasiteisina, bet Porsmutas – išimtis. Šis miestas pasižymi vienu geriausiu klimatu šalyje: pavasariai bei vasaros čia žymiai šiltesnės nei likusioje šalies dalyje, o žiemos nepalyginamai švelnesnės. Miestas yra įsikūręs pietinėje šalies dalyje, visai šalia Lamanšo sąsiaurio, skiriančio Jungtinę Karalystę nuo Europos žemyno. Šioje neįprastoje vietoje tavęs lauks ne tik daugiau saulėtų dienų, bet ir nuostabūs paplūdimiai, gražios žaliosios erdvės.

Spalvingas laisvalaikis

University of Portsmouth rasi įvairių studentų klubų: nuo anime mėgėjų klubo iki break dance šokėjų, nuo Kvidičo komandos iki mokslinės fantastikos fanų. Daug ką atrasti galima ir už universiteto ribų:  Portsmutas pasižymi itin aktyviu kultūriniu gyvenimu, kurį kuria talentingi tapytojai, muzikantai, rašytojai ir kiti kūrybiški žmonės.

Dar keletas populiarių laisvalaikio praleidimo vietų Portsmute:

 • Mėgsti žaisti kompiuterinius žaidimus? Eik į „Dice Board Game Lounge“ ar vaizdo žaidimų saloną „Game Over“.
 • Tau patinka leisti laisvalaikį jaukiuose baruose bei kavinėse? Tau pasisekė - Portsmutas pasižymi jų gausa.
 • Kolekcionuoji vinilo plokšteles? Apsilankyk „Pie & Vinyl“, kur galėsi ne tik atrasti tai, ko ieškai, bet ir pasimėgauti gardžiais priešpiečiais!
 • Ir žinoma, kaip be naktinio gyvenimo: naktis čia įprastai prasideda nuo pub‘ų Albert Road kelyje ir baigiasi Gunwharf klubais. O kur dar „Victorious“ festivalis, vykstantis kiekvieną vasarą – tai renginys, kurio tikrai nenorėtum praleisti!

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir egzaminų rezultatus. Brandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis nei 8 ir valstybiniai egzaminai išlaikyti ne mažiau nei 75%.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. *

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai uiversitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti (priklausomai nuo pasirinktos studijų programos):

 • Anglų kalbos egzamino rezultatas ne mažesnis nei 75 % (atitinka IELTS – 6.0)

 • Anglų kalbos egzamino rezultatas ne mažesnis nei 90 % (atitinka IELTS – 6.5)

 • IELTS - 6.0 - 6.5

 • TOEFL – 80 - 90

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL - 90

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • Anglų kalbos egzamino rezultatas ne mažesnis nei 75 % (atitinka IELTS – 6.0)

 • Anglų kalbos egzamino rezultatas ne mažesnis nei 90 % (atitinka IELTS – 6.5)

 • IELTS - 6.0 - 6.5

 • TOEFL – 80 - 90

Garantuotas apgyvendinimas užsieniečiams

Visiems iš užsienio atvykusiems studentams, patvirtinusiems savo pasirinkimą studijuoti universitete, garantuojamas apgyvendinimas pirmaisiais studijų metais. Įvairiuose universiteto bendrabučiuose yra daugiau nei 5000 kambarių (su aptarnavimu / be aptarnavimo ir atskirai įrengtų).

Daugiau informacijos apie apgyvendinimą gali rasti čia.

Mieste yra plati privačių nuomojamų būstų pasiūla, dažniausiai bendrų butų bei namų, kuriuose gyvenama su vietine šeima. Universitetas nuolat stebi laisvas apgyvendinimo vietas, kad padėtų studentams rasti tinkamą gyvenimo vietą.