Edinburgh Napier University (Scotland)

Edinburgh
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Edinburgh Napier University – „startuoliška“ dvasia

Kiekvieną dieną savo veiklą pradeda šimtai verslo „startuolių“, siūlydami naujas prekes bei paslaugas, skirtas palengvinti kasdienį žmonių gyvenimą. Nemaža dalis startuolių gimsta iš bendradarbiavimo su moderniais universitetais, kadangi būtent čia gimsta įvairios inovacijos ir idėjos. Edinburgh Napier University, skatindamas iniciatyvų mąstymą bei tvarumu pagrįstus sprendimus, prisideda prie šiuolaikinės verslo kultūros ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir visoje Europoje!

 „Mūsų vizija - būti iniciatyvia ir novatoriška bendruomene, garsėjančia tarptautiniu mastu bei kaupiančia neprilygstamą studentų mokymo patirtį.“

 • 19 000 studentų iš daugiau kaip 140 šalių, studijuojančių Edinburge, užsienio partnerių universitetuose arba nuotoliniu būdu;
 • Nr. 1 tarp moderniausių JK universitetų Teisės (Guardian University Guide 2018), Anglų filologijos ir Dramos, Šokio ir Kinematografijos (Sunday Times Good University Guide 2018) studijose;
 • Daugiau kaip pusė universitete atliktų tyrimų įvertinti kaip „svarbūs pasauliui“ arba „aukščiausios kokybės“ 2014-ų metų Research Excellence Framework (REF);
 • Vieni aukščiausių „pridėtinės vertės balų“, kuriais lyginamas studentų kvalifikacijos skirtumas įstojus į universitetą ir jį baigus (Guardian University Guide 2018);
 • 88 % studentų įgyja darbo praktikos dar studijų metu;
 • Daugiau nei 95 % studentų įsidarbina arba tęsia studijas per artimiausius 6 mėnesius po studijų baigimo.

Nuo viduramžių išlikęs universiteto bokštas – XXVI a. genijaus gimimo vieta

Edinburgh Napier University, šiandien talpinantis dešimtis tūkstančių studentų, pirmą kartą savo duris atvėrė 1964 m. kaip Napier Technical College. Tuo metu studijuoti jame pradėjo vos 800 studentų! Tačiau šio universiteto istorija prasideda kur kas anksčiau, kartu su XXVI a. gyvenusiu genialiu matematiku bei filosofu. John‘as Napier‘as gimė 1550 m., Merčistono pilies bokšte. John‘as tapo ne tik Škotijos žemvaldžiu bei 8-uoju Merčistono Lordu, bet ir išgarsėjo dėl savo inovatoriškų išradimų matematikoje bei aritmetikoje. Per ateinančius šimtmečius Merčistono pilis sugriuvo neatstatomai, tik jos bokštas, tikroji Napier‘o gimimo vieta, buvo išgelbėta ir integruota į naują kolegiją, pavadintą jo vardu.

Studijos pačioje Škotijos širdyje

Edinburgh Napier University įsikūręs istorija turtingoje Škotijos sostinėje – Edinburge. Edinburgas neveltui nuolat minimas tarp geriausių pasaulių miestų, o gyvenimo kokybe lenkiantis tokius „amžinuosius“ miestus kaip Atėnai, Stambulas ar net Roma! Turintis gilias istorines šaknis, Edinburgas šiandien yra modernus bei kosmopolitiškas miestas, kuriame susilieja įvairios kultūros.  Dinamiška, tačiau kartu ir kompaktiška Škotijos sostinė yra pakankamai didelė, kad joje galėtum mokytis bei kurti karjeros pradžią ir pakankamai maža, kad galėtum jaustis kaip namie...

Besižavintiems „startuoliška“ verslo kultūra

Edinburgh Napier University sudaro 6 tarptautinio pripažinimo sulaukiančios mokyklos, kurias sieja bendras požiūris į akademinę reputaciją bei personalizuotą studentų mokymą. Visos šios mokyklos glaudžiai dirba su inovatyviais, jaunais verslais, skatindamos atsakingą požiūrį į verslą bei pilietiškumą. Universiteto mokyklose siūlomos studijos šiose srityse:

 • Taikomieji mokslai
 • Sveikata ir Socialinė priežiūra
 • Menai ir Kūrybinės industrijos
 • Kompiuterija
 • Inžinerija ir Urbanistinės aplinkos inžinerija
 • Verslo mokykla

Aplinkai draugiškas universitetas

Aplinkos apsauga ir tvarus išteklių naudojimas – viena pagrindinių šio universiteto veiklos krypčių. Siekdamas sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, universitetas nuolat ieško būdų optimizuoti išteklių naudojimą. Edinburgh Napier University vykdo skaidrumo politiką – visi su aplinkosauga susiję planai bei jų įgyvendinimą patvirtinantys dokumentai yra viešai prieinami. Nori prie tvaresnio pasaulio prisidėti ir tu? Jungtis prie universitete vykdomų iniciatyvų kviečiami visi – kuo kovotojų už aplinką daugiau, tuo mūsų planeta saugesnė!

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir egzaminų rezultatus. Brandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis nei 7 ir 2 valstybiniai egzaminai išlaikyti ne mažiau nei 60%.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. *

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai uiversitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL - 90

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Edinburgh Napier University siūlo apgyvendinimą net 4 bendrabučių lokacijose, išsidėsčiusiose pačiame miesto centre arba už jo ribų.

Žemiau pateikiame daugiau informacijos apie kiekvieną bendrabučio tipą:

 • Orwell Terrace – tai naujausia universiteto gyvenvietė, atidaryta tik 2016 m. rudenį. Privalumas – arti miesto centro, vos už kelių minučių kelio nuo Haymarket stoties;
 • Bainfield – vos už 15 minučių kelio pėsčiomis nuo miesto centro, netoli kino teatrų, barų bei restoranų;
 • Slateford Road – rami gyvenamoji vieta vos už kelių minučių kelio pėsčiomis nuo Merčistono miestelio;
 • The Student Housing Company – vos už 20 minučių kelio nuo Edinburgh Napier universiteto, taigi bus lengviau į paskaitas atvykti laiku!
Visi pirmo kurso bakalauro studentai garantuotai gauna pasiūlymą gyventi universiteto bendrabutyje.

 

 

Paraišką bendrabučiui gauti gali teikti internetu, užpildydamas elektroninę formą.

Jei visgi nenori gyventi universiteto bendrabutyje, gali rinktis nuomotis būstą iš privataus savininko. Edinburgo mieste yra didelis kainos ir įvairių apgyvendinimo tipų pasirinkimas. Net ieškodamas būsto savarankiškai, gali drąsiai kreiptis pagalbos į universitete veikiantį skyrių – ten patars, kur geriausia ieškoti privataus būsto nuomai!