Cardiff University (Wales)

Cardiff
Apie universitetą
Stojimo reikalavimai
Apgyvendinimas
Žemėlapis

Cardiff University – inovatyvus universitetas Velso širdyje

Cardiff University - ambicingas ir novatoriškas universitetas, įsikūręs nuostabioje Velso sostinėje, Kardife. Universitetas didžiuojasi čia esančiu kultūriniu palikimu bei drąsiai vadina save „Velsietišku universitetu“.

„Kūrybingumo ir smalsumo paskatinti, mes stengiamės įvykdyti savo socialinius, kultūrinius ir ekonominius įsipareigojimus Kardifui, Velsui ir pasauliui“.

 • Cardiff University buvo įvertintas 5-u iš JK universitetų pagal 2014 m. Mokslinių tyrimų tobulumo sistemą (REF);
 • Universitetas yra „Russell Group“, sudarytos iš 24 tyrimų srityje pirmaujančių JK universitetų, narys;
 • 10-as pagal dydį JK universitetas pagal studentų skaičių;
 • 31 935 studentai iš 130 pasaulio šalių;
 • 83% - toks yra bendras studentų pasitenkinimas studijomis (National Student Survey 2018);
 • 95,7% absolventų įsidarbina arba tęsia studijas iškart po studijų baigimo.

Skambūs apdovanojimai tyrimų srityje

Cardiff University pasižymi išskirtine tyrėjų bendruomene, pelniusia daugybę tarptautinių apdovanojimų (tarp jų – net 2 Nobelio premijos!). Tyrėjams skirti apdovanojimai ne tik iškėlė Cardiff University tarp lyderiaujančių  pasaulio universitetų, bet ir leido sukurti itin palankią aplinką augti jaunajai tyrėjų kartai.

Įspūdinga infrastruktūra ir karališkoji parama

Cardiff University turi net 16 bibliotekų, 26 informacinių technologijų kambarius, o bet kuriame universiteto miestelio kampe yra pasiekiamas Wi-Fi ryšys (galėsi tai patikrinti!). Pastaraisiais metais universitetas sulaukė milžiniškų investicijų savo įstaigų tobulinimui. 2016 metais pati Karalienė Elžbieta II ir Edinburgo hercogas atvėrė 44 mln. svarų sterlingų vertės Cardiff University Brain Reasearch Imaging Centre (CUBRIC) duris. Dar 440 mln. svarų sterlingų bus panaudota Inovacijų miestelio plėtrai ir modernaus Centre for Student Life įkūrimui.

Universitetas visiems

Tarptautinė universiteto reputacija bei nuolatinės investicijos į sąlygų gerinimą pritraukia studentus iš viso pasaulio. Cardiff University palaiko lygių teisių idėją ir atveria duris įvairialypei studentų bendruomenei. Norėdamas suteikti vienodas galimybes visiems, universitetas vykdo socialines programas, skirtas padidinti aukštojo mokslo prieinamumą. Universitetas ypač orientuotas į socialines grupes, kurios dažnai yra užmirštamos ar nėra atstovaujamos viešumoje.

Studijos Velso sostinėje

Kardifo miestas yra puiki vieta studijoms: jis mažas, draugiškas, o kainos palyginti mažesnės nei dižiuosiuose JK miestuose. Tačiau nuobodžiauti čia tikrai neteks! Nepaisant miesto kompaktiškumo, jis pasižymi šiuolaikiškai regiono sostinei būdingu kultūriniu gyvenimu. Kardifas garsėja kaip didelio masto renginių vieta: čia įvyko UEFA Čempionių lygos finalas, IAAF Pasaulio pusmaratonis, savo koncertus rengė tokios pasaulinio lygio žvaigždės kaip Coldplay ir Beyonce! Taigi, nors Kardifas mažas, ramybe jis tikrai nepasižymi. Visgi, ieškantiems ramybės yra alternatyvų – vos už 30 minučių kelio nuo Kardifo yra įsikūrę neįtikėtinu gamtos grožiu stebinantys nacionaliniai parkai bei paplūdimiai!

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

Stojant į šį universitetą dėmesys yra kreipiamas į pažymius ir egzaminų rezultatus. Brandos atestato vidurkis turi būti ne žemesnis nei 8.

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia. *

 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie Kastu stojimo anketos prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai uiversitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę universitetą arba besimokantys paskutiniame kurse. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.

 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs aukštąją mokyklą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.5

 • TOEFL - 90

Top-up

Reikalaujamas išsilavinimas

Į Top-up (Tęstinės studijos) gali stoti baigę kolegiją ar universitetą arba besimokantys paskutiniuose kursuose ir norintys perstoti. Stojant į Top - up reikia turėti 120-180 ECTS kreditų, todėl stodamas įsitikink, kad jų turi pakankamai. Studijos kurias baigei ar tebesimokai turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas yra paremtas ECTS kreditų suderinamumu. Baigęs tęstinių studijų programą gausi bakalauro diplomą.

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai.

 • Aukštosios mokyklos baigimo diplomas - Jei jau esi baigęs aukštąją, išrašo nereikia, užtenka prisegti savo Aukštosios mokyklos baigimo diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Svarbu, jog anglų kalbos testo rezultatai universitetą pasiektų iki Liepos 31d.

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • IELTS - 6.0

 • TOEFL – 80

Apgyvendinimas pagal tavo poreikius

Cardiff University siūlo platų apgyvendinimo pasirinkimą, atitinkantį individualius poreikius bei biudžetą. Be to, visi rudens semestrą atvykę studentai garantuotai gauna vienvietį kambarį. Kad būtų dar lengviau adaptuotis bei susirasti draugų, gyvensi kartu su kitais pirmakursiais!  

Apgyvendinimo variantai skirstomi pagal individualius poreikius bei biudžetą tam, kad kiekvienas studentas atrastų saugią bei patogią aplinką gyvenimui:

 • Ieškantiems ramesnės gyvenamosios aplinkos. Dauguma universiteto bendrabučių pasižymi ganėtinai gyva bei dinamiška aplinka, ypač ten, kur gyvena dideli skaičiai studentų. Vis tik norintiems gyventi ramiau, suteikiama galimybė įsikurti ramesnėje aplinkoje;
 • LGBT+ studentai. Universitetas skiria ypatingą dėmesį tam, kad visi jame įsikūrę studentai gautų vienodą paramą. LGBT+ bendruomenė, veikdama išvien su universiteto personalu, kuria aplinką, kurioje naujai atvykę bendruomenės nariai galėtų dalintis teigiamomis patirtimis.

Paraiškos apgyvendinimui gauti teikimas

Pateikti paraišką universiteto apgyvendinimui gali iš karto gavęs kvietimo studijuoti laišką. Tai padaryti gali per Cardiff University online system (SIMS). Prisijungiant prie sistemos tau prireiks vartotojo vardo bei slaptažodžio – abu jie bus atsiųsti į tavo asmeninį elektroninį paštą.

Pagrindiniai žingsniai:

1. Išsirink, kur norėtum gyventi. Renkantis būstą, patariame atsižvelgti į šiuos kriterijus: ar būstas skiriamas kartu su aptarnavimu/be aptarnavimo, apgyvendinimo kaina, atstumas iki Tavo fakulteto, miesto centro ar laisvalaikio praleidimo vietų, ar universitetas leidžia likti bendrabutyje vasarą (jei kartais sumanytum padirbėti JK atostogų metu);

2. Išsiųsk paraišką internetu. Tai padaryti galėsi naudodamas anksčiau minėtą SIMS sistemą. Tam, kad gautum vienvietį kambarį, turi išsiųsti paraišką iki tam tikros datos. Priklausomai nuo studijų programos, datos skiriasi (tai gali būti liepos pab.- rugpjūčio pab.). Visgi patariame nedelsti ir pradėti ieškoti būsto vos gavus kvietimą studijuoti.

3. Kambario paskyrimas. Kadangi teikiant paraišką dėl būsto gali nurodyti prioritetų sąrašą, universitetas dažniausiai stengiasi atsižvelgti į pageidavimus ir pasiūlyti aukščiausią sąraše nurodytą variantą. Jei vis tik nėra galimybės suteikti apgyvendinimą pagal pirmąjį pasirinkimą, universietas peržiūri visus pageidavimus prioritetine tvarka, kol pavyksta paskirti apgyvendinimą. Kadangi kai kurie apgyvendinimo variantai yra populiaresni už kitus ir negali būti užtikrintas, jog tikrai gausi pageidaujamą vietą, rekomenduojame kuo įmanoma labiau praplėsti pageidavimų sąrašą.

4. Sutikimas su pasiūlymu. Priklausomai nuo paraiškos teikimo termino (įprastai - mėnesio gale), gausi apgyvendinimo pasiūlymą (Offer of Residence), kurį galėsi peržiūrėti ir patvirtinti internetu. Gavus pasiūlymą, ilgai nedelsk – pasiūlymui priimti turėsi 5 dienas arba jis bus nukreiptas kitam eilėje laukiančiam studentui!

5. Atvyk laiku. Kad užtikrintum savo vietą universiteto skiriamame būste, turi atsiimti kambario raktą iki paskirtos datos bei laiko. Konkreti data ir laikas paprastai skelbiami prie atvykimo informacijos.