Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Hanze University of Applied Sciences, Groningen

Hanze universiteto pavadinimas kilo nuo Hanzės prekybos ir mainų sąjungos, egzistavusios viduramžiais pavadinimo. Toks pavadinimas iš dalies buvo pasirinktas dėl universiteto vietos – Groningen miestas jau daugelį metų garsėja savo prekyba, tačiau taip pat ir dėl to, kuo universitetas siekia tapti vienu pagrindinių žinių mainų šaltinių regione. Beje, 2013 metais vykdytas projektas, kurio metu buvo tiriama gyvenimo įvairiuose Europos miestuose kokybė ir apklausti net 79 miestų gyventojai, atskleidė, kad Groningenas yra pats geriausias miestas gyventi. Gyventojų pasitenkinimas miestu, jame esančių paslaugų ir įstaigų kokybe, švara ir kitais aspektais buvo aukščiausias nei bet kurio kito miesto. 

                          
Universitetas turi jau daugiau nei 25000 studentų ir yra didžiausias taikomųjų mokslų universitetas Nyderlandų šiaurinėje dalyje.

Pagrindinis universiteto siekis yra išmokyti studentus ugdyti savo įgimtus talentus, pasiekti savo pilną potencialą ir juo pasinaudojant atnešti naudą visuomenei. Universitetas savo talentu laiko sugebėjimą padėti pasauliui, o jo pagalbos įrankis – tai jų išugdyti gabūs studentai, kurie yra atviri pasauliui ir naudojasi savo išsilavinimu ir talentais, kad atneštų naudą, kad ir kuo jie užsiimtų.

Universitetas savo privalumais laiko tokias savybes kaip:

 • Sugebėjimas rengti studijų programas sujungiant praktinį mokymą ir teorines žinias;
 • Dėmesys kiekvienam studentui suteikiant jam būtent tiek dėmesio ir paramos kiek jis reikalauja;
 • Nedidelės grupės, leidžiančios atidžiai sekti kiekvieno studento mokymosi procesą;
 • Tarptautiškumas ir besimokančių studentų kultūrinė ir tautinė įvairovė;
 • Platus akademinių ir profesinių partnerių tinklas;
 • Artimas bendradarbiavimas su partneriais teikiant studentams galimybę dalyvauti mainuose.

Pagrindinė universiteto lokacija – Zernike studentų miestelis. Didžioji dalis paslaugų ir fakultetų yra susitelkę būtent ten. Miestelis suteikia studentams gyvą ir pilną energijos aplinką, kur susilieja išsilavinimas, žinios ir verslumas. Universitetas siūlo didelę įvairovę paslaugų savo studentams, kad jie galėtų jaustis patogiai ir turėtų galimybę ne tik mokytis, bet ir leisti laisvalaikį geromis sąlygomis.

 

Hanze Media Centras – tai mokymosi centras ir biblioteka, kur studentai gali netrukdomi mokytis ir ieškoti informacijos. Galima naudotis knygomis, elektroniniais ištekliais, video ir audio medžiaga. Be abejo, galima naudotis ir nemokamu internetu tiek dirbant su centre esančiais kompiuteriais tiek atsinešus saviškį.

Elektroninė mokymosi aplinka – universitetas turi savo elektronines duomenų bazes. Jose kiekvienam studentui sukuriama asmeninė elektroninio pašto dėžutė, jie gali bendrauti su kitais studentais, dėstytojais arba sukurti elektroninę grupės konferenciją ir diskutuoti. Prie EMA galima jungtis kad ir kur bebūtum ir visada rasti pačią svarbiausią informaciją apie savo studijas.

Sporto centras – sporto centras skirtas tam, kad studentai turėtų galimybę palaikyti sveiką gyvenimo būdą. Jis dirba visą savaitę 8.00-23.00 valandomis. Darbo dienomis galima treniruotis pačiam ir gauti pagalbą iš profesionalių trenerių, savaitgaliais vyksta įvairios varžybos ir konkursai. Studentai gali prisijungti prie ACLO studentų sporto asociacijos.

Kultūrinė veikla – universitete įsikūrusi CAST (Cultural Activities for Students) bendruomenė, kuri organizuoja kultūrinius užsiėmimus studentams. Stengiamasi, kad kiekvienas rastų tai, ko ieško, todėl užsiėmimai turi labai platų spektrą – nuo muzikos ir šokio iki tapybos ir skulptūros. Greta užsiėmimų organizuojama ir veikla – koncertai, parodos, projektai ir t.t., kuriuose gali dalyvauti visi studentai. Bendruomenė turi savo Facebook puslapį  ir Twitter puslapį, taigi visada yra galimybė sekti jų veiklą ir sužinoti apie organizuojamus renginius.

Paskaitos ir diskusijos – mėgstantys intelektualią veiklą turėtų susidomėti Studium Generale Groningen veikla – tai bendruomenė, kuri organizuoja paskaitas ir diskusijas pačiomis įvairiausioms temomis. Paskaitų dėstyti atvyksta kviestiniai svečiai, todėl jų pasiklausyti suguža nemažai studentų. Tokia veikla padeda išlįsti iš savo specialybės lauko bei praplėsti savo žinias ir interesus. Renginių kalendorių galite rasti Studium Gnerale internetinėje svetainėje.

                             

Greta įvairių užsiėmimų ir mokymosi centrų, egzistuoja ir studentų pagalbos centrai, kurių darbas – padėti kiekvienam studentui, kuriam reikia pagalbos. Tam, kad kiekvienas studentas būtų išklausytas, o kiekviena problema išspręsta kaip galima greičiau ir efektyviau, yra visas studentų pagalbos paslaugų aparatas:

 • Studentų patarėjas – jei studentas turi problemų asmeniniame gyvenime jis gali kreiptis į patarėją, kursi jo išklausys, pasiūlys galimus sprendimus, suteiks informaciją, nukreips reikiama linkme. Susitikimai su juo yra konfidencialūs. Taip pat jie padeda studentams, turintiems sveikatos sutrikimų – patarėjas papasakoja, kokios sąlygos yra suteikiamos konkretų sutrikimą turintiems studentams ir pasirūpina, kad studentas turėtų tokias pat galimybes mokytis kaip ir visi kiti.
 • Tarptautinio paskirstymo biuras – studentai, norintys atlikti praktiką svetur, turėtų kreiptis būtent čia. Siūlomos įvairios lokacijos tiek Europoje tiek ir už jos ribų.
 • International Student Office - padeda tarptautiniams studentams įvairiais praktiniais klausimais, nuo stojimo proceso iki dokumentų, reikalingų gyvenant Nyderlanduose, tvarkymo.

Jei jus domina studijos Hanze universitete, galite paskaityti studentų atsiliepimus.

Jei jums smalsu koks gyvenimas verda Groningen mieste galite užsukti į šią svetainę arba apsilankyti studentų sukurtame puslapyje, kuriame jie aptaria visas studentiško gyvenimo Groningen mieste detales.

 

Taip pat galite aplankyti Groningene studijuojančių lietuvių Facebook grupę.

                          

Įstojus į Hanze universitetą dėl apgyvendinimo reikėtų kreiptis į kompaniją SSH, kuri teikia būstus būsimiems studentams. Siūloma apie 1200 kambarių.

Tiksli nuomos kaina priklauso nuo kambario ir nuo vietos, kurioje yra būstas, tačiau į ją visada įskaičiuojami visi komunaliniai mokesčiai. Būtina turėti omenyje, kad būstas nuomojamas daugiausia 12 mėnesių laikotarpiui ir yra skirtas pirmakursiams, todėl nuomojantis būstą iš SSH po metų reikės susirasti kitą gyvenamąją vieta.

SSH siūlomi kambariai būna apstatyti baldais. Paprastai studentas gauna atskirą miegamąjį, o patogumais dalijasi su dar keliais žmonėmis. Į SSH dėl studentiško būsto gali kreiptis tik tie studentai, kurie jau yra gavę patvirtinimą dėl savo priėmimo iš universiteto.

Visas detales apie nuomos sąlygas nuo-iki galite rasti SSH Rental Guide skiltyje. Kilus klausimams rekomenduojame paskaityti Frequently Asked Questions skiltį arba kreipktis į puslapio administraciją adresu groningen(eta)sshxl.nl

Savarankiškos būsto paieškos:

Jei nuspręsite būsto Groningen mieste ieškoti patys, jums gali praversti viena iš šių nuorodų:

www.maxxvastgoed.nl;
www.zeeven.nl;
www.bakkerkamerbemiddeling.nl;
www.woldringverhuur.nl;
www.studentenkamergroningen.nl;
http://www.123wonen.nl/;
www.shortstay-groningen.nl;

Informacijos apie gyvenimą Groningen mieste galite rasti ir čia.

                            

Taip pat patariame prisijungti prie Groningen mieste studijuojančių lietuvių Facebook grupės, galbūt kas nors ten kaip tik ieško kambarioko.


Viešbučiai:

Kartais nutinka, kad prieš išvykstant studentai dar neturi kur gyventi. Tokiu atveju galima pasiieškoti laikinų sprendimų – hostelių, viešbučių ir t.t. Laikini sprendimai padės jums laimėti laiko kol susirasite nuolatinę gyvenamąją vietą. Turėkite omenyje, kad nuvykus į Nyderlandus būsto paieškos eisis greičiau negu ieškant per atstumą.

Pateikiame keletą naudingų nuorodų:

Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum).
 • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

Patarimas! Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Kastu testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs universitetą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų (kokio balo reikalauja tavo pasirinkta programa rasi prie programos stojimo reikalavimų):

 • IELTS
 • TOEFL