Stojimo anketa
Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Fontys University of Applied Sciences

 
Žodis „Fontys“ yra kilęs nuo lotyniško žodžio „Fons“, kuris reiškia „šaltinis“. Tokiu pavadinimu universitetas siekia iliustruoti savo siekį būti dinamišku žinių, inovacijų ir įkvėpimo šaltiniu – tai įgyvendinama susitelkiant ties mokymo tikslais bei atlikimo standartais, o ne standartizuoto mokymo naudojimu – kūrybiškas mokymo procesas ugdo kūrybiškai mąstančius žmones. Būtent todėl universiteto šūkis - “Think Bigger” skatina studentus mąstyti platesniu mastu ir neapsiriboti įprastais standartais.
 
Fontys taikomųjų mokslų universitetas yra viena didžiausių aukštojo mokslo institucijų visuose Nyderlanduose. šiuo metu ten mokosi jau daugiau nei 40 000 studentų.
 
Kaip ir daugelis taikomųjų mokslų universitetų, Fontys skiria itin daug dėmesio praktikai. Siekiama, kad baigę šią aukštąją studentai turėtų visas reikiamas savybes, leidžiančias jiems tapti kvalifikuotais specialistais. Išsilavinimas organizuojamas taip, kad studentas įgytų ne tik žinias, bet ir praktinius sugebėjimus, vystytų savo įgimtus talentus, bei išsiugdytų profesionalų požiūrį į savo pasirinktą specialybę. Siekiama, kad išsilavinimas studentui taptų iššūkiu, kurį priėmus atsiskleistų visos stipriosios jo savybės ir talentai, kuriuos studijuojant išmokstama valdyti ir pritaikyti. Tokiu būdu studentai paruošiami įvairiems gyvenimo iššūkiams ir gali tiek sėkmingai dirbti kitų įkurtose įmonėse ir įstaigose, tiek vystyti savarankišką veiklą. Kadangi visada siekiama suteikti tik pačios aukščiausios kokybės išsilavinimą, universitete nemažas dėmesys skiriamas ir studijų kokybei – siekiama, kad pats studijų procesas studentams būtų suprantamas ir priimtinas, egzistuoja ir sistemos, kuriose studentai gali pareikšti savo nuomonę apie studijas, jiems skiriamas užduotis, vertinimo sistemą, dėstytojų darbą ir t.t.
 
Fontys studentų miesteliuose taip pat yra galimybė naudotis įvairiomis paslaugomis:
 
 
 
Nepaisant to, kad universitetas yra gana didelis ir jame mokosi daug studentų, stengiamasi išsilavinimą organizuoti mažomis grupėmis, kad kiekvienas studentas sulauktų pakankamai dėmesio. Norint kaip galima geriau atliepti kiekvieno poreikius, sukurtas studentų pagalbos aparatas, kurį sudaro:
 • Studentų paslaugų departamentas – skirtas suteikti studentams praktinę ir psichologinę pagalbą visais studijų klausimais. Departamentą sudaro studentų konsultavimo skyrius, studentų psichologas ir studentų karjeros centras. 
 • International Office ir Tarptautinių studentų komanda – jų darbas – padėti naujiems tarptautiniams studentams susigaudyti ir prisitaikyti naujoje aplinkoje. Jie gali padėti praktiniais klausimais tokiais kaip būsto paieškos ar dokumentų pildymas.

Čia rasite Fontys University of Applied Sciences brošiūrą.

Čia galite parsisiųsti Fontys University of Applied Sciences prezentaciją.

 
Taip pat galite apsilankyti universiteto Facebook puslapiuose ir Youtube kanaluose:
 
 
 
Fontys savo bendrabučių neturi, tačiau bendradarbiauja su apgyvendinimo agentūromis ir privačiais būstų savininkais. Tokiu būdu universitetas turi galimybę pasiūlyti būstą beveik visiems norintiems. Paprastai būstas siūlomas tik pirmakursiams, kadangi universitetas puikiai supranta, jog atvykus į naują šalį pakankamai sunku iškart susigaudyti ir dar susirasti gyvenamą vietą. Agentūros mokestį sumoka universitetas, taigi studentas moka tik nuomos mokestį ir depozitą. Kai jums paskiriamas būstas, yra prašoma sumokėti nuomą už du mėnesius (pirmą ir paskutinį) bei depozitą, kurio dydis yra toks pat kaip mėnesio nuoma. Depozitas paprastai yra grąžinamas, bet pagal sutartį šeimininkai pasilieką teisę pasiimti depozitą, jei kambaryje kažkas yra sugadinama.
Nors kambariai siūlomi skirtingose vietose, stengiamasi išlaikyti bendrus standartus: 
 • būsto kaina yra €350-425 per mėnesį (įskaitant komunalinius mokesčius ir internetą);
 • kambario plotas yra 10-12m2 (jei kambarys mažesnis, gali būti imamas mažesnis nuomos mokestis arba bute bus bendra svetainė);
 • visi kambariai yra su baldais: paprastai kambaryje stovi lova, lentyna, stalas ir kėdė, yra užuolaidos, pagalvė ir antklodė, kartais ir patalynės komplektas;
 • patogumais yra dalijamasi su keletu kitų studentų, paprastai greta įprastų patogumų yra ir skalbyklė, tačiau už naudojimąsi ja kartais gali reikėti mokėti papildomai;
 • visuose kambariuose yra prieiga prie interneto;
 • siūlomi būstai paprastai nėra toliau nei 20minučių dviračiu nuo universiteto.
               
 

Norintiems pasinaudoti universiteto siūlomomis paslaugomis susirandant būstą reikėtų užpildyti formą kurią rasite čia ir ją nusiųsti adresu internationalstudents(eta)fontys.nl.
Daugiau informacijos apie tai, kaip reikia kreiptis dėl būsto galima rasti čia.
Prieš pildydami prašymą dėl apgyvendinimo, būtinai susipažinkite su bendra informacija apie apgyvendinimą. Informacija apie apgyvendinimą yra pateikta šiose taisyklėse.
Atkreipkite dėmesį, kad egzistuoja griežtos kreipimosi dėl būsto datos. Jei studijas pradėsite nuo rudens, dėl būsto kreiptis reikia iki birželio 17 d., jei studijas pradėsite pavasario semestro metu, dėl būsto reikia kreiptis iki gruodžio 16 d.
 
 
Jei vis tik nuspręsite būsto ieškoti savarankiškai, pateikiame kelias naudingas nuorodas, nuo kurių galite pradėti paieškas:
 
Eindhoven:
Venlo:
Bendros nuorodos:
Viešbučiai:
Bakalauras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • Pažymių išrašas - jei dar nesi baigęs mokyklos, būtina prisegti pažymių išrašą. Smulkesnę informaciją kaip pildyti išrašą ir kada jis reikalingas, rasi čia.
 • Brandos atestatas – jei jau esi baigęs mokyklą, išrašo nereikia, užtenka anketoje prisegti savo Brandos atestatą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų:

 • turėti anglų kalbos pažymį Brandos atestate ir išlaikyti Anglų kalbos valstybinį egzaminą (egzamino rezultatas nėra svarbus, svarbiausia, kad jį išlaikytum).
 • išlaikyti IELTS arba TOEFL testą.

Patarimas! Jeigu nori pasitikrinti ar tavo anglų kalbos žinios yra pakankamos studijuoti Nyderlandų aukštosiose – suteikiame galimybę laikyti Kastu testą. Nors anglų kalbos testas nėra reikalaujamas, patartina žinoti savo galimybes ir kalbos lygį.

Magistras

Reikalaujamas išsilavinimas

 • ECTS kreditų išrašas - jei dar nesi baigęs aukštosios, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus Tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Kai siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikia prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
 • Bakalauro diplomas – jei jau esi baigęs universitetą, išrašo nereikia, užtenka prie anketos prisegti savo Bakalauro diplomą.

Anglų kalbos reikalavimai

Anglų kalbos žinias gali patvirtinti vienu iš šių būdų (kokio balo reikalauja tavo pasirinkta programa rasi prie programos stojimo reikalavimų):

 • IELTS
 • TOEFL