Studento istorija

Kotryna Paltarackaitė

Šalis
Denmark
Universitetas
VIA University College
Programa
Civil Engineering
Diplomo laipsnis
Bachelor

Studijomis užsienyje pradėjau domėtis po kelionių su mainų programomis. Mane visad traukė kelionės, nauja patirtis, o ir labai norėjosi pakeisti aplinką ir atrasti bei patirti kažką naujo. Danija man atrodė pati ta šalis, kurioje yra daug ką pamatyti ir sužinoti. Tikrai neverta slėpti, kad didelę įtaką apsisprendimui dėl šalies turėjo mokestis už mokslą, nes nebuvau tikra, ar tikrai gerą specialybę pasirinkau, ar tikrai noriu studijuoti tai, ką esu pasirinkusi, o kai nemokamai, tai nebūtų gaila nutraukti. Na, o labiausiai apsispręsti padėjo KASTU organizuota kelionė į Danijos universitetus. Nors ir neaplankėm mano norimo universiteto, turėjau galimybę dalyvauti ekonomikos paskaitoje, kur pamačiau, koks yra bendravimas ir ryšys tarp dėstytojo ir studentų.
Į norimą universitetą įstoti buvo tikrai lengva, nes labai daug padėjo KASTU konsultantai, kurie noriai ir greitai atsakydavo į visus man rūpimus klausimus. Tuo labiau, kad man nieko ypatingo daryti nereikėjo, tik užpildyti stojimo anketą ir kastu parengtą anglų kalbos testą išlaikyti.
Tik atvykus čia be galo džiaugiausi nauja aplinka ir negalėjau atsistebėti permainingu oru. Lietuvių čia yra be galo daug, bet ne visi yra geranoriški padėti vieni kitiems ar nuoširdžiai ir paprastai pabendrauti, tačiau visi vieningai žiūri krepšinį, kas mums, kaip Lietuviams yra bene svarbiausia. Švietimo sistema labai skiriasi nuo Lietuvos, ypač dėstytojų požiūris į studentus. Be jokios abejonės, kiekviena studijų kryptis reikalauja skirtingų pastangų ir laiko, tačiau veikti tikrai yra ką. Grupėse susirenka studentai iš įvairių pasaulio kampelių, todėl tai padaro mokymosi procesą dar įdomesniu.
Abiturientams, kurie dar vis dvejoja dėl studijų užsienyje, visų pirma patariu nusiraminti. Tik pamatę savo akimis galėsit susidaryt savo nuomonę apie norimus universitetus ar šalis. Važiuokit į KASTU keliones, bendraukit su ten besimokančiais studentais, o svarbiausia nepamirškit, kad kelias atgal į namus visada yra :) Mano akimis geriausia rinktis studijas Danijoje. Ne tik dėl to, kad mokslas nemokamas, bet dėl to, kad į jį čia žiūrima labai rimtai, kaip jau minėjau, mokoma visiškai kitaip nei Lietuvoje, daug praktinių užduočių, daug darbų grupėse, visiškai nemoko nereikalingų dalykų, o smagiausia, kad žmonės aplink yra laimingi ir nuolat šypsosi. Turbūt neveltui Danija yra vadinama laimingiausia šalis, nes čia beveik nėra nusikaltimų ir danai yra nuolat pasiruošę padėti vieni kitiems. Taip kad ilgai nedvejokit ir ženkit į naują gyvenimą. :)
Lauksiu Jūsų laiškų:)

 

Atgal į sąrašą
Kita istorija