Studentas per 20min.

Drum roll, please! Tavo dėmesiui - kasmetinis renginys, apipintas legendomis. Apie jį kalba visi - moksleiviai, mokytojai ir mokyklą jau baigę. Sklando legendos, kad šiame renginyje sudalyvavę žmonės į Anglijos TOP’uose esančius universitetus įstoja vos po 20 min. trunkantį video pokalbį su universiteto atstovu...

Čia tavęs nepasitiks judgy veidais „pasipuošusi“, kostiumuota universitetų komisija - priešingai, pokalbiai vyks su universitetų atstovais, kurie tau išsišiepę papasakos apie jų universitetą, o iš tavęs tikėsis pamatyti motyvaciją studijuoti būtent ten. Pokalbiai vyks anglų kalba.

 

„Negi rimtai užteks pasikalbėti su tuo atstovu ir jau būsiu priimtas?“ - klausinėja visi, o mes su šypsena atsakom, kad paprasčiau būti tiesiog negali. Skaityk toliau ir sužinok, ko tau reikės!

 

Kaip tapti studentu per 20 minučių?

 1. Užsiregistruok į renginį. Pildydamas registracijos formą galėsi pasirinkti universitetą, į kurį nori stoti (daugiausiai tris).

 2. Turėk užpildytą skenuotą pažymių išrašo formą arba brandos atestatą. Šį dokumentą reikės išsiųsti universiteto atstovui pokalbio metu.

 3. Tau paskirtu laiku būk online ir dalyvauk pokalbyje su universiteto atstovu.

 4. Po pokalbio su universiteto atstovu iškart gausi atsakymą ir priėmimo laišką!

Tolimesnį tavo stojimą po gauto priėmimo laiško padės sutvarkyti Kastu komanda, tad tau dėl nieko rūpintis nebereikės ;)

Registracija

Universitetai, dalyvaujantys renginyje

 1. Anglia Ruskin University
 2. Brunel University London
 3. Bucks New University
 4. East London University
 5. University of Greenwich
 6. University of Sunderland
 7. University of West London
 8. University of Worcester

Papildomi stojimo reikalavimai

Dabartiniai 12-okai po video pokalbio gaus sąlyginio priėmimo laišką. Galutinis priėmimo laiškas bus išduotas po brandos atestato pateikimo atitinkančio šiuos reikalavimus:

Anglia Ruskin UniversityBrunel University LondonBucks New UniversityEast London UniversityGreenwich UniversitySunderland UniversityWest London UniversityWorcester University
Anglų kalbos vidurkis B2 lygiu----8 ir daugiau8 ir daugiau8 ir daugiau8 ir daugiau
Bendras pažymių vidurkis7 ir daugiau8 ir daugiau8 ir daugiau2 valstybiniai egzaminai išlaikyti ne mažiau nei 60%.8 ir daugiau8 ir daugiau7 ir daugiau7 ir daugiau
Anglų kalbos valstybinis egzaminasBūtina išlaikyti 75% ir daugiauBūtina išlaikyti 75% arba 80% ir daugiau (priklauso nuo programos)Būtina išlaikyti 75% ir daugiauŠiam universitetui reikalingas IELTS - 6.0NebūtinasNebūtinasNebūtinasNebūtinas
Bakalauro programosČIAČIAČIAČIAČIAČIAČIAČIA

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar renginys mokamas?

Renginys yra visiškai nemokamas!

Ar galiu dalyvauti keliuose video pokalbiuose?

Gali dalyvauti trijuose video pokalbiuose – jie bus sudėlioti taip, kad laikas nesikirstų.

Ar jei gausiu priėmimo laišką, privalėsiu vykti studijuoti?

Video pokalbis ir priėmimo laiškas neįpareigoja tavęs vykti studijuoti į pasirinktą aukštąją – tai yra tik tavo pasirinkimas. Jei visgi nuspręsi studijuoti, tereikės užpildyti Kastu stojimo anketą, prie jos prisegti reikiamus dokumentus ir tolimesniu procesu už tave pasirūpins Kastu komanda. 

Kaip viskas vyks?
 • Užsiregistravus į pokalbį, tau bus paskirtas laikas, kuriuo vyks video pokalbis su universiteto atstovu. Pokalbio data bus paskirta arba birželio 10 d. arba birželio 11 d. Pokalbis gali vykti nuo 11:00 iki 16:00.
 • Video pokalbis vyks per Facebook Messenger.
 • Šio pokalbio tikslas – kad universiteto atstovas pamatytų, ar esi motyvuotas pasirinktai studijų programai. Nebijok klausti kaip atrodytų tavo studijos pasirinktame universitete, kokios būtų praktikos galimybės ir t.t. - visi šie dalykai parodys, kad į studijų programą žiūri atsakingai.
 • Pokalbis vyks anglų kalba – tam, kad universiteto atstovas kartu pamatytų ir tavo anglų kalbos žinias.
 • Taip pat universiteto atstovas paprašys tavęs atsiųsti pažymių išrašą arba brandos atestatą (jei turi). Šis dokumentas bus reikalingas tam, kad patikrinti tavo pažymių vidurkį.
 • Po pokalbio su universiteto atstovu gausi priėmimo laišką į savo el. paštą.
 • Tolimesnį tavo stojimą po gauto priėmimo laiško padės sutvarkyti KASTU komanda, tad tau bus mažiau rūpesčių.
Ką daryti, jei noriu studijuoti kitame Anglijos universitete, kuris nedalyvauja renginyje?

Pildyk ir siųsk Kastu stojimo anketą į kitus Anglijos universitetus. Daugiau informacijos: https://kastu.lt/stojimo_anketa

Ką daryti, jei neturiu pažymių išrašo iš mokyklos?
 1. Užpildyk pažymių išrašą pats;
 2. Patvirtink pažymių išrašą savo parašu. Mokyklos anspaudas ir parašas kolkas nebūtinas;

Kaip pildyti pažymių išrašą rasi čia.

P.S. Kai tik turėsi galimybę, reikės gauti mokyklos antspaudą ir parašą.

Koronavirusas (COVID-19)?

Atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus kaip COVID-19 daro įtaką studijoms užsienyje rasi čia: www.kastu.lt/naujienos/546/Koronavirusas-DUK

 

Susipažink su universitetais

1. Brunel University London
Brunel University galima drąsiai vadinti lyderių universitetu – Times Higher Education World University Rankings 2016 sąraše jis patenka į pasaulio TOP 50. Negana to, čia tavo karjera prasidės ne baigus universitetą, o į jį įstojus - Brunel University nuo pat pirmos dienos apie studentą galvoja kaip apie būsimą darbuotoją ir specialistą. Štai taip „fuksas“ jau pirmame kurse gali atsidurti garsiausiose kompanijose!
2. University of Worcester
Čia mokėsi Kleiza, Macijauskas ir Javtokas. Universitetas suteikia puikias galimybes sportuojantiems profesionalia, o viena iš labiausiai propaguojamų sporto šakų – krepšinis! Ir nenuostabu, nes šio miesto komanda – viena stipriausių šalyje. Kaip jau supratai, būtent dėl puikių sąlygų sportuoti ir geros studijų kokybės čia mokslus krimto ir ne viena Lietuvos sporto žvaigždė.
3. Anglia Ruskin University
Du metus iš eilės šio universiteto paskaitos reitinguojamos tarp labiausiai stimuliuojančių mąstymą, o lektoriai – kaip įdomiausi ir aktyviausi Jungtinėje Karalystėje. Negana to, Anglia Ruskin University nuolat investuoja į studijų ir studentų gyvenimo gerinimą - į universiteto mokslo erdves bei studentų miestelius per paskutinius penkis metus Anglia Ruskin jau investavo 122 milijonus svarų, ir tai – tik pradžia!
4. University of West London
Reitinguojamas kaip Nr.1 Londone pagal studentų pasitenkinimą! Tokie rezultatai leidžia universitetui ne tik eilę metų išlikti modernių Jungtinės Karalystės universitetų lyderiu, bet ir laimėti įvairias netradicines nominacijas, pavyzdžiui kaip „Metų augimas“ ar „Metų įkvėpimas“. University of West London siekia ugdyti savo srities profesionalus, turinčius maksimalias galimybes išskirtinei karjerai. Tam suteikiamos visos sąlygos: žymūs dėstytojai bei mainai su tokiomis kompanijomis kaip: „Amazon, „Nikon Foundation“, „the English Chamber Orchestra“, „Hilton Worldwide“, „Middlesex Law Society“, „British Airways“. Vakarų Londone įsikūrusį universitetą nesunkiai pamils kiekvienas – ir norintys ramybės, ir ieškantys studentiškų bei kultūringų pramogų – čia jų tikrai gausu!
5. University of Sunderland
University of Sunderland studentams tikrai pasisekė – jie turi puikią galimybę mokytis pačioje miesto širdyje ar nuostabiausiose miesto vietose – netoliese upės arba šalia uostą skalaujančios jūros. Negana to, čia tavęs lauks olimpinis baseinas, 50000 sirgalių talpinantis futbolo stadionas, kuriame galėtum treniruotis ir tu, slidinėjimo trasa, kanojos, banglentės, buriavimas – University of Sunderland net didžiausi namisėdos pakeičia savo gyvenimo būdą!
6. Bucks New University
Bucks New University yra pirmasis Jungtinės Karalystės universitetas gavęs „People 1st accreditation“ apdovanojimą aviacijos vadyboje ir pilotų treniravime. Ir tai – tik vienas iš kelių apdovanojimų, kuriuo šis universitetas gali didžiuotis, ir ne veltui – universitetas nuoširdžiai rūpinasi savo studentais ir stengiasi suteikti lygius šansus visiems – studentams su negalia palengvinti mokymosi sąlygas, studentams, kuriems trūksta pajamų – suteikti dalinio darbo vietas arba stipendijas, studentams iš kitų šalių – suteikti jaukią ir tolerantišką aplinką, kurioje jie galėtų jaustis kaip namie. Tikrai neprašausi!
7. University of Greenwich
Universitetas turi kuo pasigirti: visam pasauliui žinoma vieta (nulinė laiko juosta), žaliausio universiteto titulu ir studentais, vėliau tampančiais Nobelio premijos laureatais. Čia verda spalvingas mokslinis gyvenimas - beveik kasmet vienoje ar kitoje srityje apdovanojami jaunieji University of Greenwich tyrinėtojai. Daugelis žmonių, prisidėjusių prie šių laimėjimų, lieka universitete perduoti savo žinias ir yra nominuojami geriausiais šalies dėstytojais!
8. East London University
East London University – kylanti aukštojo mokslo žvaigždė. „Esame tarp moderniausių Londono universitetų, vertinant akademinę patirtį, studentų gerovės užtikrinimą, apgyvendinimo galimybes bei „kylančios aukštojo mokslo žvaigždės“ statusą.“ (Times Higher Education 2018). Čia tavęs lauks svarbūs moksliniai tyrimai, nuolatinė pagalba karjeros klausimais bei *drum roll* įspūdingo dydžio sporto bazė „SportsDock“, kuri žinoma kaip viena didžiausių uždarų sporto erdvių visame Londone!

Turi klausimų? Susisiek!
Deima Ražinskaitė
Studijų užsienyje koordinatorė
Deima Ražinskaitė
Vytautas Murauskas
Studijų užsienyje koordinatorius
Vytautas Murauskas
arrow
arrow