Nemokamos konsultacijos
+370 (677) 12333
University of West London

University of West London (buvęs Thames Valley University), įkurtas daugiau nei prieš 140 metų, yra vienas didžiausių universitetų Jungtinėje Karalystėje, siūlantis platų studijuojamų dalykų pasirinkimą. Semestro/akademinių metų pabaigoje besimokantys gauna studijuojamo dalyko baigimo pažymėjimą, o sėkmingai pabaigę bakalauro studijas – diplomą. Čia mokosi virš 80 000 žmonių pasauliniu mastu, susimaišo 120 šalių kultūros bei klęsti milžiniška studijuojamų dalykų įvairovė. University of West London (buvęs Thames Valley University) turi kelis miestelius, išdėstytus visame Londone bei Temzės slėnyje.

2010 metais universitetas buvo pripažintas moderniausiu bei geriausiu slaugos, akušerijos bei pagalbinio personalo srityse visoje Anglijoje. Negana to, yra suteikiamos puikios sąlygos apgyvendinimui bei siūloma daugybė įvairiausių studijų programų. Pats universitetas yra vakarinėje Londono dalyje, vos 25 minutės iki centro, kur kunkuliuoja linksmas bei pašėlęs studentiškas gyvenimas dėl daugybės klubų bei įvairiausių renginių. Universiteto studentai pelno daugybę apdovanojimų akademinėje srityje, nes dėstytojai yra pasiruošę padaryti viską, jog atskleistų visas potencialias žmogaus galimybes mokslo srityje.

 

Ši aukštoji mokykla yra populiari dėl gausios programų užsienyje pasiūlos. Studentai turi galimybę dalyvauti Erasmus programoje ir išvykti į bet kurią Europos Sąjungos šalį. Todėl nenustebkite pamatę žmonių iš įvairiausių pasaulio vietų – Jums yra suteikiama nuostabi galimybė įsilieti į kitas kultūras bei susirasti draugų visame pasaulyje. Bijantiems kalbos barjerų siūloma lankyti anglų kalbos kursus, kuriuose patobulinsite įgūdžius bendraudami šiltoje bei draugiškoje atmosferoje su maloniais dėstytojais. University of West London (buvęs Thames Valley University) turėsite puikią galimybę tobulėti visose srityse, nes tam yra suteikiamos puikios sąlygos. Jums tereikia panorėti.

 

 

Pragyvenimas Anglijoje

Sprendimas mokytis Jungtinėje Karalystėje yra didelis finansinis įsipareigojimas, todėl verta gerai apsvarstyti visus niuansus, susijusius su pinigais bei galimomis išlaidomis. Nors ir įmanoma susirasti papildomą darbą, tačiau nevertėtų pasikliauti šiais pinigais kaip pagrindiniu pajamų šaltiniu. Svarbu įsidėmėti – visi apmokėjimai turi būti atliekami britiška valiuta – svarais sterlingais. Joks kitas atsiskaitymo būdas čia nepripažįstamas – net mokėjimas eurais. Vidutiniškai mėnesiui studentui Anglijoje reikia apie 500 – 700 svarų sterlingų.

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais)  £ 200-400
Maistas, gėrimai  £ 200
Telefonas  £10-30
Transportas  £ 50-150
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos)  £ 50-250

Turėkite omenyje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių bei susirasto būsto kainos ir panašių niuansų, todėl žemiau pateikiamos lentelės su vidutinėmis Jungtinės Karalystės kainomis bei vidutinėmis maisto kainomis yra tik apytikslės.

Maistas ir Gėrimai
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g  £ 1
Kiaušiniai 6 pcs  £ 1
Miltai 1.5 kg  £ 1.09
Makaronai 1 kg  £ 0.98
Ryžiai 1 kg  £ 0.40
Bulvės 2.5 kg  £ 1.89
Sūris 180 g  £ 1
Sviestas 250 g  £ 1.25
Vištienos filė 550 g  £ 3.79
Faršas 500 g  £ 3
Jogurtas 450 g  £ 1
Sausi pusryčiai 750 g  £ 2
Kava 250 g  £ 1.86
Pienas 1 l  £ 0.89
Sultys 1 l  £ 1
Alus "Fosters" 12x0.44 l  £ 8
Cukrus 1 kg  £ 0.88
Druska 750 g  £ 0.29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Anglijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

Čia galite rasti universiteto lankstinuką "Money Matters"


P.S.: Maisto kainos Anglijoje yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai daro maisto prekių akcijas siekiančias iki 50%. Todėl tie studentai, kurie apsipirkinėja per akcijas, maistui per mėnesį išleidžia tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Tarptautinis UNIAID skaičiuotuvas yra įrankis, skirtas padėti Jums susiplanuoti studijų Jungtinėje Karalystėje išlaidas.

Bendroji informacija apie Didžiają Britaniją

Universitetas siūlo daugybę apgyvendinimo variantų, todėl neverta nerimauti. Aukštosios mokyklos komandos darbas yra nemokamai padėti susirasti būstą net tuo atveju, jei universitetas negali pasiūlyti bendrabučių. Bendrabučiai yra griežtai saugomi ir atidžiai prižiūrimi darbuotojų. Studentai yra apgyvendinami universiteto bendrabutyje dviviečiuose arba vienviečiuose kambariuose su bendra virtuve, skalbykla ir kitais patogumais. Popoliariasias iš jų – Paragon bendrabutis, įsikūręs Brentfordo pašonėje - suteikia namus daugiau kaip 800 studentų. Į apgyvendinimą įeina privatūs miegamieji su vonia bei tualetu bei bendra virtuvė. Tiems, kas trokšta daugiau privatumo, suteikiamos virtuvėlės bei vieno kambario butai. Negavusiems bendrabučio arba norintiems privataus būsto, apgyvendinimo tarnyba visada išties pagalbos ranką.

Daugiau informacijos apie registraciją bendrabučiui šiame universitete gauti rasite čia.

Bendrą informaciją apie apgyvenidimą Didžiojoje Britanijoje galite rasti čia.

                           

Besimokantiems University of West London (buvęs Thames Valley University), suteikiamos palankios sąlygos susirasti darbą nepilnai darbo dienai. Daugelis tarptautinių studentų tai labai įvertina ir džiaugiasi turėdami galimybę užsidirbti papildomų pinigėlių ir pasitaupyti ateičiai. Jei nesiruošiate dirbti, turite būti tikri dėl savo finansinės padėties, kad vėliau neiškiltų problemų tiek Jums, tiek universitetui. Nepriekaištingas University of West London (buvęs Thames Valley University) karjeros konsultantų aptarnavimas padės Jums suvokti savo kvalifikacijos svarbą, pritaikyti ją tinkamai bei pademonstruoti priežastis, kodėl TVU universitetas yra išrinktas viena geriausių vietų, padedančių susirasti darbą po studijų baigimo.

                          

Užsienio studentai, kaip ir paprasti D. Britanijos piliečiai, turi mokėti tokius pačius mokesčius, o visi dirbantys žmonės, kurių atlyginimas viršyja nustatytą sumą, kiekvienais metais turi mokėti valstybinio draudimo įmoką. Norėdami dirbti D. Britanijoje, jūs turite turėti valstybinio draudimo numerį tam, kad socialinio draudimo agentūra galėtų sekti, kiek mokate valstybiniam draudimui. Jei norite smulkesnės informacijos apie tai, kaip užsiregistruoti ir gauti valstybinio draudimo numerį, susisiekite su savo universiteto įdarbinimo biuru ar studentų informacijos centru.
 
Atkreipkite dėmesį, kad jums gali būti sunku susirasti nepilnos dienos darbą, kurį galėtumėte derinti su studijomis. Tokius darbus studentai dažniausiai randa restoranuose, baruose, parduotuvėse ar informacijos centruose.
 
Studentams nerekomenduojama dirbti daugiau nei penkiolika valandų per savaitę, nes tokiu atveju gali nukentėti studijos. Pilną darbo dieną galite dirbti tik per vasaros atostogas. Turėkite omenyje, jog būtų gerai atvažiuojant su savimi turėti pinigų trim mėnesiams į priekį, nes darbo paieškos gali užtrukti.
 
Minimalus valandinis atlyginimas Anglijoje £4.83 - jeigu jums yra 18-21m. ir  £5.80 – jei jums 22 m. ir daugiau.

                          

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius