Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Birmingham City University

Birmingham‘as – tai patrauklus ir įvairialypis miestas, turintis daugiau nei milijoną gyventojų ir užimantis antrą vietą visoje Jungtinėje Karalystėje (po Londono) pagal studentų skaičių mieste. Vien Birmingham City universitetas turi daugiau nei 23000 studentų net iš 80 pasaulio šalių, jis gali pasigirti multikultūrine aplinka ir  vis augančiu populiarumu tarp studentų. Universitetas stengiasi studentus visada įtraukti į įvykių sūkurį ir suteikti jiems tiek galimybę užsiimti įdomia veikla tiek ir kuo daugiau perspektyvų, padėsiančių sėkmingai vystyti profesinę karjerą baigus studijas.

Universitetas gali pasigirti aukštos kokybės išsilavinimu, profesionalia ir draugiška studijų aplinka, puikios kokybės patalpomis ir techninėmis priemonėmis ir itin sėkmingomis jį baigusiųjų karjeromis. Leidinys Sunday Times University Guide 2013 metais Birmingham City universitetą įtraukė į Jungtinės Karalystės universitetų top 30 sudarytą pagal tai, kurių universitetų absolventai sėkmingiausiai įsidarbina baigę mokslus. The Complete University Guide 2012 ir 2013 metais įtraukė Birmingham City universitetą į geriausias patalpas ir mokymosi priemones teikiančių Jungtinės Karalystės universitetų top 10.

Universitetas stengiasi savo veiklą ir teikiamą išsilavinimą centruoti ties keturiomis pagrindinėmis vertybėmis, kurias jis išskyrė kaip svarbiausias:

 • Pranašumas – universitetas didžiuojasi teikdamas aukštos kokybės išsilavinimą ir profesionalias paslaugas;
 • Orientavimasis į žmones – universitetas vertina kiekvieną savo bendruomenės narį ir stengiasi su kiekvienu iš jų megzti abiems pusėms naudingus profesinius ir akademinius ryšius;
 • Partnerystė – vertinama įvairių lygių partnerystė ir bendradarbiavimas, kurie yra matomi kaip būdas mokytis, tobulėti ir dalintis patirtimi;
 • Sąžiningumas ir principingumas – visada stengiamasi labai gerai suvokti savo veiksmų pasekmes ir elgtis teisingai bei apgalvotai.

Birmingham City universiteto misija – puoselėjant praktika paremtą išsilavinimą, atliekamus tyrimus ir žinių mainus, daryti teigiamą įtaką individų, darbdavių ir visuomenės ateities perspektyvoms. Vizija – būti pirmaujančiu universitetu kūrybinėje ir profesinėje praktikoje, paremtoje inovacijomis ir tyrimais.

Universitetą sudaro šeši fakultetai:

Universitetas turi gerą reputaciją visoje šalyje dėl profesionalaus darbo, inovatyvių mokymo metodų, kultūrinės įvairovės bei tolerancijos, teikiamų galimybių studentams gyventi aktyvų socialinį gyvenimą, puikios kokybės mokymosi priemonių ir patalpų ir kitų privalumų, kuriuos universitetas nepaliaujamai ugdo jau nuo 1843 metų, kuomet buvo įkurtos jo užuomazgos. Tai yra puikus universitetas norintiems tiek kaupti žinias tiek plėsti draugų ratą visame pasaulyje.

Universitetas studentų patogumui siūlo begalę paslaugų ir priemonių, palengvinančių mokymąsi, tokių kaip:

 • Universiteto filmų ir televizijos studijas bei jose esančią filmavimo įrangą;
 • Kompiuterių klases;
 • Sporto sales ir jose esančią įrangą;
 • Bibliotekas – kiekvienas universitetui priklausantis pastatas turi biblioteką, o iš viso universitetas gali pasiūlyti daugiau nei 715,000 įvairiausių knygų ir daugiau nei 28,000 popierinių bei elektroninių žurnalų;
 • Laboratorijas;
 • Galimybę nemokamai naudotis universiteto greitu bei neribojamu internetu.

Čia galite rasti studentų atsiliepimus apie universiteto suteikiamas galimybes naudotis universiteto resursais.

Be abejo, universitetas siūlo ir įvairiausio tipo pagalbą studentams – karjeros orientavimą, papildomą mokymą (jei nesiseka kuris nors dalykas), galimybę suteikti visas reikalingas mokymosi sąlygas neįgaliems ar sveikatos sutrikimų turintiems studentams, pagalbą migracijos klausimais visiems tarptautiniams studentams ir t.t. Čia galite rasti studentų atsiliepimus apie studijas Birmingham City universitete.

Norėdami sužinoti daugiau apie aukštąją mokyklą galite pažiūrėti jos:
Facebook puslapį
Youtube Kanalą
Filmukų seriją apie pirmąją studijų savaitę universitete

           

Sprendimas mokytis Jungtinėje Karalystėje yra didelis finansinis įsipareigojimas, todėl verta gerai apsvarstyti visus niuansus, susijusius su pinigais bei galimomis išlaidomis. Nors ir įmanoma susirasti papildomą darbą, tačiau nevertėtų pasikliauti šiais pinigais kaip pagrindiniu pajamų šaltiniu. Svarbu įsidėmėti – visi apmokėjimai turi būti atliekami britiška valiuta – svarais sterlingais. Joks kitas atsiskaitymo būdas čia nepripažįstamas – net mokėjimas eurais. Vidutiniškai mėnesiui studentui Anglijoje reikia apie 500 – 700 svarų sterlingų.                                                                                                    

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais)  £ 200-400
Maistas, gėrimai  £ 200
Telefonas  £10-30
Transportas  £ 50-150
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos)  £ 50-250

Turėkite omenyje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių bei susirasto būsto kainos ir panašių niuansų, todėl žemiau pateikiamos lentelės su vidutinėmis Jungtinės Karalystės kainomis bei vidutinėmis maisto kainomis yra tik apytikslės.

Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g  £1
Kiaušiniai 6 pcs  £1
Miltai 1.5 kg  £1.09 
Makaronai 1 kg  £0.98
Ryžiai 1 kg  £0.40
Bulvės 2.5 kg  £1.89
Sūris 180 g  £1
Sviestas 250 g  £1.25
Vištienos filė 550 g  £3.79
Faršas 500 g  £3
Jogurtas 450 g  £1
Sausi pusryčiai 750 g  £2
Kava 250 g  £1.86
Pienas 1 l  £0.89
Sultys 1 l  £1
Alus "Fosters" 12x0.44 l  £8
Cukrus 1 kg  £0.88
Druska 750 g  £0.29

   

 

             

 

 

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Anglijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

Čia galite rasti universiteto lankstinuką "Money Matters"


P.S.: Maisto kainos Anglijoje yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai daro maisto prekių akcijas siekiančias iki 50%. Todėl tie studentai, kurie apsipirkinėja per akcijas, maistui per mėnesį išleidžia tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Tarptautinis UNIAID skaičiuotuvas yra įrankis, skirtas padėti Jums susiplanuoti studijų Jungtinėje Karalystėje išlaidas.

Bendroji informacija apie Didžiają Britaniją


Universitetas stengiasi visiems pirmakursiams pasiūlyti būstą. Geriausius šansus gauti gyvenamą vietą, siūlomą universiteto turi žmonės, kurie:

 1. Stoja į pirmą kursą;
 2. Negyvena Birmingham‘e (dar geriau, jei gyvena kitoje šalyje);
 3. Dėl būsto kreipiasi iš anksto.

Universitetas turi savo bendrabučius, tačiau taip pat siūlo būstus ir privačiame sektoriuje. Tiems, kurie dėl kokių nors priežasčių negauna universiteto siūlomo būsto (pvz., kreipiasi per vėlai), universitetas taip pat gali suteikti pagalbą ieškant būsto savarankiškai. Gyvenant universiteto bendrabutyje nuomą galima mokėti pasirinktinai kas mėnesį arba kas semestrą, o atsiskaityti galima tiek grynais tiek kortele ar pavedimu. Visi kambariai turi interneto prieigą, kuria naudojantis galima prisijungti prie universiteto duomenų tinklo tiesiai iš savo kambario.

Čia rasite informacinį bukletą apie apgyvendinimo galimybes Birmingham City University. Jame pateikiama informacija apie skirtingus universiteto bendrabučius bei jų kainas.

Čia rasite kontaktus žmonių, atsakingų už studentų apgyvendinimą.
Jei norite, kad universitetas suorganizuotų jums apgyvendinimą, reikia užpildyti šią online formą.

Daugiau informacijos apie apgyvendinimą Birmingham universitete galite rasti čia.
Bendrą informaciją apie apgyvendinimą Didžiojoje Britanijoje rasi čia.
 

         

Birmingham City universitetas suteikia puikias įsidarbinimo galimybes bei visapusiškai padeda tam pasiruošti: suteikia informacijos, kaip tinkamai pasiruošti darbo pokalbiui, sudaro galimybes atlikti asmenybės testus, pataria, kaip palikti darbdaviui teigiamą įspūdį. Be to, pats siūlo darbo vietas. Jums netgi suteikiama galimybė užsidirbti papildomų pinigų tampant studentų atstovu. Jums visada padės karjeros konsultantai, kurie suteiks visą rūpimą informaciją darbo klausimais. Po studijų Birmingham CIty universitete įsidarbinimo galimybės išauga kelis kartus. Pavyzdžiui, 2011 metais 85 proc. studentų susirado darbą pagal specialybę per 6 mėnesius. 

Birmingham City universitetas yra paruošęs trumpų filmukų ciklą „How to ...“, kurie aptaria pagrindinius aspektus, kurios verta žinoti pradedant savo karjerą. Šiuos video rasite Čia.


Užsienio studentai, kaip ir paprasti D. Britanijos piliečiai, turi mokėti tokius pačius mokesčius, o visi dirbantys žmonės, kurių atlyginimas viršija nustatytą sumą, kiekvienais metais turi mokėti valstybinio draudimo įmoką. Norėdami dirbti D. Britanijoje, Jūs turite turėti valstybinio draudimo numerį tam, kad socialinio draudimo agentūra galėtų sekti, kiek mokate valstybiniam draudimui. Jei norite smulkesnės informacijos apie tai, kaip užsiregistruoti ir gauti valstybinio draudimo numerį, susisiekite su savo universiteto įdarbinimo biuru ar studentų informacijos centru.
 
Atkreipkite dėmesį, kad Jums gali būti sunku susirasti nepilnos dienos darbą, kurį galėtumėte derinti su studijomis. Tokius darbus studentai dažniausiai randa restoranuose, baruose, parduotuvėse ar informacijos centruose.
 
Studentams nerekomenduojama dirbti daugiau nei penkiolika valandų per savaitę, nes tokiu atveju gali nukentėti studijos. Pilną darbo dieną galite dirbti tik per vasaros atostogas. Turėkite omenyje, jog būtų gerai atvažiuojant su savimi turėti pinigų trims mėnesiams į priekį, nes darbo paieškos gali užtrukti.

Minimalus valandinis atlyginimas Anglijoje £5.13 - jeigu Jums yra 18-20m. ir  £6.50 – jei Jums 21 m. ir daugiau..

    

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius