Nemokamos konsultacijos
+370 (677) 12333
University of Huddersfield

Kad ir ko siektumėte savo gyvenime, viskam prireiks gero išsilavinimo. Būtent to Jūs galite tikėtis iš Huddersfield Universiteto. 

Huddersfield universitetas gali Jums padėti siekti savo tikslų, nesvarbu, ar Jūs ką tik baigėte mokyklą ar koledžą, ar grįžote prie mokslo šiek tiek padirbėję ar sukūrę šeimą. 
 
Studijos Huddersfield universitete reiškia tai, jog Jums bus suteiktos sąlygos tobulėti akademiniuose pasiekimuose bei vystyti savo verslumo sugebėjimus.
 
Aukščiausia kokybė
 
Universitetas siūlo aukštą mokslo kokybę, ypatingai orientuojantis į būsimąją profesiją. Huddersfield Universitetas buvo išrinktas kaip vienas iš geriausių Jorkšyro regiono universitetų dėl aukšto lygio universiteto darbuotojų ir dėstytojų pagal „Opinionpanel Research 2007“ tyrimą.
 
Taip pat šis universitetas yra priskirtas prie penkių Didžiosios Britanijos universitetų, suteikiančių galimybę derinti darbą su studijomis. Studentai yra įdarbinami pramonėje ar prekyboje ir už tai gauna atlygį. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl universitetas turi rekordišką studentų įdarbinimo lygį. Tai tiesiogiai susiję su praktiniu bei teoriniu kursu, į kurį įeina darbo patirtis, atitinkanti aukštus akademinius standartus. 
 
Kiekvienais metais daugiau nei 800 studentų dalyvauja šioje įdarbinimo programoje ir metus laiko dirba pramonės ar prekybos srityje, na o kiti 1400 darbuojasi trumpesnį laiko tarpą. 
 
Taigi universitetas didžiuojasi tvirtu mokslinių tyrimų profiliu, puikiais mokymo kokybės įvertinimais bei rekordiniu studentų įdarbinimo skaičiumi.
 
Huddersfield miestas
 
Huddersfield – tai vienas svetingiausių Šiaurinės Anglijos miestų. Jo gyventojai neskirstomi į miestiečius ir studentus, kaip dažnai nutinka kituose miestuose. Miestelio bendruomenę sudaro skirtingų kultūrų žmonės, kurie visus sutinka šiltai.
Miestas garsėja savo kūrybingumu, kuris paverčia miestą labai malonia ir jaudinančia vieta apsigyventi. Mieste gausu įvairių meno objektų.
 

Huddersfield miestas yra įsikūręs M62 koridoriuje, todėl iš jo lengvai pasieksite kitų regionų kultūrinius centrus, įskaitant garsias muzikantų susirinkimų vietas bei Leeds ir Manchester prekybos centrus. 
 
Huddersfield miesto gyvos muzikos scena vis labiau populiarėja. Studentų sąjungos baras reguliariai rengia muzikos naktis, kurių metu groja vietinės grupės. Gyvos muzikos taip pat galite klausytis ir kituose miesto baruose ir klubuose.
 
Pragyvenimas Hudderrsfield yra pakankamai pigus. Šis miestas yra septintoje Didžiosios Britanijos  konkurso „Miestas, kuriame pigiausia gyventi prabangiai“ vietoje. Šį konkursą surengė Škotijos Royal Bank, o rezultatus paskelbė „The Times“ (2007 Rugsėjis). Gerai įvertintas miestas buvo priskirtas prie siūlančių „prabangius restoranus ir parduotuves, įspūdingas kultūrines pramogas ir, visų nuostabai, prieinamas būsto kainas“. Taip pat šis miestas yra pakankamai saugus – čia Jūs galite linksmintis, neviršyti savo biudžeto ir būti draugiškos bendruomenės dalimi.
 
                        
 
                          
 
                        
 
                        
Pragyvenimas Anglijoje

Sprendimas mokytis Jungtinėje Karalystėje yra didelis finansinis įsipareigojimas, todėl verta gerai apsvarstyti visus niuansus, susijusius su pinigais bei galimomis išlaidomis. Nors ir įmanoma susirasti papildomą darbą, tačiau nevertėtų pasikliauti šiais pinigais kaip pagrindiniu pajamų šaltiniu. Svarbu įsidėmėti – visi apmokėjimai turi būti atliekami britiška valiuta – svarais sterlingais. Joks kitas atsiskaitymo būdas čia nepripažįstamas – net mokėjimas eurais. Vidutiniškai mėnesiui studentui Anglijoje reikia apie 500 – 700 svarų sterlingų.

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais)  £ 200-400
Maistas, gėrimai  £ 200
Telefonas  £10-30
Transportas  £ 50-150
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos)  £ 50-250

Turėkite omenyje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių bei susirasto būsto kainos ir panašių niuansų, todėl žemiau pateikiamos lentelės su vidutinėmis Jungtinės Karalystės kainomis bei vidutinėmis maisto kainomis yra tik apytikslės.

Maistas ir Gėrimai
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g  £ 1
Kiaušiniai 6 pcs  £ 1
Miltai 1.5 kg  £ 1.09
Makaronai 1 kg  £ 0.98
Ryžiai 1 kg  £ 0.40
Bulvės 2.5 kg  £ 1.89
Sūris 180 g  £ 1
Sviestas 250 g  £ 1.25
Vištienos filė 550 g  £ 3.79
Faršas 500 g  £ 3
Jogurtas 450 g  £ 1
Sausi pusryčiai 750 g  £ 2
Kava 250 g  £ 1.86
Pienas 1 l  £ 0.89
Sultys 1 l  £ 1
Alus "Fosters" 12x0.44 l  £ 8
Cukrus 1 kg  £ 0.88
Druska 750 g  £ 0.29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Anglijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

Čia galite rasti universiteto lankstinuką "Money Matters"


P.S.: Maisto kainos Anglijoje yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai daro maisto prekių akcijas siekiančias iki 50%. Todėl tie studentai, kurie apsipirkinėja per akcijas, maistui per mėnesį išleidžia tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Tarptautinis UNIAID skaičiuotuvas yra įrankis, skirtas padėti Jums susiplanuoti studijų Jungtinėje Karalystėje išlaidas.

Bendroji informacija apie Didžiają Britaniją
Huddersfieldo Universitetas rekomenduoja apsistoti "Storthes Hall Park" studentų miestelyje arba "Ashenhurst" studentų nameliuose. Šios vietos nepriklauso universitetui, o yra privatizuotos „DIGS“ kompanijos.
 
Šias vietas Jūs galite apžiūrėti, gauti daugiau informacijos apie kainas bei pateikti prašymą dėl apsigyvenimo šiais būdais:
Internetinėje svetainėje: www.campusdigs.com
Tel: +44 (0) 1484 473104 / 472780
El. paštas: info@campusdigs.com
 
Daugiau informacijos apie apgyvendinimą Huddersfield'e rasite čia.
 
Bendrą informaciją apie apgyvendinimą Didžiojoje Britanijoje galite rasti čia.
Užsienio studentai, kaip ir paprasti D. Britanijos piliečiai, turi mokėti tokius pačius mokesčius, o visi dirbantys žmonės, kurių atlyginimas viršija nustatytą sumą, kiekvienais metais turi mokėti valstybinio draudimo įmoką. Norėdami dirbti D. Britanijoje, Jūs turite turėti valstybinio draudimo numerį tam, kad socialinio draudimo agentūra galėtų sekti, kiek mokate valstybiniam draudimui. Jei norite smulkesnės informacijos apie tai, kaip užsiregistruoti ir gauti valstybinio draudimo numerį, susisiekite su savo universiteto įdarbinimo biuru ar studentų informacijos centru.
 
Atkreipkite dėmesį, kad Jums gali būti sunku susirasti nepilnos dienos darbą, kurį galėtumėte derinti su studijomis. Tokius darbus studentai dažniausiai randa restoranuose, baruose, parduotuvėse ar informacijos centruose.
 
Studentams nerekomenduojama dirbti daugiau nei penkiolika valandų per savaitę, nes tokiu atveju gali nukentėti studijos. Pilną darbo dieną galite dirbti tik per vasaros atostogas. Turėkite omenyje, jog būtų gerai atvažiuojant su savimi turėti pinigų trims mėnesiams į priekį, nes darbo paieškos gali užtrukti.
 
Minimalus valandinis atlyginimas Anglijoje £4.83 - jeigu Jums yra 18-21m. ir  £5.80 – jei Jums 22 m. ir daugiau.
 
Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius