Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
University of Huddersfield

Huddersfield universitetas įsikūręs viename svetingiausių Šiaurinės Anglijos miestų – jo gyventojai neskirstomi į miestiečius ir studentus, kaip dažnai nutinka kituose miestuose. Miestelio bendruomenę sudaro skirtingų kultūrų žmonės, kurie visus sutinka šiltai. Huddersfield miestas yra įsikūręs M62 koridoriuje, todėl iš jo lengvai pasieksite kitų regionų kultūrinius centrus, įskaitant garsias muzikantų susirinkimų vietas bei Leeds ir Manchester prekybos centrus. Taip pat tai yra gana pigus miestas, kuris siūlo puikias gyvenimo sąlygas, daugybę įvairios veiklos ir tikrai prienamas būsto kainas.

Tokioje draugiškoje ir malonioje aplinkoje įsikūręs universitetas turi puikias galimybes realizuoti savo tikslus ir siekius ir sukurti puikias sąlygas studijoms ir saviraiškai. Galbūt todėl universitetas pagal studentų apklausas, atliktas International Student Barometer, visada sulaukia puikių atsiliepimų ir patenka į top 10 UK universitetų pagal studentų pasitenkinimą suteiktų paslaugų ir išsilavinimo kokybe.

Bet kurios programos metu studentas turi atlikti praktiką, taigi yra garantuojama, kad universitetą jis paliks praturtėjęs ne tik naujomis žiniomis, tačiau ir praktikos metu įgytais įgūdžiais bei naudingais ryšiais. Huddersfield universitetas teikia įvairias praktines galimybes, priklausomai nuo pasirinktos specialybės – verslo srities programose teikiama galimybė įkurti ir valdyti savo smulkų verslą, įkurtos stiprios tyrimų grupės fizikos, nano paviršių matavimo, šiuolaikinės muzikos ir socialinės rūpybos srityse ir t.t. Universitetas turi platų partnerių tinklą, kuris užtikrina puikias praktikos ir įsidarbinimo galimybes bet kurios srities studentui. Taip pat studentai skatinami dalyvauti savanoriškos veiklos akcijose ir projektuose, kurie gali suteikti naujos patirties ir dar vieną punktą, praturtinsiantį studento CV.

Pagrindinis universiteto siekis yra įkvėpti rytojaus profesionalus – tiek suteikiant reikiamas kvalifikacijas ir įgūdžius studentams tiek pasiūlant kvalifikuotus ir išsilavinusius specialistus įmonėms.
 
Huddersfield yra draugiškas ne tik studentams, bet ir aplinkai. Tai yra „žalias“ universitetas, rimtai žiūrintis į aplinkosaugos problemas, taip pat tai finansiškai stabilus universitetas, gerai įsitvirtinęs tiek regione, tiek šalyje ir siūlantis savo sukauptas žinias bei patirtį ir savo išugdytus specialistus pasauliui – taip keldamas tiek savo ir savo studentų vertę tiek ir bendrą gerbūvį.

Universitetas gali pasigirti vienu didžiausių studentų įdarbinimo skaičiumi šalyje. Jame veikia Careers and Employability Service - inovatyvus ir naudingas centras, laimėjęs ne vieną apdovanojimą už teikiamų paslaugų kokybę. Jame galima prašyti pagalbos tiek rašant CV, tiek ieškant part-time darbo studijų metu tiek ir klojant pamatus savo karjerai jau pabaigus studijas.

Universiteto biblioteka buvo pirmoji paslaugų sfera apdovanota UK National Customer Service Excellence apdovanojimu ir turi net 8 išskirtinės kokybės paslaugas žyminčius apdovanojimus, todėl prireikus užsiimti informacijos paieška nė vienas studentas tikrai neliks nusivylęs.

Be abejo, universitetas turi ir daugiau įvairiausių paslaugų prienamų studentui ir padarančių jo gyvenimą kur kas lengvesnį ir patogesnį. Daugiau apie jas čia.

Universitetas visada stengiasi žengti dar žingsnį į priekį, todėl nuolatos konkuruoja ir stengiasi pasiekti geriausių rezultatų įvairiose sferose. Kiekvienas universiteto pasiekimas yra pažymėtas vis nauju apdovanojimu, neretai apdovanojimai yra valstybinio ar net pasaulinio lygio, todėl kiekvienas, galvojantis apie studijas šioje institucijoje, gali būti tikras, kad pateks į geras rankas.
Apie universiteto pasiekimus, pažymėtus apdovanojimais, galima paskaityti čia.

Universitetas rūpinasi visais studentais vienodai ir stengiasi išlaikyti tolerantišką ir kultūrine įvairove pasižyminčią aplinką: yra įkurta draugija, kurios tikslas – pasirūpinti lygiomis lyčių teisėmis mokykloje, veikia Faith Centre, kuriame savo tikėjimą gali praktikuoti bet kurios religijos išpažinėjai, kadangi universitetas turi net 3000 tarptautinių studentų iš 120 šalių, taip pat sudaromos sąlygos ir studentams tiek burtis į bendruomenes su savo kultūros atstovais, tiek ir dalintis savo kultūra bei supažindinti su savo tradicijomis iš kitų šalių atvykusius studentus, vienas iš tokių renginių yra didelio populiarumo tarp studentų sulaukęs International Food Festival.

Rūpinantis tarptautine plėtra taip pat yra įkurti ir aukštosios skyriai Kinijoje ir Nigerijoje bei tyrimų laboratorija Šanchajuje, kuriuose dirba universiteto absolventai.

Huddersfield yra modernus ir atviras universitetas, siekiantis tobulėti ir patenkinti visus šiuolaikinio studento poreikius, todėl tai puiki vieta studijuoti.

Jei susidomėjote, siūlome aplankyti universiteto:
 Facebook puslapyje
 Youtube kanale

Daugiau universiteto socialinių tinklų ir kontaktų galite rasti čia.

 
                        
 

Sprendimas mokytis Jungtinėje Karalystėje yra didelis finansinis įsipareigojimas, todėl verta gerai apsvarstyti visus niuansus, susijusius su pinigais bei galimomis išlaidomis. Nors ir įmanoma susirasti papildomą darbą, tačiau nevertėtų pasikliauti šiais pinigais kaip pagrindiniu pajamų šaltiniu. Svarbu įsidėmėti – visi apmokėjimai turi būti atliekami britiška valiuta – svarais sterlingais. Joks kitas atsiskaitymo būdas čia nepripažįstamas – net mokėjimas eurais. Vidutiniškai mėnesiui studentui Anglijoje reikia apie 500 – 700 svarų sterlingų.

 

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais)  £ 200-400
Maistas, gėrimai  £ 200
Telefonas  £10-30
Transportas  £ 50-150
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos)  £ 50-250

Turėkite omenyje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių bei susirasto būsto kainos ir panašių niuansų, todėl žemiau pateikiamos lentelės su vidutinėmis Jungtinės Karalystės kainomis bei vidutinėmis maisto kainomis yra tik apytikslės.

Maistas ir Gėrimai
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g  £ 1
Kiaušiniai 6 pcs  £ 1
Miltai 1.5 kg  £ 1.09
Makaronai 1 kg  £ 0.98
Ryžiai 1 kg  £ 0.40
Bulvės 2.5 kg  £ 1.89
Sūris 180 g  £ 1
Sviestas 250 g  £ 1.25
Vištienos filė 550 g  £ 3.79
Faršas 500 g  £ 3
Jogurtas 450 g  £ 1
Sausi pusryčiai 750 g  £ 2
Kava 250 g  £ 1.86
Pienas 1 l  £ 0.89
Sultys 1 l  £ 1
Alus "Fosters" 12x0.44 l  £ 8
Cukrus 1 kg  £ 0.88
Druska 750 g  £ 0.29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Anglijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

P.S.: Maisto kainos Anglijoje yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai daro maisto prekių akcijas siekiančias iki 50%. Todėl tie studentai, kurie apsipirkinėja per akcijas, maistui per mėnesį išleidžia tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Tarptautinis UNIAID skaičiuotuvas yra įrankis, skirtas padėti Jums susiplanuoti studijų Jungtinėje Karalystėje išlaidas.

Bendroji informacija apie Didžiają Britaniją

Universitetas rekomenduoja dėl būsto kreiptis į DIGS Student – jie siūlo būstą visiems Huddersfield universiteto studentams taigi, kreipėsi į juos, galėsite būti tikri, kad turėsite stogą virš galvos. DIGS Student siūlo būstus Storthes Hall Park Student Accomodation ir Ashenhurst Houses Student Accomodation. Būstą iš šios kompanijos galima atogiai užsisakyti ir online.

Aišku, visada galima būsto ieškotis ir savarankiškai. Studentų sąjunga įkūrė kabinetą, atsakingą už pagalbą būsto klausimais būsimiems ir esamiems studentams, todėl visada turėsite kur kreiptis ieškant gyvenamosios vietos.
Jų telefono numeris: +4401484473446
E-mailas: advice-centre(eta)hud.ac.uk

Yra ir galimybė gauti būstą šeimai.
 
Bendrą informaciją apie apgyvendinimą Didžiojoje Britanijoje galite rasti čia.
Užsienio studentai, kaip ir paprasti D. Britanijos piliečiai, turi mokėti tokius pačius mokesčius, o visi dirbantys žmonės, kurių atlyginimas viršija nustatytą sumą, kiekvienais metais turi mokėti valstybinio draudimo įmoką. Norėdami dirbti D. Britanijoje, Jūs turite turėti valstybinio draudimo numerį tam, kad socialinio draudimo agentūra galėtų sekti, kiek mokate valstybiniam draudimui. Jei norite smulkesnės informacijos apie tai, kaip užsiregistruoti ir gauti valstybinio draudimo numerį, susisiekite su savo universiteto įdarbinimo biuru ar studentų informacijos centru.
 
Atkreipkite dėmesį, kad Jums gali būti sunku susirasti nepilnos dienos darbą, kurį galėtumėte derinti su studijomis. Tokius darbus studentai dažniausiai randa restoranuose, baruose, parduotuvėse ar informacijos centruose.
 
Studentams nerekomenduojama dirbti daugiau nei penkiolika valandų per savaitę, nes tokiu atveju gali nukentėti studijos. Pilną darbo dieną galite dirbti tik per vasaros atostogas. Turėkite omenyje, jog būtų gerai atvažiuojant su savimi turėti pinigų trims mėnesiams į priekį, nes darbo paieškos gali užtrukti.
 
Minimalus valandinis atlyginimas Anglijoje £5.13 - jeigu Jums yra 18-20m. ir  £6.50 – jei Jums 21 m. ir daugiau.
 
Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius