Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Sheffield Hallam University

Kaip ir daugelis kitų universitetų Anglijoje Sheffield Hallam universitetas atsirado jungiantis ir bendradarbiaujant įvairioms smulkesnėms aukštesniojo mokslo institucijoms. Taigi galima sakyti, kad šios aukštosios istorija prasidėjo dar 1836 metais, kuomet įsikūrė pirma institucija – Sheffeild Collegiate School, vėliau tapsianti Sheffield Hallam universiteto dalimi.
Universitetas yra koncentruotas į žmones ir jų potencialą, todėl nors ir skiriama labai daug lėšų ir dėmesio aukščiausio lygio patalpoms ir įrangai įsigyti, tačiau visa tai daroma tik tam, kad universiteto darbuotojams ir studentams būtų suteiktos kuo geresnės sąlygos jų darbui.
Kitas svarbus punktas universiteto gyvenime yra aplinkos apsauga. Universitetas šiemet pagal The Green League vertinimą užėmė 14 vietą iš 143 Didžiosios Britanijos universitetų pagal tokius kriterijus kaip atliekų mažinimas ir perdirbimas, universiteto bendruomenės įtraukimas į aplinkosauginę veiklą ir kt.
Teikiamame išsilavinime universitetas turi išsikėlęs labai aiškų tikslą – paruošti studentą ne šiaip darbui, o karjerai, taigi, pakloti kelią sėkmingai ir turtingai jo ateičiai. To siekiama samdant patyrusius dėstytojus, kurie yra savo srities specialistai ir gali suteikti ne tik teorinių žinių, tačiau pamokyti studentus iš savo patirties bei suteikti praktinių patarimų. Be abejo, tikslo pasiekti padeda ir aukštos kokybės įranga, kuri suteikia studentams galimybę atlikti reikiamus tyrimus, simuliuoti darbo aplinką, rinkti informaciją ir pasiruošti visiems būsimos karjeros teikiamiems iššūkiams.

Universitetas teikia aukščiausio lygio mokymosi priemones ir sąlygas:

 • Daugelis pastatų atidaryta ir biblioteka veikia kasdien visą parą;
 • Siūloma daugybė darbo vietų individualiam mokymuisi bei galimybė išsinuomoti didesnes patalpas darbui grupėse;
 • Teikiamos visos IT galimybės, galima naudotis universiteto kompiuteriais, nemokamu WiFi, prisijungti prie universiteto elektroninės sistemos;
 • Bibliotekos rūsyje veikia valgykla, kuri taip pat sesijos laikotarpiu dirba iki vėlumos;
 • Bibliotekoje galima bet kuriuo metu gauti pagalbą, o jei jos nereikia, galima viską daryti savarankiškai, kadangi yra įdiegta self-check sistema;
 • Yra galimybė skanuoti, kopijuoti ir spausdinti;
 • Galima skolintis ne tik knygas, bet ir video medžiagą DVD diskų formatu, aparatūrą ir kt.

Informaciją apie bibliotekos turimus resursus galima rasti šioje svetainėje. Net 89% apklaustų studentų teigė, kad jie yra labai patenkinti universiteto teikiamomis sąlygomis ir paslaugomis mokymuisi.
Taip pat universitete yra įsteigtas ir Mokymo Centras, kuriame vyksta įvairiausi įgūdžių ugdymo workshop‘ai, mokymai ir kitokio tipo užsiėmimai. Jų metu studentai gali išmokti kritinio mąstymo, akademinio rašymo ir kitokių įgūdžių, kurie pravers tiek studijuojant tiek ir vėliau. Taip pat vykdomi įvairūs projektai tarp fakultetų ar su partnerių institucijomis, kurių metu studentai skatinami dalyvauti ir įgyti kiek kitokios patirties bei patirti universiteto teikiamą įvairovę.
Greta materialinių išteklių universitetas taip pat siūlo ir kitokią pagalbą – jame yra suburta didžiulė komanda žmonių, pasiskirsčiusių į skirtingus centrus ir institucijas, teikiančias studentams reikalingą pagalbą pačiais įvairiausiai klausimais.

The Student Advice and Information Center gali suteikti pagalbą šiais klausimais:

 • Orientacija ir įsikūrimas universitete;
 • Studentui tinkamiausių kursų ir modulių pasirinkimas;
 • Rezervuoja susitikimus su atitinkamu specialistu, jei studentas ateina su problema, kurios jie negali išspręsti ir nežino, kur daugiau kreiptis;
 • Nukreipia pas specialistus, teikiančius pagalbą ir specialias sąlygas studentams su negale;
 • Pagelbėja tarptautiniams studentams integruotis į universiteto bendruomenę taip palengvindami socialinės integracijos svečioje šalyje procesą.

Iškilus bet kokiai problemai į šį centrą galima užsukti be jokios išankstinės registracijos ir studentui bus suteikta reikalinga pagalba bei asmeninė konsultacija su specialistu. Jei konsultuotis akis į akį nedrąsu ar nėra galimybių, visada galima kreiptis ir elektroniniu paštu ar telefonu.

Careers and Employability Center buvo įkurtas siekiant suteikti studentams kuo geresnes karjeros perspektyvas. Šio centro tikslas – padėti studentams priimti apgalvotus sprendimus ir teisingai planuoti ateitį taip nutiesiant prieš save kuo lygesnį kelią būsimos karjeros link, jame galite sulaukti tokios pagalbos:

 • Gali pagelbėti ieškant darbo nepilnu etatu;
 • Siūlo įvairių veiklos variantų (nuo savanorystės iki savarankiškos veiklos vystymo), padėsiančių įgyti darbinės patirties;
 • Teikia konsultacijas apie karjerą baigus studijas tiek apie karjeros kūrimą įmonėje, tiek apie savarankiškos veiklos kūrimą;
 • Padeda tapti sėkmingesniu darbo paieškose – pagelbėja rašant CV, padeda praktikuotis interviu, teikia instrukcijas kaip teisingai pateikti paraišką dėl darbo;
 • Teikia informacija, padėsiančią geriau suprasti įdarbinimo ir tinkamo kandidato pasirikimo procesus.

Kad studento gyvenimas Sheffield‘e nebūtų nykus, teikiamos ir įvairios laisvalaikio bei socialinio gyvenimo galimybės, kuriomis kviečiami pasinaudoti visi norintys:
Sheffield Hallam Active – universiteto sporto centras, teikiantis galimybę užsiimti pačiomis įvairiausiomis sporto rūšimis.
Universiteto studentų sąjunga – vykdo įvairiausią veiklą kurią studentai gali ir koordinuoti ir joje dalyvauti. Vienas iš sąjungos projektų – patarimų centras, kuriame studentai gali gauti patarimus pačiais įvairiausiais gyvenimo klausimas. Viena iš patarimų centro dalių yra projektas „Pinigų daktaras“, kuriame galima gauti be galo naudingų patarimų visiems aktualiais finansų klausimais. Taip pat veikia ir sporto sąjunga, kurioje galima prisijungti prie jau egzistuojančių komandų, bet daugiau nei pusė šimto pačių įvairiausių draugijų, kurios užsiima visokiausia veikla – jei tik yra noro ir entuziazmo galima jungtis prie bet kurios iš jų ar įkurti naują.

Norėdami daugiau informacijos apie universiteto gyvenimą aplankykite jo:
Facebook puslapį
Youtube kanalą

Sprendimas mokytis Jungtinėje Karalystėje yra didelis finansinis įsipareigojimas, todėl verta gerai apsvarstyti visus niuansus, susijusius su pinigais bei galimomis išlaidomis. Nors ir įmanoma susirasti papildomą darbą, tačiau nevertėtų pasikliauti šiais pinigais kaip pagrindiniu pajamų šaltiniu. Svarbu įsidėmėti – visi apmokėjimai turi būti atliekami britiška valiuta – svarais sterlingais. Joks kitas atsiskaitymo būdas čia nepripažįstamas – net mokėjimas eurais. Vidutiniškai mėnesiui studentui Anglijoje reikia apie 500 – 700 svarų sterlingų.
 
Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais)  £ 200-400
Maistas, gėrimai  £ 200
Telefonas  £10-30
Transportas  £ 50-150
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos)  £ 50-250

Turėkite omenyje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių bei susirasto būsto kainos ir panašių niuansų, todėl žemiau pateikiamos lentelės su vidutinėmis Jungtinės Karalystės kainomis bei vidutinėmis maisto kainomis yra tik apytikslės.

Maistas ir Gėrimai
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g  £ 1
Kiaušiniai 6 pcs  £ 1
Miltai 1.5 kg  £1.09
Makaronai 1 kg  £0.98
Ryžiai 1 kg  £0.40
Bulvės 2.5 kg  £1.89
Sūris 180 g  £1
Sviestas 250 g  £1.25
Vištienos filė 550 g  £3.79
Faršas 500 g  £3
Jogurtas 450 g  £1
Sausi pusryčiai 750 g  £2
Kava 250 g  £1.86
Pienas 1 l  £0.89
Sultys 1 l  £1
Alus "Fosters" 12x0.44 l  £8
Cukrus 1 kg  £0.88
Druska 750 g  £0.29

     

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Anglijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

P.S.: Maisto kainos Anglijoje yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai daro maisto prekių akcijas siekiančias iki 50%. Todėl tie studentai, kurie apsipirkinėja per akcijas, maistui per mėnesį išleidžia tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Tarptautinis UNIAID skaičiuotuvas yra įrankis, skirtas padėti Jums susiplanuoti studijų Jungtinėje Karalystėje išlaidas.

Bendroji informacija apie Didžiają Britaniją

Universitetas siūlo savo būstus. Visą mokymosi laikotarpį galima gyventi universiteto bendrabutyje, tame pačiame kambaryje arba keisti gyvenamą vietą. Bendrabučio privalumai yra tai, kad į sąskaitą iškart įskaičiuoti visi komunaliniai mokesčiai, taigi užtenka sumokėti tik vieną sąskaitą ir nereikia sukti galvos, taip pat bendrabučiai yra išsidėstę netoli universiteto ir studentų pamėgtų vietų, todėl visada būsi apsuptas judesio ir nesunkiai galėsi įsilieti į studentišką gyvenimo ritmą.
Jei nusprendžiate gyventi universiteto teikiamame būste turite žinoti, kad sutartis jus įpareigoja ten išgyventi visus akademinius metus, todėl norėdami išsikraustyti turėsite surasti tinkamą kandidatą, kuris užimtų jūsų vietą ir perimtų jūsų nuomos įsipareigojimus.
Universitetas siūlo labai įvairaus tipo apgyvendinimą, nebūtinai bendrabučiuose, tačiau visuose būstuose stengiasi išlaikyti studentams palankias sąlygas. Būsto tipai, kuriuose galima apsigyventi Sheffield mieste:

 1. Universitetui priklausantys būstai: Bramall Court ir Charlotte Court.
 2. Universiteto partnerių būstai.
 3. Būstai iš privataus sektoriaus.
 4. Galimybė gyventi vietinėje šeimoje.

Visi universiteto parūpinami būstai (1 ir 2) yra minimaliai apstatyti standartiniais miegamojo baldais (lova, spinta, stalas, kėdė, kai kur ir praustuvė). Visus reikalingus kasdienai daiktus – patalynę, stalo įrankius ir t.t. už prieinamą kainą galima įsigyti iš universiteto jei jų nebuvo galimybės atsivežti su savimi.
Čia galima pamatyti, kokiose miesto vietose yra išsidėstę visi universiteto siūlomi būstai.
Ieškant būsto privačiame sektoriuje universitetas gali pasiūlyti tik pagalbą ir atarimus, tačiau būsto paieškas reikės atlikti savarankiškai.
Čia galite rasti apgyvendinimo formą, kurią reikia užpildyti jei pageidaujate, kad universitetas padėtų jums susirasti būstą. Formą galima pildyti nuo sausio 2, patariama tai daryti kuo anksčiau.
Pasiūlymą dėl būsto gausite tik jei pasirinksite Sheffield Hallam savo pagrindiniu prioritetu ir gausite nesąlyginį priėmimą (t.y. tik po to, kai nusiųsite savo brandos atestatą). Tačiau nepaisant to, kreiptis reikėtų kuo anksčiau, kadangi prie kiekvieno būsto susidaro eilė norinčių studentų ir kuo anksčiu kreipsitės tuo didesni šansai, kad iki vasaros vidurio prie kurio nors iš pageidaujamų būstų atsirasite sąrašo viršuje.
Čia galite susipažinti su visomis būsto suteikimo sąlygomis.

Užsienio studentai, kaip ir paprasti D. Britanijos piliečiai, turi mokėti tokius pačius mokesčius, o visi dirbantys žmonės, kurių atlyginimas viršija nustatytą sumą, kiekvienais metais turi mokėti valstybinio draudimo įmoką. Norėdami dirbti D. Britanijoje, Jūs turite turėti valstybinio draudimo numerį tam, kad socialinio draudimo agentūra galėtų sekti, kiek mokate valstybiniam draudimui. Jei norite smulkesnės informacijos apie tai, kaip užsiregistruoti ir gauti valstybinio draudimo numerį, susisiekite su savo universiteto įdarbinimo biuru ar studentų informacijos centru.
 
Atkreipkite dėmesį, kad Jums gali būti sunku susirasti nepilnos dienos darbą, kurį galėtumėte derinti su studijomis. Tokius darbus studentai dažniausiai randa restoranuose, baruose, parduotuvėse ar informacijos centruose.
 
Studentams nerekomenduojama dirbti daugiau nei penkiolika valandų per savaitę, nes tokiu atveju gali nukentėti studijos. Pilną darbo dieną galite dirbti tik per vasaros atostogas. Turėkite omenyje, jog būtų gerai atvažiuojant su savimi turėti pinigų trims mėnesiams į priekį, nes darbo paieškos gali užtrukti.
 
Minimalus valandinis atlyginimas Anglijoje £5.13 - jeigu Jums yra 18-20m. ir  £6.50 – jei Jums 21 m. ir daugiau.
 
Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius