Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Northumbria University

Northumbria universitetas, įsikūręs Newcastle upon Tyne mieste, yra besiplečianti multikultūrinė akademinė bendruomenė, kurioje kasmet yra maždaug 33,000 studentų iš daugiau nei 125 šalių.

Newastle upon Tyne miestas yra išsidėstęs aplink Tyne upę. Tai miestas, turintis itin didelę studentų populiaciją – kas septintas gyventojas yra studentas. Pats miestas teikia tikrai įvairiapusių galimybių, upė ir parkai teikia gamtos prieglobstį, kur galima ramiai praleisti popietę ar laisvalaikį, didelė studentų bendruomenė garantuoja aktyvų socialinį bei naktinį gyvenimą – tikrai turėsite kur pasilinksminti ir gerai praleisti laiką, o kultūringo laisvalaikio mėgėjai taip pat ras ką veikti – mieste veikia teatrai, galerijos, muziejai, taip pat čia yra vienas iš seniausių kino teatrų visoje Anglijoje. Miestas yra ne tik labai gyvybingas, tačiau taip pat ir laikomas labai saugia vieta gyventi.

Universitetas turi dvi pagrindines teritorijas – vieną pačiame miesto centre, o kitą – užmiestyje, apsuptą žalumos, ramioje vietoje. Tarp šių teritorijų kursuoja nemokamas universiteto parūpintas autobusas, kuriuo studentai gali laisvai judėti tarp universiteto pastatų.

Universitetas stengiasi tikslingai paruošti studentus pagal darbo rinkos poreikius ir pokyčius ir suteikti ne tik aukštos kokybės, tačiau ir praktišką bei paklausų išsilavinimą. Daugeliui programų suteikiama ir galimybė atlikti profesinę praktiką, kas gali tapti neįkainojama patirtimi padėsiančia vėliau sėkmingiau ieškoti darbo. Universitetas turi ryšių su daugybe įmonių ir organizacijų, kuriais pasinaudojęs jis gali pasiūlyti tinkamiausią vietą praktikai kiekvienam. Stengiamasi surasti tinkamą darbo vietą studentui ir tinkamą studentą darbo vietai, siekiant, kad abi pusės patirtų didžiausią įmanomą naudą. Kursai dažniausiai yra paremti modulių pasirinkimu, kuomet studentas pats gali susidėlioti lankstų ir sau priimtiną pasirinktos studijų programos variantą. Toks studijavimas tampa ir gerokai malonesne ir kur kas praktiškesne prieiga prie studijų aukštojoje mokykloje nei klasikinis nosies įbedimo į knygą variantas. Pagal universiteto pateikiamus duomenis maždaug 92% universiteto absolventų per pusę metų po studijų baigimo arba įsidarbina arba sėkmingai įstoja į magistro studijų programas ir toliau tęsia studijas.

Stengiamasi, kad studentai savo studijų metus prisimintų ne tik kaip akademiškai sėkmingus, tačiau ir malonius bei įsimintinus asmeninės ir socialinės patirties prasme. Todėl universitetas pasirūpino, kad studentams būtų suteiktos visos reikiamos paslaugos tiek studijų klausimais tiek ir už jų, būtent tam buvo sukurtas Student Support and Wellbeing departamentas, kuris suteikia pagalbą tokiais klausimais kaip:


Taip pat universitetas siūlo visą gausybę kitų paslaugų ir priemonių, kuriomis studentai yra kviečiami naudotis:

 • Visai neseniai atidarytas naujutėlaitis sporto centras, kuriame galima užsiimti kone visomis įsivaizduojamomis sporto rūšimis – nuo laipiojimo iki golfo;
 • Universiteto studentų sąjunga, kuri Tarptautinės studentų sąjungos buvo pripažinta Didžiosios Britanijos metų sąjunga dėl savo iniciatyvumo, aktyvumo ir organizuojamos veiklos kokybės;
 • Suteikiamos aukštos kokybės IT paslaugos, o klientų centrui prisiskambinti iškilus problemai galima bet kuriuo paros metu;
 • Biblioteka, turinti daugiau nei 500,000 knygų, 300 duomenų bazių, 30,000 žurnalų. Sesijos metu biblioteka atidaryta kasdien visą parą, o taip pat veikia ir greta esanti kavinė. Jei reikia pagalbos ieškant informacijos ar naudojantis bibliotekos teikiamomis paslaugomis, taip pat galima kreiptis visą parą;
 • Galima išsinuomoti mažus kambarius nedideliems susitikimams ar grupiniams projektams arba dideles sales renginiams ir konferencijoms;
 • Jei ketinate organizuoti kokį nors renginį ar didesnį susiėjimą, galima kreiptis į Communications and Events komandą, kuri informuos apie galimas paslaugas ir priemones, kurias universitetas gali pasiūlyti, kad renginys būtų kuo sėkmingesnis;
 • Taip pat teikiama galimybė gauti priemonių moksliniams ir techniniams tyrimams atlikti, media projektams vykdyti ir t.t. Čia galite pamatyti, kokia įranga yra siūloma.


Jei norite apie universitetą sužinoti daugiau, galite aplankyti jo:
Facebook puslapį
Youtube kanalą
Paskaityt studentų atsiliepimus
 

Sprendimas mokytis Jungtinėje Karalystėje yra didelis finansinis įsipareigojimas, todėl verta gerai apsvarstyti visus niuansus, susijusius su pinigais bei galimomis išlaidomis. Nors ir įmanoma susirasti papildomą darbą, tačiau nevertėtų pasikliauti šiais pinigais kaip pagrindiniu pajamų šaltiniu. Svarbu įsidėmėti – visi apmokėjimai turi būti atliekami britiška valiuta – svarais sterlingais. Joks kitas atsiskaitymo būdas čia nepripažįstamas – net mokėjimas eurais. Vidutiniškai mėnesiui studentui Anglijoje reikia apie 500 – 700 svarų sterlingų.
 
Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais)  £ 200-400
Maistas, gėrimai  £ 200
Telefonas  £10-30
Transportas  £ 50-150
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos)  £ 50-250

Turėkite omenyje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių bei susirasto būsto kainos ir panašių niuansų, todėl žemiau pateikiamos lentelės su vidutinėmis Jungtinės Karalystės kainomis bei vidutinėmis maisto kainomis yra tik apytikslės.

Maistas ir Gėrimai
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g  £ 1
Kiaušiniai 6 pcs  £ 1
Miltai 1.5 kg  £ 1.09
Makaronai 1 kg  £ 0.98
Ryžiai 1 kg  £ 0.40
Bulvės 2.5 kg  £ 1.89
Sūris 180 g  £ 1
Sviestas 250 g  £ 1.25
Vištienos filė 550 g  £ 3.79
Faršas 500 g  £ 3
Jogurtas 450 g  £ 1
Sausi pusryčiai 750 g  £ 2
Kava 250 g  £ 1.86
Pienas 1 l  £ 0.89
Sultys 1 l  £ 1
Alus "Fosters" 12x0.44 l  £ 8
Cukrus 1 kg  £ 0.88
Druska 750 g  £ 0.29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Anglijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

P.S.: Maisto kainos Anglijoje yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai daro maisto prekių akcijas siekiančias iki 50%. Todėl tie studentai, kurie apsipirkinėja per akcijas, maistui per mėnesį išleidžia tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Tarptautinis UNIAID skaičiuotuvas yra įrankis, skirtas padėti Jums susiplanuoti studijų Jungtinėje Karalystėje išlaidas.

Bendroji informacija apie Didžiają Britaniją

Universitetas gali pasiūlyti išsirinkti sau būstą iš maždaug 5,000 įvairiausio tipo kambarių. Kiekvienas tikrai ras būstą, kuris atitiks jo poreikius ir galimybes. Siūlomi būstai yra tokiose miesto vietose iš kurių labai nesunku nusigauti į universitetą pėstute arba viešuoju transportu, todėl turėti mašiną tikrai nebus būtinybė. Šiame interaktyviame žemėlapyje galite pamatyti, kuriose miesto vietose išsidėstę universiteto pastatai, bei koks tarp jų susisiekimas – taip garantuotai išsirinksite būstą, kuris bus tinkamiausias būtent jums. Daugiau informacijos apie kiekvieną kambarių kompleksą rasite čia. Kiekviename pastate egzistuoja kiek kitokios sąlygos bei galimybės todėl vėlgi patartina susipažinti su kiekvienu iš jų, kad galėtumėte išsirinkti variantą, tinkamiausią sau.

Jei nenorite nuomotis universiteto siūlomo būsto, yra daugybė galimybių nuomotis būstą savarankiškai. Jau kurį laiką Newcastle mieste yra laisvų būstų perteklius, todėl radę nuomininką būsto šeimininkai stengiasi jį įpareigoti kuo ilgesniam laikui ir palikti kuo mažiau galimybės persigalvoti dėl nuomos, todėl svarbu atkreipti dėmesį į kiekvieną punktą jums pateiktoje sutartyje. Tačiau kadangi rinktis tikrai turėsite iš ko, o būstų savininkams labai reikia nuomininkų, todėl atsiranda galimybė derėtis dėl nuomos kainos.

Dėl apgyvendinimo klausimų rašyti: rc.accommodation(eta)northumbria.ac.uk.
Jie ne tik suteiks informaciją kaip kreiptis dėl universiteto siūlomo apgyvendinimo, tačiau taip pat gali padėti ir ieškant būsto savarankiškai.
Daugiau informacijos apie būstą, jo teikimo sąlygas, galimus variantus ir t.t. galite rasti čia.
Bendrą informaciją apie apgyvendinimą Didžiojoje Britanijoje galite rasti čia.

Užsienio studentai, kaip ir paprasti D. Britanijos piliečiai, turi mokėti tokius pačius mokesčius, o visi dirbantys žmonės, kurių atlyginimas viršija nustatytą sumą, kiekvienais metais turi mokėti valstybinio draudimo įmoką. Norėdami dirbti D. Britanijoje, Jūs turite turėti valstybinio draudimo numerį tam, kad socialinio draudimo agentūra galėtų sekti, kiek mokate valstybiniam draudimui. Jei norite smulkesnės informacijos apie tai, kaip užsiregistruoti ir gauti valstybinio draudimo numerį, susisiekite su savo universiteto įdarbinimo biuru ar studentų informacijos centru.
 
Atkreipkite dėmesį, kad Jums gali būti sunku susirasti nepilnos dienos darbą, kurį galėtumėte derinti su studijomis. Tokius darbus studentai dažniausiai randa restoranuose, baruose, parduotuvėse ar informacijos centruose.
 
Studentams nerekomenduojama dirbti daugiau nei penkiolika valandų per savaitę, nes tokiu atveju gali nukentėti studijos. Pilną darbo dieną galite dirbti tik per vasaros atostogas. Turėkite omenyje, jog būtų gerai atvažiuojant su savimi turėti pinigų trims mėnesiams į priekį, nes darbo paieškos gali užtrukti.
 

Minimalus valandinis atlyginimas Anglijoje £5.13 - jeigu Jums yra 18-20m. ir  £6.50 – jei Jums 21 m. ir daugiau.

 
Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius