Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
VIA University College
Miestas: Horsens/Aarhus
Oficiali svetainė
Studijų programos:
12
Bakalauras
Apie Daniją

Kodėl universitetas pasirinko pavadinimą VIA? Tiek danų, tiek anglų kalba šis žodis turi tą pačią reikšmę – laikiną stotelę ilgoje kelionėje („a temporary stay on journey“). Būtent taip VIA ir regi mokymąsį – kaip jūsų gyvenimo kelionės atkarpą, kurioje įgyjama žinių ir patirties tam, kad galima būtų tęsti tolimesnę kelionę per gyvenimą. Su VIA jūs būsite pakeliui į tikslą, taigi mėgaukitės:)
VIA yra didžiausias universitetinis koledžas Danijoje įsikūręs šalies Šiaurės vakaruose. Keli svarbiausi faktai apie VIA University College:

  • Čia mokosi 18,000 studentų iš kurių apie 2500 yra atvykę iš kitų šalių;
  • VIA turi apie 2000 darbuotojų;
  • Universitetą sudaro 8 padaliniai;
  • Dėstoma daugiau nei 50 bakalauro studijų programų16 iš jų angliškai;
  • 7 tyrimų centrai

Ši aukštoji nuolatos pabrėžia savo tarptautiškumą. Kiekvienais metais universiteto darbuotojai vyksta į įvairias pasaulio šalis, kad susitiktų ir pabendrautų su stojančiaisiais. Pagal VIA filosofiją, internacionalizacija – svarbiausias elementas formuojant išsilavinusią asmenybę. Todėl mokymo procese į tai kreipiamas didelis dėmesys – universiteto studentai, absolventai ir darbuotojai paruošiami globalizacijos sukurtiems iššūkiams ir galimybėms profesinėje aplinkoje – tam, kad gebėtų prisitaikyti tiek Danijos darbo rinkoje, tiek kitose šalyse.

Universitetas nuo 2013 – 2014 metų ėmėsi iniciatyvos internacionalizacijos strategijos įgyvendinimui: suintensyvino bendradarbiavimą su visuomene ir privačiais partneriais (tiek lokaliai, tiek ir kitose šalyse). Svarbu, jog aukštoji palaiko glaudžius ryšius su įmonėmis, kurios įdarbina VIA absolventus. Aukštojoje labai vertinamas ir tarpdiscipliniškumasstudentą stengiamasi įtraukti į įvairias jo specializacijos sritis.

Aukštoji labiausiai vertina atvirumą, originalumą ir įvairovę – tiek mokymo, tiek mokymosi, tiek studijų programų sudarymo procese. VIA studijų programose teorines žinias visuomet lydi praktika profesinėje srityje, o paskaitose naudojami skandinaviško mokymo metodai: projektinis darbas, problem-based mokymasis, teorija ir galiausiai praktika. VIA paruošia savo studentus darbui tiek Danijos įmonėse, tiek tarptautiniu mastu. Į daugumą studijų programų yra įtraukta galimybė atlikti praktiką užsienio įmonėse.

Studentus iš viso pasaulio šis koledžas traukia ne tik dėl aukštos mokslo kokybės ir karjerai naudingo įgyjamo išsilavinimo, bet ir dėl aktyvaus studentų gyvenimo koledžo teritorijoje, įvairių studentams teikiamų paslaugų. VIA Tarptautiniai studentai sudaro didelę socialinę bendruomenę - jie susitinka bei bendrauja su žmonėmis iš viso pasaulio. Ir užsienio, ir Danijos studentams per akademinius metus suorganizuojama gausybė susitikimų.

Čia rasi daug įdomių ir vaizdingų video apie VIA universitetą bei galėsi pamatyti kaip atrodo pats universitetas.

 

                      

Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Apgyvendinimas Campus Horsens

Pasirinkusiems studijas VIA Campus Horsens jums bus suteikta pagalba gyvenamosios vietos paieškose. Studentų miesteliai, kuriuose ir galima nuomotis kambarį yra administruojami įmonės "Drosselbo", taigi kambarį rezervuoti turite būtent www.drosselbo.com puslapyje. Ten taip pat rasite daugiau informacijos apie butus ir kainas.

Patariame dėl apgyvendinimo aplikuoti kuo anksčiau – tai padidins galimybes gauti kambarį studentų miestelyje. Studentų miesteliai yra du: Kamtjatka ir Campus Student Village. Abiejuose miesteliuose esantys pastatai yra modernūs, patogiai ir jaukiai įrengti, aplikuojant administracija stengiasi kuo labiau atsižvelgti į studento pageidavimus. Daugiau informacijos apie gyvenamosios vietos paiešką Horsens mieste bei minėtųjų studentų miestelių aprašymą rasi čia ir čia.

LABAI atidžiai perskaitykite čia pateiktą informaciją, rasite tikrai naudingų patarimų, kaip susirasti saugų ir nebrangų būstą.


Nori savo akimis pamatyti, kaip atrodo Campus Horsens aplinka? Pažiūrėk video filmukų :)

Apgyvendinimas Campus Aarhus

Aarhus miestas yra antras pagal dydį Danijoje, įsikūręs prie jūros. Miestas siūlo daug galimybių mėgstantiems socializuotis ir dalyvauti įvairiuose kultūriniuose renginiuose. Kadangi mieste apsigyvena tūkstančiai studentų – jame visada yra ką veikti. Daugiau informacijos apie gyvenimą Aarhus mieste rasi visitaarhus puslapyje.

Pasirinkusiems studijas Campus Aarhus garantuoti gyvenamosios vietos aukštoji negali. Tačiau jūs privalote susisiekti su Kollegiekontoret in Aarhus arba aarhus.housing(eta)viauc.dk.

 

Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia: www.workindenmark.dkVisi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete (www.eures.dkwww.careerjet.dk) arba tiesiogiai tariantis su potencialiais darbdaviais.

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius