Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Business Academy Aarhus

Business Academy Aarhus yra viena didžiausių verslo krypties akademijų Danijoje, įsikūrusi antrame pagal dydį mieste šioje šalyje. Tai nėra vienintelė aukštoji mieste, todėl Aarhusas yra pakankamai jaunatviškas miestas, net 16% jo populiacijos yra studentai, taigi jame netrūksta veiksmo – galima mėgautis gyvos muzikos festivaliais, gyvybingu naktiniu gyvenimu, malonios atmosferos restoranais bei kavinėmis ir judriais barais ir aludėmis. Jei norėtumėte sužinoti daugiau apie miestą, siūlome aplankyti šią svetainę, o susidomėję tuo, ką mieste galima pamatyti, išgirsti ar patirti, turėtų apsilankyti čia.
Business Academy Aarhus siūlo atidžiai parengtas studijų programas, kuriose teorija derinama su praktiniu darbu. Užsėmimai (paskaitos, seminarai) paprastai vyksta nedidelėse grupėse – taip sudarant geresnes galimybes kiekvienam studentui būti išgirstam ir pastebėtam, vertinamas darbas grupėse ir projektiniai darbai, praktinės užduotys rengiamos atsižvelgiant į realybėje kylančias problemas ir klausimus, taip paruošiant studentus spręsti ne išgalvotas užduotis, o tikrus iššūkius ne tik baigus studijas, tačiau ir kiekvienoje programoje privalomos profesinės praktikos metu.
Norėdamas suteikti studentams kuo daugiau galimybių ir būdų formuoti savo ateitį, universitetas siūlo dvi nepakartojamas galimybes:
Semestras svetur: tai puiki akademinė, gyvenimiška ir kultūrinė patirtis, kuri praturtina visus, ją išbandžiusius. Universitetas teikia galimybę keliauti į daugybę Europos universitetų su Erasmus programa, arba siūlo pasirinkti vieną iš jo užjūrio partnerių. Taip pat galima naudotis Free Mover programa ir susirasti kitą jums patrauklų variantą.
Praktika svetur: profesinė praktika yra visų programų privaloma dalis, o profesinė praktika svetur gali suteikti jums naują žvilgsnį į pasirinktą specialybę, dar daugiau kultūrinės patirties ir galimybę praturtinti savo CV įspūdingu įrašu. Kadangi galimybių tikrai nemažai, visada galima pasinaudoti universiteto Careers Centre paslaugomis – jie papasakos apie buvusių studentų praktikos patirtis ir pasirinktas vietas bei šalis praktikai atlikti ir supažindins su jūsų galimybėmis.
Jei susidomėjote studijomis šioje aukštojoje tačiau nesate tikri ar tai – tikrai jums, universitetas visiems, norintiems ir galintiems siūlo A Day as a Student in Business Academy Aarhus projektą – tereikia parašyti laišką adresu info(eta)baaa.dk ir jums bus paskirta diena, kurią galėsite lankyti paskaitas, vaikštinėti po pastatus ir pagyventi Business Academy Aarhus studento gyvenimą.
Tačiau čia universiteto siūlomų dalykų sąrašas nesibaigia. Jau tapę jo studentu jūs galėsite pasinaudoti begale studentams teikiamų privalumų ir galimybių:

 • Danų kalbos kursai – siūloma galimybė nemokamai lankyti kursus ir išmokti danų kalbos. Taip pat galima kurso pabaigoje išlaikyti egzaminą ir įgyti sertifikatą, liudijantį apie jūsų pasiekimus ir kalbos įgūdžius.
 • Student and Academy Council – suteikia progą studentams išsakyti savo poreikius ir lūkesčius susijusius su jų pasirinkta programa ar studijomis universitete apskritai.
 • Basement – tai kavinė, lounge‘as, vieta susirinkti pasitarti apie vykdomą projektą ar susitikti su draugais ir linksmai praleisti penktadienio vakarą.
 • Studenterhus Aarhus - socialinė susitikimų vieta.

Taip pat galite aplankyti aukštosios: 
 Facebook puslapį 
 Youtube kanalą

Naują Business Academy Aarhus brošiūrą gali rasti ČIA.

                      

                          

        

Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Business Academy Aarhus studentams apgyvendinimo nesiūlo, tačiau tai daro studentų apgyvendinimu Aarhus mieste besirūpinanti agentūra.
Jei pageidaujate, kad jie suteiktų jums gyvenamą vietą, būtina užpildyti internetinę anketą bendrabučiui gauti, kurią rasite čia.

Keletas dalykų, kuriuos verta žinoti, kad būsto paieškos Aarhuse būtų sėkmingos:

 • Norinčių gauti būstą skaičius visada yra didesnis nei kambarių skaičius, todėl kreiptis reikia iš anksto;
 • Eilės prie būsto yra ilgos ir neretai pasiūlymo reikia palaukti. Kuo būstas populiaresnis tuo ilgiau reikės laukti, todėl anketoje žymėdami pageidaujamus būstus neapsiribokite tik vienu ar dviem;
 • Sukurtą anketą reikia atnaujinti kas mėnesį, jei anketa nėra atnaujinama, administratoriai supranta, kad anketos autoriui būsto nebereikia ir ją ištrina, todėl nepamirškite anketos reguliariai tikrinti ir atnaujinti.
 • Nuomos kaina, priklausomai nuo kambario ir bendrabučio vietos, gali svyruoti nuo 1400 iki 3000 DKK per mėnesį. Prieš įsikraustant taip pat mokamas ir depozitas, kurio dydis paprastai atitinka 2-3 mėnesių nuomos sumą.
 • Daugelyje bendrabučių siūlomi kambariai yra be baldų, todėl tai reikia turėti omenyje. Tačiau yra tikrai daug galimybių paprastus tvarkingus baldus įsigyti nebrangiai arba gauti nemokamai.
 • Jei kyla sunkumų ieškant būsto ar pildant registracijos formą, galite konsultuotis su universiteto pagalbininkais skype programa. Norėdami užsiregistruoti konsultacijai, turite parašyti adresu vesp(eta)baaa.dk – jums bus paskirtas laikas ir galėsite užduoti visus rūpimus klausimus.

Galima būsto ieškoti ir savarankiškai. Populiariausios svetainės, kuriose studentai ieško būsto: www.boligportal.dk/en ir www.findroommate.dk.
Paprastai savarankiškai ieškant būsto galima gauti kambarį su mažesne mėnesine nuoma (tačiau tik tuo atveju, jei butą ar kambarį dalijatės su kitais studentais), tačiau dažnai privatūs nuomininkai ima didesnį depozitą.

Kartais nutinka ir taip, kad studijoms beprasidedant būsto vis dar nėra, arba studentas atvyksta anksčiau nei gali gauti raktus nuo savo naujųjų namų. Abiem atvejais galima pasinaudoti trumpalaikio apgyvendinimo sprendimais. Pigiausia būtų gyventi jaunimo hostelyje, siūlome tris populiariausius:

 

Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia: www.workindenmark.dk


Visi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete (www.eures.dk; www.careerjet.dk) arba tiesiogiai tariantis su potencialiais darbdaviais.

Aarhuse veikia vyriausybinė organizacija www.jobnet.dk, į kurią galima kreiptis dėl laisvų darbo vietų sąrašo.

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius