Nemokamos konsultacijos
+370 (677) 12333
Business Academy Aarhus

Business Academy Aarhus (BAAA) yra aukštesnio profesinio išsilavinimo akademija, kurioje siūlomos įvairios Akademinio Profesinio (eng. Academic Professional arba AP) ir Bakalauro (BA) laipsnio programos.

Aarhus miestas, kuriame įsikurusi ši akademija, yra antras pagal dydį Danijos miestas. Jame gyvena 300,000 gyventojų - 16% iš jų yra studentai, todėl Aarhus’as – labai jaunatviškas miestas. Jis yra įsikūręs šalia jūros, turi nuostabius paplūdimius ir gražius miškus, kurie itin lengvai pasiekiami. Miestas siūlo įvairius sporto, laisvalaikio ir kultūrinius renginius.

Pagrindinis BAAA tikslas – nutiesti tiltą tarp universitetinių tyrinejimų ir privataus sektoriaus įmonių.
Mokymo metodai sudaryti iš dialogu grįsto teorinio ir praktinio rengimo, darbo grupėse, projektinių darbų, taip pat kompanijų vizitų. Universitete tikimasi, kad studentai bus aktyvūs paskaitose, reikš savo nuomonę ir įsilies į diskusijas su dėstytojais ir kitais studentais. Mokymas vyksta mažose – 20-35 studentų grupėse, todėl sudaromos puikios galimybės kiekvienam studentui būti išgirstam.
Kiekvienas studentas studijų metu atlieka privalomą praktiką, kuri gali buti atlikta Danijos ar užsienio kompanijose. Praktikos trukmė - nuo 2,5 iki 12 mėnesių.

BAAA turi 6 skirtingus universitetinius miestelius (eng. campus), visi jie pasižymi pažangiausiomis technologijomis ir įranga klasėse bei laboratorijose. Studentai į akademijos pastatus gali patekti visą parą (24/7), naudotis bevieliu internetu ir puikiai įrengta biblioteka.
Universiteto karjeros centras padeda studentams ieškant praktikos ir darbo galimybių, rašant gyvenimo aprašymą, darbo paraišką, siūlo individualius darbo interviu mokymus.
InterCultureClub - tai socialinė studentu susitikimų vieta, organizuojanti ivairius renginius, pavyzdžiui, boulingo turnyrus, kultūrinius vizitus ir vakarėlius.

Naujausią aukštosios bukletą rasite čia.

Taip pat galite aplankyti aukštosios facebook puslapį bei youtube kanalą.

                      

                            

                

Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Susirasti gyvenamąją vietą Aarhus mieste yra ganėtinai sunku, todėl nusiteikite ilgam ieškojimui bei laukimui. Rekomenduojame rezervuoti kambarį iš karto, kai tik sužinosite, jog esate kviečiamas į individualų interviu.

Aarhus aukštosios mokyklos nesuteikia gyvenamosios vietos studentams, tuo rūpinasi Aarhus studentų apgyvendinimo kontora. Apsilankykite jų internetiniame puslapyje adresu www.studenthousingaarhus.dk ir užpildykite internetinę anketą bendrabučiui gauti. Informaciją, kaip reikia užpildyti internetinę anketą bendrabučiui gauti, surasite čia. Aarhus studentų apgyvendinimo kontoros internetiniame puslapyje galite rasti bendrabučių sąrašą, kuriame gyvenamosios vietos suskirstytos pagal rajonus ir kambarių tipus (vienviečiai bei dviviečiai). Anketas turite užpildyti kuo įmanoma anksčiau, kadangi norinčiųjų apsistoti skaičius yra didesnis nei laisvų vietų. Anketoje reikia nurodyti visus bendrabučius, kuriuose norėtumėte apsistoti. Kambariai suteikiami atsižvelgiant į tai, kiek yra laisvų vietų bei pageidaujančių studentų. Anketa turi būti atnaujinama kartą per mėnesį. Neatnaujinus anketos, ji yra ištrinama ir anketą bendrabučiui gauti turėsite pildyti iš naujo.

Apgyvendinimo kaina gali svyruoti nuo 1400 iki 3000 DKK per mėnesį priklausomai nuo kambario tipo. Iš anksto reikia sumokėti trijų mėnesių depozitą, kuris gali svyruoti  nuo 2000 iki 10000 DKK.

Būstą galite susirasti ir patys. Nuomos skelbimų gausu laikraščiuose, daug pasiūlymų gali pateikti nekilnojamo turto agentūros. Butų nuomos kainos mažesnės, tačiau nuomotojai reikalauja didesnio depozito. 

Kai kuriuose bendrabučių kambariuose nėra baldų - tai įprasta Danijoje. Baldais pasirūpinti turi patys studentai. Geriausias laikas įsigyti baldus yra išpardavimai - visą informaciją apie juos galite rasti internete arba pasiklausti vietinių gyventojų. Nenaudojamų baldų galite rasti bendrabučio rūsyje.

Būtinai pažiūrėkite šį informatyvų video apie gyvenimą Aarhuse ir pamatykite kaip įsikuria atvykstantys iš kitų šalių studentai bei ką jie veikia nuo studijų laisvu metu:)

Ko prireiks? 

Net jei gyvenamojoje vietoje jau yra baldai, Jums gali prireikti patalynės. Bendrose virtuvėse paprastai yra visi reikalingi įrankiai bei indai.

Trumpalaikis apgyvendinimas

Jei į Aarhus studentai atvyksta savaitgalį ar tuomet, kai gyvenamoji vieta jiems dar nėra paruošta, jie trumpam laikui gali apsistoti kitur. Visgi reikia atkreipti dėmesį, kad nakvynė jaunimo namuose yra daug brangesnė nei mėnesinė studentų kambario nuoma.

Apačioje pateikiami keli Aarhus jaunimo bendrabučiai:

Aarhuse yra daugybė viešbučių, kuriuose nakvynės kaina yra žymiai didesnė nei bendrabučiuose. Apie juos galite pasiskaityti čia: www.visitaarhus.com arba www.aarhus.dk

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia: www.workindenmark.dk


Visi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete (www.eures.dk; www.seasonalwork.dk; www.careerjet.dk) arba tiesiogiai tariantis su potencialiais darbdaviais.

Aarhuse veikia vyriausybinė organizacija www.jobnet.dk, į kurią galima kreiptis dėl laisvų darbo vietų sąrašo.

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius