Nemokamos konsultacijos
+370 (677) 12333
Zealand Institute of Business and Technology
Miestas: Roskilde/Køge/Nykøbing/ Slagelse/Naestved
Oficiali svetainė
Apie Daniją

Zealand Institute of Business And Technology (ZIBAT) yra naujai suformuota aukštoji mokykla, apjungianti šias aukštasias:

ZIBAT buvo įkurtas, kad verslą ir industrinį švietimą Danijos saloje Zealand padarytų dar geresnį. Šios aukštosios tikslas – bendradarbiaujant su geriausiomis Zealand salos institucijomis tapti viena geriausių švietimo įstaigų. Jungtinės pastangos yra viena pagrindinių vertybių, į ZIBAT vystymo veiklą įtraukianti tiek studentus, tiek dėstytojus.
 
ZIBAT siūlo AP degree ir bakalauro studijų programas anglų kalba. Ši aukštoji turi penkis universiteto miestelius: Campus Køge, Campus Roskilde, Campus Nykøbing, Campus Slagelse ir Campus Naestved.
 
 
Campus Roskilde
Campus Roskilde  mokosi daugiau nei 2800 dieninių studijų studentų. Šis miestelis yra įsikūręs Roskilde mieste, kuris yra 20 minučių kelio  traukiniu nuo Kopenhagos.

 
Campus Roskilde pasižymi modernia studijų aplinka, stimuliuojančiu mokymosi procesu, bendrojo lavinimo ir socialinių įgūdžių tobulinimu. Jame taikomi mokymo metodai, kurie yra orientuoti į ateitį. Dalyvaudami projektuose bei atlikdami užduotis studentai mokosi ne tik iš savo dėstytojų, bet ir vieni iš kitų. Mokytojai kartu dalyvauja grupiniame darbe. Mokymosi aplinka čia - netradicinė ir kelianti iššūkius.
 
 
 
 
 
 
Campus Køge
Campus Køge garsėja savo stabilumu bei ryšiais su danų bei tarptautiniu verslu. Miestelis yra įsikūręs mieste, kuris yra 40 km į pietus nuo Kopenhagos. Køge yra energingas miestelis, turintis 60 000 gyventojų. Jis yra apsuptas nuostabios gamtos ir suteikia saugias sąlygas studijoms bei gyvenimui.
 
Campus Køge palaiko  artimus ryšius ne tik su Danijos, bet ir su tarptautine verslo bendruomene. Aukštoji savo kūrybingomis idėjomis bei sprendimais prisideda prie vietinės bei tarptautinės veiklos.
 
Mokymasis čia vyksta ne tik per paskaitas, bet ir neoficialioje aplinkoje. Kiekvienoje programoje svarbus vaidmuo tenka seminarams. Teorinėms ir praktinėms žinioms įgauti skiriama tiek pat laiko. Dažniausiai savaitę mokomasi teorijos, o kitą savaitę daromi projektai. Todėl mokytis yra labai įdomu. Projektai vyksta grupėse, dažniausiai į aukštąją yra pakviečiami kokios nors įmonės atstovai, kurie pateikia projekto užduotį. 
 
 
Campus Nykøbing
Campus Nykøbing nuolat plečia savo veiklą bendradarbiaudamas su kitais universitetais, verslo bei tarptautinių tyrimų institucijomis ir šiuo metu jau  yra sukūręs platų įvairių lygių tinklą. Siūlomos kokybiškos mokymosi programos dieninių studijų studentams. Campus Nykøbing siūlo ne vien paskaitas, projektus bei egzaminus. Studentai gali naudotis visomis visomis priemonėmis bei techniniais įrengimais 24 valandas per parą, bet kurią savaitės dieną. Suteikiama galimybė bendradarbiauti su mokykla net ir ją pabaigus. Tokia politika skatina stiprius socialinius ryšius bei kuria įkvepiančią mokymosi aplinką. 
 
Studentai visada gali pateikti savo idėjas bei pasiūlymus dėl bendro darbo pagerinimo. Akademijos bendruomenės nariai padeda vieni kitiems, dalinasi žiniomis tarpusavy, todėl įgauna puikios patirties, reikalingos projektams, egzaminams bei ateities karjerai.
 
 
 
 
Campus Slagelse
Campus Slagelse dirba daugiau nei 460 aukštos kvalifikacijos dėstytojų bei mokytojų. Visi jie yra baigę universitetus ar koledžus, dalyvavę pedagoginiuose mokymuose, turi daug darbo patirties. Čia kasmet mokosi maždaug 10 000 studentų. 
 
Campus Slagelse yra privati mokslo įstaiga, patvirtinta Danijos švietimo ministerijos. Koledžo tarybą sudaro savivaldybės, vietos profesinių organizacijų ir profesinių sąjungų nariai, siekiantys užtikrinti, kad studijų programos atitiktų esamus visuomenės reikalavimus. Visuose fakultetuose turi naujausią mokymo įrangą ir medžiagas. Campus Slagelse nuolatos atnaujina mokymo programą ir kuria naujus mokymo planus.
 
 
 
 
 
Campus Naestved
Campus Naestved siekia išlaikyti esamą prekybos ir pramonės partnerio padėtį/poziciją Zealand saloje. Siūlomos studijų programos yra skirtos norintiems įgyti bakalauro laipsnį. Kiekvienais metais į Campus Zealand yra priimama 10 tūkstančių studentų. 
 
Dėstomos studijų programos atitinka aukštus profesinius ir pedagoginius standartus. Vienas iš Campus Naestved tikslų – suteikti įvairaus amžiaus žmonėms galimybę įgyti išsilavinimą, kuris turės įtakos jų būsimai karjerai. Campus Naestved labai didžiuojasi tarptautinių studentų gausa, leidžiančia studentams įgyti kultūrinės patirties ir mokytis vieniems iš kitų. Studentų miestelis įsikūręs Naestved mieste, kuris yra maždaug 100 km nutolęs nuo Danijos sostinės Kopenhagos. Kelionė traukiniu iš Naestved į Kopenhagą užtrunka maždaug valandą laiko. Miestas turi gerai išvystytą  viešojo transporto sistemą.
Naestved yra šiuolaikiškas miestas, jame gausu prekybos miestelių, kurie yra skatinami kultūros ir verslo bendruomenių, o pastarieji remia švietimo įstaigas. 
 
                       
Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Kiekvienas ZIBAT miestelis turi skirtingą apgyvendinimo sistemą. Pateikiame kiekvieno miestelio teikiamo apgyvendinimo aprašymus.

 
Campus Roskilde neturi savo gyvenamųjų patalpų, todėl studentai turi patys ieškotis kambario. Paprastai Campus Roskilde padeda studentams pirmą kartą susirasti gyvenamąją vietą 3-6 pirmiesiems studijų mėnesiams. Per šį laiko tarpą studentai patys turi susirasti pastovesnę gyvenamąją vietą. Mieste yra nemažai studentų bendrabučių, užsienio studentams sudaromos tokios pačios sąlygos kaip ir danams. Vis dėlto, gyvenamųjų vietų trūksta, todėl laukiančiųjų sąrašas visuomet būna ilgas. Alternatyva gali būti privačių butų nuoma.
 
Gyvenamosios vietos nuomos kainos yra aukštos. Apačioje nurodomos įvairios apgyvendinimo galimybės ir apytikslės jų kainas:
  • Kambarys bendrabutyje (Danijos koledže). Kaina - 200-400 eurų per mėnesį.
  • Kambario nuoma šeimos bute. Kaina - 200-500 eurų per mėnesį.

Buto nuomos kaina priklauso nuo to, keliese studentai nuomojasi butą. Norintieji pateikti prašymus dėl gyvenamosios vietos turi užpildyti elektroninę anketą: 

Campus Køge
Campus Køge taip pat neturi savo bendrabučių, todėl užsienio studentai turi susirasti gyvenamąją vietą patys. Greičiausias būdas tai padaryti yra nusipirkti laikraštį ir skambinti visiems skelbimams. Dėl būsto galima kreiptis: KKIK@kollegierneskontor.dk, info@bosj.dk 
 
Žemiau nurodyti tinklapiai taip pat naudingi ieškant būsto:
Norime atkreipti dėmesį, kad gali būti sunku susirasti gyvenamąją vietą šalia aukštosios mokyklos. Studentams rekomenduojama atvykti bent dvi savaites prieš mokslo metų pradžią, nes būnant Danijoje yra lengviau susirasti būstą. Kol ieškote jo, galite gyventi nebrangiame viešbutyje. Laikiną gyvenamąją vietą galima rasti čia.
 
Campus Nykøbing
Nykøbing kambarį rasti gana lengva, be to, visi nuomojami kambariai yra gerai įrengti. Norėdami rezervuoti gyvenamąją vietą turite susisiekti su Nykøbing koledžo administracija. 
 
Campus Slagelse
Campus Slagelse neturi savo bendrabučių, tačiau koledžo personalas mielai padeda susirasti gyvenamąją vietą. Slagelse mieste yra daugybė studentų bendrabučių. Užsienio šalių stendentams taikomos tos pačios sąlygos kaip ir vietiniams. Jeigu studentai pageidauja, kad Selandia padėtų surasti, kur apsigyventi pirmuosius tris mėnesius, jie privalo apie tai informuoti koledžą likus 2 mėnesiams iki studijų pradžios.
 
Nuomojantis būstą paprastai reikia sumokėti pirmojo mėnesio nuomos mokestį ir 2 ar 3 mėnesių nuomos kainos dydžio užstatą. Tai vadinama pradiniu mokėjimu. Trijų mėnesių nuomos užstatas grąžinamas, kai studentas išsikrausto iš bendrabučio. Apie ketinimą išsikraustyti reikia pranešti bent prieš mėnesį. Tai - bendrosios taisyklės, kurios galioja nuomojantis būstą Danijoje. Studentai gyvenamojoje vietoje, kurią jiems suranda Selandia, privalo pasilikti mažiausiai du mėnesius.
 
Studentams skirti būstai Slagelse mieste paprastai yra netoli Selandia koledžo. Būstai yra su patogumais (virtuvė, vonia ir tualetas). Kambariai nėra apstatyti, tačiau Selandia gali parūpinti kai kuriuos baldus, virtuvės reikmenimis, stalo įrankius ir indus. Studentams su savimi reikia turėti paklodžių, pagalvių ir antklodžių užvalkalų, rankšluosčių. Vieno kambario nuomos kaina siekia apie 2000- 3000 DKK per mėnesį. 
 
Jeigu nepasiseks rasti būsto iš karto, teks pagyventi jaunimo bendrabutyje (hostelyje) ar viešbutyje, kol rasite tinkamą Jums variantą. Informaciją apie jaunimo hostelį rasite čia.
 
Campus Naestved gali padėti surasti būstą Næstved mieste. Siūlomuose kambariuose yra visi būtiniausi baldai – lova, stalas, kėdė ir šviestuvas. Šiuose kambariuose gyvenantiems studentams paprastai reikia dalintis virtuve ir vonios kambariu su kitais studentais.  Zealand Business College gali pasiūlyti dviejų tipų kambarius:
  • Dviviečiai kambariai. Juose gali gyventi du studentai. Šio tipo kambarių nuomos kaina yra 8,750 DKK už penkių mėnesių laikotarpį. Į nuomos kainą įskaičiuoti vandens, elektros ir šildymo mokesčiai. Iš anksto reikės sumokėti dar ir 3,500 DKK depozitą. Depozitas bus grąžintas studentui išsikraustant, po to kai bus įvertinta kambario būklė. Nuomos sutartis yra pasirašoma penkių mėnesių laikotarpiui, tai yra minimalus nuomos sutarties laikotarpis ir yra privalomas naujai atvykusiems studentams iš užsienio. 
  • Vienviečiai kambariai. Studentai, kurie pageidauja gyventi vienviečiame kambaryje, turi kreiptis į Campus Naestved dėl nuomos kainos ir kitų svarbių detalių. 
Studentai patys turi pasirūpinti patalyne, antklodėmis, rankšluosčiais ir kitomis virtuvės ar  asmeninėmis reikmėmis.

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia: www.workindenmark.dk


Visi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete:    www.eures.dkwww.seasonalwork.dkwww.careerjet.dk,   arba tiesiogiai tariantis   su potencialiais darbdaviais. 

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius