Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Zealand Institute of Business and Technology
Miestas: Roskilde/Køge/Slagelse/ Naestved
Oficiali svetainė
Apie Daniją

Zealand Institute of Business And Technology (ZIBAT) -  tai iš kelių aukštųjų 2008 metais naujai suformuotas universitetas. Tai penkta pagal dydį aukštoji mokykla Danijoje.

Šios aukštosios filosofija – pasinaudoti pranašumu dėl savo dydžio (aukštosios padaliniai išsidėstę penkiuose miestuose) bet neužmiršti išryškinti kiekvieno universiteto padalinio vietos ir studijų aplinkos unikalumo. ZIBAT tikslas – bendradarbiaujant su geriausiomis Zealand salos institucijomis tapti viena geriausių švietimo įstaigų. Bendradarbiavimas ir nuolatinis bendravimas yra viena pagrindinių vertybių, į ZIBAT vystymosi ir tobulėjimo veiklą įtraukianti tiek studentus, tiek dėstytojus. Siekiant patenkinti didėjančius verslo sektoriaus poreikius, dedamos nuolatinės pastangos užtikrinti aukštos kokybės išsilavinimą – tam tikslui siūloma moderni studijų aplinka, stimuliuojanti aktyvų mokymosi procesą ir įsitraukimą į akademinį pasaulį.

Universitete šiuo metu mokosi apie 3000 studentų. Kaip jau minėta, ši aukštoji turi penkis universiteto miestelius: Campus Køge, Campus Roskilde, Campus Nykøbing, Campus Slagelse ir Campus Naestved, kuriuose siūlomos AP degree ir bakalauro studijų programos anglų kalba vis didėjančiam skaičiui studentų, atvykstančių iš įvairių užsienio šalių. Čia gali matyti universiteto miestelių išsidėstymą žemėlapyje.

Būtinai peržvelkite ir ZIBAT gidą, rasite daug naudingos informacijos :)
 
Campus Roskilde

Roskilde – antras pagal dydį Danijos miestas, turintis daugiau nei 80,000 gyventojų. Savyje jis talpina ne tik Vikingų laikus siekiančią istoriją, bet taip pat yra gerai žinomas kaip modernus miestas, kuriame ras ką veikti mėgstantys ir sporto renginius, ir klubus, ir muziejus, ir maisto kultūrą. Tikriausiai daugelis yra tikrai girdėjęs apie Roskildės muzikos festivalį – jis vienas didžiausių pasaulyje.

Roskilde mieste įsikūręs padalinys yra didžiausias iš ZIBAT universiteto miestelių. Jame mokosi daugiau nei 1100 dieninių studijų studentų ir šis skaičius kasmet vis auga. Campus Roskilde įsikūręs itin patogioje vietovėje, kadangi iki sostinės Kopenhagos – tik apie 20 min. traukiniu.

Campus Roskilde pasižymi modernia studijų aplinka, intensyviu bendrojo lavinimo ir socialinių įgūdžių tobulinimu. Mokymo metodai ir kryptys pritaikomi prie tuometinių rinkos poreikių. Dalyvaudami projektuose bei atlikdami užduotis studentai mokosi ne tik iš savo dėstytojų, bet ir vieni iš kitų. Mokytojai kartu dalyvauja grupiniame darbe. Mokymosi aplinka čia - netradicinė ir kelianti iššūkius.

Campus Køge

Køge yra 40 km į pietus nuo Kopenhagos. Tai energingas miestelis, turintis apie 57 000 gyventojų ir apsuptas nuostabios gamtos. Jame atvykusiam studentui sudarytos puikios sąlygos saugiai gyventi bei studijuoti. Miestelis yra ypatingai „hyggelig“ (jaukus) ir vietoj didžiulių prekybos centrų čia gali rasti mažas parduotuvėles, o pagrindinėje senamiesčio aikštėje kiekvieną trečiadienį ir šeštadienį vyksta turgus, kuriame visad rasi šviežių daržovių, vaisių, žuvies ir gėlių. Miestas taip pat turi kiną bei muziejų, kavinių ir naktinių klubų, siūlo galimybę užsiimti įvairiomis sporto šakomis,  taigi nuobodžiauti čia tikrai nebus kada.

Campus Køge pasižymi stabiliais ryšiais su Danijos ir užsienio šalių verslo sektoriumi. Savo kūrybingomis idėjomis bei sprendimais aukštoji prisideda prie vietinės bei tarptautinės veiklos. Studentas čia yra dėmesio centre – jis skatinamas įsijungti į projektinius darbus, diskusijas paskaitų metu. Mokymasis čia susideda ne tik iš įprastų paskaitų, bet ir savaičių skirtų projektiniams darbams, prezentacijoms bei neformalaus individualaus darbo laikotarpio, kurio metu patys studentai turi dirbti prie savo projekto. Taigi dažniausiai savaitę mokomasi teorijos, o kitą savaitę daromi projektai. Mokymosi procesas daug įdomesnis. Projektai vyksta grupėse, dažnai į aukštąją yra pakviečiami kokios nors įmonės atstovai, kurie pateikia projekto užduotį.
Naujas pastatas, renovuotos auditorijos, modernios paslaugos ir jaukios poilsio oazės teikia komforto jausmą besimokantiems Campus Køge.

 
Campus Nykøbing

Nykøbing miestelis įsikūręs dviejuose žavingose salose - Lolland ir Falster. Iki sostinės – tik valanda kelio, o netoliese - ir keltai pasiruošę jus nuplukdyti pasižvalgyti į Vokietiją. Nors Nykøbing‘as palyginus mažas miestelis (tik 26,000 gyventojų), tačiau jaukus ir gyvybingas. Nykøbing Falster yra mažoji pasaulinės turizmo industrijos dalis, bet labai patraukli ir itin tinkanti studijoms vieta. Besidomintiems įvairiomis sporto šakomis, mėgstantiems jaukius paplūdimius (geriausias ir lankomiausias Danijoje kurortinis miestelis Marielyst visai netoli), studentų susibūrimo vietas (Nykøbinge įkurta „student-house“ - aktyvų laisvalaikį propaguojanti vieta, kurioje vyksta kultūriniai renginiai, žaidimų vakarai, šokių pamokos ir t.t.) šis miestas tikrai turės ką pasiūlyti.

Campus Nykøbing yra įsikūręs jaukiuose senoviniuose, moderniai įrengtuose pastatuose. Šis fakultetas nuolat plečia savo veiklą bendradarbiaudamas su kitais universitetais, verslo bei tarptautinių tyrimų institucijomis ir šiuo metu jau yra sukūręs platų pažinčių tinklą. Čia siūlomos kokybiškos dieninių studijų mokymosi programos ir studento diena susideda ne vien iš paskaitų, projektinių darbų ir egzaminų – jis visomis siūlomomis šio universiteto miestelio priemonėmis ir paslaugomis gali naudotis 24 valandas per parą, bet kurią savaitės dieną. Studentai visada gali pateikti savo idėjas bei pasiūlymus dėl bendro darbo pagerinimo. Akademijos bendruomenės nariai padeda vieni kitiems, dalinasi žiniomis tarpusavy, todėl įgauna puikios patirties, reikalingos projektams, egzaminams bei ateities karjerai. Įkvepiančią mokymosi aplinką kuria ir tai, jog baigęs studijas žmogus yra skatinamas palaikyti ryšius su universitetu ir bendradarbiauti. Čia gali rasti Campus Nykøbing Facebook profilį.

 
Campus Slagelse
 Slagelse yra vienas seniausių miestų Danijoje - tai miestas, kuris XI a. buvo itin svarbiu prekybos centru. XIX a. H. K. Andersenas čia lankė mokyklą ir kūrė. Atvykstantiems studijuoti, šis miestas turi ką pasiūlyti ir šiandien – aktyvus kultūrinis gyvenimas (nuo teatrų iki įspūdingų koncertų salių), sporto šakų pasirinkimas (nuo parkūro aikštelių, riedutininkų arenų, baseino iki teniso ir golfo aikštynų) tikrai sužavės ne vieną. Paplūdimys su autobusu pasiekiamas per 20 min., o į Kopenhagą iš Slagelses su traukiniu nuvyksite per 55 min., taigi šis miestas puikus tiek norintiems ramesnės aplinkos nei didžiuosiuose miestuose, tiek nenorintiems pernelyg toli įsikurti nuo miesto šurmulio ir bet kada turėti galimybę nukakti į sostinę. Per 10 min. nuo Campus Slagelse galite nueiti iki traukinių stoties :)

Slagelsėje įsikūręs ZIBAT padalinys studentams suteikia visas reikalingiausias priemones bei moderniai įrengtas auditorijas ir poilsio kambarius. Čia dirba daugiau nei 460 aukštos kvalifikacijos dėstytojų. Visi jie yra baigę universitetus ar koledžus, dalyvavę pedagoginiuose mokymuose, turi daug darbo patirties. Dėmesys mokymo ir mokymosi procese teikiamas studentų ir dėstytojo bendradarbiavimui, paskaitose skatinama diskutuoti, drąsiai reikšti savo nuomonę, teoriškai ir praktiškai įsigilinti į temą. Mokslų savaitę siūloma užbaigti universiteto bare Bunkeren, kuriame susirenka daugelis studentų ir dėstytojų, pratęsti diskusijas ar tiesiog pasilinksminti.

 
Campus Naestved

Naestved miestas yra ketvirtas pagal dydį Danijos Zealand saloje (45,000 gyventojų). Iš čia nuvykti į Kopenhagą traukiniu užtrunka tik 40 min. Per paskutinius 10 metų šis miestelis tapo energingu kultūriniu centru, žinomu ir specializuotomis parduotuvėmis, ir muziejais, koncertų salėmis, teatru bei įvairiomis parodomis. Čia tikrai ras ką veikt ir tie, kurie domisi įvairiomis sporto šakomis:)

Studentams Campus Naestved užtikrina saugią ir kūrybingą atmosferą universitete, skatinančią ne tik įsitraukti į akademinį gyvenimą, bet taip pat užsiimti įdomia veikla ir po paskaitų. Jis turi galimybę naudotis visomis universiteto miestelyje siūlomomis paslaugomis, moderniai įrengtomis auditorijomis, biblioteka, poilsio kambariais. Paskaitų temos visuomet yra derinamos su aktualiomis šiandieninėmis problemomis, o dėstomos studijų programos atitinka aukštus profesinius ir pedagoginius standartus.

Campus Naestved yra įvedusi „atvirų durų“ politika – tai reiškia, kad aukštosios darbuotojai nustatytomis valandomis yra pasiruošę atsakyti į visus studentui rūpimus klausimus – nuo akademinių pasiekimų iki paprastų buitinių klausimų, pvz. kaip užsirašyti pas dantistą.:) Campus Naestved labai didžiuojasi tarptautinių studentų gausa, leidžiančia studentams įgyti kultūrinės patirties ir mokytis vieniems iš kitų. Stengiamasi skatinti danų ir užsienio studentų bendravimą ir bendradarbiavimą.

 
 
                       
Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Kiekvienas ZIBAT miestelis turi skirtingą apgyvendinimo sistemą. ZIBAT padeda studentams susirasti pirmąją gyvenamąją vietą 3 – 6 mėn., bet ne ilgiau. Per šį laiko tarpą studentai patys turi susirasti pastovesnę gyvenamąją vietą. Visuose miestuose, kuriuose įsikūrę ZIBAT padaliniai yra nemažai studentų bendrabučių, užsienio studentams nuomotis būstą sudaromos tokios pačios sąlygos kaip ir danams. Vis dėlto, gyvenamųjų vietų dažnai trūksta, todėl laukiančiųjų sąrašas visuomet būna ilgas. Jei nepavyksta rasti būsto, dėl detalesnės informacijos laikinai (3 – 6 mėn.) gyvenamajai vietai gauti ir kainų kreipkitės į aukštosios administraciją (padalinio, į kurį stoji, adresą rasi apačioje).

Taip pat siūlome labai atidžiai perskaityti ir šiame ZIBAT gide (34 psl.) esančią informaciją apie apgyvendinimą. Aukštoji siūlo patiems intensyviai pradėti ieškoti gyvenamosios vietos kuo anksčiau. Viena iš universiteto siūlomų svetainių - www.findbolig.nu (atsidarius puslapį reikia spausti viršuje esantį „Venteliste“ ir pasirinkti anglų kalbą, kaip naudotis puslapiu ir registruotis rasi čia). Dar vienas pasiūlymas - www.ungdomsboliger.dk.

Ieškodami būsto viename iš ZIBAT studentų miestelių būtinai pasinaudokite ir puslapiais boligportal bei boliger. Juose galima rasti daug gyvenamųjų vietų pasiūlymų įvairiuose Danijos miestuose už prieinamą kainą.

Tai atsiliepimas apie šiuos puslapius į ZIBAT įstojusio studento iš Lietuvos: „Pirmiausia http://www.boligportal.dk/en/. Jame yra tūkstančiai tiesioginių pasiūlymų, tad manau jis labai pagelbėtų studentams, kurie tikisi rasti būstą dar iki šio rugsėjo, tačiau vis dar nesėkmingai. Net tokiam mažam miestely kaip Slagelse, radau keliasdašimt variantų, ir vos ne kasdien įkeliama naujų (jau nekalbu apie Kopenhagą, kur rezultatų - šimtai). Jau kitą savaitę įsikraustau į itin pigų, bet gražų apartamentą, kuris yra vos 600 metrų nuo mano universiteto. Registracija, nėra reikalinga, norint ieškoti būsto, tačiau jos reikia, tik norint matyti savininkų kontaktus, tad jei buto kartu ieško keli žmonės, nėra reikalo visiems registruotis. Užtenka vieno, kuris galėtų kitiems parašyti savininkų telefonus (tačiau emailus siųsti gali tik registruotas žmogus). Registracija yra mokama, tačiau, užsiregistruoti keturioms dienoms, kainuoja vos 39 kronas. Tad geriausias variantas būtų, žiūrėti skelbimus, kol kuris nors rimtai sudomins, ir tik tada užsiregistruoti. Tereikia nepamiršti atšaukti prenumeratos, nes kitaip po tų 4 dienų, ji bus automatiškai pratęsta mėnesiui už papildomas 279 kronas. Kitas variantas, tiems kurie nenori nė trupučio išleisti, būsto paieškoms, būtų http://boliger.dba.dk/. Čia visus kontaktus galima matyti nemokamai, tačiau pasirinkimas, kiek mažesnis, nei Boligportale (tačiau vistiek nemažas)“ – Deividas P.

 

Campus Roskilde

Norintieji pateikti prašymus dėl gyvenamosios vietos turi užpildyti elektroninę anketą:

Roskildėje: http://www.riu-roskilde.dk (detalesnės informacijos teiraukitės iu@riu-roskilde.dk)

Kopenhagoje: http://www.ciu.dk (dėl detalesnės informacijos teiraukitės Info@ciu.dk)

Administracija: campus-roskilde@easj.dk

Tarptautinių studijų koordinatorė: Ms. Christina Bjerre chbj@easj.dk

Campus Køge
Čia rasite informaciją apie šio padalinio siūlomą apgyvendinimą bei kontaktus kuriais turėtumėte kreiptis. Būtinai  peržiūrėkite pateiką failą.

Tarptautinių studijų koordinatorė: Ms. Birgitte Varsted biva@easj.dk

Administracija: campus-koge@easj.dk

Campus Nykøbing

Administracija: campus-nykobing@easj.dk

Tarptautinių studijų koordinatorė: Ms. Marie Josée Jensen maje@easj.dk

Campus Slagelse

Administracija: campus-slagelse@easj.dk

Tarptautinių studijų koordinatorė: Ms. Susse Thrane suth@easj.dk

Campus Naestved

Administracija:  campus-naestved@easj.dk

Tarptautinių studijų koordinatorė:  Ms. Line Hansen elha@easj.dk


Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia: www.workindenmark.dk


Visi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete:    www.eures.dkwww.careerjet.dk,   arba tiesiogiai tariantis   su potencialiais darbdaviais. 

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius