Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Business Academy SouthWest
Miestas: Esbjerg/Sønderborg
Oficiali svetainė
Apie Daniją

Business Academy SouthWest yra viena didžiausių aukštųjų mokyklų regione ir siūlo studijuoti viename iš dviejų jaukių miestelių Esbjerg arba Sønderborg.
Visos universiteto siūlomos programos yra patvirtintos Danijos švietimo ministerijos ir atitinka visus Danijos aukštajam išsilavinimui keliamus standartui, todėl galite būtų tikri, kad šioje aukštojoje įgysite kokybišką ir patikimą išsilavinimą padėsiantį patikimai žengti norimos profesijos link.
Universitetas neapsiriboja tik mokymu, jis taip pat užsiima tyrimais bei žinių mainais su verslo bendruomene, taip prisidėdamas prie vietinio verslo augimo ir klestėjimo. Universitete veikia aštuoni departamentai, kurių darbas – nuolatinis kompetencijos kėlimas ir standartų išlaikymas visose srityse – nuo siūlomų studijų programų iki atliekamų tyrimų. Kiekvienai studijų programai taip pat yra sudarytas Edukacinis Komitetas, kurių nariai yra kompanijų ir įmonių atstovai. Jie siūlo savo patarimus ir konsultuoja programų sudarytojus ir dėstytojus visais su programų tobulinimus ir atnaujinimu susijusiais klausimais taip užtikrinant, kad teikiamas išsilavinimas būtų kuo praktiškesnis ir susijęs su realiais rinkos poreikiais.
Svarbiausiomis savo pareigomis universitetas laiko:

 • Užtikrinti, kad teikiamas išsilavinimas būtų naudingas šiuolaikinėje visuomenėje ir darbo rinkoje;
 • Orientuotis į nuolatinį bendradarbiavimą su verslu, taip užtikrinant nuolatinius žinių mainus;
 • Siūlyti studentams lanksčią mokymo sistemą, pritaikytą kiekvieno poreikiams;
 • Aktyviai dalyvauti atliekant tyrimus;
 • Užtikrinti, kad visos universiteto teikiamos paslaugos būtų aukščiausios kokybės.

Kaip ir daugelis šiuolaikinių universitetų Busines Academy SouthWest į savo programas įtraukė privalomą darbinę praktiką. Studentas pats privalo pasirinkti kur jis nori atlikti praktiką, tai galima daryti ir Danijoje ir bet kurioje užsienio šalyje, taigi kiekvienas turi galimybę susirasti sau svajonių vietą ir pasinaudoti visomis jos teikiamomis galimybėmis. Jei ieškoti savarankiškai nesiseka, galima rinktis ir iš universiteto siūlomų variantų – jis turi daugelį partnerių, priimančių praktikantus, o kasmet į universitetą kreipiasi ir nemažai naujų kompanijų, ieškančių praktikantų. Praktika paprastai nėra apmokama, o jei norite susirasti tokią, už kurią jums mokės, paieškas reikia pradėti anksti ir ieškoti stropiai bei ilgai.
Taip pat universitetas yra prisijungęs prie STARS projekto – projektas turi savo duomenų bazę, kurioje kompanijos, verslo centrai bei kitos įmonės kuria ryšius su įvairių regiono aukštųjų mokyklų studentais. Joje galima rasti ne tik vietą praktiškai, tačiau ir studentišką nepilno etato darbą ar projektą.
Jei susidomėjote šia aukštąja mokykla, būtinai susipažinkite su jų parengtu Survival Guide tarptautiniams studentams.
Taip pat aplankykite aukštosios:
 Facebook puslapį
 Youtube kanalą  

 

Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Aukštoji neturi savo bendrabučių.
Esbjerg mieste siūloma kreiptis į apgyvendinimo bendrovę Kollegieforeningen, kuri siūlo būstą tarptautiniams studentams. Siūlomi vieno arba dviejų kambarių butai su visais patogumais, tačiau be baldų.
Atkreipkite dėmesį, kad nesvarbu, kur ir kaip ieškote būsto, tai daryti reikia iš anksto, kadangi paieškos gali užtrukti. Taip pat, kadangi būsto ieškosite per atstumą, labai skatiname nepamiršti dažnai ir reguliariai tikrinti elektroninį paštą, antraip galite pražiopsoti būsto pasiūlymus ir jis atiteks kam nors kitam.
Jei jūsų pasirinkta studijų programa yra dėstoma Søndeborg mieste, informacijos apie apgyvendinimą šiame mieste galite pradėti ieškoti čia arba čia.

Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

 

Dauguma studentų mokydamiesi dirba nepilnu etatu. EU piliečiams darbo laikas nėra ribojamas. Darbą susirasti nėra labai sunku. Minimalus valandinis užmokestis Danijoje yra apie 12 eurų neatskaičius mokesčių.

 • Viena darbo galimybių yra laikraščių išnešiojimas, nes net 70% šių darbuotojų nekalba daniškai. Pateikiamas telefonas - MetroXpress: tel. 77 30 57 57
 • Valymas – vietiniuose laikraščiuose dažnai galima rasti skelbimų, kuriuose ieškoma valytojų dirbti privačiuose namuose.
 • Viešbučiai/restoranai – siūloma susisiekti su viešbučiais ar restoranais ir pabandyti įsidarbinti padavėju, naktiniu sargu, indų plovėju ir pan. Žinoma, išnaudokite savo privalumus. Pavyzdžiui, jei mokate prancūzų kalbą, pirmiausia apvaikščiokite prancūziškus restoranus.
 • Kitos galimybės – pasiklausinėkite pažįstamų ir kitų studentų, ar kas nors neieško darbo. Danijoje dažnai taip daroma, todėl nesidrovėkite. Kiti žmonės gali žinoti, kas ieško auklės, žmogaus, galinčio pavedžioti šunį, namų tvarkytojo ir pan.

                        

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius