Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Dania Academy, University of Applied Sciences
Miestas: Randers/Viborg
Oficiali svetainė
Apie Daniją

Dania Academy, University of Applied Sciences yra šalies centre išsidėsčiusi aukštoji mokykla turinti net aštuonis campus‘us. Universitetas siūlo patrauklias programas anglų kalba dėstomas dviejuose iš jų: Randers ir Viborg.
Savo misija universitetas laiko vystyti ir siūlyti aukščiausio lygio studijų programas, išvystytas artimai bendradarbiaujant su verslo pasauliu. Programose derinama teorija ir praktika ir visada akcentuojamas inovatyvumas ir aktualumas dabartiniame pasaulyje ir darbo rinkoje.
Universitetas nori save matyti kaip inovatyvią sėkmingai funkcionuojančią aukštojo mokslo įstaigą, orientuotą į kokybę kiekvienoje savo veiklos srityje. Jau dabar Dania Academy garsėja kaip kitoniškumui atviras universitetas, savo paskaitas rengiantis remianti naujausiomis tendencijomis ir verslumu ir nebijantis drąsiai žvelgti į priekį.
Universitetas turi gerai išvystytą ir griežtą kokybės kontrolės sistemą, kuri užtikrina ne tik studijų programų bendrą kokybę, tačiau ir jų aktualumą šiuolaikiniam verslo pasauliui bei sistemingai gerinti programas ir veiksmingiau jas pritaikyti prie darbo rinkos poreikių ir naujų galimybių. Aukštos kokybės praktiškos studijų programos suteikia universitetui galimybę įgyvendinti vieną pagrindinių savo tikslų – išlavinti kvalifikuotus ir teorines žinias bei gebėjimus puikiai pritaikyti praktikoj mokančius studentus, kurie sugebėtų sėkmingai konkuruoti darbo rinkoje.
Universitetas savo teikiamą išsilavinimą stengiasi vystyti paraleliai su visuomenės vystymusi, taip siekiant atliepti pačius naujausius ir opiausius visuomenės poreikius ir užpildyti atsiradusias spragas. Visų programų pagrindas yra inovacijos, kūrybiškumas ir verslumas, taip užtikrinant, kad programos bus lanksčios ir lengvai pritaikomos kintančiose situacijose.

Jei susidomėjote, nepamirškite aplankyti aukštosios:
 Facebook puslapį 
 Youtube kanalą

Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Viborg Campus

Visiems studentams Viborg miesto savivaldybė garantuoja gyvenamąją vietą. Siūloma nemažai bendrabučių įvairiu atstumu nuo universiteto, kuriuose galima rinktis skirtingų tipų kambarius. Visi kambariai turi virtuvėlę ir vonią su tualetu.
Nuomos kaina priklauso nuo to, keliese gyvenate, taip pat nuo kambario dydžio. Standartinis kambarys, kuriame gyvena vienas žmogus jam kainuotų apie 2800 kronų mėnesiui (įskaičiuojant ir mokesčius).
Visi siūlomi kambariai yra su baldais, tačiau reikia turėti savo patalynę, o kai kuriems būstams ir virtuvės reikmenis.
Daugiau apie apgyvendinimą Viborg mieste rasite čia.

Randers Campus

Bendrabutis yra maždaug 8 kilometrai nuo universiteto, tačiau kursuoja autobusai, suteikiantys patogų susisiekimą tarp bendrabučio ir aukštosios. Bendrabutis priklauso ne universitetui, o privačiai bendrovei, tačiau universitetas su ja turi sutartį, kuria įmonė įsipareigoja suteikti apgyvendinimą aukštosios studentams. Visi siūlomi kambariai yra apstatyti baldais, tačiau reikia turėti savo patalynę ir virtuvės reikmenis.
Norint kreiptis dėl būsto reikia apsilankyti šioje svetainėje. Būtina perskaityti visas sąlygas ir reikalavimus, nes kai kurie iš jų yra labai specifiniai ir nuomininkas privalo visa tai turėti galvoje kreipdamasis dėl kambario. Susipažinus su sąlygomis reikia užpildyti elektroninę registracijos formą.
Daugiau informacijos apie apgyvendinimą Randers Campus galite rasti čia.

Savarankiškos paieškos

Be abejo, abiejuose miestuose būsto ieškoti galite ir savarankiškai. Pateikiame keletą svetainių, kuriose galite pradėti būsto paieškas. Dauguma svetainių yra danų kalba, todėl taip pat patariame apsilankyti čia ir susipažinti su pagrindiniais daniškais terminais, praversiančiais ieškant gyvenamos vietos danų kalba parašytuose skelbimuose.
Svetainės būsto paieškai:
Anglų kalba:

Danų kalba:

Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

Daugelis Dania - Academy of Higher Education užsienio studentų ieško darbo dalį dienos tam, kad galėtų padengti dalį savo pragyvenimo išlaidų. Jei ir Jūs norėsite susirasti darbą, akademija gali Jums pagelbėti suteikdama:

  • Informaciją apie gyvenimo leidimą, mokesčius ir pan.;
  • Pagalbą rašant CV bei motyvacinius laiškus;
  • Informaciją apie laisvas darbo vietas;
  • Susisiekimą su būsimais darbdaviais.

Aukštoji nepažada, jog susirasite darbą, tačiau teigia, jog dauguma studentų darbo vietą susiranda pirmą semestrą (nešioja laikraščius, valo ir pnš.).

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia: www.workindenmark.dk


Visi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete (www.eures.dkwww.careerjet.dk) arba tiesiogiai tariantis su potencialiais darbdaviais.

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius