Nemokamos konsultacijos
+370 (677) 12333
Dania - Academy of Higher Education
Miestas: Randers/Viborg
Oficiali svetainė
Apie Daniją

Dania - Academy of Higher Education didžiuojasi galėdama savo studentams pasiūlyti puikias mokymuisi reikalingas sąlygas, o paskaitas dėsto aukštos kvalifikacijos, savo srities specialistų komanda. Be viso to, ši aukštoji gali  pasigirti tarptautinių studentų gausa, leidžiančia studentams įgyti kultūrinės patirties ir mokytis vieniems iš kitų.

Dania - Academy of Higher Education palaiko glaudžius santykius su vietinėmis verslo ir pramonės įmonėmis, kurios netgi prisideda prie studijų programų kūrimo. Studentai paskaitų metu įgytas teorines žinias gali pritaikyti sprendžiant realias organizacijos problemas, todėl yra organizuojami vizitai į organizacijas bei suteikiama galimybė atlikti trijų mėnesių stažuotę. Visa ši patirtis yra labai vertinga tolesnei karjerai.

Dania - Academy of Higher Education studijas anglų kalba siūlo dviejuose aukštosios miesteliuose:

Campus Randers ir Campus Viborg.

 

Campus Randers


Puikios sąlygos

Akademija yra įsikūrusi naujuose ir moderniuose pastatuose Randers pietuose. Ji siūlo puikias sąlygas 500 savo studentų. Čia jų laukia naujausia IT įranga 24 valandas per parą.

Artimi ryšiai su pramone

Dania Danish Academy of Business and Technology  aktyviai dalyvauja regiono gyvenime. Regiono verslas bei pramonė įtraukti į mokymo programas. Studentams sudaroma galimybė atlikti 3 mėnesių praktiką verslo įmonėse, kuriuose galima įgyti puikios patirties ir pradėti savo karjerą.

Internacionalizavimas

Ši mokslo institucija yra pasirašiusi sutartis su partneriais iš kitų šalių ir vykdo darbuotojų ir studentų mainų programas. Akademijos studentai gali įgyti tarptautinės patirties atlikdami praktiką svetur. Be to, kasmet apie 60 studentų iš viso pasaulio atvyksta į Randers studijuoti vieną iš tarptautinių programų.

 

Campus Viborg


Viborg yra viduramžių miestas, įsikuręs Jutlando vidurinėje dalyje. Jis yra Viduriniojo Jutlando regiono sostinė. Miestas garsėja futbolu, rankiniu, krepšiniu bei kitomis sporto šakomis. Verslo koledžas artimai bendrauja su sporto akademija, taigi jei domitės sportu - Viborg yra kaip tik Jums.

Dania - Academy of Higher Education  įsikūrusi nuostabioje vietoje prie ežero. Pastatai yra modernūs, viduje yra pati naujausia įranga bei daug naujų kompiuterių su nemokamu internetu. Auditorijos įrengtos pagal pačius naujausius reikalavimus. Šį pavasarį duris atvers ir bendrabutis tarptautiniams studentams. Pagrindiniame pastate rasite visą sportui (pvz. krepšiniui) skirtą įrangą, kuria galėsite naudotis nemokamai. Studentų miestelyje rasite stadioną, boulingą, restoranus, kino teatrą, sporto salę ir t.t.

Miesto savivaldybė užtikrina gyvenamosios vietos suteikimą, o Komercijos ir Pramonės Rūmai padeda susirasti darbą. Mokymasis neapsiriboja tik darbu auditorijoje, studentai turi daug mokytis savarankiškai. Jie kiekvieną dieną gauna specialias užduotis, kurios turi būti atliekamos laiku. Studentai patys atsako už savo mokymąsi bei savarankiškai sudaro individualius mokymosi planus.

 

                      

                      

Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Randers Campus

Bendrabutis yra maždaug 8 kilometrai nuo Dania - Academy of Higher Education. Kambariai yra su baldais, tačiau studentai privalo turėti savo paklodę bei antklodę arba miegmaišį, įrankius, indus, puodus bei keptuves. Daugiau informacijos apie apgyvendinimą Randers Campus galite rasti čia.

Viborg Campus

Visiems studentams Viborg miesto savivaldybė garantuoja gyvenamąją vietą. Netoliese nuo Dania - Academy of Higher Education, pačiame miesto centre yra įsikūrę 3 modernūs bendrabučiai, vadinami Logos. Visi bendrabučių kambariai turi po mažą virtuvėlę bei vonią ir tualetą. Kainos prasideda nuo 200 € per mėnesį. Studentai gali pasirinkti Nørresøkollegiet bendrabutį, kuris yra įsikūręs prie akademijos ir didžiuojasi gražiu kraštovaizdžiu. Nuomos kaina svyruoja nuo 1700 DKK ( 226 € ) į mėnesį. Daugiau apie apgyvendinimą Viborg mieste rasite čia.

Daugelis Dania - Academy of Higher Education užsienio studentų ieško darbo dalį dienos tam, kad galėtų padengti dalį savo pragyvenimo išlaidų. Jei ir Jūs norėsite susirasti darbą, akademija gali Jums pagelbėti suteikdama:

  • Informaciją apie gyvenimo leidimą, mokesčius ir pan.;
  • Pagalbą rašant CV bei motyvacinius laiškus;
  • Informaciją apie laisvas darbo vietas;
  • Susisiekimą su būsimais darbdaviais.

Aukštoji nepažada, jog susirasite darbą, tačiau teigia, jog dauguma studentų darbo vietą susiranda pirmą semestrą (nešioja laikraščius, valo ir pnš.).

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia: www.workindenmark.dk


Visi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete (www.eures.dk; www.seasonalwork.dk; www.careerjet.dk) arba tiesiogiai tariantis su potencialiais darbdaviais.

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius