Nemokamos konsultacijos
+370 (677) 12333
Aalborg University
Miestas: Aalborg/Copenhagen/ Esbjerg
Oficiali svetainė
Apie Daniją

Aalborg universitetas  buvo įkurtas 1974 metais Aalborge, Danijoje, Šiaurės Europoje. Dabar universitetą sudaro trys fakultetai trijuose miestuose:
 • Aalborgas – pagrindinis studentų miestelis, siūlantis daugiau nei 40 tarptautinių studijų programų.
 • Esbjergas – jaukus pakrantės miestelis su nedidelėmis pragyvenimo išlaidomis.
 • Kopenhaga – Danijos sostinė su begale kultūrinių pasirinkimų.

Šis jaunas ir modernus universitetas šiandien atlieka kokybiškus mokslinius tyrimus bei siūlo platų humanitarinių, socialinių, gamtos mokslų ir inžinerinių studijų pasirinkimą

Aalborg universiteto fakultetai išsidėstę po visą Aalborg miestą. Šis miestas yra labai gyvybingas tiek dienos, tiek nakties metu. Pavyzdžiui, gegužės pabaigoje Aalborg mieste vyksta didžiausias karnavalas Šiaurės Europoje.

Aalborg Universitetas išsiskiria savo unikaliais mokymo metodais: problemų sprendimu bei projektų organizavimu. Šie metodai naudojami mokyme bei sprendžiant realaus pasaulio problemas. Studentai, dirbdami grupėse, stengiasi išsiaiškinti problemų priežastis bei moksliškai pagrįsti atsakymus.

Aalborg Universitete mokosi apie 14 000 studentų (pradedant parengiamojo kurso, baigiant doktorantūros studentais). 12,5% jų yra tarptautiniai studentai, atvykę iš skirtingų šalių. Kiekvienam užsienio studentui paskiriamas asmuo, supažindinsiantis jį su Danija bei jos gyvenimu.

Studentams, norintiems geriau pažinti vieniems kitus, universitetas siūlo lankyti atletiką ar dalyvauti universiteto kavinės renginiuose. Kiekvieną trečiadienį joje vyksta užsienio studentų vakarai.

Faktai apie Aalborg universitetą:
 • AAU turi beveik 15,000 studentų – nuo bestudijuojančių parengiamuose kursuose iki doktorantūros studijas besimokančių mokslininkų.
 • Universitete mokosi daugiau nei 10% tarptautinių studentų, atstovaujančių 100 skirtingų šalių visame pasaulyje.
 • Tarptautiniai studentai sudaro apie 50% doktorantūrą besimokančių studentų. Žmonės, pabaigę šias studijas, per mėnesį uždirba apie 3000 eurų.
Unikalus mokymasis, orientuotas į problemos sprendimą:
 • Pasakyk man, ir aš pamiršiu.
 • Parodyk man, ir galbūt aš prisiminsiu.
 • Įtrauk mane, ir aš suprasiu.

                        

                        

Daugiau video rasite čia.

Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

 

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Pagrindinis Aalborg universiteto bendrabutis yra įsikūręs Aalborg miesto pietryčiuose. Paties universiteto teritorijoje nėra bendrabučių. Dalis jų yra Aalborg miesto centre, 5-6 km nuo universiteto, kiti - pusiaukelėje tarp universiteto ir miesto centro ar už miesto, 20 minučių kelio iki universiteto.

Kai gausite patvirtinimą iš universiteto, jog esate priimtas, Jums bus atsiųstas paketas su paraiškos dėl apgyvendinimo forma. Jei paraiška siunčiama per Tarptautinį Apgyvendinimo Biurą (International Accommodation Office), studentai, pradedantys studijas pavasario semestro metu (vasario-birželio mėnensiais), formą privalo užpildyti iki gruodžio 1 dienos, o rudenį (rugsėjo-sausio mėnesiais) pradedantieji studijas - iki birželio 1 dienos.

Pateikę paraiškos formą privalote sumokėti 2000 DKK depozitą. Aalborg universiteto Tarptautinio Apgyvendinimo Biuras išrašo šią sąskaitą. Jei dėl kokių nors priežasčių Jūs negalite atvykti į universitetą, šie pinigai nėra grąžinami. Šis depozitas yra grąžinamas tik po studijų Danijoje. Magistro programų studentai atvykę privalo sumokėti  nuomą už pusę metų į priekį, o po pirmojo semestro - sumokėti nuomą už antrąjį pusmetį. Jei pratęsiate savo studijų laiką (po 2 metus trunkančios magistro studijų programos), už nuomą mokate mėnesį į priekį. Nuomos kaina svyruoja nuo 1800 iki 3000 DKK per mėnesį.

Daugiau informacijos apie apgyvendinimą galite rasti čia.

Atsakingas žmogus už apgyvendinimą Esbjergo mieste:
Liliana Schatt, liliana(eta)bio.aau.dk, +45 9940 7670

Atsakingas žmogus už apgyvendinimą Kopenhagos mieste:
Ulrik Okkels Iversen, ui(eta)adm.aau.dk, +45 9940 3751
 
                       

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia.


Visi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete (www.eures.dk; www.seasonalwork.dk; www.careerjet.dk) arba tiesiogiai tariantis su potencialiais darbdaviais.

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

 

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius