Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Aalborg University
Miestas: Aalborg/Copenhagen/ Esbjerg
Oficiali svetainė
Apie Daniją

Aalborg universitetas buvo įkurtas 1974 metais Aalborge, Danijoje, Šiaurės Europoje.
Nuo pat įsikūrimo universitetas tapo gerai žinomas savo išskirtiniu mokymo modeliu – Problem Based Learning, bei intensyviu bendradarbiavimu su jį supančia visuomene. Vėliau Aalborgo universitetas įsitraukė į aukšto lygio mokslinių tyrimų lauką, ne tik lokaliai, bet ir tarptautiniame lygmenyje. Šiandien jaunas ir modernus universitetas atlieka kokybiškus mokslinius tyrimus bei siūlo platų humanitarinių, socialinių, gamtos mokslų ir inžinerinių studijų pasirinkimą.


Universitetą sudaro keturi fakultetai trijuose miestuose: Aalborge, Esbjerge ir Kopenhagoje. Nuo pirmųjų metų universiteto studentų skaičius išaugo nuo 3000 iki 15,000. Universitete mokosi daugiau nei 10% tarptautinių studentų iš įvairių pasaulio šalių, todėl jame siūloma daugiau nei 40 studijų programų anglų kalba. Aalborgo universitetas studijų programas siūlo keturiuose fakultetuose: Humanitarinių mokslų, Socialinių mokslų, Inžinerijos bei Medicinos. Kiekvienam užsienio studentui paskiriamas asmuo, supažindinsiantis jį su Danija bei jos gyvenimu.
Aalborg universiteto Youtube paskyroje arba ČIA rasite daug informatyvių video apie studijas, fakultetus, bibliotekas bei kasdieninį universiteto gyvenimą.

Aalborg Universiteto misija – prisidėti prie Danijos visuomenės klestėjimo, gerovės ir kultūros plėtros bei viso pasaulio sukauptų žinių bazės plėtimo. Ši misija įgyvendinama remiantis moksliniais tyrimais grįsta mokymo sistema bei įgytų žinių pasikeitimu su supančia visuomene.

 • Problem-based learning modelis: Aalborgo universitetas užtikrina sklandų teorijos ir praktikos derinimą, taip audžiant tvirtas gijas tarp universiteto ir jį supančios bendruomenės. Geriausių šio mokymo metodo rezultatų bandoma pasiekti įgyvendinant ir plėtojant problema paremtą projektinio darbo modelį.
 • Unikalus problem-based mokymasis remiasi požiūriu:
  • Pasakyk man, ir aš pamiršiu.
  • Parodyk man, ir galbūt aš prisiminsiu.
  • Įtrauk mane, ir aš suprasiu.

Aalborgo universitetas turi tradiciją naujus studentus įtraukti į įvairią veiklą po paskaitų – taip palengvindamas adaptaciją prie naujos aplinkos. Galima įsitraukti į universiteto miestelio veiklą, AAU kavinės veiklą ar kino klubą. Taip pat galima įsijungti ir į studentų organizacijų veiklą.


Atkreipkite dėmesį, kad visi trys miestai, kuriuose įsikūrę AAU padaliniai, taip pat turi pasiūlyti įvairios veiklos atvykstantiems studentams.

Studijos AAU, Aalborg mieste

Aalborg‘as yra ketvirtas pagal dydį Danijos miestas, kuriame gyvena apie 125,000 žmonių. Studentams  šis miestas siūlo daug galimybių, atsižvelgiant į dominančias kultūrines patirtis: sportą, įvairius laisvalaikio užsiėmimus nuo teatro iki muzikinių pasirodymų. Per paskutinius metus Aalborg‘as transformavosi iš industrinio miesto į žinių ir kultūros miestą. Pokytis ypač akivaizdus uosto promenadoje, kur verda miesto kultūrinis gyvenimas: kavinės, kultūros renginiai ir sporto įrenginiai pakeitė gamyklas ir rūkstančius kaminus.
Studentams, norintiems geriau pažinti vieniems kitus, universitetas siūlo užsukti į tarptautinių studentų vakarus trečiadieniais, miesto centre esančioje kavinėje Studenterhuset. Čia vyksta įvairūs renginiai ir susirenka gausus būrys studentų – tai pati tinkamiausia vieta susirasti bendraminčių.
Besidomintys sporto užsiėmimais taip pat turės ką veikti - Aalborgo miestas vadinamas sporto meka. Daugiau informacijos apie siūlomas sporto šakas (jų pasiūla – nuo tradicinių iki itin egzotiškų!), sporto renginius ir klubus rasi čia.

Studijos AAU, Kopenhagoje

Kopenhagoje – Danijos sostinėje – gyvena beveik 2 milijonai gyventojų, taigi miestas pasižymi sparčiu gyvenimo tempu ir konkurencinga aplinka, tačiau taip pat - tai žavus istorinis miestas su turtingais kultūros istorijos klodais. Studentai, pasirinkę studijas AAU padalinyje Kopenhagoje galės mėgautis jaukia, spalvinga modernaus miesto aplinka ir siūlomomis galimybėmis. Kaip sakoma, „Copenhagen has it all“. Muzika, teatrai, muziejai, senos pilys, kulinarija, klubai, sportas – šis miestas talpina viską.
Kadangi Aalborgo universitetas yra įsikūręs pietvakarinėje centrinės Kopenhagos dalyje (žinomoje „Sydhavnen“ pavadinimu), studentai gali lengvai pasiekti visas svarbiausias ir įdomiausias šio miesto centro vietas dviračiu, traukiniu ar autobusu. Daugiau info apie tai čia.
Studentai AAU-Cph gali naudotis moderniai įrengtomis laboratorijomis, konferencijų salėmis, jaukiomis auditorijomis. Universiteto miestelio aplinkoje rasite daug mažų poilsio oazių ir lounge‘ų, kuriose galima susitikti su bendrakursiais ar ramiai pasiruošti sekančiai paskaitai. Universiteto miestelyje taip yra ir bibliotekos filialas bei sveiko maisto valgykla.

Studijos AAU, Esbjerg mieste

Esbjerg miestas yra penktas pagal dydį Danijos miestas (115,000 gyventojų). Nuo miesto centro iki Aalborgo universiteto – tik trys kilometrai. Susisiekimas šiame mieste yra labai patogus ir nusigauti į universiteto miestelį iš miesto centro yra itin paprasta naudojantis viešuoju transportu. Esbjerge esantis Aalborgo universiteto padalinys nėra didelis, tačiau būtent tai įtakoja laisvesnę ir jaukesnę atmosferą bei glaudesnį bendravimą su visa akademine bendruomene – tiek dėstytojais, tiek studentais.  
Kiekvieną penktadienį kavinėje „Smuthullet“ vyksta įvairūs renginiai skirti Aalborgo universiteto bendruomenei – tai puiki galimybė įsijungti į kultūrinę veiklą ar tiesiog smagiai praleisti laiką. Daugiau informacijos apie universiteto siūlomas laisvalaikio praleidimo galimybės, apie Esbjerg mieste vykstančius renginius, darbo galimybes, lankomas vietas, būsto paieškas čia.

                                             

Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

 

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Būsto paieška Aalborge

Pagrindinis Aalborg universiteto bendrabutis yra įsikūręs Aalborg miesto pietryčiuose. Paties universiteto teritorijoje nėra bendrabučių. Dalis jų yra Aalborg miesto centre, 5-6 km nuo universiteto, kiti - pusiaukelėje tarp universiteto ir miesto centro ar už miesto, 20 minučių kelio iki universiteto.

Kai gausite patvirtinimą iš universiteto, jog esate priimtas, Jums bus atsiųstas paketas su paraiškos dėl apgyvendinimo forma. Jei paraiška siunčiama per Tarptautinį Apgyvendinimo Biurą (International Accommodation Office), studentai, pradedantys studijas pavasario semestro metu (vasario-birželio mėnesiais), formą privalo užpildyti iki gruodžio 1 dienos, o rudenį (rugsėjo-sausio mėnesiais) pradedantieji studijas - iki birželio 1 dienos.

Pateikę paraiškos formą privalote sumokėti 2000 DKK depozitą. Aalborg universiteto Tarptautinio Apgyvendinimo Biuras išrašo šią sąskaitą. Jei dėl kokių nors priežasčių Jūs negalite atvykti į universitetą, šie pinigai nėra grąžinami. Šis depozitas yra grąžinamas tik po studijų Danijoje. Magistro programų studentai atvykę privalo sumokėti  nuomą už pusę metų į priekį, o po pirmojo semestro - sumokėti nuomą už antrąjį pusmetį. Jei pratęsiate savo studijų laiką (po 2 metus trunkančios magistro studijų programos), už nuomą mokate mėnesį į priekį. Nuomos kaina svyruoja nuo 1800 iki 3000 DKK per mėnesį.

International Accomondation Office taip pat padės jums susirasti būstą Aalborge. Čia rasite visą reikiamą informaciją, kur ir kada turėtumėte kreiptis norėdami prašyti pagalbos ieškant gyvenamosios vietos Aalborge, taip pat – įvairių būstų skelbimus ir sąrašus, taigi itin gerai išnagrinėkite internetinį puslapį.
Informaciją ir video filmuką apie gyvenamąsias vietas Aalborge galite rasti oficialiame aukštosios puslapyje.

Būsto paieška Kopenhagoje

Kopenhagoje būstą susirasti yra itin sudėtinga, todėl jo paieškas reikia pradėti kuo anksčiau. Gyvenamosios vietos paieškos šiame mieste užtrunka nuo 1 iki 3 mėnesių. Kad susirastum būstą pagal savo poreikius (kainą ir vietą) tikrai reikės pavargti:) Būtinai perskaitykite šiuos patarimus, kad kuo aiškiau suprastumėte, kokie turėtų būtų jūsų pirmieji žingsniai pradedant paieškas.
Čia rasi svarbiausią informaciją, kaip užsiregistruoti, kad atsistotum į eilę bendrabučio kambariui gauti, kaip ieškotis privataus būsto nuomos ar kur susirasti bendraminčių gyvenimui kartu. Taip pat būtinai užsukite ir ČIA.

Taip pat pateikiame keletą nuorodų, kurios gali būti naudingos ieškant būsto savarankiškai:

Anglų kalba:

Danų kalba:

Būsto paieška Esbjerge

Susirasti gyvenamąją vietą Esbjerge yra tikrai paprasčiau nei Kopenhagoje ar Aalborge, be to – kainos čia daug mažesnės nei didesniuose miestuose. Čia taip pat gali prašyti Accomondation Office‘o pagalbos (international@esbjerg.aau.dk) – jie tau padės susitarti dėl būsto nuomos, padės jo paieškose ir pasirašant sutartį – taigi patariame palaikyti ryšius su tarptautinių studentų ofisu.
Čia rasi visą pagrindinę informaciją, kokio tipo būstus gali rinktis Esbjerge, o čia kur ir kada kreiptis norint pradėti paiešką (atkreipk dėmesį, kad yra išskirta adresai ir nuorodos, kuriomis gali kreiptis Esbjerge, Kopenhagoje ar Aalborgo mieste).

 

Neužmirškite, kad daug gerų patarimų taip pat rasite ir skiltyje „Apgyvendinimas“.

Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

                      

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia.


Visi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete (www.eures.dk; nyidanmark; www.careerjet.dk) arba tiesiogiai tariantis su potencialiais darbdaviais.

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

 

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius