Nemokamos konsultacijos
+370 (677) 12333
International Business Academy

Per pastaruosius 100 metų Kolding Business School iš mažos vakarinės mokyklos virto didele mokslo institucija. Po 2002 ir 2004 metų susijungimo su Fredericia ir Aabenraa verslo mokyklomis šiai mokyklai suteiktas naujas vardas - International Business Academy (IBA). Dabar čia mokosi daugiau nei 6000 studentų. 3400 iš jų yra pasirinkę dienines studijas. Šioje verslo mokykloje mokosi ne tik danai, bet ir studentai iš užsienio šalių, todėl mokykla grasėja įdomia bei patrauklia tarptautine mokymosi atmosfera. Visama pasaulyje ji yra žinoma kaip siūlanti kokybiškas studijas tarptautinė verslo mokykla.

IBA savo studentams siūlo:

  • stiprias teorines studijas, apimančias daugelį sričių;
  • įvairias teorines bei praktines užduotis;
  • galimybę pasitikrinti savo įgūdžius bei žinias skirtinguose kontekstuose: mokykla suteikia galimybę įsidarbinti skirtingų kultūrų aplinkoje, skatina praktinių problemų sprendimą, asmeninę iniciatyvą bei ugdo komandinius įgūdžius;
  • galimybę asmeniniam tobulėjimui.

IBA studentų, darbuotojų, dėstytojų bei kuratorių tarptautinis bendradarbiavimas padeda ne tik išlaikyti aukštą mokslo kokybę, bet ir gerinti studijų programas, patį mokymą, įdarbinimo procesą, koordinuojamus projektus, paslaugas bei didinti turimus išteklius.

Užsienio partneriai

IBA bendradarbiauja su universitetais bei kitomis mokslo įstaigomis iš viso pasaulio.

Akademija yra aktyvi tarptautinių verslo mokyklų tinklo narė (www.nibsnet.org). IBA organizuoja studentų vizitus, studentų bei darbuotojų mainų programas, konferencijas bei bendrų tyrimų projektus. IBA studentai dalyvauja tarptautiniuose konkursuose. IBA programas pripažįsta London South Bank University ir Coventry University. Dauguma tarptautinių partnerių suteikia IBA studentams galimybę tęsti studijas viename iš pasirinktų partnerių universitetų.

International Business Academy bukletas

                       

                       

                       

                           

                           

Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Koldig suteikia studentams apgyvendinimą. Kaina priklauso nuo keleto veiksnių. Jeigu studentas nori gyventi vienas, jis turi mokėti 2500 DKK per mėnesį. Jeigu gyvenamąjį plotą studentai dalinasi, nuomos kaina mažesnė.

Norime atkreipti dėmesį, kad Danijoje nuomojantis gyvenamąjį būstą reikia sumokėti trijų mėnesių nuomos dydžio užstatą. Šioje šalyje butai sutvarkomi po kiekvieno nuomininko išvykimo ir pinigai už tai yra paimami iš užstato.  Net jei gyventojai butą palieka pakankamai švarų ir tvarkingą, jie netenka gana didelės užstato sumos (maždaug dviejų trečdalių). Tai reikia prisiminti derantis dėl buto kainos.

Butą dalintis su kitu žmogumi yra labai ekonomiška išeitis. IBA gali padėti susirasti gyvenamąją vietą. Mokykla studento vardu kreipiasi dėl nuomojamo būsto. Prašymo formą galite rasti Koling duomenų bazėje. Iš studento tikimasi, kad jis priims mokyklos pasiūlytą būstą. Jei studentai jo atsisako, toliau gyvenamosios vietos turi ieškotis patys. Dažniausiai studentai šiuos pasiūlymus priima, išskyrus tuos atvejus, kai jie neišgali sumokėti nustatyto dydžio nuomos.

Kolding nėra bendrabučių, tad norinteji gyventi su kitais studentais turi apie tai pranešti iš anksto. Tuomet universitetas jiems pasiūlo būstą, kuriame gali gyventi 2-3 žmonės.

Daugiau informacijos galite rasti paspaudę čia.

                     

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia: www.workindenmark.dk


Visi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete (www.eures.dk; www.seasonalwork.dk; www.careerjet.dk) arba tiesiogiai tariantis su potencialiais darbdaviais.

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

                          

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius