Nemokamos konsultacijos
+370 (677) 12333
University College Northern Denmark

University College Northern Denmark (UCN) – tai profesinio lavinimo institucija, siūlanti profesines akademines programas studentams, norintiems greitai pasiekti karjeros aukštumų.

Išsilavinimas – tai investicija ne tik ateinantiems keliems metams, bet ir visam Jūsų gyvenimui. UCN siekia atskleisti bei suprasti Jūsų potencialą. UCN garantuoja puikų mokymą, atlieka tarptautiniu lygiu pripažįstamus tyrimus, teikia profesionalią pagalbą ir palaikymą savos studentams. Daug dėmėsio skiriama ryšių su verslo pasauliu užmezgimui ir išlaikymui.

UCN koncentruojasi į akademinių profesinių studijų programas.
Akademinis Profesinis (AP) laipsnis – tai pagrindinių akademinių studijų laipsnis, kurį pripažįsta Danijos Švietimo Ministerija bei tarptautiniu mastu – Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistema (ECTS). Šis dviejų metų studijų kursas yra panašus į pirmuosius du trejus metus trunkančių bakalauro studijų metus. 
UCN turi daug partnerių universitetų, kuriuose papildomai pasimokę 1-1,5 metų galite įgyti bakalauro laipsnį.

Gyvas, niekad nenurimstantis Alborgo miestas siūlo turtingą bei ilgai atmintyje išliekantį studentišką gyvenimą. Jo gyventojai mėgsta linksmintis bei dalyvauti ne tik  naujose, bet ir tradicinėse šventėse. 

Alborgas yra Šiaurės Jutlandijos kultūros širdis, tad čia daug galimybių mėgautis organizuojamais koncertais, operomis bei miuziklais.

Siūlome paskaityti blogą, sukurtą Aleksandros Goinskos, čia rasite dar daugiau informacijos apie Daniją ir UCN. 

Naujausią UCN bukletą rasite čia.

                              

                              

                              

  

 

Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

UCN siūlo apgyvendinimą  Student Hostel of Aalborg Technical College (Aalborgo Technikos koledžo studentų bendrabutyje). Miegamasis bei darbo kambarys kainuoja 1995 DKK per mėnesį. Pirmą kartą mokant reikia padengti vieno mėnesio nuomą į priekį bei sumokėti tokio pat dydžio užstatą. Bendrabučio bute (bloke) yra du atskiri kambariai ir kiekviename iš jų gyvena po vieną studentą. Jie dalinasi įėjimu, mažu koridoriumi, tualetu, dušu bei šaldytuvu. Kiekviename aukšte yra po atskirą virtuvę, taigi studentai gali patys gamintis maistą. Tačiau virtuvėse nėra įrankių, keptuvių bei puodų - jie bus suteikti, jei to paprašysite. Kiekviename kambaryje yra interneto prieiga. Jei pasirinksite šį bendrabutį, tik atvykę turėsite sumokėti vieno mėnesio nuomos kainą bei garantinį užstatą, kuris yra 3990 DKK.

Taip pat UCN bendradarbiauja su AAB College. Kaina už dvivietį kambarį  čia yra 3500 DKK per mėnesį žmogui. Į kainą yra įskaičiuotas maistas: pusryčiai, pietūs (bandelė bei vaisiai) bei vakarienė. Virtuvėje taip pat yra šaldytuvas, kriauklė bei stalas. Kiekviename kambaryje yra nemokamos interneto bei televizijos prieigos. Kambariuose yra naujos lovos, dideli darbo stalai, drabužių spintos bei mažos spintelės prie lovos. Užstatas už tokį kambarį yra 2000 DKK ir jis yra negrąžinamas.

Bendradutyje yra skalbyklos, kuriose vienas skalbimas kainuoja 10 DK. Studentams neleidžiama vartoti alkoholio AAB koledže.

Jei norite išsinuomoti atskirą kambarį Aalborge, Jūs turite užsiregistruoti internetiniame puslapyje adresu www.aku-aalborg.dk. Aalborgo miestas garantuoja gyvenamąją vietą visiems studentams. Kiti Danijos miestai to garantuoti negali.

Daugiau informacijos apie apgyvendinimą galite rasti čia.
Dėl apgyvendinimo taip pat galite kreiptis į UCN atsovę Mrs. Carina Mortensen cam(eta)ucn.dk 

                         

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia: www.workindenmark.dk


Visi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete (www.eures.dk; www.seasonalwork.dk; www.careerjet.dk) arba tiesiogiai tariantis su potencialiais darbdaviais.

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

                      

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius