Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
University College Northern Denmark

University College Northern Denmark (UCN) – tai profesinio lavinimo institucija, siūlanti profesines akademines programas studentams, norintiems greitai pasiekti karjeros aukštumų. Šiame universitetiniame koledže mokosi 10,005 studentų. Iš kitų (net 50-ties) pasaulio šalių į jį atvykę studijuoti beveik 1007 studentai (apie 10%). UCN siūlo daugiau nei 40 studijų programų, kurios veda sėkmingos karjeros link tiek danus, tiek ir tarptautinius studentus (18 studijų programų universitete yra dėstoma anglų kalba).

 

UCN labai vertina savo bendruomenę – atviros diskusijos, tarp studentų, administracijos ir dėstytojų nuolatos palaikomas dialogas skatina drąsiai reikšti savo nuomonę, jaustis laisvai ir užtikrinai universiteto aplinkoje bei analitiškai žvelgti į kylančias problemas. Čia rasi universiteto bendruomenei skirtus renginius, susibūrimus vykstančius ištisus metus.

Išsilavinimas – tai investicija visam gyvenimui, tuo vadovaudamasi UCN siūlo aukštos kokybės išsilavinimą ir profesionalią pagalbą einant tikslo link. Siekiama atskleisti bei suprasti jūsų potencialą. Daug dėmesio skiriama ryšių palaikymui su verslo pasauliu. Studijų metu stengiamasi derinti ir teoriją, ir praktikę patirtį. Kolegiškumas, skaidri universiteto politika ir atskaitingumas savo bendruomenei – būtent tai yra pagrindiniai principai, kuriais vadovaujasi UCN darbuotojai.

Naujausią UCN bukletą rasite čia, o reikalingiausią informaciją atvykstantiems studentams UCN pateikia čia.

Gyvas, niekad nenurimstantis Alborgo miestas, kuriame įsikūrę UCN studentų miesteliai, siūlo įdomų bei ilgai atmintyje išliekantį studentišką gyvenimą. Jo gyventojai mėgsta linksmintis bei dalyvauti ne tik šiuolaikiškose, bet ir tradicinėse šventėse. Alborgas yra Šiaurės Jutlandijos kultūros širdis, tad čia daug galimybių mėgautis organizuojamais koncertais, operomis, miuziklais ar tiesiog įdomiu naktiniu gyvenimu.

Čia rasi daug smagių video filmukų apie gyvenimą Aalborg‘o mieste bei studijas UCN.

Siūlome paskaityti ir UCN blogą.

                             

                              

                              

  

 

Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Aalborgo miestas garantuoja gyvenamąją vietą visiems studentams. Kiti Danijos miestai to garantuoti negali, svarbiausia – aktyviai ieškoti. UCN gali pasiūlyti apgyvendinimą UC House bendrabutyje. US House yra įsikūręs šalia Skalbord srities (didžiausia Aalborgo apsipirkinėjimo sritis, kurioje randasi daugiau negu 100 parduotuvių).

UC House yra 4 km atstumu nutolęs nuo miesto centro. Susisiekimas su centru labai geras – šiuo maršrutu važinėja daugiau negu 5 autobusai. Toje pačioje srityje yra ne tik autobusų stotelės, bet ir traukinių stotis, iš Skalborg srities galėsite vykti į vakarinę Aalborgo miesto dalį (Aalborg Vestbyen) ir į visus UCN padalinius.

UC House siūlo modernius, erdvius kambarius su lovomis, kompiuterių stalais ir lempomis. Kartu su kitais studentais dalinamasi pilnai įrengta virtuve ir svetaine iš kurios galima patekti į uždarą sodą, kuriame yra ir barbekiu. Svetainės įrengtos labai jaukiai – yra didelės sofos, tai poilsio zona, kurioje galima žiūrėti TV su kambariokais ar šiaip šnekučiuotis, taip pat yra ir stalo teniso bei biliardo stalas. Name taip pat yra ir greitas bevielis internetas, skalbimo paslaugos.

Dauguma kambarių yra 20 m2 dydžio ir turi privačias vonias. Kainos: nuo 2000 DKK – 3800 DKK už vienvietį kambarį ir 1500 DKK – 1900 DKK žmogui už dvivietį kambarį. Kiekviename kambaryje taip pat įmontuotas ir šaldytuvas.

Adresas: UC House, Nibevej 12, 9200  Aalborg SV, Denmark.

Internetinis puslapis: http://uchouse.dk/index.html

Dėl apgyvendinimo taip pat būtinai kreipkitės į UCN atstovę Mrs. Carina Mortensen cam(@)ucn.dk. Daugiau informacijos apie apgyvendinimą galite rasti čia.


Jau žinantiems stojimo rezultatus į UCN: Pagalbos ieškant būsto taip pat galėsite prašyti ir per UCN sistemą – bet tik tuo atveju, jeigu gavote priėmimo laišką (prisijungimai prie šios sistemos bus suteikti kartu su priėmimo laišku). Pirmiausia turėsite užsiregistruoti internetiniame puslapyje adresu www.aku-aalborg.dk, kad gautumėte kodą, o tuomet pateikę reikiamus duomenis prašysite pagalbos per minėtąją UCN sistemą - tai garantuos, jog greičiau gautumėte gyvenamąją vietą.

Tačiau atminkite, kad būsto žvalgytis reikia daug anksčiau, kadangi į UCN stojančiųjų yra tikrai daug.

 

      ČIA rasite daugiau naudingos informacijos apie AKU-Aalborg svetainę.   

Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

               

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia: www.workindenmark.dk


Visi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete (www.eures.dk; www.seasonalwork.dk; www.careerjet.dk) arba tiesiogiai tariantis su potencialiais darbdaviais.

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

                      

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius