Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Copenhagen Business Academy

Copenhagen Business Academy yra didžiausia į verslą orientuota aukštoji mokykla Danijoje. Ji turi net 5 campus vietoves įvairiose Kopenhagos vietose, o kiekvienoje iš jų dėstomos specifinės programos. Trijose iš jų dėstomos programos anglų kalba tarptautiniams studentams: Lyngby, Nørrebro ir, naujai pastatytame pastate Søerne.
Universitetas siekia siūlyti aukštos kokybės studijų programas, paremtas teorijos ir praktikos derinimu ir orientuotas į pritaikomumą ir paklaus dabartiniame verslo pasaulyje. Taip pat siekiama nuolatos pasiūlyti vis daugiau naujų tarptautinės veiklos galimybių, ne tik siūlant tarptautinius projektus, bet ir skatinant studentų bei darbuotojų mobilumą skatinant žinių ir įgūdžių mainus.
Tačiau studijų sėkmė priklauso ne tik nuo universiteto siūlomų privalumų ir galimybių, bet ir nuo studento įdedamų pastangų. Įstojus į universitetą tampama jo bendruomenės nariu, todėl universitetas tikisi, kad studentas prisiims atsakomybę kaip jo bendruomenės narys ir tinkamai reprezentuos aukštąją mokyklą. Todėl iš studento tikimasi atsakomybės, rimto požiūrio į savo studijas ir aktyvaus dalyvavimo studijų veikloje. Kiekvienas studentas yra atsakingas už savo studijų pasiekimus ir tuo, kaip jis pasinaudoja universiteto teikiamomis galimybėmis. Dėstytojai nuolatos skatina studentus dalyvauti diskusijose ir dalintis savo idėjomis bei patirtimis. Universitetas didžiuojasi savo profesionaliais darbuotojais, jų puikia reputacija ir gerais santykiais su studentais.
Universietas nori išugdyti nepriklausomus, laisvai mąstančius, lanksčius ir visas reikalingas priemones nagrinėti verslo problemoms turinčius studentus. Tačiau šiam tikslui pasiekti reikalingas kiekvieno studento indėlis, savarankiškumas ir iniciatyvumas.
Jei jums netrūksta iniciatyvos bei veržlumo, Copenhagen Business Academy gali pasiūlyti daugybė galimybių, kuriomis gali naudotis visi jos studentai:

  • Cphbusiness Students - organizacija, kurios darbas informuoti studentus apie egzistuojančias galimybes ir sąlygas, teikiamas studentams, atstovauti studentų interesus. Čia galite aplankyti jų Facebook puslapį.
  • Galimybė išvykti į mainų programą kitos šalies universitete arba atlikti darbinę praktiką kitoje šalyje. Jei praktiką ar mainus atlieki kitoje ES šalyje, yra galimybė kreiptis dėl Erasmus stipendijos. Mainams galima išvykti trumpam (14 dienų) arba ilgam (3 mėnesiai) laikotarpiui.
  • Be abejo, teikiama galimybė išmokti danų kalbos nemokamai. Kalbos įgūdžiai ne tik padės pasijusti geriau kitoje šalyje, bet ir pagelbės ieškantis darbo. Jei norite mokytis daniškai, International Office suteiks visą reikiamą informaciją. Taip pat informacijos apie nemokamas danų kalbos pamokas galima rasti čia. O šioje svetainėje pramokti kalbos savarankiškai.
  • Bibliotekos – kiekviename universiteto campus‘e dėstomos tik tam tikros programos, todėl jūsų campus‘o bibliotekoje rasite tik jums ir jūsų pasirinktai specialybei aktualiausias knygas, o taip pat ir visada pasiruošusius padėti darbuotojus.
  • Verslo inkubatorius – Copenhagen Business Academy labai skatina studentų iniciatyvumą ir idėjas. Todėl teikiama galimybė pasinaudoti verso inkubatoriumi savo verslo idėjai plėtoti. Inkubatoriuje jums bus suteikiama vieta, priemonės ir pagalba, reikalingi įgyvendinti jūsų verslo idėją.

Jei jūsų iniciatyvumas, energija ir kūrybiškumas atitinka aukštosios standartus ir jūs esate pasiruošę paimti viską, ką ši mokykla siūlo, Copenhagen Business Academy yra vieta kaip tik jums.
Įdomu? Paskaitykite universiteto brošiūrą, skirtą tarptautiniams studentams.

Taip pat aplankykite aukštosios:
 Facebook profilį 
 Youtube kanalą

 

                      
Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Universitetas neturi savo bendrabučio ir apgyvendinimo nesiūlo, todėl susirasti būstą yra kiekvieno studento individuali pareiga. Tačiau aukštoji stengiasi suteikti visą reikiamą informaciją apie apgyvendinimą, kad bent jau užvestų būsimus studentus ant teisingo kelio.
Taip pat Copenhagen Business Academy rengia Accomodation Assistance days, kurių tikslas – padėti tarptautiniams studentams susirasti apgyvendinimą. Programa vyksta paskutines dvi liepos ir pirmą rugpjūčio savaites. Norintys dalyvauti programoje studentai privalo užsiregistruoti. Dalyviams renginio metu universitetas jokio laikino būsto nesuteikia, todėl tuo būtina pasirūpinti iš anksto. Būsto ieškoti padės universiteto paskirtas buddy, taip pat jo bus galima ieškotis su kitais studentais, todėl turėsite galimybę susirasti kelių kambarių butą ir dalindamiesi kambariais mokėti mažiau. Jei galimybė dalyvauti programoje jus domina, privalote sekti universiteto naujienas ir nepražiopsoti registracijos, nes vietų skaičius programoje yra ribotas.
Būsto galima ieškoti ir savarankiškai, internetu. Tačiau universiteto atstovai labai pataria saugotis sukčių ir nepasitikėti pasiūlymais, kurie atrodo „per geri, kad būtų tiesa“. Taip pat svarbu atidžiai perskaityti visas sutarties sąlygas ir atvykus į naują butą viską nufotografuoti, kad turėtumėte įrodymą apie buto pirminę būklę.
Svetainės būsto paieškai:
Anglų kalba:

Danų kalba:

Taip pat nepamirškite parašyti vyresniems studentams, paieškoti informacijos bei patarimų socialiniuose tinkluose.
Jei vis tik atėjus laikui išvykti nuolatinio būsto dar neturite, geriausias sprendimas yra kliautis trumpalaikės nuomos sprendimais. Turėkite omenyje, kad jau būnant Kopenhagoje ir turint galimybę apžiūrėti būstus ir susitikti su šeimininkais, paieškos eisis greičiau. Keletas nebrangių hostelių, kuriuose galima apsistoti ieškant būsto:

Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

 

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

 

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia: www.workindenmark.dk

 


Visi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete (www.eures.dkwww.careerjet.dk) arba tiesiogiai tariantis su potencialiais darbdaviais.

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius