Nemokamos konsultacijos
+370 (677) 12333
LILLEBAELT - The Academy of Professional Higher Education

The Academy of Professional Higher Education

Akademija yra įsikūrusi pačiame Odense miesto centre. Šis miestas yra trečias pagal dydį Danijoje. Akademija didžiuojasi galėdama pasiūlyti aukšto lygio akademines programas, kurios skatina geriau suprasti verslą bei įgyti reikalingų bendravimo įgūdžių.

Mokslas, kuris veda perspektyvaus darbo link

Visos akademijos siūlomos programos yra pagrįstos įvairiomis naujovėmis ir bendradarbiavimu su verslo įmonėmis. Koncentruojamasi į profesinius  bei asmeninius gebėjimus. Baigę šią akademiją studentai sėkmingai randa trokštamą darbą arba tęsia studijas universitete.

Akademijos studijų programos:

 • pripažįstamos tiek Danijoje, tiek tarptautiniu mastu;
 • atitinka ECTS (Europos Kreditų Keitimo Sistemą);
 • po dviejų metų studijų suteikia akademinės profesijos laipsnį;
 • po trijų su puse metų - bakalauro laipsnį.

Akademija siūlo:

 • Modernias sąlygas, profesionalią techninę įrangą, nemokamą prieigą prie bevielio interneto, gerai įrengtas klases. Naudotis tuo galima 24 valandas per parą.
 • Kokybiškas paskaitas, kuriose atmosfera yra neformali. Tarp studentų ir dėstytojų užsimezga artimi ryšiai.
 • Modernius bei profesionalius mokymo metodus: grupinį darbą, projektinius darbus, individualų planavimą ir vizitus į verslo kompanijas. Bendradarbiavimas su verslo kompanijomis yra neatsiejama projektinių darbų dalis, paskaitos yra pagrįstos ne tik teorija, bet ir praktika.
 • Mažas klases. Studentai greitai susidraugauja vieni su kitais.
 • Studentų koordinatorių, su kuriuo studentai gali susisiekti, jei jiems kyla klausimų, susijusių su studijomis.
 • Apgyvendinimą bei pagalbą ieškant darbo.

                         

 

 

                                      

Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Būsto nuomos kainos čia yra vienos geriausių Danijoje. Tipinis šviesus bendrabučio kambarys kainuoja apie 2000 DKK per mėnesį (į šią kainą įeina internetas, elektra, šildymas, vanduo, kabelinė TV, dalinis baldų apstatymas bei vonią ir virtuvę, kurią reikėtų dalintis su vienu studentu.

Pageidautina, kad studentai patys ieškotųsi ir teiktų prašymus dėl būsto. Jei niekaip nepavyksta rasti tinkamos vietos, SDE College  gali padėti Jums.

Visoje Danijoje prieš apsigyvenant išnuomotame būste reikia sumokėti trijų mėnesių nuomos dydžio užstatą. Jis ir pirmojo mėnesio nuoma turi būti sumokami iš karto.

Studentai gali nuomotis kambarius iš privačių kompanijų, siūlančių būsto nuomą įvairiomis kainomis. Tokiu atveju iš karto tenka sumokėti trijų mėnesių nuomos dydžio užstatą ir dviejų mėnesių nuomą į priekį.

Prašymus dėl gyvenamosios vietos reikia pateikti kuo anksčiau, kadangi rugpjūtį prašančiųjų būna labai daug.

Gali nutikti taip, kad Jums nepavyks labai greitai susirasti būsto. Tokiu atveju, Jūs galite apsistoti jaunimo namuose ar viešbutyje tol, kol ieškote sau pastovios gyvenamosios vietos.

Jei norite gauti daugiau informacijos, susisiekite su aukštosios atstovėmis Lone Kieler (lk@koldcollege.dk) arba Lone Iversen (li@koldcollege.dk).

Gyvenamosios vietos taip pat labai patariama ieškoti Odense būsto paieškos sistemoje, vadinamoje "The Roof over the Head Guarantee in Odense". Ją rasite ČIA.

Kaip naudotis šia gyvenamosios vietos paieškos sitema paaiškinta video filmuke (įsidėmėkite, jog būtina vadovautis instrukcijomis bei būsto paieškoje būtinai pažymėti “search all” - taip padidinant tikimybę greičiau rasti gyvenamąją vietą):

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia: www.workindenmark.dk


Visi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete (www.eures.dk; www.seasonalwork.dk; www.careerjet.dk) arba tiesiogiai tariantis su potencialiais darbdaviais.

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius