Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
LILLEBAELT ACADEMY - University of Applied sciences

Akademija yra įsikūrusi pačiame Odense miesto centre. Tai trečias pagal dydį Danijos miestas. Lillebaelt didžiuojasi galėdama pasiūlyti aukšto lygio studijų programas, kurios skatina geriau suprasti verslą bei įgyti reikalingų įgūdžių padėsiančių itin sėkmingai įsitraukti į darbo rinką po studijų.

Nuo 2009 m. (kuomet ir įsikūrė ši tarptautinė akademija) studentų skaičius žymiai išaugo – dabar jų jau 3200, akademijoje dirba 300 aukštos kvalifikacijos darbuotojų, taip pat bendradarbiaujama su 2300 įmonių. Studentų miesteliai ir patalpos irgi plečiasi – Odens ir Velje įrenginėjamos naujos moderniai įrengtos patalpos gausiam studentų būriui, kiekvienais metais papildančiam universiteto bendruomenę. Lillebaelt akademija palaiko glaudžius santykius su pramonės ir prekybos įmonėmis ne tik Danijoje, bet ir tarptautiniu mastu. Studijų programose persipina teorinių žinių dėstymas ir mokymas kaip praktiškai jas pritaikyti. Studijų metu skatinamas ir studentų bendradarbiavimas su verslo pasauliu, tam rengiamos paskaitos, kuriose lankosi įmonių atstovai. Studentai su įmonių veikla gali artimiau susipažinti per universiteto organizuojamus vizitus į  įmones. Lillebaelt yra moderni, tarptautinė aukštojo mokslo institucija - palaikydama artimus ryšius su verslo ir pramonės įmonėmis aukštoji suteikia galimybę su jomis užmegzti ryšį ir studentams – jie niekada nėra paliekami tik nuobodžiam sėdėjimui paskaitose. Į studentą čia žiūrima pagarbiai, kaip į savarankišką ir nuo nieko nepriklausomą žmogų, kuris turi teisę drąsiai išsakyti savo nuomonę visais klausimais, aktyviai dalyvauti diskusijose ir grupiniuose darbuose.

Paskaitos vyksta mažomis grupėmis (dažniausiai nuo 30 iki 35 studentų). Tikima, kad geriausi rezultatai pasiekiami bei glaudesnis ryšys tarp dėstytojų ir studentų atsiranda būtent dirbant mažose grupelėse. Universiteto patalpos – moderniai įrengtos, jose visada rasite reikiamą profesionalią techninę įrangą, galėsite be apribojimu naudotis universiteto biblioteka, bevieliu internetu, konferencijos salėmis, valgykla. Nauji studentai taip pat turi ir savo koordinatorių, kuris esant reikalui atsakys į visus kilusius klausimus ir padės išspręsti kilusias problemas.

Lillebaelt darbuotojai žino, kad paskaitos ir egzaminai yra tik viena iš studijų sudėtinių dalių, todėl studentai yra skatinami įsitraukti į įvairius akademijos organizuojamus renginius ir intensyviai bendrauti. Tam skirtos ir įžanginės paskaitos, team-building‘o užduotys, projektiniai darbai grupėse, įvairūs kiti renginiai, išvykos ir vakarėliai skirti susipažinti su universiteto aplinka bei veikla.

Užsukite į Lillebaelt academy Facebook profilį.

Lillebaelt akademijos padaliniai yra išsidėstę  Velje ir Odense miestuose.

Campus Odense

Odense trečiasis pagal dydį miestas, yra Danijos širdyje (jame gyvena apie 190,000 žmonių). Tai vienas seniausių šalies miestus, garsiausias tuo, jog čia gimė žymusis poetas ir pasakų rašytojas H.Ch.Andersen. Odense taip pat yra vienas iš miestų, kuriame studentų skaičius yra didžiausias – čia gyvena ir mokosi daugiau nei 25,000 studentų, todėl miesto atmosfera yra išskirtinė. Jame gausu kultūrinių renginių skirtų jaunimui: klubai, muziejai, teatrai, muzikos, meno ir kino festivaliai – ką veikti čia ras net ir išrankiausią skonį turintieji. Mieste daug žalių poilsio oazių, parkų ir sodų, taigi čia malonu ir mokytis, ir gyventi bei pramogauti:)

Būtinai užsuk į Odense miesto Youtube paskyrą.

Odense studentų miestelyje vyksta plėtimosi procesas – pastatyti nauji modernūs pastatai miesto centre (netoli traukinių stoties ir uosto). 20,000 metrų dydžio naujasis studentų miestelis, jau užbaigtas ir pasirengęs priimti apie 2,500 studentų. Tai, kad miestelis yra Odense miesto centre garantuoja fantastišką mokymosi aplinką bei artimesnius ryšius su miesto bendruomene.         

                                        

 

 

 

 

 

Campus Velje

Velje miestas (9 pagal dydį šalyje) yra laikomas pietų Danijos regiono centru. Šis miestas geriausiai žinomas savo nepakartojama gamta – jis įsikūręs šalia Velje fiordo. Nuostabūs vaizdai ir žvejyba yra šio miesto išskirtinumas. Čia taip pat galima mėgautis ir paplūdimių malonumais – jų aplink miestą gausu. Velje regione gausu išskirtinių architektūrinių statinių, pilių, vienuolynų ir bažnyčių. Velje miestas taip pat yra paženklintas Danijos pirmaujančių architektų – miesto centre jaučiama moderni urbanistinė dvasia persipinanti su istorija. Visame regione Velje yra žinomas ir kaip gyvybingas prekybos miestas – kilometro ilgio pagrindinė gatvė pripildyta įvairiomis parduotuvėmis.

Velje mieste esantis universiteto miestelis atsinaujina – 2015 metų, sausio mėnesį visų studijų programų studentai persikels į pastatą Boulevarden 25. Lillebaelt akademija bus įkurta pačiame Velje miesto centre itin tinkančiame mokymuisi, studentai galės glaudžiau bendradarbiauti tiek tarpusavyje (kadangi visos disciplinos bus dėstomos po vienu stogu), tiek su išorine bendruomene.

                      

 

  

                                      

Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Pageidautina, kad studentai patys ieškotų ir teiktų prašymus dėl būsto (universitetas suteikia tik pagalbą ieškantiesiems). Prašymus dėl gyvenamosios vietos reikia pateikti kuo anksčiau, kadangi rugpjūtį ieškančiųjų gyvenamosios vietos būna labai daug.

Įsidėmėkite, jog visoje Danijoje prieš apsigyvenant išnuomotame būste reikia sumokėti trijų mėnesių nuomos dydžio užstatą. Jis ir pirmojo mėnesio nuoma turi būti sumokami iš karto. Studentai gali nuomotis kambarius iš privačių kompanijų, siūlančių būsto nuomą įvairiomis kainomis. Tokiu atveju iš karto tenka sumokėti trijų mėnesių nuomos dydžio užstatą ir dviejų mėnesių nuomą į priekį.

Gali nutikti taip, kad Jums nepavyks labai greitai susirasti būsto. Tokiu atveju, Jūs galite apsistoti jaunimo namuose ar viešbutyje tol, kol ieškote sau pastovios gyvenamosios vietos arba kreiptis į aukštąją, kad padėtų rasti jums laikiną gyvenamąją vietą.

Jeigu turite klausimų dėl būsto paieškų, kreipkitės į vieną iš Lillebaelt academy studentų koordinatorių:

  • Simona Lehotska (E-mail: simi.lehotska.eal@gmail.com)
  • Adrian Arlett (E-mail: adrian.arlett@yahoo.com)

Įsidėmėkite ir būtinai vadovaukitės aukštosios nurodymais kaip saugiai išsinuomoti būstą: 

  • Deposit‘ą ir nuomos mokestį pervedinėkite tik į danišką banko sąskaitą.
  • Niekada nemokėkite grynais ir netikėkite istorijomis ir teiginiais, kodėl negalite mokėti būtent į Danišką banko sąskaitą.
Būsto paieškos Velje mieste

Būsto Velje mieste galite ieškoti svetainėje http://www.osterbo.dk/Default.aspx

Mieste tyra daug studentų bendrabučių, todėl kambarį išsinuomoti viename iš jų problemų kilti neturėtų, tiesiog paieškas reikėtų pradėti kuo anksčiau. Daugiau informacijos galite teirautis Kirsten Stürup (E-mail: kst@eal.dk)

Būtinai aplankykite ir šį Velje miesto puslapį.

Būsto paieškos Odense

Būsto Odense mieste galite ieškoti svetainėje http://www.studiebolig-odense.dk/?language=en

Gyvenamosios vietos taip pat labai patariama ieškoti Odense būsto paieškos sistemoje, vadinamoje "The Roof over the Head Guarantee in Odense". Ją rasite ČIA. Kaip naudotis šia gyvenamosios vietos paieškos sistema paaiškinta video filmuke (įsidėmėkite, jog būtina vadovautis instrukcijomis bei būsto paieškoje būtinai pažymėti “search all” - taip padidinant tikimybę greičiau rasti gyvenamąją vietą):

Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia: www.workindenmark.dk


Visi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete (www.eures.dk; www.careerjet.dk) arba tiesiogiai tariantis su potencialiais darbdaviais.

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius