Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
VIA - TEKO Design + Business

TEKO tai mokykla būsimam mados ir gyvenimo stiliaus kūrėjui. Ar svajojate apie kūrybinį, pilną įvairovių darbą?
Ar norite gauti išsilavinimą, padėsiantį suprasti verslo procesus, vykstančius nuo idėjos atsiradimo iki jos įgyvendinimo? Tuomet ši mokykla kaip tik Jums.

Skandinavijos šalyse pirmaujanti dizaino mokykla siūlo Jums mokytis produkto dizaino ir dizaino gaminių tarptautinės rinkodaros anglų kalba derinant skirtingų specialybių kursus: modeliavimo, pirkimų, produkto dizaino, pardavimų ir rinkodaros. TEKO siūlo vieną geriausių šios srities mokymo programų Europoje.  

TEKO pastatai išsiskiria savo architektūra, kuri studijų aplinką daro įkvepiančią ir palaikančią kūrybinį procesą. Koledžo studentų teritorija yra netoli mokyklos ir studentai gali naudotis TEKO įranga ir kompiuteriais nuo ankstyvo ryto iki vėlyvos nakties.
Institucija artimai bendradarbiauja su keletu Danijos modeliavimo bei dizaino kompanijų. Mokyklos laboratorijos naudojamos papildomam lydinčių specialistų mokymui, dizaino darbams ir naujoms medžiagoms išbandyti.

Pirmieji studijų metai skiriami supažindinti studentus su visu gamybos ciklu nuo planavimo ir pirkimo iki pagaminimo, logistikos, rinkodaros ir pardavimų. Tai leidžia susipažinti su visais pagrindiniais dalykais prieš pradedant specializuotis vienoje iš sričių. TEKO itin svarbu, jog studentai įgautų patirties susijusios su savo specializacija - tiek į Bakalauro, tiek į AP degree studijas yra įtrauktas ir praktikos laikotarpis (apie 9 savaites) - dirbama realioje įmonėje ir įgautas žinias mokomasi pritaikyti praktiškai. Savo studentams TEKO rengia ir pažintines keliones, kurių metu studentai įgauna daugiau žinių apie mados pasaulį ir verslą tokiuose miestuose kaip Paryžius, Berlynas, Barselona, New York'as ar Dubajus.

Labai svarbu paminėti, jog TEKO 2014 metų viduryje buvo priimta į tarptautinę meno organizaciją Cumulus - ši narystė yra itin reikšminga norint dalintis žiniomis su kitomis aukštosiomis visame pasaulyje bei užmegzti naudingus ryšius, kurie galėtų pasitarnauti tiek mokymo procese, tiek teikiant studentams platesnes praktikos galimybes, tiek keliant dėstytojų kvalifikaciją.
 

Pagrindiniai TEKO verslo sektoriaus partneriai:

  • Bestseller (daugybė TEKO studentų dirba čia)
  • Brandtex (daugybė TEKO studentų dirba čia)
  • Modström (priklauso buvusiam TEKO studentui)
  • Créton (priklauso buvusiam TEKO studentui)
  • Sanita (darbuotojai iš Sanita veda paskaitas TEKO)

Atsisiųskite naują TEKO bukletą

   TEKO Facebook profilis.

TEKO Instagram paskyra.

Naujausią TEKO Design + Business studentų madų šou galite pamatyti čia.

 

Pragyvenimas Danijoje

Mokslas Danijoje yra nemokamas, tačiau Jums reikia mokėti už gyvenamąją vietą, knygas, mokslo reikmenis, maistą, keliones bei padengti kitas asmenines išlaidas. 

Norėdami sudaryti bendrą pragyvenimo Danijoje kainų vaizdą pateikiame šią lentelę:

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Kaina Eurais
Kaina Kronomis
Būsto nuoma 200 - 250 1500 - 2000
Maistas, gėrimai 150 - 250 1100 - 1800
Telefonas 26 - 400 190 - 300
Transportas 50 - 100 352 - 450
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, nenumatytos išlaidos) 50 - 250 350 - 1800
Iš viso per mėnesį 476 - 890 3500 - 7000

 

Maistas ir Gėrimai

Išlaidos maistui ir gėrimams priklauso nuo kiekvieno studento poreikių. Pateikiame apytiksles kainas:

Prekė
Kiekis
Kaina Eurais
Duona 500 g 0.67
Kiaušiniai 12 vnt 2.68
Miltai 2 kg 1.48
Makaronai 500 g 0.67
Ryžiai 1 kg 1.20
Bulvės 1.5 kg 2.15
Sūris 540 g 5.70
Sviestas 250 g 1.48
Vištienos filė 400 g 3.59
Kiaulienos faršas 500 g 3.62
Jogurtas 1 kg 1.74
Sausi pusryčiai 500 g 1.61
Kava 400 g 2.68
Pienas 1 l 0.67
Sultys 1 l 1.47
Alus "Fosters" 6 skardinės/0,33 l 5.90
Cukrus 1 kg 1.47
Druska 1 kg 0.93

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Danijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S.: Maisto kainos Danijoje yra tikrai didelės, tačiau, kaip pasakė vienas lietuvis, reikia žinoti geras vietas.

Herning mieste gyvena 47,000 gyventojų ir tai yra 11 didžiausias miestas Danijoje. Šis miestas turi ką pasiūlyti mėgstantiems tiek kultūrinius renginius, vakarėlius, tiek gamtą ir ramesnius užsiėmimus ar sportą, taigi įsikūrę šiame mieste tikrai nenusivilsite. Siūlome su miestu susipažinti puslapyje Visit Herning. Herningn'e gyvenamųjų vietų studentams pasiūla taip pat yra ne maža, belieka tik išsirinkti.

Jūs galite pasirinkti apsigyventi Birk koledže (studentų miestelyje), kuris yra tik kelios minutės pėsčiomis nuo TEKO. Birk koledže yra apie 250 kokybiškų kambarių, kurie skiriasi dydžiais bei kainomis.

Jūs taip pat galite susirasti, kur apsigyventi Tietgensgade, Herning‘o centre. Ten siūlomi 84 kambariai, skirti jaunimui. Jie taip pat yra labai kokybiški, skirtingo dydžio bei įvairių kainų. Šie rajonai yra labai patrauklūs.

Galima apsigyventi Vibeke‘e ir Egelunden‘e, Mads Eg Damgaards koledžuose, kurie yra Birk centriniame parke, netoliese TEKO. Studentams siūloma 40 kambarių, kurių kiekvienas yra 45 kvadratinių metrų ploto. TEKO studentams yra teikiama pirmenybė.

Jei norite gauti daugiau informacijos arba užsiregistruoti į laukiančiųjų eilę, apsilankykite internetiniame puslapyje adresu www.lejehuset.dk. Taip pat ten galite rasti naudingos informacijos apie kitas būsto nuomos galimybes.

Daugiau informacijos ieškokite čia arba kreipkitės į Kirsten Nielsen, kn@agroskolen.dk

Taip pat išmėginkite ir šias svetaines (nors jos yra danų kalba, tačiau išsivertus su google translate reikiama informacija bus suprantama). Beje, visose šiose svetainėse būsto galite ieškotis nemokamai, nereikia mokėti už registraciją svetainėje ar pan.:

ES piliečiai, norintys gyventi, mokytis ir dirbti Danijoje, privalo turėti rezidencijos pažymėjimą EU/EEA. Dėl šio leidimo reikia kreiptis, kai įstojate ir išvažiuojate į Daniją.

Daugiau informacijos apie pažymėjimą galite rasti čia: www.workindenmark.dk


Visi Danijoje studijuojantys lietuviai randa darbą, jeigu tik nori, tačiau dėl dabartinės ekonominės situacijos darbo paieškos gali užtrukti ilgiau nei buvo įprasta anksčiau. Minimalus uždarbis Danijoje – 45 Lt/val. (90 DKK). Norint užsidirbti pragyvenimui, užtenka dirbti 3-4 valandas per dieną. Danijoje studijuojantys lietuviai uždirba apie 2500 Lt/mėn. Daugelis uždirba daugiau nei minimumą. Darbo paieškos rezultatai priklauso nuo aktyvumo jo ieškant, gyvenamosios teritorijos darbo rinkos bei įgytos patirties praeityje.

Dažniausiai užsienio studentai dirba laikraščių išvežiojimo kompanijose, valo biurus, dirba padavėjais ar salių darbuotojais parduotuvėse. Danijos lietuviai teigia, kad toks darbas jų nevargina ir jie turi pakankamai laiko studijoms bei laisvalaikiui. Norintieji gauti geresnį darbą turi išmokti danų kalbą. Ją išmokti suteikiama daug galimybių, nes dauguma mokymo įstaigų siūlo intensyvius danų kalbos ir kultūros kursus semestro pradžioje arba vasarą.

Susirasti darbą Danijoje galima per darbo paieškos sistemas internete (www.eures.dk; www.seasonalwork.dk; www.careerjet.dk) arba tiesiogiai tariantis su potencialiais darbdaviais.

Mokesčiai: pagal įstatymus bet kokie Danijoje uždirbami pinigai yra apmokestinami. Tačiau studentams taikomos ne tokios griežtos sąlygos: apmokestinama tik tam tikra per metus uždirbama suma. Jeigu asmuo uždirba mažiau, mokesčių mokėti nereikia. Dėl išsamesnės informacijos siūlome susisiekti su vietine mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos apie užsieniečiams svarbius Danijos mokesčių sistemos aspektus ieškokite Danijos Centrinės Mokesčių Administracijos internetinėje svetainėje: Told Skat

                        

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius