Nemokamos konsultacijos
+370 (677) 12333
University of St Andrews
Miestas: St Andrews
Oficiali svetainė
Apie Škotiją
St Andrews yra vienas iš geriausiai vertinamų D. Britanijos universitetų, išrinktas geriausiu Škotijos universitetu. Šiandien, dėl savo mokymo bei mokslinių tyrimų, jis yra vienas iš 10ies geriausių ir elitiškiausių Britanijos universitetų. Čia studentai gali mokytis ramioje aplinkoje. Universiteto vietos yra paklausios tarp studentų iš viso pasaulio. Čia studentai gali susitelkti į žinių gausą bei pasiekimų malonumus.
 

 
 
 
St Andrews yra mažas miestelis su ilga istorija. Tai yra seniausias universitetas Škotijoje, įkurtas 1413 metais, ir trečias iš seniausių Anglijos universitetų po Oksfordo ir Kembridžo. Įsikūręs rytinėje Škotijos pakrantėje, miestelis puikuojasi Šiaurės jūra bei ilgais smėlėtais paplūdimiais. St Andrews viduramžiais buvo politinio bei religinio gyvenimo centras. Jame iki šiol yra išlikę nemažai viduramžių pastatų. Čia įsikūrusi didelė studentų bendruomenė, kurioje visada yra draugiška atmosfera. Universiteto gyvenimas yra integruotas ir į miestelio gyvenimą. 
 
Iš čia galite patogiai pasiekti bet kurią Škotijos vietą. Edinburgo oro uostas yra tik už valandos kelio. Jis atveria vartus tiems studentams, kurie žada pasinaudoti visomis kelionių galimybėmis. Kalėdų, pavasario bei vasaros atostogų  metu studentai gali aplankyti Londoną bei Europą.

 

Kas daro St Andrews Universitetą ypatingu?
 • Aukšta mokslo kokybė bei tyrinėjama aplinka;
 • Puikus išlaikymo lygis;
 • Įvairios mokymo formos: bendravimas mažose grupėse ar interneto pagalba;
 • Lanksti modulinio laipsnio struktūra;
 • Universiteto apgyvendinimas;
 • Universiteto kompaktiškumas bei draugiškumas;
 • Škotiškas universitetas su kosmopolitiška atmosfera;
 • Aukšta studentų patirties reputacija.

Dėmesio! Universitetas kelia labai aukštus reikalavimus motyvaciniam laiškui ir rekomendacijai. Patarimus, kaip tinkamai juos parašyti, rasite čia.

Dėmesio! Šis universitetas siūlo daugiau nei 700 bakalauro studijų programų, tačiau Kastu tinklapyje jų yra mažiau, nes programos įvestos kartu su specializacijomis. Pavyzdžiui, programos "Ancient History" aprašyme galite rasti 18 skirtingų programos specializacijų. Jeigu norite stoti į vieną iš jų, pasirinkite programą "Ancient History", susisiekite su Kastu konsultantais ir praneškite, kurią specializaciją renkatės. Visos specializacijos yra atskiros programos, į kiekvieną iš jų galite stoti, tačiau kiekvieną kartą rinkdamiesi programą turėsite pasirinkti bendrąją "Ancient History", o specializacijas pranešti konsultantėms.

                            

                             

Pragyvenimas Škotijoje

Sprendimas mokytis Jungtinėje Karalystėje yra didelis finansinis įsipareigojimas, todėl verta gerai apsvarstyti visus niuansus, susijusius su pinigais bei galimomis išlaidomis. Nors ir įmanoma susirasti papildomą darbą, tačiau nevertėtų pasikliauti šiais pinigais kaip pagrindiniu pajamų šaltiniu. Svarbu įsidėmėti – visi apmokėjimai turi būti atliekami britiška valiuta – svarais sterlingais. Joks kitas atsiskaitymo būdas čia nepripažįstamas – net mokėjimas eurais. Vidutiniškai mėnesiui studentui Škotijoje reikia apie 500 – 700 svarų sterlingų.

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais)  £ 200-400
Maistas, gėrimai  £ 200
Telefonas  £10-30
Transportas  £ 50-150
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos)  £ 50-250

Turėkite omenyje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių bei susirasto būsto kainos ir panašių niuansų, todėl žemiau pateikiamos lentelės su vidutinėmis Jungtinės Karalystės kainomis bei vidutinėmis maisto kainomis yra tik apytikslės.

Maistas ir Gėrimai
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g  £ 1
Kiaušiniai 6 pcs  £ 1
Miltai 1.5 kg  £ 1.09
Makaronai 1 kg  £ 0.98
Ryžiai 1 kg  £ 0.40
Bulvės 2.5 kg  £ 1.89
Sūris 180 g  £ 1
Sviestas 250 g  £ 1.25
Vištienos filė 550 g  £ 3.79
Faršas 500 g  £ 3
Jogurtas 450 g  £ 1
Sausi pusryčiai 750 g  £ 2
Kava 250 g  £ 1.86
Pienas 1 l  £ 0.89
Sultys 1 l  £ 1
Alus "Fosters" 12x0.44 l  £ 8
Cukrus 1 kg  £ 0.88
Druska 750 g  £ 0.29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Škotijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

P.S.: Maisto kainos Škotijoje yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai daro maisto prekių akcijas siekiančias iki 50%. Todėl tie studentai, kurie apsipirkinėja per akcijas, maistui per mėnesį išleidžia tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Tarptautinis UNIAID skaičiuotuvas yra įrankis, skirtas padėti Jums susiplanuoti studijų Jungtinėje Karalystėje išlaidas.

Bendroji informacija apie Didžiają Britaniją
Vienas iš didžiausių šio universiteto pliusų yra apgyvendinimo sistema bei didelis gyvenamosios vietos pasirinkimas. Iš kitų Škotijos universitetų jis išsiskiria gyvenamųjų vietų gausa. Du trečdaliai visų studentų gyvena universitetui priklausančiose patalpose.
 
Pirmųjų metų studentams yra suteikiama speciali pirmenybė ir apgyvendinimas jiems yra garantuojamas. Pagal aplinkybes, gyvenamoji vieta yra dažniausiai pasiūloma studentų bendrabutyje. Prašymai turi būti pateikti iki atvykimo metų gegužės 31 dienos.
 
Visuose bendrabučiuose gyvena pirmų ir vėlesnių studijų metų vietiniai bei užsienio studentai. Taip pat jie gali būti ir iš skirtingų fakultetų. Apsigyvenimas bendrabutyje pirmaisiais studijų metais yra pati geriausia pradžia Jūsų mokslams. Dabar ten gyvena 34% vėlesnių bei 66% pirmųjų studijų metų studentų.
 
Daugiau informacijos apie apgyvendinimą šiame universitete rasite čia.
 
Bendrą informaciją apie apgyvendinimą Didžiojoje Britanijoje galite rasti čia.
 
                    

Užsienio studentai, kaip ir paprasti D. Britanijos piliečiai, turi mokėti tokius pačius mokesčius, o visi dirbantys žmonės, kurių atlyginimas viršija nustatytą sumą, kiekvienais metais turi mokėti valstybinio draudimo įmoką. Norėdami dirbti D. Britanijoje, Jūs turite turėti valstybinio draudimo numerį tam, kad socialinio draudimo agentūra galėtų sekti, kiek mokate valstybiniam draudimui. Jei norite smulkesnės informacijos apie tai, kaip užsiregistruoti ir gauti valstybinio draudimo numerį, susisiekite su savo universiteto įdarbinimo biuru ar studentų informacijos centru.

 
Atkreipkite dėmesį, kad Jums gali būti sunku susirasti nepilnos dienos darbą, kurį galėtumėte derinti su studijomis. Tokius darbus studentai dažniausiai randa restoranuose, baruose, parduotuvėse ar informacijos centruose.
 
Studentams nerekomenduojama dirbti daugiau nei penkiolika valandų per savaitę, nes tokiu atveju gali nukentėti studijos. Pilną darbo dieną galite dirbti tik per vasaros atostogas. Turėkite omenyje, jog būtų gerai atvažiuojant su savimi turėti pinigų trims mėnesiams į priekį, nes darbo paieškos gali užtrukti.
                   
Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius