Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
University of St Andrews
Miestas: St Andrews
Oficiali svetainė
Apie Škotiją
University of St. Andrews, 2013 metais atšventęs savo 600 metų jubiliejų yra seniausia aukštoji mokykla Škotijoje ir viena seniausių visoje Jungtinėje Karalystėje.
Šimtus metų kaupta universiteto patirtis puikiai atsispindi nepriekaištingoje universiteto reputacijoje – jis laikomas vienu geriausių Jungtinėje Karalystėje, metai iš metų gauna tik geriausius studentų atsiliepimus, o į vieną studijų vietą šioje aukštojoje kasmet pretenduoja apie 11 kandidatų, dėl šių priežasčių University of St. Andrews jau daugelį metų nerengė papildomo priėmimo – visos vietos jame užsipildo pagrindinio stojimo metu. Kadangi priėmime vyrauja nemenka konkurencija, universitetas priima tik pačius geriausius ir gabiausius, todėl jei būsite priimtas į šią aukštąją galite būti tikras ne tik, kad esate to vertas, bet ir kad jūsų laukia be galo įdomios studijos intelektualioje aplinkoje. Universitetas yra viena geriausių ir populiariausių mokyklų ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir visoje Europoje.
Gerą vardą ir populiarumą universitetas užsitarnavo dėl puikių studentų atsiliepimų bei įvertinimų, patikimos ir per daugelį metų išbandytos mokymo tradicijos, aukšto lygio teikiamo išsilavinimo, bei kokybiškų tyrimų. Tai yra vieną stipriausiai išvystytų tyrimų bazių turinti aukštoji mokykla – tai liudija vien faktas, kad daugiau nei ketvirtis universiteto pajamų ateina už jame vykdomus kokybiškus ir patikimus mokslinius tyrimus.
Universitetas taip pat gali pasigirti ir viešu pripažinimu. The Times Good University Guide 2014 pripažino jį geriausiu universitetu Škotijoje bei įtraukė į geriausių universitetų Jungtinėje Karalystėje top 5. Tokį pat įvertinimą jam skyrė ir The Guardian University Guide 2014.

University of St. Andrews privalumai:
 • Stabiliai išlaikoma aukšta studijų programų kokybė  bei aukšto lygio tyrimai;
 • Mokymo metodų įvairovė;
 • Lanksčiai sudarytos programos, paremtos pasirenkamais moduliais;
 • Teikiamas aukštos kokybės išsilavinimas, pripažįstamas visame pasaulyje;
 • Kosmopolitiška aplinka;
 • Didelis studentų pasitenkinimas teikiamų paslaugų kokybe.
Universitetas siekia savo darbu ir atliekamais tyrimais nešti naudą vietinėms, nacionalinėms ir pasaulinėms bendruomenėms prisidėdamas prie socialinio, ekonominio ir aplinkosauginio tobulėjimo. Žinios, kurios suteikiamos universiteto studentams, visais atvejais apima ir darnos principų išmanymą.
University of St. Andrews misija – būti institucija, atpažįstama vietiniu bei pasauliniu mastu ir vedančia kitus savo pavyzdžiu. Jis siekia socialinio progreso, atliepiančio visų bendruomenės narių poreikius, efektyvios aplinkos apsaugos, augančio ekonominio lygio.
Universitetas turi keturis fakultetus, kurių kiekvienas yra suskirstytas į smulkesnius vienetus, vadinamus schools (katedrų atitikmuo). Su universiteto struktūra galite susipažinti čia.
Kadangi universitetas kelia studentams aukštus reikalavimus, jie taip pat siūlo ir akademinę pagalbą visiems, kuriems ji reikalinga, kad kiekvienam būtų kuo lengviau prisitaikyti prie universiteto reikalavimų bei teisingai atlikti paskirtas užduotis. Galima kreiptis pagalbos tokiais klausimais kaip:
 • Esė rašymas;
 • Analitinis skaitymas/teksto suvokimas;
 • Efektyvus užrašų fiksavimas;
 • Pasiruošimas egzaminams;
 • Ataskaitų ir pranešimų rašymas;
 • Taisyklingas naudojamų šaltinių citavimas;
 • Laiko planavimas;
 • Recenzijų bei kritinių apžvalgų rašymas.
Galima užsiregistruoti individualiam susitikimui arba tiesiog užbėgti trumpai konsultacijai, taip pat šiomis temomis rengiami seminarai, yra paruošti elektroniniai informaciniai leidiniai, prieinami studentams.
Atsakymus į pagrindines akademines dilemas galite rasti šioje svetainėje arba čia.
Jei jūsų klausimai susiję su finansais, universitetas taip pat yra paruošęs nemažai atsakymų.
Taip pat siūloma pagalba iškilus asmeninėms ar psichologinėms problemoms, galima arba susisiekti su puslapyje nurodytais specialistais arba, prireikus greitos pagalbos, skambinti naktinės linijos konsultantams, kamuojant bet kokioms fizinės sveikatos problemoms ar klausimams universitetas taip pat siūlo informaciją ir pagalbą.
Apie pagalbą ir galimybes, teikiamas neįgaliems studentams plačiau paskaityti galite čia.
 
Jei susidomėjote studijomis šiame universitete, siūlome pavartyti jo elektronines brošiūras.
Taip pat galite apsilankyti universiteto
 Facebook puslapyje 
 Youtube kanale 

Jeigu jau apsisprendėte, jog University of St. Andrews yra jums skirta aukštoji mokykla ir pradėjote tvarkyti dokumentus stojimui, atkreipkite dėmesį į keletą reikalavimų:
 1. Universitetas kelia labai aukštus reikalavimus motyvaciniam laiškui ir rekomendacijai. Patarimus, kaip tinkamai juos parašyti, rasite čia
 2. Šis universitetas siūlo daugiau nei 700 bakalauro studijų programų, tačiau Kastu tinklapyje jų yra mažiau, nes programos įvestos kartu su specializacijomis. Pavyzdžiui, programos Ancient History aprašyme galite rasti 18 skirtingų programos specializacijų. Jeigu norite stoti į vieną iš jų, pasirinkite programą Ancient History, susisiekite su Kastu konsultantais ir praneškite, kurią specializaciją renkatės. Visos specializacijos yra atskiros programos, į kiekvieną iš jų galite stoti, tačiau kiekvieną kartą rinkdamiesi programą turėsite pasirinkti bendrąją Ancient History, o specializacijas pranešti konsultantams.
 
Pragyvenimas Škotijoje

Sprendimas mokytis Jungtinėje Karalystėje yra didelis finansinis įsipareigojimas, todėl verta gerai apsvarstyti visus niuansus, susijusius su pinigais bei galimomis išlaidomis. Nors ir įmanoma susirasti papildomą darbą, tačiau nevertėtų pasikliauti šiais pinigais kaip pagrindiniu pajamų šaltiniu. Svarbu įsidėmėti – visi apmokėjimai turi būti atliekami britiška valiuta – svarais sterlingais. Joks kitas atsiskaitymo būdas čia nepripažįstamas – net mokėjimas eurais. Vidutiniškai mėnesiui studentui Škotijoje reikia apie 500 – 700 svarų sterlingų.

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais)  £ 200-400
Maistas, gėrimai  £ 200
Telefonas  £10-30
Transportas  £ 50-150
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos)  £ 50-250

Turėkite omenyje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių bei susirasto būsto kainos ir panašių niuansų, todėl žemiau pateikiamos lentelės su vidutinėmis Jungtinės Karalystės kainomis bei vidutinėmis maisto kainomis yra tik apytikslės.

Maistas ir Gėrimai
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g  £ 1
Kiaušiniai 6 pcs  £ 1
Miltai 1.5 kg  £ 1.09
Makaronai 1 kg  £ 0.98
Ryžiai 1 kg  £ 0.40
Bulvės 2.5 kg  £ 1.89
Sūris 180 g  £ 1
Sviestas 250 g  £ 1.25
Vištienos filė 550 g  £ 3.79
Faršas 500 g  £ 3
Jogurtas 450 g  £ 1
Sausi pusryčiai 750 g  £ 2
Kava 250 g  £ 1.86
Pienas 1 l  £ 0.89
Sultys 1 l  £ 1
Alus "Fosters" 12x0.44 l  £ 8
Cukrus 1 kg  £ 0.88
Druska 750 g  £ 0.29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Škotijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

P.S.: Maisto kainos Škotijoje yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai daro maisto prekių akcijas siekiančias iki 50%. Todėl tie studentai, kurie apsipirkinėja per akcijas, maistui per mėnesį išleidžia tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Tarptautinis UNIAID skaičiuotuvas yra įrankis, skirtas padėti Jums susiplanuoti studijų Jungtinėje Karalystėje išlaidas.

Bendroji informacija apie Didžiają Britaniją
Universitetas gali pasiūlyti puikių apgyvendinimo variantų ir siūlo įvairių tipų būstus.
Pirmakursiams suteikiama speciali pirmenybė būstui gauti, jei stojantysis kreipiasi į universitetą dėl apgyvendinimo iki birželio 30 dienos, taigi pasirinkus studijas St. Andrews universitete, rūpestis dėl būsto gali būti išspręstas itin efektyviai ir nesudėtingai.
Visuose būstuose gyvena labai įvairūs žmonės – ir vietiniai ir tarptautiniai studentai, ir vyresnių kursų studentai ir pirmakursiai, todėl gyvendami universiteto siūlomuose būstuose turėsite puikią galimybę kurti naudingus ryšius ir bendrauti su begale skirtingų žmonių.
Norėdami sužinoti daugiau apie universiteto būstus, jų kainas, tipus, teikiamas galimybes ir rasti atsakymus į visus kitus rūpimus klausimus apsilankykite informaciniame puslapyje
Instrukcijas, kaip kreiptis dėl universiteto teikiamo būsto, galite rasti čia.
Jei vis tik pageidaujate būsto ieškoti savarankiškai, tai daryti taip pat galite. Bendros informacijos apie būsto paieškas Didžiojoje Britanijoje galite rasti čia ir čia.
 

Užsienio studentai, kaip ir paprasti D. Britanijos piliečiai, turi mokėti tokius pačius mokesčius, o visi dirbantys žmonės, kurių atlyginimas viršija nustatytą sumą, kiekvienais metais turi mokėti valstybinio draudimo įmoką. Norėdami dirbti D. Britanijoje, Jūs turite turėti valstybinio draudimo numerį tam, kad socialinio draudimo agentūra galėtų sekti, kiek mokate valstybiniam draudimui. Jei norite smulkesnės informacijos apie tai, kaip užsiregistruoti ir gauti valstybinio draudimo numerį, susisiekite su savo universiteto įdarbinimo biuru ar studentų informacijos centru.

 
Atkreipkite dėmesį, kad Jums gali būti sunku susirasti nepilnos dienos darbą, kurį galėtumėte derinti su studijomis. Tokius darbus studentai dažniausiai randa restoranuose, baruose, parduotuvėse ar informacijos centruose.
 
Studentams nerekomenduojama dirbti daugiau nei penkiolika valandų per savaitę, nes tokiu atveju gali nukentėti studijos. Pilną darbo dieną galite dirbti tik per vasaros atostogas. Turėkite omenyje, jog būtų gerai atvažiuojant su savimi turėti pinigų trims mėnesiams į priekį, nes darbo paieškos gali užtrukti.
                   
Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius