Nemokamos konsultacijos
+370 (677) 12333
The Robert Gordon University
The Robert Gordon University (RGU) turi tarptautinio universiteto reputaciją bei siūlo aukštąjį mokslą bakalauro bei PhD lygio studentams. 
 
Universitetas siūlo platų studijų programų pasirinkimą, kaip kad slauga, verslas, teisė, inžinerija, informatika, menas, dizainas, architektūra, farmacija bei sveikatos mokslai - visi šie dalykai yra dėstomi moderniose auditorijose. RGU gali padėti jums rasti kelią į jūsų trokštamą karjerą.
 
Laikraščio „The Times“ Gero Universiteto Gidas 2009-aisiais pavadino RGU geriausiu moderniu universitetu Didžiojoje Britanijoje. Visos programos sudarytos taip, kad siūlytų  studentams efektyvias teorinių bei praktinių studijų kombinacijas, sudarytas konsultuojantis su pramonininkais. Dėl šio teorinių bei praktinių žinių suderinamumo RGU universitetas pakelia savo studentus galva aukščiau už kitus. Taip pat šis universitetas išsiskiria baigusiųjų įsidarbinimo rekordais.  
 

Bendravimas su profesionalais, pramonės organizacijomis, valdžios departamentais bei tyrimų institucijomis stiprina universiteto mokslo profilį ne tik šalyje, bet ir užsienyje. Daugelį universiteto programų studentai gali mokytis dalinai ir vis daugėja tokių, kurias galima mokytis pasirinkus nuotolines studijas per universiteto virtualią teritoriją. 

 
1992 metais RGIT gavo universiteto laipsnį. Taip pat, buvo išrinktas pirmasis kancleris – Ponas Bob Reid. Tai buvo pasiekimas, kurį universitetas bei bendruomenė atšventė su dideliu pasididžiavimu.
 
Robert Gordon universiteto komerciniai pasiekimai įtvirtino gilų ir naujovišką tikėjimą, kad investuojant į liaudies mokslą suteiksime žmonėms įgūdžių bei žinių, kurie pagerins pasisekimus Europoje ir kitur.
 
Šiandien, daugiau nei 260 metų po jo mirties, jo vardo universitetas lieka ištikimas jo dvasiai bei veržlumui.
Sprendimas mokytis Jungtinėje Karalystėje yra didelis finansinis įsipareigojimas, todėl verta gerai apsvarstyti visus niuansus, susijusius su pinigais bei galimomis išlaidomis. Nors ir įmanoma susirasti papildomą darbą, tačiau nevertėtų pasikliauti šiais pinigais kaip pagrindiniu pajamų šaltiniu. Svarbu įsidėmėti – visi apmokėjimai turi būti atliekami britiška valiuta – svarais sterlingais. Joks kitas atsiskaitymo būdas čia nepripažįstamas – net mokėjimas eurais. Vidutiniškai mėnesiui studentui Škotijoje reikia apie 500 – 700 svarų sterlingų.
 
Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais)  £ 200-400
Maistas, gėrimai  £ 200
Telefonas  £10-30
Transportas  £ 50-150
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos)  £ 50-250

Turėkite omenyje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių bei susirasto būsto kainos ir panašių niuansų, todėl žemiau pateikiamos lentelės su vidutinėmis Jungtinės Karalystės kainomis bei vidutinėmis maisto kainomis yra tik apytikslės.

Maistas ir Gėrimai
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g  £ 1
Kiaušiniai 6 pcs  £ 1
Miltai 1.5 kg  £ 1.09
Makaronai 1 kg  £ 0.98
Ryžiai 1 kg  £ 0.40
Bulvės 2.5 kg  £ 1.89
Sūris 180 g  £ 1
Sviestas 250 g  £ 1.25
Vištienos filė 550 g  £ 3.79
Faršas 500 g  £ 3
Jogurtas 450 g  £ 1
Sausi pusryčiai 750 g  £ 2
Kava 250 g  £ 1.86
Pienas 1 l  £ 0.89
Sultys 1 l  £ 1
Alus "Fosters" 12x0.44 l  £ 8
Cukrus 1 kg  £ 0.88
Druska 750 g  £ 0.29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Škotijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

P.S.: Maisto kainos Škotijoje yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai daro maisto prekių akcijas siekiančias iki 50%. Todėl tie studentai, kurie apsipirkinėja per akcijas, maistui per mėnesį išleidžia tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Tarptautinis UNIAID skaičiuotuvas yra įrankis, skirtas padėti Jums susiplanuoti studijų Jungtinėje Karalystėje išlaidas.

Bendroji informacija apie Didžiają Britaniją
The Robert Gordon Universitetas visiems savo studentams pažada suteikti saugią bei prieinamą gyvenamąją vietą. Universiteto butai buvo įrengti vadovaujantis studentų pageidavimais. Taip pat buvo atsižvelgta į tai, jog studentams bet kuriuo metu gali prireikti personalo pagalbos, kuris gali pasiūlyti patarimą, pagalbą ar paramą 24 valandas per parą.
 
Suprantama, jog Universiteto gyvenimas apima daugiau nei mokslą, tad siūlomi butai atitinka ne tik akademinius reikalavimus. Kiekviename kambaryje jūs galėsite atsipalaiduoti ar pakartoti išmoktą medžiagą bei kiekviename bute Jūs rasite bendrą plotą, kuriame galėsite bendrauti su draugais.
 
Universitetas siūlo:
 • Standartinius kambarius ir kambarių komplektus;
 • Mašinų stovėjimo aikštelę bei dviračių laikymo patalpą;
 • Patogų susisiekimą viešuoju transportu;
 • 36, 40 ir 50 savaičių nuomą;
 • Internetą visą parą;
 • Apsaugos sistemą

Bendrą informaciją apie apgyvendinimą Didžiojoje Britanijoje galite rasti čia.

Užsienio studentai, kaip ir paprasti D. Britanijos piliečiai, turi mokėti tokius pačius mokesčius, o visi dirbantys žmonės, kurių atlyginimas viršija nustatytą sumą, kiekvienais metais turi mokėti valstybinio draudimo įmoką. Norėdami dirbti D. Britanijoje, Jūs turite turėti valstybinio draudimo numerį tam, kad socialinio draudimo agentūra galėtų sekti, kiek mokate valstybiniam draudimui. Jei norite smulkesnės informacijos apie tai, kaip užsiregistruoti ir gauti valstybinio draudimo numerį, susisiekite su savo universiteto įdarbinimo biuru ar studentų informacijos centru.

 
Atkreipkite dėmesį, kad Jums gali būti sunku susirasti nepilnos dienos darbą, kurį galėtumėte derinti su studijomis. Tokius darbus studentai dažniausiai randa restoranuose, baruose, parduotuvėse ar informacijos centruose.
 
Studentams nerekomenduojama dirbti daugiau nei penkiolika valandų per savaitę, nes tokiu atveju gali nukentėti studijos. Pilną darbo dieną galite dirbti tik per vasaros atostogas. Turėkite omenyje, jog būtų gerai atvažiuojant su savimi turėti pinigų trims mėnesiams į priekį, nes darbo paieškos gali užtrukti.
 
Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius