Nemokamos konsultacijos
+370 (677) 12333
The Robert Gordon University
Robert Gordon University yra modernus ir dinamiškas universitetas, pavadintas XVII amžiaus pirklio vardu. Universiteto „bendravardis“ buvo be galo pažangus žmogus, tikėjęs, jog investuodamas į miestelėnų išsilavinimą, suteikia jiems įgūsžius ir žinias, kurie savo ruožtu, padės miestui tapti žinomu ir sėkmingu prekybos centru Europoje ir už jos ribų. Šiandien, praėjus daugiau nei 260 metų nuo jo mirties, universitetas gerokai išaugo ir tapo viena geriausių ir perspektyviausių aukštojo mokslo įstaigų Škotijoje, tačiau visą šį laiką išlaikė savo įkūrėjo verybes.
Šiuo metu universitete mokosi apie 16000 studentų ir dirba beveik pusantro tūkstančio savo darbui, universitetui bei jo misijai atsidavusių specialistų, kurie turi praktinės patirties savo dėstomame dalyke. Taip pat šis universitetas gali pasigirti gerai išvystytais ryšiais su įmonėmis ir įstaigomis bei nuosekliai augančia universitete atliekamų tyrimų kokybe, kurių dėka universiteto teikiamas išsilavinimas yra aktualus ir atitinkantis naujausius rinkos poreikius ir pokyčius. Taip pat tam, kad teikiamas išsilavinimas būtų modernus ir aktualus, mokytis turi ne tik studentai, bet ir dėstytojai – siekiama darbuotojus nuolatos lavinti, kelti jų kvalifikaciją ir sugebėjimų lygį, bei supažindinti su naujausiomis tendencijomis – tokiu būdu pasiekiama galimybė universitetui augti kaip organizacijai ir bendruomenei, bei pasiekti vis geresnius rezultatus ir įvykdyti vis naujus tikslus.
Vienas pagrindinių universiteto tikslų – nuosekliai ir visapusiškai paruošti studentus jų laukiančiai karjerai. Šio tikslo siekiama kombinuojant profesines praktikas, akademinius ir tyrimų pasiekimus bei puikios kokybės mokymo priemones. Universiteto metodai yra ne tik inovatyvūs ir įdomūs, tačiau ir veiksmingi, kadangi Robert Gordon University nuolatos užima vieną aukščiausių vietų Jungtinėje Karalystėje pagal absolventų įsidarbinimo procentą.
Be akademinių privalumų universitetas taip pat siūlo ir visą begalę paslaugų, kurios jūsų studentišką gyvenimą padarys tikrai malonų ir kur kas lengvesnį, kadangi studentams siūloma pagalba pačiais įvairiausiais klausimais:
 • Karjeros centre galite gauti patarimų ir pagalbos įvairiais klausimais – nuo pusės etato darbo ar vietos praktikai paieškų iki pagalbos ruošiant CV.
 • Susidūrus su akademinėmis problemomis galimi du variantai, priklausomai nuo problemos, Study Skills and Access Unit gali jums padėti bendrais klausimais – kaip planuoti laiką, kaip efektyviai pasiruošti egzaminams, kaip ieškoti informacijos ir t.t. Jeigu jūsų problema yra konkretesnė, galite prisijungti prie studijų grupių, kuriose mokosi žmonės, turintys sunkumų ar norintys daugiau sužinoti matematikos ir IT srityse, taip pat siūloma pagalba tiems, kurie nori išmokti geriau rašyti akademinius tekstus, o tarptautiniams studentams, kurie nesijaučia tvirtai dėl savo anglų kalbos įgūdžių, siūlomos papildomos kalbos pamokos.
 • Jei jus kamuoja asmininės problemos ar sunkumai, universitetas siūlo apsilankyti Support and Wellbeing centre, kurio specialistai yra pasirengę padėti kiekvienam atrasti sprendimą iškilusioms problemoms. 
 • Ligos atveju kiekvienas studentas gali naudotis universiteto Medical Services paslaugomis.
 • Be abejo, universitetas siūlo ir puikias bei patogias patalpas, tokias kaip moderni biblioteka, TV ir radijo studija, klinikinis centras, valgyklos, kuriose siūlomi sveiki ir nebrangūs pietūs, sporto centras ir t.t. be abejo visose patalpose studentai gali naudotis nemokamu bevieliu internetu.
 • Taip pat turėsite begalę galimybių bendrauti, užsiimti papildom veikla ir plėsti savo socialines galimybes. Galima prisijungti prie jau egzistuojančių universiteto bendruomenių, jei jų veikla jums atrodo patraukli, arba sukurti savo bendruomenę, atspindinčią jūsų interesus, kurie universitete dar nėra reprezentuojami, arba, jei esate fiziškai aktyvus žmogus, galite prisijungti prie vieno iš daugybės universiteto sporto klubų. O tiems, kurie nori dirbti studentų labui taip pat gali būti įdomi galimybė prisijungti prie studentų sąjungos.
Nesvarbu, kokie yra jūsų poreikiai ir pomėgiai, Robert Gordon University tikrai pasiūlys jums būdą, kaip jūs galite išnaudoti savo laiką ir gauti kuo daugiau naudos bei malonumo. Jei norite susipažinti su universitetu iš arčiau, galite jį apžiūrėti virtualaus turo metu.

Taip pat aplankykite universiteto:
 Facebook puslapį 
 Youtube kanalą
 
 
Sprendimas mokytis Jungtinėje Karalystėje yra didelis finansinis įsipareigojimas, todėl verta gerai apsvarstyti visus niuansus, susijusius su pinigais bei galimomis išlaidomis. Nors ir įmanoma susirasti papildomą darbą, tačiau nevertėtų pasikliauti šiais pinigais kaip pagrindiniu pajamų šaltiniu. Svarbu įsidėmėti – visi apmokėjimai turi būti atliekami britiška valiuta – svarais sterlingais. Joks kitas atsiskaitymo būdas čia nepripažįstamas – net mokėjimas eurais. Vidutiniškai mėnesiui studentui Škotijoje reikia apie 500 – 700 svarų sterlingų.
 
Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais)  £ 200-400
Maistas, gėrimai  £ 200
Telefonas  £10-30
Transportas  £ 50-150
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos)  £ 50-250

Turėkite omenyje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių bei susirasto būsto kainos ir panašių niuansų, todėl žemiau pateikiamos lentelės su vidutinėmis Jungtinės Karalystės kainomis bei vidutinėmis maisto kainomis yra tik apytikslės.

Maistas ir Gėrimai
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g  £ 1
Kiaušiniai 6 pcs  £ 1
Miltai 1.5 kg  £ 1.09
Makaronai 1 kg  £ 0.98
Ryžiai 1 kg  £ 0.40
Bulvės 2.5 kg  £ 1.89
Sūris 180 g  £ 1
Sviestas 250 g  £ 1.25
Vištienos filė 550 g  £ 3.79
Faršas 500 g  £ 3
Jogurtas 450 g  £ 1
Sausi pusryčiai 750 g  £ 2
Kava 250 g  £ 1.86
Pienas 1 l  £ 0.89
Sultys 1 l  £ 1
Alus "Fosters" 12x0.44 l  £ 8
Cukrus 1 kg  £ 0.88
Druska 750 g  £ 0.29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Škotijoje priklauso tik nuo Jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

P.S.: Maisto kainos Škotijoje yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai daro maisto prekių akcijas siekiančias iki 50%. Todėl tie studentai, kurie apsipirkinėja per akcijas, maistui per mėnesį išleidžia tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Tarptautinis UNIAID skaičiuotuvas yra įrankis, skirtas padėti Jums susiplanuoti studijų Jungtinėje Karalystėje išlaidas.

Bendroji informacija apie Didžiają Britaniją
Universitetas visiems norintiems studentams gali pasiūlyti apgyvendinimą pirmiesiems studijų metams – tai puiki galimybė pirmakursiams ne tik greit ir efektyviai išspręsti būsto klausimą, bet ir pirmaisiais metais užmegst begalę pažinčių ir draugysčių su kitais bendrabučio gyventojais.
Jei jus domina galimybė gyventi universiteto siūlomame būste, reikėtų apsilankyti šioje svetainėje ir gerai susipažinus su visa pateikta informacija užpildyti registracijos formą.
Universitetas įsipareigoja suteikti saugų būstą už prieinamą kainą visiems studentams, kurie to pageidauja, taip pat galima konsultuotis ir privataus apgyvendinimo klausimais. Universiteto siūlomi būstai yra įkurti patogiose miesto vietose – centre bei netoli universiteto, o kambariai įrengti atsižvelgiant į studentų poreikius ir gyvenimo būdą: kadangi studento gyvenimas nėra vien mokslai, būstas nėra skirtas tik miegoti ir mokytis – kambariuose yra įrengta vieta poilsiui ir atsipalaidavimui, taip pat kiekvienas butas turi bendrą kambarį, kur gyventojai gali susirinkti ir leisti laiką kartu.
Universitetas siūlo:
 • Kelių rūšių būstus (pagal poreikius ir galimybes);
 • Galimybę pasirinkti skirtingos trukmės nuomą;
 • Prieigą prie interneto;
 • Saugumą;
 • Galimybę saugiai ir patogiai parkuoti automobilį ar dviratį;
 • Patogų susisiekimą viešuoju transportu.
Būsto kaina, priklausomai nuo to, kuriame pastate yra nuomojamas kambarys, svyruoja nuo 96 iki 138 svarų savaitei (taip pat prieš įsikraustant reikia sumokėti vienkartinį 250 svarų užstatą). Į nuomos kainą įskaičiuojama:
 • Komunaliniai mokesčiai;
 • Virtuvės įranga;
 • Bendrų vietų valymas;
 • Internetas.
Jei domitės universiteto siūlomais bstais, siūlome pavartyti apgyvendinimo gidus skirtingoms vietovėms, susipažinti u galimomis būsto lokacijomis arba perversti bendrą universiteto Accomodation Guide.

Jei būsto ieškoti ketinate savarankiškai, bendrą informaciją apie apgyvendinimą Didžiojoje Britanijoje galite rasti čia. Taip pat galite pasinaudoti ir universiteto siūloma pagalba ir informacija tiems studentams, kurie nori butą Aberdeen mieste nuomotis savarankiškai
 

Užsienio studentai, kaip ir paprasti D. Britanijos piliečiai, turi mokėti tokius pačius mokesčius, o visi dirbantys žmonės, kurių atlyginimas viršija nustatytą sumą, kiekvienais metais turi mokėti valstybinio draudimo įmoką. Norėdami dirbti D. Britanijoje, Jūs turite turėti valstybinio draudimo numerį tam, kad socialinio draudimo agentūra galėtų sekti, kiek mokate valstybiniam draudimui. Jei norite smulkesnės informacijos apie tai, kaip užsiregistruoti ir gauti valstybinio draudimo numerį, susisiekite su savo universiteto įdarbinimo biuru ar studentų informacijos centru.

 
Atkreipkite dėmesį, kad Jums gali būti sunku susirasti nepilnos dienos darbą, kurį galėtumėte derinti su studijomis. Tokius darbus studentai dažniausiai randa restoranuose, baruose, parduotuvėse ar informacijos centruose.
 
Studentams nerekomenduojama dirbti daugiau nei penkiolika valandų per savaitę, nes tokiu atveju gali nukentėti studijos. Pilną darbo dieną galite dirbti tik per vasaros atostogas. Turėkite omenyje, jog būtų gerai atvažiuojant su savimi turėti pinigų trims mėnesiams į priekį, nes darbo paieškos gali užtrukti.
 
Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikčiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreikpis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius