Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
HAN University of Applied Sciences

HAN University of Applied Sciences, įsikūręs Nyderlandų rytinėje dalyje – Arnhem ir Nijmegen miestuose – jau turi daugiau nei  30000 studentų, besimokančių keturiuose universiteto fakultetuose.

                           

Atliekant reviziją universitete, komisija HAN siūlomas programas įvertino labai gerai – universitetas pagal siūlomų programų kokybės vertinimą patenka į Olandijos taikomųjų mokslų universitetų top 10.

Tarptautiniai studentai atvykę į HAN ras ne tik aukštos kokybės išsilavinimą, bet ir kūrybingą, inovatyvią studijų aplinką, kurioje galės dirbti kartu su studijų draugais iš viso pasaulio.
Universitetas puikiai suvokia, kad šiuo metu vykstanti globalizacija teikia naujus iššūkius ne tik verslui, bet ir visoms kitoms sritims, todėl pagrindiniai jo siekiai yra parengti studentus šiems iššūkiams bei suteikti jiems tarptautinės krypties mąstymą, kuris padės pasirinkusiam bet kurią specialybę lengviau prisitaikyti prie kintančių ir globalėjančių sąlygų.
Gerinti tarptautinę studentų orientaciją padeda ne tik studijų aplinka HAN universitete, kur mokomasi su žmonėmis iš daugelio skirtingų šalių, tačiau taip pat ir teikiamos galimybės išvykti į mainų programas arba atlikti darbinę praktiką kitoje šalyje.
 
HAN universiteto tikslai:

•    Suteikti praktišką ir aktualų pasirinktai sričiai išsilavinimą;
•    Prisidėti prie visuomenės vystymosi;
•    Pasiūlyti studentams verslią, inovatyvią ir įkvepiančią mokymosi aplinką;
•    Padaryti siūlomus kursus lanksčius ir pritaikomus prie kiekvieno studento individualių poreikių;
•    Suteikti išsilavinimą, tinkamą tiek jauniems žmonės, tiek patyrusiems specialistams, plečiantiems kvalifikaciją;
•    Suteikti studentams pagalbą ir priežiūrą studijų metu;
•    Ugdyti studentuose atsakomybę vykdant profesinę praktiką;
•    Užtikrinti, kad darbuotojai visada veiktų remdamiesi socialine atsakomybe ir sąžiningumu;
•    Dirbti skaidriai ir patikimai.

Bakalauro programose universitetas siūlo dinamišką išsilavinimą, kuriame kūrybiškai ir išradingai derinama praktika ir teorija. Kursas sudarytas iš dviejų dalių – pagrindinių dalykų, kurie yra kertiniai pasirinktai programai, bei papildomų dalykų, kuriuos studentai renkasi patys taip suteikiant galimybę praplėsti savo žinias ir pasirinkti dominančias sritis, kuriose norima įgyti papildomų žinių. Bakalauro studentai taip pat atlieka darbinę praktiką, kuri yra nepamainoma įgyjant patirties.

Magistro kursai paprastai yra sudaromi mažomis grupėmis, kurioms dėsto aukštos kvalifikacijos patyrę dėstytojai. Magistro programose svarbu motyvacija ir šiuolaikiniai poreikiai, todėl dėstytojai į tai atsižvelgia labiausiai ir padeda studentams praplėsti žinias ir kvalifikaciją – tai daroma sprendžiant problemas ir naudojant mokslinę informaciją, įgytą vykdant tyrimus universitete.

Universitetas stengiasi studentams suteikti ne tik kuo geresnį išsilavinimą, bet ir kuo geresnes sąlygas jį įgyti, todėl jame siūlomos tokios paslaugos kaip: geros kokybės ICT paslaugos; valgyklos, kuriose galima nebrangiai papietauti; poilsio kampeliai; sporto įranga. Universitetas ypač didžiuojasi savo multimedijos ir mokymosi centrais, kuriuose suteikiamos puikios galimybės studentams naudotis visa universiteto turima medžiaga – tiek popieriniais tiek elektroniniais ištekliais, taip pat galima naudotis nemokamu internetu, informacijos ieškoti ne tik tekstiniuose šaltiniuose, bet ir video medžiagoje, o jeigu iškils kokių nors sunkumų – centro darbuotojai visada pasiruošę padėti. HAN universitetas turi penkis multimedijos ir mokymosi centrus – du Arnhem mieste ir tris Nijmegen.

Kaip tarptautiniai studentai jūs taip pat galėsite naudotis International Office paslaugomis – ten jums padės išspręsti visas iškilusias problemas nuo būsto paieškų iki reikalingų dokumentų pildymo. Norėdami susisiekti su International Office galite kreiptis vienu iš šių adresų (priklausomai nuo miesto, kuriame dėstoma jūsų pasirinkta programa):

  • Internationaloffice.Arnhem(eta)han.nl
  • Internationaloffice.Nijmegen(eta)han.nl

Universiteto mokymo kokybę įrodo ir tai, kad jau antrus metus iš eilės Olandijos aukštųjų mokyklo reitingavimo žurnalas Elsevier jį nominavo geriausiu didžiuoju taikomųjų mokslų universitetu šalyje. Platesnę informaciją ir išsamias reitingų lenteles rasite šioje naujienoje.

Jei norite iš arčiau susipažinti su aukštąja ir studentų gyvenimu joje galite apsilankyti jos:
 
Taip pat galite pasinaudoti universiteto siūlomu virtualiu turu ir apžiūrėti universiteto teritoriją.


                             

Pragyvenimas Nyderlanduose

Patirtis rodo, kad studentai, gyvenantys Nyderlanduose išleidžia 500-800 eurų per mėnesį. Turėkite galvoje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių, sugebėjimo taupyti, susirasto būsto kainos ir t.t., todėl čia pateikiamos išlaidos ir kainos yra tik apytikslės.

                    
 

HAN universitetas siūlo studentams galimybę nebrangiai papietauti universiteto teritorijoje esančiose valgyklose ir pub‘uose (eetcafé‘s).

Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais) € 300-400
Maistas, gėrimai € 100-150
Telefonas € 20-30
Transportas € 20-30
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos) € 80-100

 

Maistas ir Gėrimai               
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g € 1.29
Kiaušiniai 6 pcs € 1.12
Miltai 1 kg € 1.70
Makaronai 500 g € 1.10
Ryžiai 1 kg € 1.40
Bulvės 1 kg € 1.10
Sūris 1 kg € 4.39
Sviestas 250 g € 0.68
Vištienos filė 500 g € 2.50
Faršas 1 kg € 3.49
Jogurtas 1 l € 0.70
Sausi pusryčiai 500 g € 0.86
Kava 500 g € 2.70
Pienas 1 l € 0.60
Sultys 1 l € 2.00
Alus 6x0.33 l € 3.39
Cukrus 1 kg € 1.15
Druska 1 kg € 0.30

  

 

 

 

 

Tai tėra orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Nyderlanduose priklauso tik nuo jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

P.S. Maisto kainos Nyderlanduose yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai skelbia akcijas skirtingoms maisto prekėms su nuolaidomis, siekiančiomis iki 50%. Todėl apsipirkinėjant per akcijas, maistui per mėnesį įmanoma išleisti tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

HAN universitetas nesiūlo bendrabučių, tačiau abiejuose miestuose, kuriuose jis yra įsikūręs, dirba apgyvendinimo agentūros, kurios parūpina būstus studentams.
 
Campus Arnhem

Universitetas studijuosiantiems Arnhem mieste siūlo keletą skirtingų vietų, kuriose galima apsigyventi, tačiau dėl bet 
kurios iš jų kreiptis reikia ne į agentūras, tačiau tiesiai į universiteto apgyvendinimo biurą adresu HAN.Housingoffice(eta)han.nl.

Stojant pagrindiniu stojimu dėl būsto reikėtų kreiptis iki birželio pirmosios.

Nuomos kaina svyruoja nuo €1800 iki €3500 per semestrą. Tiksli kaina priklauso nuo kambario dydžio, apstatymo, vietos, kurioje yra būstas, bei komunalinių mokesčių dydžio (kadangi nuomos kaina pateikiama jau įskaičiavus visus pagrindinius komunalinius mokesčius). Visi kambariai yra apstatyti baldais. Už būstą galima mokėti arba visą sumą iškart, arba kasmėnesinėmis įmokomis.

Daugiau informacijos rasite čia.
Campus Nijmegen

Šiame mieste yra dvi agentūros, kurios padeda susirasti būstą studentams.:
SSHN (Stichting Studenten Huisvesting Nijmegen) – jei norite šios agentūros pagalbos ieškant būsto turite užsiregistruoti jų svetainėje. Registracija mokama ir kainuoja € 20.

The Room Centre Foundation Nijmegen – galite apsilankyti jų svetainėje, tačiau svetainė yra tik olandų kalba. Norėdami gauti daugiau informacijos galite kreiptis adresu info(eta)kamercentrum.nl. Norėdami susirasti būstą per šią agentūrą turite užsiregistruoti. Registracijos kaina - € 25.

Jei ketinate Nijmegene studijuoti Life Sciences programą taip pat dėl apgyvendinimo galima kreiptis adresu: s.vanhelmond(eta)han.nl.


Savarankiškos būsto paieškos:

Jei nenorite naudotis šių agentūrų paslaugomis galite ieškoti būsto savarankiškai. Pateikiame keletą svetainių, kurios gali praversti būsto paieškose:


Viešbučiai:

Kartais nutinka, kad prieš išvykstant studentai dar neturi kur gyventi. Tokiu atveju galima pasiieškoti laikinų sprendimų – hostelių, viešbučių ir t.t. Laikini sprendimai padės jums laimėti laiko kol susirasite nuolatinę gyvenamąją vietą. Turėkite omenyje, kad nuvykus į Nyderlandus būsto paieškos eisis greičiau negu ieškant per atstumą.

Pateikiame keletą naudingų nuorodų:

Europos Sąjungos piliečiams, norintiems dirbti Nyderlanduose oficialiai jokie leidimai nėra reikalingi, tačiau jei ketinate gyventi Nyderlanduose ilgiau nei 3 mėnesius, reikia išsiimti residence permit. Be šio leidimo jūs negalėsite atsidaryti banko sąskaitose, taip pat jo prašo ir kai kurie darbdaviai, todėl jį turėti būtų tikrai naudinga.

Apie leidimo gyventi suteikimo sąlygas, reikalingus dokumentus ir procedūras norint jį gauti plačiau skaitykite čia.

                          

Studijuojant nepatartina dirbti daugiau nei 15-20 valandų per savaitę – būtina prisiminti, jog visų pirma jūs ten vykstate studijuoti, o ne dirbti, todėl jūsų darbas neturėtų trukdyti studijoms. Taip pat dirbant 14 valandų per savaitę yra galimybė gauti paramą siekiančią iki €378 per mėnesį, todėl studentams norint gauti pakankamai pajamų, kad save išlaikytų, nebūtina rinktis tarp mokslo ir darbo. Daugiau apie paramą ir jos suteikimo sąlygas skaitykite čia.

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

  1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
  2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
  3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
  4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
  5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius