Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Tilburg University

Tilburg university, įsikūręs Nyderlandų pietuose, Tilburg mieste, šiuo metu turi daugiau nei 12500 studentų iš kurių daugiau nei 900 – tarptautiniai studentai. Universitete mokosi 85 skirtingų tautybių studentai, todėl tarptautinė aplinka ir nuomonių įvairovė – garantuotos. Kaip garantuota ir aukšta studijų kokybė – universitetas patenka į geriausių Europos universitetų top 100.

Tilburg universiteto šūkis – uniderstanding society, kuriuo siekiama iliustruoti universiteto siekį būti tokia aukštojo mokslo įstaiga, kuri supranta visuomenės poreikius ir yra integrali jos dalis bei savo veikla siekia prisidėti prie visapusiško visuomenės vystymosi. Tai daroma skatinant studentus tapti atsakingais visuomenės nariais, bei perduodant sukauptas žinias ir patirtį visuomenei, kur jos gali būti panaudotos bendros naudos ir progreso tikslais.

Universitetas savo teikiamame išsilavinime gana didelį dėmesį skiria teorinei bazei ir analizei, pagrindinė jo veikla – tyrimai, kurių metu stengiamasi suprasti įvairius reiškinius ir rasti sprendimus kylančioms problemos ar sunkumams. Studentai ne tik gali ir turi patys atlikti tyrimus, tačiau taip pat yra supažindinami su naujausių tyrimų medžiaga ir rezultatais, taip užtikrinant, kad jie gauna tik naujausią ir aktualiausią informaciją. Neretai atliekant tyrimus bendradarbiauja skirtingų sričių atstovai taip ne tik plėtojant interdisciplininius ryšius, bet ir randant naujesnius, modernesnius ir išradingesnius sprendimus iškilusioms problemoms. Studentai ir dėstytojai sudaro vientisą akademinę bendruomenę, kurioje visi kartu mokosi vienas iš kito – dėstytojai studentams perduoda savo žinias ir patirtį ir perima iš jų jaunatvišką entuziazmą bei idėjas, tokios bendruomenės, kuri be kita ko, yra ir tarptautinė, nariai išmoksta būti atviresni pasauliui, pažvelgti už savo kultūros, savo įpročių ir įsitikinimų ribų ir matyti iškilusias problemas ar atsivėrusias galimybes kur kas globaliau. Greta to taip pat palaikomi glaudūs ryšiai ir bendradarbiaujama su verslo įmonėmis bei socialinėmis organizacijomis, taip rūpinantis, kad vytų informacijos ir patirčių mainai ne tik universiteto viduje, tačiau ir tarp universiteto bei visuomenės dalies, kuriai tos žinios yra reikalingos. Tokie ryšiai ir kontaktai palaikomi tiek vietiniu tiek globaliu lygmeniu.

Savo  misija universitetas laiko įkvėpti studentus ir darbuotojus ir padėti jiems pasiekti maksimalų savo potencialą, kuris padėtų jiems tapti sėkmingais ateityje bei daryti teigiamą įtaką visuomenei. Teikiamos ne tik reikalingos žinios ir profesiniai įgūdžiai, tačiau ir socialinis sąmoningumas.

Tilburg University veiklos pagrindas – aukštos kokybės moksliniai tyrimai, jie atliekami ne tik universitetiniame, bet ir europiniame ar net pasauliniame lygmenyje. Norint užtikrinti ir išlaikyti tyrimų kokybę, jie yra periodiškai vertinami vietinių ir tarptautinių komitetų. Nuolatos stengiamasi kelti darbo kokybę ir išlaikyti aukštą lygį ir gerą reputaciją visose įmanomose srityse, todėl tyrimuose labai svarbu inovatyvumas ir multidisciplinarumas.

Studijų programas stengiamasi pritaikyti  prie kiekvieno studento poreikių, motyvacijų, ambicijų ir asmeninių savybių, taip siekiant suteikti išsilavinimą, kuris yra ne tik naudingas, bet ir motyvuojantis. Be abejo, teikiama galimybė išvyti į mainų programas, Tilburg universitetas turi daugiau nei 200 partnerių universitetų visame pasaulyje iš kurių galima rinktis savo mainų lokaciją. Ekonomikos ir vadybos fakultetas pradėjo iniciatyvą i-STAR, kurioje vyksta interaktyvios internetinės paskaitos ir seminarai, galima atlikti internetinius testus ir už juos gauti papildomų balų, vyksta „ask questions“ konsultavimo valandos, kurių metu galima virtualiai pasikonsultuoti su dėstytojais ir t.t.

Universitetas taip pat įkūrė tarptautinį aukštojo mokslo institucijų tinklą RISE, kurio tikslas – kelti socio-ekonominių mokslų įtaką pasaulyje ir pademonstruoti jų svarbą bei aktualumą šių dienų visuomenėje. Taip pat įkurtas Mokslo ir vertybių centas, Nexus institutas, rengiantis kultūrinius ir filosofinius debatus apie Europos kultūrinį paveldą Studium generale renginių, atvirų visiems, organizavimo centras, Verslo centras – kuriame suteikiama profesinė pagalba savo verslą pradedantiems studentams, akademinis forumas, kuriame skelbiama informacija apie artėjančius renginius, vyksta diskusijos, galima siūlyti savo idėjas papildomai veiklai ar renginiui suorganizuoti. Taip pat neretai universitetas suorganizuoja renginius skirtus visam miestui. Rengiamos atviros paskaitos, vyksta projektas „vaikų universitetas“.

Be abejo, universitetas turi turtingą biblioteką ir ICT paslaugų centrą, kurie padeda studentams pasiekti visą reikalingą informaciją tiek knygose, tiek elektroniniuose ištekliuose, taip pat suteikia prieigą prie interneto, duomenų bazių ir t.t. Galima naudotis spausdinimo, skanavimo ir kopijavimo paslaugomis – informaciją apie jas ir kainoraštį rasi čia. Galima rezervuoti sau darbo vietą.

Universitetas turi keletą informacinių centrų, kuriuose visi studentai ir darbuotojai gali lankytis, naudotis paslaugomis ir dirbti:

Tilburg universitetas yra stipriai orientuotas į akademinę veiklą, tačiau puikiai suvokia, kad studentai turi ir kitokių poreikių, todėl siūlo ir kitos rūšies veiklas. Mėgstantys aktyvų laisvalaikį gali apsilankyti universiteto sporto centre, kuris vertinamas kaip vienas geriausių šalyje, taip pat vykdoma įvairi kultūrinė veikla tiek universitete (apie artėjančius renginius galima sužinoti akademiniame forume), tiek ir mieste – Tilburgas – ramus, švarus, ekologiškas ir ne itin didelis miestelis, tačiau pilnas gyvybės ir veiksmo net šeštadalis gyventojų – studentai, todėl čia tikrai netrūksta veiklos jaunimui.

Universitetas gali pasigirti puikia studijų kokybe, kurią nevengia patvirtinti studentai. Europinis studijų programų vertinimo tinklapis StudyPortal atliko tarptautinių studentų apklausą, kurios metu jie vertino studijų kokybę savo pasirinktame universitete ir Tilburg universitetas pagal studentų atsiliepimus užėmė 2 vietą šalyje. Universitetui tai puiki paspirtis stengtis ir artimiausiu metu užkopti į pirmą.

Pagalba studentui:

 • Academic advisors – padės visais klausimais dėl studijų programos ir sėkmingo studijavimo;
 • Dean of students – pirmoji pagalba pasimetusiam studentui, jei turi bet kokių problemų ir nežinai, kur kreiptis, kreipkis į jį, jis visada nukreips tinkama linkme;
 • Psichologas – greitoji psichologinė pagalba studentui. Jei jausiesi prislėgtas ir prireiks konsultacijos – universiteto psichologai teikia nemokamą trumpalaikę pagalbą, prireikus ilgesnės terapijos būsi nukreiptas į kitą specialistą;
 • Study career counsellor – padeda galvojant apie ateities planus ir siekius, gali pagelbėti ieškant vietos praktikai, renkantis profilį ir t.t.;
 • Top sports coordinator – užsiimantys sportu profesionaliai ir galintys atstovauti universitetą oficialiuose sporto renginiuose gali kreiptis dėl papildomų sąlygų užsiimti sportine veikla;
 • Confidential advisors – padeda sprendžiant akademinius konfliktus, jei kyla nepasitenkinimas dėstytojo darbu, vertinimu ir t.t. ir nori pateikti oficialų skundą, confidential advisor diskretiškai ir nešališkai išspręs kilusį nesutarimą;
 • Negalę turintiems () studentams universitetas stengiasi suteikti visas reikiamas sąlygas studijoms;
 • Besilaukiančioms studentėms arba studentėms, auginančioms mažamečius vaikus, taip pat siūlomos specialios sąlygos, leidžiančios lengviau derinti studijas ir mamos darbą;
 • Veikia įvairios studentų organizacijos į jas gali kreiptis iškilus įvairiems klausimams ar nesklandumams arba gali prie jų prisijungti pats;
 • Pirmakursiams rengiama Introduction Week, kurios metu suteikiama galimybė apsiprasti mieste, susipažinti su universitetu ir gerai praleisti laiką.


Jei nori daugiau sužinoti apie universitetą ir jo veiklą gali apsilankyti jo:
Facebook puslapyje
Youtube kanale

Jei tave domina BAKALAURO studijos Tilburg universitete būtinai
Pažiūrėk šį video
Pavartyk šią brošiūrą

Jei tave domina MAGISTRO studijos Tilburg universitete siūlome
Pažiūrėti šį video
Perversti šią brošiūrą.

Taip pat siūlome pasivaikščioti po universiteto teritoriją virtualiame ture.
 
                           
 
STIPENDIJOS
Tilburg universitetas gali pasiūlyti stipendijas daugumai savo magistro programų. Tikslios stipendijos gavimo sąlygos ir aplinkybės priklauso nuo programos, tačiaudaugeliu atvejų paraišką dėl stipendijos ir stojimo reikia atsiųsti anksčiau negu Kastu.lt puslapyje. Taip pat kreipiantis dėl stipendijos būtina jau turėti visus reikiamus stojimo dokumentus (įskaitant IELTS arba TOEFL sertifikatą ir Bakalauro Diplomą su vertmu).
Daugiau informacijos apie stipendijų galimybes Tilburg universitete rasite šioje svetainėje.
 
Pragyvenimas Nyderlanduose

Patirtis rodo, kad studentai, gyvenantys Nyderlanduose išleidžia 500-800 eurų per mėnesį. Turėkite galvoje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių, sugebėjimo taupyti, susirasto būsto kainos ir t.t., todėl čia pateikiamos išlaidos ir kainos yra tik apytikslės.

 
Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais) € 300-400
Maistas, gėrimai € 100-150
Telefonas € 20-30
Transportas € 20-30
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos) € 80-100

   

Maistas ir Gėrimai            
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g € 1.29
Kiaušiniai 6 pcs € 1.12
Miltai 1 kg € 1.70
Makaronai 500 g € 1.10
Ryžiai 1 kg € 1.40
Bulvės 1 kg € 1.10
Sūris 1 kg € 4.39
Sviestas 250 g € 0.68
Vištienos filė 500 g € 2.50
Faršas 1 kg € 3.49
Jogurtas 1 l € 0.70
Sausi pusryčiai 500 g € 0.86
Kava 500 g € 2.70
Pienas 1 l € 0.60
Sultys 1 l € 2.00
Alus 6x0.33 l € 3.39
Cukrus 1 kg € 1.15
Druska 1 kg € 0.30

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Nyderlanduose priklauso tik nuo jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

P.S. Maisto kainos Nyderlanduose yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai skelbia akcijas skirtingoms maisto prekėms su nuolaidomis, siekiančiomis iki 50%. Todėl apsipirkinėjant per akcijas, maistui per mėnesį įmanoma išleisti tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Nors Tilburgo universitetas neturi savo bendrabučių,  aukštoji  bendradarbiauja su dviem apgyvendinimo kompanijomis – WonenBreburg ir KamerBerniddeling Tilburg, kurios tarptautiniams studentams siūlo būstus, apstatytus baldais. Kaip specialią paslaugą šios agentūros įdiegė atskirą svetainę  Your Room Tilburg, kurioje siūlomi baldais apstatyti kambariai Tilburg mieste, joje ir rasite daugiau informacijos apie siūlomus kambarius, nuomos taisykles ir sąlygas.

Apgyvendinimo Tilburge kainos svyruoja nuo 300 iki 450 eurų per mėnesį. Į kainą įeina sąskaitos (vanduo, elektra, dujos ir internetas), o kambariai yra pilnai apstatyti baldais. Daugiau informacijos apie tai rasite Jūsų pasirinktos kompanijos, teikiančios apgyvendinimą, tinklapyje.
 
Būsto rezervacija
Iki birželio vidurio gausite elektroninį laišką, kuriame bus pateikti Jūsų prisijungimo duomenys bei instrukcijos, kaip užsirezervuoti būstą per vienos iš aukščiau pasirinktos kompanijos rezervacijos sistemą internetu. Atsiminkite, kad šios agentūros negali suteikti būsto visiems studentams, todėl taip pat patartina būsto ieškotis savarankiškai per kitas agentūras ar internetu. Paspaudę šią nuorodą surasite naudingos informacijos tiems, kurie būstą pageidauja susirasti savarankiškai.

Europos sąjungos šalių piliečiams, norintiems dirbti Nyderlanduose, nereikia leidimo gyventi, tačiau darbo leidimas visgi bus reikalingas. Jei teks gyventi Nyderlanduose ilgiau nei tris mėnesius, reikia užsiregistruoti Nyderlandų Imigracijos  tarnyboje (IND). Norėdami sužinoti daugiau informacijos, aplankykite IND internetinį puslapį. Puslapyje pamatysite mygtuką "Residence wizard“, per kurį galėsite išsiaiškinti apsigyvenimo Nyderlanduose taisykles.

Gyvenimo leidimas Jums bus reikalingas: kartais darbdaviai jo gali Jūsų paprašyti prieš pasirašant kontraktą, taip pat jis bus reikalingas banke, norint atsidaryti jame sąskaitą, taip pat jo reikės kitose oficialiose institucijose.
 
Jūs galėsite susirasti nepilnos darbo dienos darbą, tačiau atminkite, kad nederėtų apleisti studijų. Studentai daugiausia turėtų dirbti 15-20 valandų per savaitę. Prieš atvykdami pasirūpinkite, kad turėtumėte lėšų pragyvenimui bent keturiems mėnesiams į priekį, nes iš pradžių susirasti darbą gali būti sunku. Taip pat dirbant 14 valandų  per savaitę yra galimybė gauti paramą siekiančią iki €378 per mėnesį, todėl studentams norint gauti pakankamai pajamų, kad save išlaikytų, nebūtina rinktis tarp mokslo ir darbo. Daugiau apie paramą ir jos suteikimo sąlygas skaitykite čia.
 
Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.
 
Tilburg universitetas teikia šiokią tokią pagalbą bei informuoja visus, ieškančius part-time darbo. Jei norite apie tai sužinoti daugiau, žiūrėkite čia.
Įdarbinimo tarnybos taip pat palengvina situaciją. Pateikiami tinklapiai, kurie galėtų būti naudingi ieškantiems darbo:

Kitos naudingos nuorodos:

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius