Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Fontys University of Applied Sciences
Miestas: Eindhoven/Venlo
Oficiali svetainė
Studijų programos:
18
Bakalauras
5
Magistras
Apie Nyderlandus

 
Žodis „Fontys“ yra kilęs nuo lotyniško žodžio „Fons“, kuris reiškia „šaltinis“. Tokiu pavadinimu universitetas siekia iliustruoti savo siekį būti dinamišku žinių, inovacijų ir įkvėpimo šaltiniu – tai įgyvendinama susitelkiant ties mokymo tikslais bei atlikimo standartais, o ne standartizuoto mokymo naudojimu – kūrybiškas mokymo procesas ugdo kūrybiškai mąstančius žmones. Būtent todėl universiteto šūkis - “Think Bigger” skatina studentus mąstyti platesniu mastu ir neapsiriboti įprastais standartais.
 
Fontys taikomųjų mokslų universitetas yra viena didžiausių aukštojo mokslo institucijų visuose Nyderlanduose. šiuo metu ten mokosi jau daugiau nei 40 000 studentų.
 
Kaip ir daugelis taikomųjų mokslų universitetų, Fontys skiria itin daug dėmesio praktikai. Siekiama, kad baigę šią aukštąją studentai turėtų visas reikiamas savybes, leidžiančias jiems tapti kvalifikuotais specialistais. Išsilavinimas organizuojamas taip, kad studentas įgytų ne tik žinias, bet ir praktinius sugebėjimus, vystytų savo įgimtus talentus, bei išsiugdytų profesionalų požiūrį į savo pasirinktą specialybę. Siekiama, kad išsilavinimas studentui taptų iššūkiu, kurį priėmus atsiskleistų visos stipriosios jo savybės ir talentai, kuriuos studijuojant išmokstama valdyti ir pritaikyti. Tokiu būdu studentai paruošiami įvairiems gyvenimo iššūkiams ir gali tiek sėkmingai dirbti kitų įkurtose įmonėse ir įstaigose, tiek vystyti savarankišką veiklą. Kadangi visada siekiama suteikti tik pačios aukščiausios kokybės išsilavinimą, universitete nemažas dėmesys skiriamas ir studijų kokybei – siekiama, kad pats studijų procesas studentams būtų suprantamas ir priimtinas, egzistuoja ir sistemos, kuriose studentai gali pareikšti savo nuomonę apie studijas, jiems skiriamas užduotis, vertinimo sistemą, dėstytojų darbą ir t.t.
 
Fontys studentų miesteliuose taip pat yra galimybė naudotis įvairiomis paslaugomis:
 
 
 
Nepaisant to, kad universitetas yra gana didelis ir jame mokosi daug studentų, stengiamasi išsilavinimą organizuoti mažomis grupėmis, kad kiekvienas studentas sulauktų pakankamai dėmesio. Norint kaip galima geriau atliepti kiekvieno poreikius, sukurtas studentų pagalbos aparatas, kurį sudaro:
 • Studentų paslaugų departamentas – skirtas suteikti studentams praktinę ir psichologinę pagalbą visais studijų klausimais. Departamentą sudaro studentų konsultavimo skyrius, studentų psichologas ir studentų karjeros centras. 
 • International Office ir Tarptautinių studentų komanda – jų darbas – padėti naujiems tarptautiniams studentams susigaudyti ir prisitaikyti naujoje aplinkoje. Jie gali padėti praktiniais klausimais tokiais kaip būsto paieškos ar dokumentų pildymas.

Čia rasite Fontys University of Applied Sciences brošiūrą.

Čia galite parsisiųsti Fontys University of Applied Sciences prezentaciją.

 
Taip pat galite apsilankyti universiteto Facebook puslapiuose ir Youtube kanaluose:
Fontys
 
 
Pragyvenimas Nyderlanduose

Patirtis rodo, kad studentai, gyvenantys Nyderlanduose išleidžia 500-800 eurų per mėnesį. Turėkite galvoje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių, sugebėjimo taupyti, susirasto būsto kainos ir t.t., todėl čia pateikiamos išlaidos ir kainos yra tik apytikslės.

Fontys universitete yra studentiškų kavinukių, kuriose galima pavalgyti už pakankamai prieinamą kainą. Taip pat su laiku studentai atranda savo poreikius ir kišenę atitinkančias parduotuves ir kavines mieste. Taip pat Nyderlanduose, kaip ir Lietuvoje, įvairios įstaigos siūlo studentams nuolaidas - pasinaudojus jomis galima pakankamai pigiai ir papramogauti (nuolaidos teikiamos muziejuose, galerijose, kino teatruose ir t.t.).
Norėdami iš arčiau susipažinti su studentišku gyvenimu Eindhoven mieste galite peržiūrėti šią svetainę. Apie gyvenimą Venlo mieste daugiau sužinoti galite čia.
 
 
 
Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais) € 300-400
Maistas, gėrimai € 100-150
Telefonas € 20-30
Transportas € 20-30
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos) € 80-100

 

Maistas ir Gėrimai
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g € 1.29
Kiaušiniai 6 pcs € 1.12
Miltai 1 kg € 1.70
Makaronai 500 g € 1.10
Ryžiai 1 kg € 1.40
Bulvės 1 kg € 1.10
Sūris 1 kg € 4.39
Sviestas 250 g € 0.68
Vištienos filė 500 g € 2.50
Faršas 1 kg € 3.49
Jogurtas 1 l € 0.70
Sausi pusryčiai 500 g € 0.86
Kava 500 g € 2.70
Pienas 1 l € 0.60
Sultys 1 l € 2.00
Alus 6x0.33 l € 3.39
Cukrus 1 kg € 1.15
Druska 1 kg € 0.30

Čia pateiktos orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Nyderlanduose priklauso tik nuo jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių. 

P.S. Maisto kainos Nyderlanduose yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau parduotuvių tinklai labai dažnai skelbia akcijas skirtingoms maisto prekėms su nuolaidomis, siekiančiomis iki 50%. Apsipirkinėjant per akcijas, maistui per mėnesį įmanoma išleisti tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Fontys savo bendrabučių neturi, tačiau bendradarbiauja su apgyvendinimo agentūromis ir privačiais būstų savininkais. Tokiu būdu universitetas turi galimybę pasiūlyti būstą beveik visiems norintiems. Paprastai būstas siūlomas tik pirmakursiams, kadangi universitetas puikiai supranta, jog atvykus į naują šalį pakankamai sunku iškart susigaudyti ir dar susirasti gyvenamą vietą. Agentūros mokestį sumoka universitetas, taigi studentas moka tik nuomos mokestį ir depozitą. Kai jums paskiriamas būstas, yra prašoma sumokėti nuomą už du mėnesius (pirmą ir paskutinį) bei depozitą, kurio dydis yra toks pat kaip mėnesio nuoma. Depozitas paprastai yra grąžinamas, bet pagal sutartį šeimininkai pasilieką teisę pasiimti depozitą, jei kambaryje kažkas yra sugadinama.
Nors kambariai siūlomi skirtingose vietose, stengiamasi išlaikyti bendrus standartus: 
 • būsto kaina yra €350-425 per mėnesį (įskaitant komunalinius mokesčius ir internetą);
 • kambario plotas yra 10-12m2 (jei kambarys mažesnis, gali būti imamas mažesnis nuomos mokestis arba bute bus bendra svetainė);
 • visi kambariai yra su baldais: paprastai kambaryje stovi lova, lentyna, stalas ir kėdė, yra užuolaidos, pagalvė ir antklodė, kartais ir patalynės komplektas;
 • patogumais yra dalijamasi su keletu kitų studentų, paprastai greta įprastų patogumų yra ir skalbyklė, tačiau už naudojimąsi ja kartais gali reikėti mokėti papildomai;
 • visuose kambariuose yra prieiga prie interneto;
 • siūlomi būstai paprastai nėra toliau nei 20minučių dviračiu nuo universiteto.
               
 

Norintiems pasinaudoti universiteto siūlomomis paslaugomis susirandant būstą reikėtų užpildyti formą kurią rasite čia ir ją nusiųsti adresu internationalstudents(eta)fontys.nl.
Daugiau informacijos apie tai, kaip reikia kreiptis dėl būsto galima rasti čia.
Prieš pildydami prašymą dėl apgyvendinimo, būtinai susipažinkite su bendra informacija apie apgyvendinimą. Informacija apie apgyvendinimą yra pateikta šiose taisyklėse.
Atkreipkite dėmesį, kad egzistuoja griežtos kreipimosi dėl būsto datos. Jei studijas pradėsite nuo rudens, dėl būsto kreiptis reikia iki birželio 17 d., jei studijas pradėsite pavasario semestro metu, dėl būsto reikia kreiptis iki gruodžio 16 d.
 
 
Jei vis tik nuspręsite būsto ieškoti savarankiškai, pateikiame kelias naudingas nuorodas, nuo kurių galite pradėti paieškas:
 
Eindhoven:
Venlo:
Bendros nuorodos:
Viešbučiai:

Europos Sąjungos piliečiams, norintiems dirbti Nyderlanduose oficialiai jokie leidimai nėra reikalingi, tačiau jei ketinate gyventi Nyderlanduose ilgiau nei 3 mėnesius, reikia išsiimti residence permit. Be šio leidimo jūs negalėsite atsidaryti banko sąskaitose, taip pat jo prašo ir kai kurie darbdaviai, todėl jį turėti būtų tikrai naudinga.

Apie leidimo gyventi suteikimo sąlygas, reikalingus dokumentus ir procedūras norint jį gauti plačiau skaitykite čia.

Studijuojant nepatartina dirbti daugiau nei 15-20 valandų per savaitę – būtina prisiminti, jog visų pirma jūs ten vykstate studijuoti, o ne dirbti, todėl jūsų darbas neturėtų trukdyti studijoms. Taip pat dirbant 14 valandų  per savaitę yra galimybė gauti paramą siekiančią iki €378 per mėnesį, todėl studentams norint gauti pakankamai pajamų, kad save išlaikytų, nebūtina rinktis tarp mokslo ir darbo. Daugiau apie paramą ir jos suteikimo sąlygas skaitykite čia.

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

 

Naudingos nuorodos:  

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius