Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Radboud University

Radboud universitetas yra tyrimais grįstą išsilavinimą teikianti aukštoji mokykla, įsikūrusi Nijmegen mieste, šalies šiaurės rytuose netoli Vokietijos sienos. Universitetas suskirstytas į 7 fakultetus ir turi daugiau nei 18 000 studentų.

Radboud yra viena iš lyderiaujančių akademinių bendruomenių šalyje – žurnalai Elsevier ir Keuzegids Universiteten, reitinguojantys Nyderlandų aukštojo mokslo įstaigas, Radboud įvardijo kaip geriausią universitetą šalyje jau trečius metus iš eilės. 13 universiteto siūlomų magistro programų (8 iš jų dėstomos anglų kalba) buvo įvertintos kaip geriausios programos šalyje 2013 metais. Pasauliniuose reitinguose Radboud kasmet užtikrintai kopia į vis aukštesnę vietą ir šiuo metu patenka į pasaulinių reitingų top 150-tukus. Magistro programoms taip pat suteikta NVAO (Nyderlandų akreditacijos organizacijos) akreditacija, taip siekiant pademonstruoti programų kokybę ir norą ją išlaikyti.

Savo stiprybe universitetas laiko asmeninę prieigą ir glaudžius bendruomenės ryšius. Tai reiškia, kad studentai iš dėstytojų ir darbuotojų gali sulaukti individualios paramos, o taip pat ir tai, kad universitetas itin domisi tarpdisciplinine veikla – akademikai iš skirtingų sričių dirba kartu, siekdami praplėsti tyrimų sferas ir naujai pažvelgti į savo discipliną. Tokie tyrimai pasiekia įdomių ir inovatyvių rezultatų ir padeda plėsti tarpdisciplininius ryšius.

Išsilavinimas šioje aukštojoje yra grįstas tyrimų rezultatais bei artimais darbiniais santykiais su dėstytojais. Čia labai svarbu kūrybiškumas ir inovacijos, todėl visi dėstytojai yra atviri naujovėms ir kitokioms nuomonėms. Toks bendruomeniškumas ir tarpdicipliniškumas padeda universitetui būti ne „mokslinio laipsnio fabriku“, tačiau atviru ir inovatyviu mokslo centru. Tyrimų universitetai Nyderlanduose, tarp jų ir Radboud universitetas, yra orientuoti į teoriją ir į mokslinį darbą, todėl svarbiausios savybės, kurias siekiama ugdyti studentuose yra kritinis mąstymas ir praktika tyrimų srityje. Tačiau tai nereiškia, kad baigę šią aukštąją galėsite siekti tik mokslinės karjeros – universitetas taip pat koncentruojasi į kompetetingos nuomonės ir savarankiškumo, savybių, kurios bus nepakeičiamos ieškant darbo ir už akademinio pasaulio ribų, ugdymą.

Universitetas nori būti pripažintas tarptautiniu mastu ne tik už teikiamo išsilavinimo ir atliekamų tyrimų kokybę, tačiau ir kaip tarptautinių ryšių centras. Tarptautinę orientaciją studentams siekiama perduoti per darbuotojus bei per suteikiamą galimybę išvykti į mainus ne tik Europoje, bet ir Amerikoje ar Japonijoje, kadangi universitetas bendradarbiauja su universitetais ir tyrimų centrais visame pasaulyje.

Susidomėję čia gali paskaityti universiteto strateginį planą 2009-2013 metams.

 

Radboud universitetas yra viena iš nedaugelio aukštųjų mokyklų Nyderlanduose, kuri turi savo studentų miestelį, kuriame patogiai sutelktos visos universiteto siūlomos paslaugos.

                                   

Artimi ryšiai yra skatinami ne tik tarp dėstytojų ir studentų, tačiau tarp visos universiteto bendruomenės. Dėl šios priežasties yra sukurtas nemažas aparatas, kurio paskirtis – padėti studentams susitvarkyti su visomis jiems iškilusiomis problemomis:

International Office – skirtas sutikti ir priimti tarptautinius studentus bei padėti jiems įvairiais praktiniais klausimais. Taip pat International Office organizuoja orientacinius renginius ir socialinę veiklą naujiems studentams – ekskursijas po universitetą ir miestą, vakarėlius, sporto žaidynes, išvykas į kitus Olandijos miestus. Naujiems studentams organizuojama Orientation week prasideda rugpjūčio viduryje.

Central Student Office – atsakingas už pagalbą neįgaliems ir sveikatos sutrikimų turintiems studentams, siekiant jiems suteikti tokias pat mokymosi galimybes kaip ir visiems kitiems.

Asmeninė pagalba – egzistuoja visas aparatas, skirtas suteikti studentams asmeninę pagalbą:

Student Counsellor padeda susitvarkyti su studijų problemomis, taip pat pataria ir išklauso kilus asmeninėms bėdoms. Jei Student Counsellor jums negali padėti, galima kreiptis į studentų psichologą. Su studijų problemomis gali padėti ir mokytojas, kuris organizuoja papildomus kursus ir mokymus tiems, kuriems to reikia. Dėl visų šių paslaugų galima kreiptis adresu balie(eta)dsz.ru.nl. Jei studentas patiria patyčias ar priekabiavimą, jis gali kreiptis adresu r.stuut(eta)dsz.ru.nl.


Jei norite praplėsti savo studentišką gyvenimą už paskaitų ribų, esate veiklūs, mėgstantys bendrauti ir norite užsiimti papildoma veikla, galite pasidomėti užklasine studentų veikla. Radboud universitetas tam siūlo puikias galimybes. Ten egzistuoja:

 • Socialiniai klubai, kurie vysto įvairią socialinę studentų veiklą, pavyzdžiui, debatus.
 • Studijų klubai – norintiems plėsti išsilavinimą ir įgyti platesnių žinių. Priklausant studijų klubui galima gauti nuolaidų studijų knygoms ir ekskursijoms. Klubas vykdo keliones ir papildomas paskaitas.
 • Ideologinės asociacijos – susidomėjusiems politika ar ideologiją tai – idealus variantas. Tokiuose klubuose galima diskutuoti apie politiką arba susirinkti tą pačią religiją išpažįstančių studentų grupėje.
 • Kultūrinės bendruomenės – jose vystoma įvairi meninė veikla nuo šokių iki kino, jei norite ne tik mokslinės bet ir kultūrinės veiklos kultūrinės bendruomenės – kaip tik jums.
 • Tarptautinės studentų organizacijos: AEGEE– nepolitinė europinė studentų organizacija; AIESEC–  didžiausia pasaulyje studentų organizacija; Teisės fakultetų asociacija.

Net ir nepriklausant jokiems klubams universiteto teritorijoje rasite kuo užsiimti – ten vyksta daugybė kultūrinių ir pramoginių renginių. Jeigu to jums negana, galite pasinaudoti mieste siūlomomis pramogomis:


Susidomėjusiems studijomis Radboud universitete siūlome pavartyti šį Information Guide.

Taip pat galite peržiūrėti Radboud universiteto parengtas brošiūras:

 • Čia rasite bakalauro studijų programų brošiūrą.
 • Čia rasite magistro studijų programų brošiūrą.

Norėdami sužinoti daugiau apie universitetą, studijas jame ir susipažinti su studentais galite apsilankyti jo:

Faceook puslapyje;

Facebook puslapyje skirtame tarptautiniams studentams;

Youtube kanale.

                            

Pragyvenimas Nyderlanduose

Patirtis rodo, kad studentai, gyvenantys Nyderlanduose išleidžia 500-800 eurų per mėnesį. Turėkite galvoje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių, sugebėjimo taupyti, susirasto būsto kainos ir t.t., todėl čia pateikiamos išlaidos ir kainos yra tik apytikslės.

 
Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais) € 300-400
Maistas, gėrimai € 100-150
Telefonas € 20-30
Transportas € 20-30
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos) € 80-100

 

Maistas ir Gėrimai          
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g € 1.29
Kiaušiniai 6 pcs € 1.12
Miltai 1 kg € 1.70
Makaronai 500 g € 1.10
Ryžiai 1 kg € 1.40
Bulvės 1 kg € 1.10
Sūris 1 kg € 4.39
Sviestas 250 g € 0.68
Vištienos filė 500 g € 2.50
Faršas 1 kg € 3.49
Jogurtas 1 l € 0.70
Sausi pusryčiai 500 g € 0.86
Kava 500 g € 2.70
Pienas 1 l € 0.60
Sultys 1 l € 2.00
Alus 6x0.33 l € 3.39
Cukrus 1 kg € 1.15
Druska 1 kg € 0.30

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Nyderlanduose priklauso tik nuo  jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

 P.S. Maisto kainos Nyderlanduose yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai skelbia akcijas skirtingoms maisto prekėms su nuolaidomis, siekiančiomis iki 50%. Todėl apsipirkinėjant per akcijas, maistui per mėnesį įmanoma išleisti tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Apgyvendinimas bakalauro studijų studentams

Universitetas gali suteikti pagalbą ieškant būsto bakalauro studentams esant šioms sąlygoms:
1) Jūsų anketa buvo atsiųsta iki deadline'o;
2) Jūs gyvenate toliau ei 350km nuo Nijmegen miesto.
3) Gavę būsto pasiūlymą jūs jį patvirtinate per vieną savaitę.

Atitinkant šias sąlygas galima pildyti prašymą dėl pagalbos ieškant būsto ir universiteto apgyvendinimo ofisas įsipareigoja jums surasti ir atsiųsti jūsų poreikius kaip galim geriau atitikantį būstą.
Jei neišpidote vienos iš šių sąlygų, universitetas būsto negali jums garantuoti, todėl tai padaryti reikia savarankiškai. Tačiau pateikiama keletas pasiūlymų, kaip galima tai padaryti:

 • Pasinaudoti kitų pagalba – galbūt pažįstate ką nors, kas jau mokosi Nijmegen mieste, tuomet galite paprašyti, kad jie padėtų jums rasti būstą. Taip pat galite apsilankyti socialiniuose tinkluose (pavyzdžiui tarptautinių studentų Nijmegen mieste Facebook svetainėje) ir pasidomėti ar kas nors siūlo kambarį;
 • Įdėti skelbimą į vietinį laikraštį: De Gelderlander; VOX ; ANS-online .
 • Užsiregistruoti SHSS (Foundation for Student Accommodation Nijmegen) puslapyje.
 • Pasinaudoti čia pateiktomis nuorodomis.

                               

Apgyvendinimas magistro studijų studentams

Radboud universitetas įsipareigoja suteikti būstą magistro studentams iš užsienio šalių, kurie kreipiasi dėl būsto iki gegužės 1 dienos.

Dėl apgyvendinimo reikia kreiptis į International Office adresu housing(eta)io.ru.nl.

Visi universiteto kambariai atitinka šiuos minimalius reikalavimus:

 • Visi kambariai yra apstatyti baldais ir turi bent jau lovą, lentyną, stalą ir kėdę;
 • Patogumais (virtuve, vonia, tualetu) yra dalijamasi su keletu kitų studentų;
 • Visuose kambariuose yra įvestas internetas (šiai taisyklei yra kelios išimtys);
 • Atstumas nuo universiteto visada toks, kad jį būtų galima pasiekti per 30 minučių trukmės kelionę;
 • Maksimali nuomos kaina (į nuomą įskaičiuojami ir komunaliniai mokesčiai) per vienerius metus - €5400.

Būsto jums pradedama ieškoti po to, kai International Office gauna patvirtinimą, kad buvote priimtas. Maksimalus laikotarpis kuriam jums suteikiamas būstas – vieneri metai, paskui būsto teks ieškoti savarankiškai. Jeigu nepavyks jums iškart surasti ilgalaikio būsto, gali nutikti, kad bus pasiūlytas trumpalaikis variantas – tai reiškia, kad po kurio laiko, kai atsiras ilgalaikis sprendimas, reikės persikraustyti, tačiau bet kuriuo atveju be stogo virš galvos tikrai neliksite.

Daugiau informacijos apie universiteto siūlomą būstą magistro studijų programų studentams ir jo sąlygas galite rasti čia.

Europos Sąjungos piliečiams, norintiems dirbti Nyderlanduose oficialiai jokie leidimai nėra reikalingi, tačiau jei ketinate gyventi Nyderlanduose ilgiau nei 3 mėnesius, reikia išsiimti residence permit. Be šio leidimo jūs negalėsite atsidaryti banko sąskaitose, taip pat jo prašo ir kai kurie darbdaviai, todėl jį turėti būtų tikrai naudinga.

Apie leidimo gyventi suteikimo sąlygas, reikalingus dokumentus ir procedūras norint jį gauti plačiau skaitykite čia.

                          

Studijuojant nepatartina dirbti daugiau nei 15-20 valandų per savaitę – būtina prisiminti, jog visų prima jūs ten vykstate studijuoti, o ne dirbti, todėl jūsų darbas neturėtų trukdyti studijoms. Taip pat dirbant 14 valandų  per savaitę yra galimybė gauti paramą siekiančią iki €378 per mėnesį, todėl studentams norint gauti pakankamai pajamų, kad save išlaikytų, nebūtina rinktis tarp mokslo ir darbo. Daugiau apie paramą ir jos suteikimo sąlygas skaitykite čia.

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

 

Naudingos nuorodos:

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius