Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
Hanze University of Applied Sciences, Groningen

Hanze universiteto pavadinimas kilo nuo Hanzės prekybos ir mainų sąjungos, egzistavusios viduramžiais pavadinimo. Toks pavadinimas iš dalies buvo pasirinktas dėl universiteto vietos – Groningen miestas jau daugelį metų garsėja savo prekyba, tačiau taip pat ir dėl to, kuo universitetas siekia tapti vienu pagrindinių žinių mainų šaltinių regione. Beje, 2013 metais vykdytas projektas, kurio metu buvo tiriama gyvenimo įvairiuose Europos miestuose kokybė ir apklausti net 79 miestų gyventojai, atskleidė, kad Groningenas yra pats geriausias miestas gyventi. Gyventojų pasitenkinimas miestu, jame esančių paslaugų ir įstaigų kokybe, švara ir kitais aspektais buvo aukščiausias nei bet kurio kito miesto. 

                          
Universitetas turi jau daugiau nei 25000 studentų ir yra didžiausias taikomųjų mokslų universitetas Nyderlandų šiaurinėje dalyje.

Pagrindinis universiteto siekis yra išmokyti studentus ugdyti savo įgimtus talentus, pasiekti savo pilną potencialą ir juo pasinaudojant atnešti naudą visuomenei. Universitetas savo talentu laiko sugebėjimą padėti pasauliui, o jo pagalbos įrankis – tai jų išugdyti gabūs studentai, kurie yra atviri pasauliui ir naudojasi savo išsilavinimu ir talentais, kad atneštų naudą, kad ir kuo jie užsiimtų.

Universitetas savo privalumais laiko tokias savybes kaip:

 • Sugebėjimas rengti studijų programas sujungiant praktinį mokymą ir teorines žinias;
 • Dėmesys kiekvienam studentui suteikiant jam būtent tiek dėmesio ir paramos kiek jis reikalauja;
 • Nedidelės grupės, leidžiančios atidžiai sekti kiekvieno studento mokymosi procesą;
 • Tarptautiškumas ir besimokančių studentų kultūrinė ir tautinė įvairovė;
 • Platus akademinių ir profesinių partnerių tinklas;
 • Artimas bendradarbiavimas su partneriais teikiant studentams galimybę dalyvauti mainuose.

Pagrindinė universiteto lokacija – Zernike studentų miestelis. Didžioji dalis paslaugų ir fakultetų yra susitelkę būtent ten. Miestelis suteikia studentams gyvą ir pilną energijos aplinką, kur susilieja išsilavinimas, žinios ir verslumas. Universitetas siūlo didelę įvairovę paslaugų savo studentams, kad jie galėtų jaustis patogiai ir turėtų galimybę ne tik mokytis, bet ir leisti laisvalaikį geromis sąlygomis.

 

Hanze Media Centras – tai mokymosi centras ir biblioteka, kur studentai gali netrukdomi mokytis ir ieškoti informacijos. Galima naudotis knygomis, elektroniniais ištekliais, video ir audio medžiaga. Be abejo, galima naudotis ir nemokamu internetu tiek dirbant su centre esančiais kompiuteriais tiek atsinešus saviškį.

Elektroninė mokymosi aplinka – universitetas turi savo elektronines duomenų bazes. Jose kiekvienam studentui sukuriama asmeninė elektroninio pašto dėžutė, jie gali bendrauti su kitais studentais, dėstytojais arba sukurti elektroninę grupės konferenciją ir diskutuoti. Prie EMA galima jungtis kad ir kur bebūtum ir visada rasti pačią svarbiausią informaciją apie savo studijas.

Sporto centras – sporto centras skirtas tam, kad studentai turėtų galimybę palaikyti sveiką gyvenimo būdą. Jis dirba visą savaitę 8.00-23.00 valandomis. Darbo dienomis galima treniruotis pačiam ir gauti pagalbą iš profesionalių trenerių, savaitgaliais vyksta įvairios varžybos ir konkursai. Studentai gali prisijungti prie ACLO studentų sporto asociacijos.

Kultūrinė veikla – universitete įsikūrusi CAST (Cultural Activities for Students) bendruomenė, kuri organizuoja kultūrinius užsiėmimus studentams. Stengiamasi, kad kiekvienas rastų tai, ko ieško, todėl užsiėmimai turi labai platų spektrą – nuo muzikos ir šokio iki tapybos ir skulptūros. Greta užsiėmimų organizuojama ir veikla – koncertai, parodos, projektai ir t.t., kuriuose gali dalyvauti visi studentai. Bendruomenė turi savo Facebook puslapį  ir Twitter puslapį, taigi visada yra galimybė sekti jų veiklą ir sužinoti apie organizuojamus renginius.

Paskaitos ir diskusijos – mėgstantys intelektualią veiklą turėtų susidomėti Studium Generale Groningen veikla – tai bendruomenė, kuri organizuoja paskaitas ir diskusijas pačiomis įvairiausioms temomis. Paskaitų dėstyti atvyksta kviestiniai svečiai, todėl jų pasiklausyti suguža nemažai studentų. Tokia veikla padeda išlįsti iš savo specialybės lauko bei praplėsti savo žinias ir interesus. Renginių kalendorių galite rasti Studium Gnerale internetinėje svetainėje.

                             

Greta įvairių užsiėmimų ir mokymosi centrų, egzistuoja ir studentų pagalbos centrai, kurių darbas – padėti kiekvienam studentui, kuriam reikia pagalbos. Tam, kad kiekvienas studentas būtų išklausytas, o kiekviena problema išspręsta kaip galima greičiau ir efektyviau, yra visas studentų pagalbos paslaugų aparatas:

 • Studentų patarėjas – jei studentas turi problemų asmeniniame gyvenime jis gali kreiptis į patarėją, kursi jo išklausys, pasiūlys galimus sprendimus, suteiks informaciją, nukreips reikiama linkme. Susitikimai su juo yra konfidencialūs. Taip pat jie padeda studentams, turintiems sveikatos sutrikimų – patarėjas papasakoja, kokios sąlygos yra suteikiamos konkretų sutrikimą turintiems studentams ir pasirūpina, kad studentas turėtų tokias pat galimybes mokytis kaip ir visi kiti.
 • Tarptautinio paskirstymo biuras – studentai, norintys atlikti praktiką svetur, turėtų kreiptis būtent čia. Siūlomos įvairios lokacijos tiek Europoje tiek ir už jos ribų.
 • International Student Office - padeda tarptautiniams studentams įvairiais praktiniais klausimais, nuo stojimo proceso iki dokumentų, reikalingų gyvenant Nyderlanduose, tvarkymo.

Jei jus domina studijos Hanze universitete, galite paskaityti studentų atsiliepimus.

Taip pat aplankyti universiteto:

Facebook puslapį
Youtube kanalą 

Jei jums smalsu koks gyvenimas verda Groningen mieste galite užsukti į šią svetainę arba apsilankyti studentų sukurtame puslapyje, kuriame jie aptaria visas studentiško gyvenimo Groningen mieste detales.

 

Taip pat galite aplankyti Groningene studijuojančių lietuvių Facebook grupę.

                          

Patirtis rodo, kad studentai, gyvenantys Nyderlanduose išleidžia 500-800 eurų per mėnesį. Turėkite galvoje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių, sugebėjimo taupyti, susirasto būsto kainos ir t.t., todėl čia pateikiamos išlaidos ir kainos yra tik apytikslės.
                               
Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais) € 300-400
Maistas, gėrimai € 100-150
Telefonas € 20-30
Transportas € 20-30
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos) € 80-100

 

Maistas ir Gėrimai 
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g € 1.29
Kiaušiniai 6 pcs € 1.12
Miltai 1 kg € 1.70
Makaronai 500 g € 1.10
Ryžiai 1 kg € 1.40
Bulvės 1 kg € 1.10
Sūris 1 kg € 4.39
Sviestas 250 g € 0.68
Vištienos filė 500 g € 2.50
Faršas 1 kg € 3.49
Jogurtas 1 l € 0.70
Sausi pusryčiai 500 g € 0.86
Kava 500 g € 2.70
Pienas 1 l € 0.60
Sultys 1 l € 2.00
Alus 6x0.33 l € 3.39
Cukrus 1 kg € 1.15
Druska 1 kg € 0.30

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Nyderlanduose priklauso tik nuo jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

P.S. Maisto kainos Nyderlanduose yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai skelbia akcijas skirtingoms maisto prekėms su nuolaidomis, siekiančiomis iki 50%. Todėl apsipirkinėjant per akcijas, maistui per mėnesį įmanoma išleisti tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Įstojus į Hanze universitetą dėl apgyvendinimo reikėtų kreiptis į kompaniją SSH, kuri teikia būstus būsimiems studentams. Siūloma apie 1200 kambarių.

Tiksli nuomos kaina priklauso nuo kambario ir nuo vietos, kurioje yra būstas, tačiau į ją visada įskaičiuojami visi komunaliniai mokesčiai. Būtina turėti omenyje, kad būstas nuomojamas daugiausia 12 mėnesių laikotarpiui ir yra skirtas pirmakursiams, todėl nuomojantis būstą iš SSH po metų reikės susirasti kitą gyvenamąją vieta.

SSH siūlomi kambariai būna apstatyti baldais. Paprastai studentas gauna atskirą miegamąjį, o patogumais dalijasi su dar keliais žmonėmis. Į SSH dėl studentiško būsto gali kreiptis tik tie studentai, kurie jau yra gavę patvirtinimą dėl savo priėmimo iš universiteto.

Visas detales apie nuomos sąlygas nuo-iki galite rasti SSH Rental Guide skiltyje. Kilus klausimams rekomenduojame paskaityti Frequently Asked Questions skiltį arba kreipktis į puslapio administraciją adresu groningen(eta)sshxl.nl

Savarankiškos būsto paieškos:

Jei nuspręsite būsto Groningen mieste ieškoti patys, jums gali praversti viena iš šių nuorodų:

www.maxxvastgoed.nl;
www.zeeven.nl;
www.bakkerkamerbemiddeling.nl;
www.woldringverhuur.nl;
www.studentenkamergroningen.nl;
http://www.123wonen.nl/;
www.shortstay-groningen.nl;

Informacijos apie gyvenimą Groningen mieste galite rasti ir čia.

                            

Taip pat patariame prisijungti prie Groningen mieste studijuojančių lietuvių Facebook grupės, galbūt kas nors ten kaip tik ieško kambarioko.


Viešbučiai:

Kartais nutinka, kad prieš išvykstant studentai dar neturi kur gyventi. Tokiu atveju galima pasiieškoti laikinų sprendimų – hostelių, viešbučių ir t.t. Laikini sprendimai padės jums laimėti laiko kol susirasite nuolatinę gyvenamąją vietą. Turėkite omenyje, kad nuvykus į Nyderlandus būsto paieškos eisis greičiau negu ieškant per atstumą.

Pateikiame keletą naudingų nuorodų:

Europos Sąjungos piliečiams, norintiems dirbti Nyderlanduose oficialiai jokie leidimai nėra reikalingi, tačiau jei ketinate gyventi Nyderlanduose ilgiau nei 3 mėnesius, reikia išsiimti residence permit. Be šio leidimo jūs negalėsite atsidaryti banko sąskaitose, taip pat jo prašo ir kai kurie darbdaviai, todėl jį turėti būtų tikrai naudinga.

Apie leidimo gyventi suteikimo sąlygas, reikalingus dokumentus ir procedūras norint jį gauti plačiau skaitykite čia.

Studijuojant nepatartina dirbti daugiau nei 15-20 valandų per savaitę – būtina prisiminti, jog visų pirma jūs ten vykstate studijuoti, o ne dirbti, todėl jūsų darbas neturėtų trukdyti studijoms. Taip pat dirbant 14 valandų per savaitę yra galimybė gauti paramą siekiančią iki €378 per mėnesį, todėl studentams norint gauti pakankamai pajamų, kad save išlaikytų, nebūtina rinktis tarp mokslo ir darbo. Daugiau apie paramą ir jos suteikimo sąlygas skaitykite čia.  

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius