Nemokamos konsultacijos
+370 684 44220
The Hague University of Applied Sciences

The Hague university of applied sciences, kaip ir sufleruoja pavadinimas, yra įsikūręs Hagoje. Tai vienas didžiausių Nyderlandų miestų, įsikūręs šalies vakaruose ant Šiaurės jūros pakrantės visiškai šalia kitų didžiųjų miestų – Roterdamo ir Amsterdamo. Nors Amsterdamas yra oficiali Nyderlandų sostinė, šalies vyriausybė įsikūrusi Hagoje, todėl tai puiki vieta teisės ir politikos mokslais besidomintiems žmonėms. Haga yra pelniusi tarptautinę reputaciją kaip „taikos ir teisingumo miestas“.                        

Universitetas įsikūręs pačiame miesto centre ir iš trijų pusių yra apsuptas vandens, todėl universiteto miestelis atrodo kaip atskiras miestas mieste. Iš viso universitete mokosi daugiau nei 23000 studentų, priklausančių daugiau nei 146 tautybėms – tai kultūriškai įvairiausia aukštojo mokslo įstaiga Nyderlanduose. Hagos universitetas turi didelę modernaus meno kolekciją, kuria nori pasidalinti su pasauliu. Skulptūros, paveikslai ir nuotraukos, puošia visą universiteto teritoriją, suteikdami jai išskirtinio žavesio ir kūrybišką darbo atmosferą studentams.

Svarbiausia universiteto vertybė – atviras žvilgsnis į pasaulį, kurį išugdyti yra tikrai nesunku tokioje multikultūrinėje bendruomenėje, kokia gali pasigirti ši aukštoji mokykla. Universitetas siekia suteikti aukštos kokybės išsilavinimą, kurį įgiję studentai būtų vertingi darbuotojai, sugebantys prisitaikyti prie pokyčių, siekiantys aukščiausių rezultatų, gebantys mokytis savarankiškai, smalsūs, kritiškai žvelgiantys į pasaulį ir iškylančias problemas, pasitikintys savimi ir turintys tvirtą profesinių žinių ir gebėjimų bazę. Norint išugdyti stiprias asmenybes ir gerus specialistus universitetas taiko kelias strategijas. Visų pirma jame dirba tyrimų grupės, kurių užduotis – kurti ryšius tarp mokymo, praktikos ir taikomųjų tyrimų. Tyrimai taip pat užtikrina, kad suteikiamas išsilavinimas būtų paremtas naujausiomis tendencijomis. Taip pat, siekiant suteikti kokybišką išsilavinimą universitetas ypatingai rūpinasi savo darbuotojais, kadangi norint ugdyti talentingus ir ambicingus studentus, reikia tokių pat dėstytojų, todėl jų kompetencijos yra nuolat atnaujinamos, taip užtikrinant, kad dėstytojai būtų lankstūs, susipažinę su savi srities naujovėms ir atviri naujoms nuomonėms.


Akademiniai privalumai nėra vienintelis šios aukštosios pliusas, joje studentai taip pat ras įvairių naudingų paslaugų.

Atvykstantiems tarptautiniams studentams visada pasiruošęs padėti International Office – jis atsakingas už visus neakademinius tarptautinių studentų reikalus: finansus, apgyvendinimą ir t.t. Su International Office galite susisiekti šiuo adresu: internationa.office(eta)hhs.nl.

Jau studijuojantys taip pat nėra paliekami likimo valiai, universitete dirba didelis Student Coaching aparatas, kurį sudaro:

Student counsellors – jie padeda studentams mokslo ir asmeniniais klausimais, sprendžia konfliktus tarp studentų ir dėstytojų, ir padeda finansiniais klausimais.
Student affairs office – jų darbas – užtikrinti lygias teises visiems studentams, suteikti ir prižiūrėti studentams suteikiamas paslaugas ir palaikyti kontaktus su studentų sąjungomis. Su Student Affairs Office galima susisiekti šiuo adresu: m.c.kroese(eta)hhs.nl
Konfidencialus patarėjas – padeda studentams spręsti asmenines psichologines problemas, taip pat padeda neįgaliems ir mokymosi sutrikimų turintiems studentams ir suteikia jiems reikiamas sąlygas mokytis.
Studentų psichologas – jei konfidencialus patarėjas negali padėti su tam tikra problema, studentas nukreipiamas pas psichologą, kuris stengiasi suteikti ne tik paramą, bet ir reikalingą praktinę pagalbą ir patarimus, siekiant, kad studentas jaustųsi užtikrintas ir galėtų efektyviai išspręsti kilusius sunkumus.

Susidomėję studijomis Hagos universitete gali paskaityti Studiemag žurnalą, arba universiteto bukletą.

Neapsisprendusiems, ką nori studijuotu, universitetas siūlo šią žaismingą svetainę, kurioje žaidimo principu galėsite sužinoti, kokia specialybė yra tinkamiausia jums pagal jūsų interesus bei pamatyti informacinius video klipus apie skirtingas studijų programas.

Taip pat galite aplankyti aukštosios

Facebook puslapį
Youtube kanalą

 

                          

Pragyvenimas Nyderlanduose

Patirtis rodo, kad studentai, gyvenantys Nyderlanduose išleidžia 500-800 eurų per mėnesį. Turėkite galvoje, kad jūsų išlaidos priklausys nuo jūsų poreikių, sugebėjimo taupyti, susirasto būsto kainos ir t.t., todėl čia pateikiamos išlaidos ir kainos yra tik apytikslės.

 
Vidutinės išlaidos per mėnesį
Būsto nuoma (su komunaliniais mokesčiais) € 300-400
Maistas, gėrimai € 100-150
Telefonas € 20-30
Transportas € 20-30
Kitos išlaidos (laisvalaikis, rūbai, netikėtos išlaidos) € 80-100

   

Maistas ir Gėrimai            
Prekė
Kiekis
Kaina
Duona 800 g € 1.29
Kiaušiniai 6 pcs € 1.12
Miltai 1 kg € 1.70
Makaronai 500 g € 1.10
Ryžiai 1 kg € 1.40
Bulvės 1 kg € 1.10
Sūris 1 kg € 4.39
Sviestas 250 g € 0.68
Vištienos filė 500 g € 2.50
Faršas 1 kg € 3.49
Jogurtas 1 l € 0.70
Sausi pusryčiai 500 g € 0.86
Kava 500 g € 2.70
Pienas 1 l € 0.60
Sultys 1 l € 2.00
Alus 6x0.33 l € 3.39
Cukrus 1 kg € 1.15
Druska 1 kg € 0.30

Tai yra tik orientacinės kainos. Išlaidos studijuojant Nyderlanduose priklauso tik nuo jūsų asmeninio gyvenimo būdo bei įpročių.

P.S. Maisto kainos Nyderlanduose yra didesnės nei Lietuvoje, tačiau, parduotuvių tinklai labai dažnai skelbia akcijas skirtingoms maisto prekėms su nuolaidomis, siekiančiomis iki 50%. Todėl apsipirkinėjant per akcijas, maistui per mėnesį įmanoma išleisti tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje.

Susirasti būstą Nyderlanduose nėra lengva. Į tai atsižvelgdamas Hague universitetas pasirašė sutartį su DUWO apgyvendinimo agentūra, kuri siūlo studentams maždaug 400 kambarių. Paprastai kambarys yra suteikiamas studijų pradžioje (tiek bakalauro tiek magistro studentams), kol studentas apsipranta, o paskui iš jau turi susirasti būstą pats ir užleisti universiteto siūlomus kambarius naujiems pirmakursiams.

                         

Informaciją apie apgyvendinimą studentai gauna pavasario pabaigoje, kartu su sąlyginio priėmimo laišku. Jei norite, būti užtikrinti, kad gausite gyvenamą vietą, dėl apgyvendinimo reikia kreiptis iškart kai tik sužinote, jog buvote priimtas.


Siūlomų kambarių sąlygos:

 • Visi kambariai yra Hagos mieste ir išsidėstę tokiu atstumu nuo universiteto, kad jį būtų galima lengvai pasiekti dviračiu arba viešuoju transportu;
 • Dauguma kambarių yra vienviečiai;
 • Patogumais (virtuve, vonia, tualetu) dalijamasi su keletu kitų žmonių;
 • Kai kuriuose būstuose yra ir bendra svetainė;
 • Kambariai yra su baldais ir turi lovą, patalynę, lentyną, stalą, kėdę ir virtuvės reikmenis;
 • Nuomos kaina priklauso nuo kambario dydžio;
 • Vaikinai ir merginos paprastai gyvena kartu, tačiau yra galimybė gyventi tik su savo lyties atstovais, jei to pageidaujama ir apie tai pranešama iš anksto;
 • Dviviečiuose kambariuose visada gyvena tos pačios lyties atstovai;
 • Į nuomos kainą įskaičiuoti visi mokesčiai

Daugiau informacijos galite rasti šioje svetainėje.

Savarankiškos paieškos:

Būsto galite ieškoti ir savarankiškai. Pateikiame keletą nuorodų, kurios gali būti naudingos:

http://www.housinganywhere.com (anglų k.)
http://www.kamerhuren.nl/en/ (anglų k.)
http://www.househunting.nl/ (anglų k.)
http://www.directwonen.nl/ (anglų k.)
http://www.huurkamers.nl/ (anglų k.)
http://www.pararius.com/ (anglų k.)
http://www.kamernet.nl/ (anglų k.)
http://www.rooming.nl/ (olandų k.)
http://www.kamertje.nl/ (olandų k.)
http://www.rotsvast.nl/ (olandų k.)

Viešbučiai:

Kartais nutinka, kad prieš išvykstant studentai dar neturi kur gyventi. Tokiu atveju galima pasiieškoti laikinų sprendimų – hostelių, viešbučių ir t.t. Laikini sprendimai padės jums laimėti laiko kol susirasite nuolatinę gyvenamąją vietą. Turėkite omenyje, kad nuvykus į Nyderlandus būsto paieškos eisis greičiau negu ieškant per atstumą.

Pateikiame keletą naudingų nuorodų:

•    Viešbučių paieškos sistema;
•    Hostelių paieškos sistema;
•    Hostelių paieškos sistema;
•    Hostelių paieškos sistema;
•    Viešbučių paieškos sistema.

Europos Sąjungos piliečiams, norintiems dirbti Nyderlanduose oficialiai jokie leidimai nėra reikalingi, tačiau jei ketinate gyventi Nyderlanduose ilgiau nei 3 mėnesius, reikia išsiimti residence permit. Be šio leidimo jūs negalėsite atsidaryti banko sąskaitose, taip pat jo prašo ir kai kurie darbdaviai, todėl jį turėti būtų tikrai naudinga.

Apie leidimo gyventi suteikimo sąlygas, reikalingus dokumentus ir procedūras norint jį gauti plačiau skaitykite čia.

Studijuojant nepatartina dirbti daugiau nei 15-20 valandų per savaitę – būtina prisiminti, jog visų pirma jūs ten vykstate studijuoti, o ne dirbti, todėl jūsų darbas neturėtų trukdyti studijoms. Taip pat dirbant 14 valandų per savaitę yra galimybė gauti paramą siekiančią iki €378 per mėnesį, todėl studentams norint gauti pakankamai pajamų, kad save išlaikytų, nebūtina rinktis tarp mokslo ir darbo. Daugiau apie paramą ir jos suteikimo sąlygas skaitykite čia.

 

 

 

Patarimai ieškant darbo užsienyje

Prieš pradedant ieškoti darbo turi suvokti, kad susirasti jį užsienyje nebus lengva. Darbą susirasi tik tuo atveju jeigu intensyviai ieškosi. Randa - tas kas ieško.

 1. Informuok savo draugus, kursiokus, dėstytojus ir visus kitus žmones, kad ieškai darbo nepilnai darbo dienai. Galbūt jie Tau padės arba rekomenduos laisvą darbo vietą. Kuo daugiau žmonių žinos, kad ieškai darbo, tuo lengviau pavyks jį susirasti!
 2. Efektyviausias ir greičiausius rezultatus garantuojantis darbo ieškojimo būdas - atsispausdink 50-100 savo gyvenimo aprašymų (CV) ir paskirk kelias dienas vaikščiojimui po mieste įsikūrusias firmas, parduotuves, gamyklas, mokyklas ir kitas įstaigas, kuriose galėtų atsirasti darbo studentui. Kiekvienoje įstaigoje paklausk apie įsidarbinimo galimybes joje, dažniausiai po šio klausimo būsi supažindintas su už tai atsakingu asmeniu, jam prisistatysi, paliksi savo gyvenimo aprašymą. Po daugybės tokių susitikimų yra didelė galimybė sulaukti bent kelių darbo pasiūlymų.
 3. Dairykis į parduotuvių vitrinas ir skelbimų lentas prekybos centruose – kai kurios kompanijos, ieškančios darbuotojų dirbti nepilną darbo dieną, savo skelbimus kabina parduotuvių vitrinose, o prekybos centrai juos deda į savo skelbimų lentas. Vaikštinėdamas gatvėmis nepatingėk žvilgtelėti ir į parduotuvių langus.
 4. Ieškok darbų internete. Gali naudoti programą Google Translator, jeigu darbo skelbimai yra ne anglų kalba.  Suradęs tau tinkamą darbo skelbimą, paprašyk savo aukštosios mokyklos užsienio reikalų koordinatoriaus, kad pirmą kartą paskambintų už Tave kompanijai, arba nueik ten tiesiai ir nusinešk savo CV.
 5. Kreipkis į įdarbinimo agentūras, kurios siūlo trumpalaikius/vienkartinius darbus studentams.

 

Naudingos nuorodos:

•    www.dutchisnotrequired.nl (anglų k.)
•    www.undutchables.nl (anglų k.)
•    www.international.monsterboard.nl (olandų k.)
•    www.werk.nl (olandų k.)

Klausk ir mes tau atsakysime kaip galima greičiau!

*Būtina užpildyti visus laukelius

Registruokis ir mes su tavimi susisieksime kaip galima greičiau!

Pasirink konsultacijos tipą:

Pasirink tinkamą datą ir laiką:

*Būtina užpildyti visus laukelius